Boo

Tetno film kazí hlavně to, že si režisér pohrává s časovými paradoxy a bohužel si s tím nedokázal poradit. Jakto že když dokázal hlavní hrdina v podání Adriena Brodyho změnit minulost své dívce, ale změnit jeho vlastní osud se mu nepovedlo. I když je Brody výborný a Daniel Craig v roli pacienta stojí za povšimnutí, tak to nezmění to, že v druhé půlce film strácí dech a spád. A nervy mi drása "americký" přízvuk Keiry Knightley. ()

JohnVodka

U filmů, které si hrají s cestováním v čase často dochází k zeplétání a ztrácení se v čase, a stává se, že v takovém filmu se ztratí i divák. V tomto případě se tak nestalo. Dobře promyšlený příběh o tom, jak snadno ovlivní jedna malá věc vše ostatní a jak máme tolik šancí změnit svůj život, ale neumíme je využít a času ubývá. Všichni herci byli výborní a velmi mile mě překvapil Daniel Craig. Možná bych od zpracování tohoto tématu čekal trochu více napětí, ale cesta kterou se tvůrci vydali, je rozhodně správná a mě dokonale vyhovovala. ()

Astrebleue

Jakože tenhle snímek má své nedostatky(i když já je zatím nenašla), plný počet musím dát tak jako tak...Neboť není vážně mnoho filmů při kterých bych polovinu času seděla s pusou otevřenou a druhou polovinu zas napnutá jak struna s polykáním naprázdno čekala, co bude.To co mnoha dnešním filmům schází, jsem v tomto našla-atmosféru.Není to jen chladně vykalkulovaný trhák na prachy, jakých je všude dost.Navíc, moc se mi líbila hudba, zvlášť ta píseň se začátkem titulků je krásná... ()

Alojs

Tento způsob filmu... zdá se mi šťastný. Vynikající Brody, Keira výjimečně bez korzetu a pořádně depkoidní plácek na hraní. Dějově sice nového (už byla řeč o 12-ti opicích), ale co - LEPÍ TO. Konec mě překvapil. Svou jednoduchostí. ()

s_c_o_r_p

Film má velice zvláštní atmosféru podtrženou vynikajícím výkonem Adriena Brodyho. Snad i díky němu dokážu aspoň v tomhle filmu překousnout stupidní a jednotvárný výraz K. Knightley. ()

lenzi

Veľmi netradičné, ale o to zaujímavejšie. Navyše okorenené výbornými hereckými výkonmi. Čo narobím, keď mám slabosť pre príbehy s "prelínaním" času... ()

Banned

Mistrovské dílo! Film, u kterého jsem se nenudil ani jednou. Naopak, tento snímek je velmi povedený svou originalitou. Už jen to cestování v čase v oné svěrací kazajce. Film se z počátku může někomu jevit jako "slabší psychohoror", který nemá ani hlavu, ani patu. Po takové třetince začne film rychle nabírat grády, že vás nepustí ze židle. Děj začne být totiž dost napínavý a taky se na scéně začne objevovat krásná Keira Knightley.... ()

Sollozzo

Nadprůměrný film s vynikajícím Adrienem Brodym. Jak už to u filmů s příběhem okolo psychiatrických léčeben bývá, mnoho srandy si člověk u sledování neužije (ať mi Forman odpustí). Zato napětí se dá krájet, pocit beznaděje jen tak tak polykat a co teprve, když se do toho přidají sci-fi prvky...75%. ()

RajCZitko

WOW. Docela rána do hlavy. Ne do hlavy hlavního hrdiny ale do té mé. Toto jsem od toho opravdu nečekal. Skvělá atmosféra doprovázena ještě více psycho hudbou. Teda osobně bych nepřidělil tomuto filmu štítek fantasy ani sci-fi ale to je druhořadé. Já takovéto filmy prostě mám rád, doslova mi zavrtají krásnou otázku v hlavě, na kterou ani kdybych chtěl nemůžu odpovědět (ještě) - Jde budoucnost opravdu změnit nebo je nám předem dána cesta? Nebo je to předem daná cesta, kterou si měníme? Mno myšlenka rozhodně zajímavá, film suprový i pro ne takové nadšence zatím neodhalených záhad celého vesmíru :) Rozhodně doporučuji. ()

JonasJonas

Film, který mě ničím nepřekvapil. Prostě hodně jednoduše naservírovaný film o cestování v čase s velmi průměrným rozuzlením. Vlastně nic průměrnějšího jsem za poselední dobu neviděl. Hodně jsem postrádal atmosféru. 50%. ()

Margerie

Pro mě jeden z nejlepších filmů, byť trochu vykradený Londonův The Star Rover (Tulák po hvězdách). Jenže jak téma cestování časem zpracovat jinak, aby to nepůsobilo kýčovitě a směšně, že. :-) Adrien Brody patří mezi mé herecké favority, ačkoliv po sobě neustále zanechává dojem polského židovského válečného hrdiny, jak ho známe z Pianisty. Pokud však tento pocit v sobě dokážete potlačit, dojem ze Svěrací kazajky to ještě umocní. Keira Knightley to podle mého názoru s roztomilými a hezounkými kukuči dost přehání, ale v tomto filmu se to až na několik okamžiků (přemýšlení v autě, jestli ho sveze nebo ne apod.) nechá vydržet a celkovou atmosféru to nenarušuje. Svěrací kazajka si vybrala osvědčené filmové efekty pro témata cestování v čase a psychiatrické léčebny a podala nám je v novém, efektním a více než zajímavém balení, které vás donutí o filmu přemýšlet klidně i několik měsíců po jeho zhlédnutí! ()

Izz

V první půli výtečně fungující mysteriózní zápletka se bohužel s blížícím se koncem stále víc a víc rozmělňuje na typicky bezzubou hollywoodskou báchorku,ve které jsou zajímavé myšlenky bez ladu a skladu naházené na sebe a nijak se nerozvíjejí.Hodně zachraňují Brody a Craig,ale od Kazajky jsem stejně čekala mnohem víc. ()

štófy

Naprosto úžasný film.Nechybělo tomu snad vůbec nic - skvělá atmosféra,téma často omýlané je podané velcie originálně,takže se film krásně vyhnul klišé a herecké výkony jsou opravdu famózní.Skvělý Brody,Craig a Keira Knightley,kterou obecně zrovna moc nemusím,tady vystupuje v roli,která ji sedne a působí velice věrohodným dojmem.Kvalitativně se tento film může dle mého rovnat Scorseseho Shutter Island a to je rozhodně už něco. ()

AweDuckling

Výborný film - vynikající Adrien Brody a skvělá Keira Knightley. Ale po prvním shlédnutí ve mně však zůstalo ještě příliš mnoho nezodpovězených otázek. Tak někdy příště, podruhé... ()

dj_kure

Nechal jsem se hezky povodit. Vždycky rád kouknu na film kde to na konci funguje. A ne že vám ve výsledku zbude šroubek a vy nevíte kam s ním, protože je prostě navíc. Stejně tak když vám jeden chybí. 80% ()

Albyx

Nakonec jsem se přiklonil ke třem.. Brody je dobrej (sakra chlape ty seš fakt talent) s Keirou jim to docela jde, Kris je docela dobrej záporák, ale já se cítil na konci filmu stejně malinko ošizenej... ()

Muhehee

Slušný psycho thriller s tísnivou atmosférou psychiatrické léčebny a troškou nevysvětlitelného cestování v čase, navíc s překvapivě dobrým hereckým obsazením. Film mě nijak výrazněji nezaujal, což je škoda, vypadalo to slibně. ()

Oudee33

Příběh dobrý, celkem mě to zaujalo a udrželo pozornost v očekávání co přijde dál, ale chyběl tomu nějaký ten "TOP".. Jako když člověk leze na skále, potažmo na stěně a nedosáhne vrcholu. Mínus za pár děr ve scénáři.. Jinak Keira kouzelná díky své roli, kterou vzala pevně do svých rukou a Brody to táhnul ostatně jako vždy svým typickým charismatem. Poctivých 70% si to zaslouží. ()

HarqAlAda

Adrien Brody je z môjho pohľadu typ herca na ktorého niektoré role sedia ako zvieracia kazajka bláznovi a niektoré zas ani trochu. Táto kazajka mu však dokonale sadla. Rovnako Kiera Knightley v roli skutočne dospelej ženy sa často nevidí ;) Príbeh sa príjemne vlečie do istého momentu, po ktorom som nemohol odtrhnúť oči od obrazovky a len čakal čo sa stane ďalej. Logické diery v cestovaní časom sú celkom slušne zakryté, napriek tomu dole jedna hviezda. Romantická linka plná človečiny mi sadla a veľmi dobre zapadla do príbehu. Vyzdvihujem rolu Daniel Craigha - je to poriadny blázon :) Film jednoznačne odporúčam všetkým zberateľom kvalitných sci-fi. ()