Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

• USA The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (více)

Letopisy Narnie vypráví příběh sourozenců Lucinky, Edmunda, Zuzany a Petra, kterým se během hry na schovávanou ve venkovském sídle excentrického profesora podaří pomocí magické skříně dostat do jiného světa. Narnie, v níž se ocitnou, se ukáže být okouzlující a mírumilovnou zemí obydlenou mluvícími zvířaty, skřítky, fauny, kentaury a obry, která je však díky prokletí zlé Bílé čarodějnice Jadisy odsouzena k věčné zimě. Děti se pod vedením vznešeného a tajemného panovníka, lva Aslana, odhodlají mocné čarodějnici postavit. Musí její ledové kouzlo zlomit a tím navždy osvobodit říši. (TV Nova)

burg

Dětem by se to možná snad i mohlo líbit, pro mě jako pro dospělého, to byla téměř nestravitelná slátanina. Děti tak protivní, jak jen to jde, neuvěřitelně debilní animace (porovnejte s jakýmkoliv fantasy poslední doby a uvidíte ten rozdíl) a ostatní filmové postavy na úrovni slaboduchého prvňáčka. Pokud se přede mnou někdo pokusí tenhle shit (ať už filmový, nebo knižní) srovnávat s Pánem Prstenů, Harry Potterem, nebo snad nedej bože Zaklínačem, tak ho rovnou pošlu k dr. Chocholouškovi na pár příjemných skotských střiků. Po 40 minutách jsem ten duševní výplach střev nevydržel a musel to vypnout. ()

SalikT

Pěkná pohádka pro děti, kterým bylo celé toto dílo také určeno. Uznávám argument, že dospělým se nemusí líbit, ale já ho shledávám ohromně pozitivním a optimistickým. Proč také koukat na samé horory nebo jiné velmi pesimistické filmy. Člověk má svých problémů dost a u tohoto filmu je možný jakýsi únik před realitou, kde se můžeme vrátit do dětských let a radovat se z maličkostí. ()

Kikaa_B

Úžasný film! Musím říct, že mě opravdu nadchl a bavila jsem se od začátku až do konce. Líbilo se mi herecké obsazení mladých a sympatických lidí, líbily se mi efekty, příběh, hudba a tento film si u mě vysloužil pět hvězdiček. ()

Zakarija

Kdybych byla menší a kdyby ten lev nebyl tak otravný. Ale nakonec dám ty hvězdy tři, přeci jenom je to zase jiný svět a fantasy mám ráda. ()

dancingclown

První a zatím nejlepší díl z celé série. Samozřejmě, že se knize nevyrovná, ale i tak to byl velmi zdařilý snímek. Nemůžu si pomoct, ale Tilda Swinton mi do role čarodějnice Jadis moc neseděla. Představoval jsem si spíš nějakou vysokou černovlásku, krásnou a nebezpečnou... Každopádně ty 4 hvězdy si Narnie určitě zaslouží. ()

Devoon

Knihy ma nudili tak, že som dočítala len jednu....čo ma ako vášnivú čitateľku dosť mrzí. Tento film mi nepripadal ako nejaký trhák, ale možno priemerná rozprávka. Lepšie povedaná, to najviac čo sa z takej knihy dalo vytiahnuť! Zo sérií, stále najlepšia. ()

El_indiano

Dal bych 4 hvězdy, ale souhlasím s Tom Riddlem a přidávám jednu jako protiváhu znechucení ostatních. Mě se to líbilo a splnilo to mé očekávání. Ve srovnání s Pánem Prstenů musím uznat, že dějově se to víc drží předlohy a je to plus (z inovací v PP mi bylo spíš do pláče a v mém případě to přebylo vše lepší...). Letopisy Narnie (asi 4 díly) jsem četl tak kolem 14 let a uznávám, že být mi o rok dva míň by bylo vhodnější. Filmově je to celkem slušná rodinná podívaná. Tak :-) ()

KristKrist

O Narnii nevím co si mám myslet.Nějak mě to nenadchlo a to mám ráda fantasy. Je to určitě pěkně počítačově zpracované,krajina v Narnii nemá chybu a k tomu skvělá hudba. Je to pěkný námět na dobrodružný fantasy film...ale...to je asi tak všechno. Film působí opravdu hodně děcky, hlavní hrdinové mi jsou docela nesympatičtí,nevím jestli je to hereckým podáním nebo českými dabéry,i když spíš bych se přiklonila k té první možnosti.Není to úplně špatné,pro malé děti docela pěkná pohádka s mluvícími zvířátky. Tři hvězdičky ()

Hansolo35 odpad!

Hrůza. Pochybuji, ze bych na tohle koukal i jako malé dítě. Mluvící zvířata, náboženská symbolika, patos...nuda. Ani jsem nedokázal sledovat cely film a reklamní pauzy jsou tu vysvobozením. Podruhé bych to vidět nechtěl a na další díly bych se v životě nepodíval. ()

JerryPilsen

Zplácáno páté přes deváté.Od mytologie přes různé pohádkové bytosti a potvory.Těmi se to jenom hemží.Závěrečná bitva je silná i pro dospělé natož pro děi.Chlapci s meči působili spíš směšně.Celkový dojem ale pozitivní,příběh tedy dost primitivní,ale jasný.Jako pohádka,trochu brutální,to může dobře fungovat i na štědrý den :-) . ()

mpet

Bohužel musím říct, že ač jsem velkým příznivcem fantasy, tak Lev, čarodějnice a skříň si mě moc nezískala. Bohužel je to spíš pro dětské publikum a ty starší si moc zábavy tady neužijí. Dalším mínusem jsou pro mě hlavní postavy, které jsou absolutně nesympatické, snad až na Ann Popplewell. A co se týče triků? tak to je kapitola sama pro sebe, která se bohužel moc nepovedla. Proto 40% ()

alphatown

Líbí se mi to,protože křesťanských fantasy filmů není mnoho a zde jsou obrazy vykresleny zřetelně.Je to koukatelné pro celou rodinu,a filmařsky je to docela zvládnuté.Tržbová záležitost to nebude,spíš dlouhodobě vyhledávaná jako film s poselstvím. ()

Desires

Dávám 4 hvězdy především za skvělé masky.Děj je ze všech dílů asi nejjasnější,jediné čemu nerozumím,je konec-návrat do pokojíku se skříní ve chvíli,kdy jsou dospělí.Co celou tu dobu dělali? Kde bydleli a jaktože zapoměli,jak se sem dostali?? nesnáším nevysvětlené děje.proto o tu hvězdu míň.závěrečná bitva je také poněkud podhodnocená a nedostatečná a o výčtu rozpoznatelných chyb v ději ani nemluvě.asi bude lepší si to přečíst,než se na to dívat. ()

rebelllka

Film mě opravdu moc zaujal všechny ty efekty a prostředí mě nutí k tomu abych brala film uplně bez chyby , skvělé obsazení a hudba :)) ()

Frank234

Taková pohádka, ale neschází jí trochu toho napětí či akce. Rozhodně nezklame ani nenadchne. Ovšem někdy se může zdát, že pozorujete pohádkovějšího Pána prstenů. ()

Mattel chystá hromadu projektů

Mattel chystá hromadu projektů

27.07.2023

Vzhledem k fenomenálnímu úspěchu Barbie v kinech asi nikoho nepřekvapí, nebo by alespoň v dnešní době nemělo, že už si mateřská společnost Mattel vysnila celou řadu dalších filmů. Ano, jen pár dní… (více)

Režisérka Barbie chystá Narnii

Režisérka Barbie chystá Narnii

04.07.2023

Tak se zdá, že režisérka Greta Gerwig (Malé ženy) hodlá vyměnit kariérní dráhu oceňované indie filmařky a v budoucnu se natrvalo přesunout ke tvorbě velkých studiových filmů. A vzhledem k tržebním… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Netflix chystá novou Narnii

Netflix chystá novou Narnii

04.10.2018

Letopisy Narnie už se jednoho filmového zpracování dočkaly v podobě ne příliš úspěšné trilogie. Milovanou fantasy spisovatele C. S. Lewise nicméně nyní čekají nové adaptace, které chystá streamovací… (více)