akcul

Očekávala jsem trošku něco jiného (něco na způsob Shutter Island), takze mi trosku trvalo se smířit s romantickou linií filmu. S kartami, kterými jsme disponovali na začátku, nebylo třeba hrát o lásce, nápravě, poznání... Ale to už by byl jiný film. Tha Jacket je tím, čím je - nejsem unesena, ale specifickou atmosféru film má. K hereckému obsazení - vydařené, speciální plus za vedlejší roli Daniela Craiga. ()

Saros

Konečně jsem se těšil ,že to bude pořádný psychothriller, ale zas tak mě nenadchnul. Ale asi mě spíš neberou tyhle „výlety“ do budoucnosti(vyjma Návratu do budoucnosti;) ), které mi hlava pořád nějak logicky nebere. Docela mě i překvapil Daniel Craig jako jeden z pacientů.Skoro bych ho jako psychouše a bez obleku nepoznal :) ()

BBSeeker

Mám rada filmy, pri ktorých ste zo začiatku zmätení a postupne sa začne všetko vyjasňovať a mám rada aj filmy pri ktorých dochádza k hrátkam medzi prítomnosťou a budúcnosťou, takže toto bolo niečo pre mňa. Načrtnuté to bolo pekne, prostredie psychiatrickej liečebne je pre normálnych ľudí vždy fascinujúce (Brodyho buričstvo mi pripomenulo Prelet nad kukučím hniezdom) a kazajka a márnica na mňa môsobili maximálne odstrašujúco. Nápad to bol dobrý len mi tam chýbalo niečo ako motív. Prečo to dočerta ten doktor robil? Čo tých chcel docieliť? Rozkázal mu to niekto, ak hej, tak kto? Dobre načrtnuté, ale to je všetko, ešte tomu obrázku chýbalo na dokončenie dosť veľa. Po konci som sa cítila tak... neúplne. ()

Seuata

Film jsem si pustila a věděla jsem jen o něm jen ta první slova, co jsou na obale ("Bylo mi 27... když jsem poprvé zemřel.") A musím říct, že si mě film získal, je sice velice zváštní, místy asi pomalý a natažený, ale velice ráda si ho pustím. Celkově je film zajímavý, hlavně ta zápletka, to jak se vše snaží vyřešit a pak ten konec! Zkrátka pokud člověk zrovna netouží po akčňáku, či se válet v křečích u nějaké komedie, tohle je ta správná volba. ()

JuniorSrky

Tenhle snímek jsem poprvé viděl v autobuse bez zvuku a jen s titulky, ale i přesto si mě ihned získal. Příjemný, oddychový sci-fi thriller, kterému Adrien dodal to správné tempo.[80%] ()

djbarrel

Hodně netradiční a silný příběh o cestování časem, který jede naplno od začátku až do závěrečných titulků. Prakticky vzato se filmu nedá nic moc vytknout. 80 % ()

darebacek

Psycho, psycho, prostě psycho, výborný filmík o cestování v čase, lehce pochopitelný a skvělé herecké výkony. 93 % ()

HaniRM

Psycho thriller ... v prvních minutách jsem se bála, že mě film otráví, pak se Jack dostal do blázince a začínalo to nabírat grády. Při své dobrotě se zaplete do pár průserů a skončí v blázinci. Tam na něm zkouší novou léčbu, díky které se setká v budoucnosti se schyzofrenní Keirou, aby se navzájem dostali ze šlamastiky jejich ponurných dní .. Film je tak na 3*, ale Adrienovo podání Jacka táhne film nahoru. ()

Domas88

Za začátku nuda pak lepší a konec...divný :( Čekal jsem strasně moc od tohoto filmu, herci byly dobří dalo se vytěžit víc než jen tohle.... :( škoda ()

Glukoza

Velmi pěkný snímek s velmi dobrým obsazením. A navíc, kdo z nás nemá rád takové ty filmy, kde přibližně od poloviny začne všechno zapadat pěkně do sebe? Snad jen konec malinko zamrzel...Když já si strašně moc přála, aby nebyl "happy end". :) ()

muti

film mi asi najviac pripomina Stay (2005) od Marca Forstera, pricom je zaujimave ze oba filmy su z rovnakeho roka. zeby nahoda? ak zistite ze sa viete akosi astralne preniest do buducnosti tak ste pravdepodobne zavreti v cvokarni a navyse v pitevnom boxe, ktory ma pomoct znizit hladinu agresivity. ()

luke774

Je Adrien Brody magor nebo ne? A dá se něčemu v tomhle filmu opravdu věřit nebo si z vás režisér John Maybury permanentně střílí? Tyhle dvě otázky jsem měl v průběhu filmu na jazyku snad desetkrát a jsem moc rád, že jsem našel jakž takž uspokojivé odpovědi. Nerad bych se pouštěl do úvah, zda Svěrací kazajka jakýmkoliv způsobem stojí na reálné bázi, pouze konstatuji, že film má svou fungující vnitřní (i když neuchopitelnou) logiku a veškeré skutky se snaží být natolik racionální, jak to za daných okolností jde. Původní idea je slušně vystavěná, scénář nemá příliš výrazných logických děr a s grácií se pere i s obvyklými paradoxy jako příčina důsledek při cestování v čase. Pochmurně-psychologickou notu, na kterou se tvůrci už od začátku snaží brnkat, se víceméně úspěšně daří udržet po celou dobu a i když v první půlhodině nebudete chápat „vo co gou“, za chvíli tomu přijdete na chuť a atmosféra pokřiveného vnímání vás zcela pohltí. Velká škoda proto poslední čtvrthodinky, která neodvratně spěje k přeslazenému happyendu a trochu se příčí všemu, co Maybury tak pěkně celou dobu stavěl. A to už vůbec nehledím na to, že obsahuje porušení jasně daných pravidel, které jsem po celou dobu trpělivě vstřebával. Není mi moc jasné, proč už i na půdu nezávislé produkce prosakují hollywodské manýry a tvůrce nemá možnost položit svému filmu logické (i když pro masy méně přijatelné) vyústění. No nic. Svěrací kazajka působí s odstupem jako něco mezi Butterfly Effectem a výletem do Bohnic, což není vzhledem k nadstandardnímu hereckému obsazení (které se urvalo ze řetězu) a velice podmanivé vizuální stránce kombinace vůbec špatná. ()

Dr.Lazarus

Niečo ako Butterfly Effect, Brody a aj Keira hrajú dobre. Scenár sa vcelku podaril a tie chyby pri cestovaíi v čase som moc nezpozoroval snáď až na jednu, ktorá je na konci inak je to vymslené fikane. :P ()