GodComplex

Velmi slibne tema, ktere ale bylo pojato prilis minimalisticky a ne uplne nejlepsim zpusobem. Prostredi blazince, time travel, Adrien Brody, vsechno to zni skvele, nicmene to celkove nejak nevyslo, prestoze to neni spatne. 6/10 ()

JJ.Gibson

The Jacket, je film o kterém jsem v životě neslyšel a přitom je zde tolik zvučných jmen! Je to neotřelý snímek se zabudováným cestování v čase, pouze tedy do budoucnosti. Je to také zajímavý a mysteriózní kousek a je to také spoustu dalších věcí. A to se mi na tom právě líbí, ta jinakost oproti všemu ostatnímu! Největší devízou je bezesporu Adrian Brody! Role Jacka Starse byla pro něj jak vyšitá! Ale i tak bych řekl, že si to chtělo se scénářem malinko více pohrát a dovést to k dokonalosti... ()

numi

Zajimavá vizuální stránka, Adrien Brody a Keira Knightley. To jsou tři největši přednosti tohoto snímku. Slibně rozvinutý námět je nakonec tak trochu nedotažený a sklouzne až do "překvapivého" hollywoodského kanálu. Troška odvahy asi přece jenom chyběla. Jinak je však Svěrací kazajka výborný film, který si s cestováním časem filmařsky skvěle poradil. Servíruje divákovi jeden nádherný záběr za druhým a herecky je dokonalý. Adrien Brody má naprosto neuvěřitelné obočí, protože co on s ním dokáže dělat je k nevíře. A Keira Knightley dokazuje, že je nadaná herečka, která ani vedle Adriena Brodyho nezapadne. Škoda, že ač si film drží vysokou laťku, tak nakonec, kdy čekáte něco extra, se prostě nic nestane a film vyšumí. [listopad 2005] ()

Vojcl

Povedený psycho-thriller s dobrou atmosférou a přesvědčivým Adrienem Brodym.. Scénář vyústí ve vcelku zajímavou pointu. K dokonalosti, ale tomu něco chybí.. nevím přesně co, ale na plné hodnocení to není. ()

Sawyer815

Ze zajímavého námětu by se dalo vytřískat mnohem víc,než Svěrací kazajka nakonec nabízí.Škoda.Ale Brody je perfektní. ()

Freemind

Na začátku jsem tipoval, že výborní herci budou zachraňovat rozpadající se scénář, a ono to nakonec skončilo přesně naopak. Scénárista úspěšně proplul všemi soutěskami, na kterých se rozflákalo tolik lodí jeho kolegů (téma přeskoků v čase vždycky bylo minové pole) a teprve tento slibný materiál zprasila kožená Keira, rozměklý Brody a mdlý Kristofferson. Jednohubka. ()

kaylin

Mám rád divné filmy a "Svěrací kazajka" mi hodně připomněla snímek "Jakubův žebřík", který ve mně zanechal silný dojem. "Svěrací kazajka" se také o něco podobného pokusila, což se jí nakonec i povedlo, i když musím říct, že moje hodnocení mi v konečném důsledku připadá přece jen trochu přemrštěné. Ale film se mi líbil. Romantická rovina je zde podtržena především výkonem dvou hlavních představitelů - Adrien Brody a Keira Knightley -, kterým to - ať už máte na kohokoli z nich jakýkoli názor - dohromady funguje prostě skvěle. Velkým pozitivem je pak skutečnost, že snímek je prostě divný. Postava, kterou ztvárnil Adrien Brody, zemřela. Přesto ale prožíváme její osudy. Některé v přítomnosti, některé v minulosti, některé budoucnosti. Časová rovina je velmi těžká na uchopení a nelze přesně vysvětlit, proč a hlavně jak se vlastně různé časy prolínají. Je schránka v psychiatrické léčebně strojem času? Nebo se pacient sám dostává do stavu, kdy je schopen cestovat do jiného těla v jiném čase? Myslím si, že v tomhle směru je film celkem zajímavý a já musím říct, že mě bavil. Nebude bavit každého, je prostě divný, ale když se s jeho logikou smíříte, je to zajímavý romantický film, kde zase jednou může dobro zvítězit nad zlem, anebo ho alespoň překonat a žít dál. Film není zásadním přínosem světové kinematografii, ale myslím si, že dokáže na chvíli zaujmout. U mě se to povedlo, i když nejvíc ze všeho mě stejně dostala ta romantická rovina, která není až tak hrozně sladkobolná, ale je velmi snesitelná. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/11/prada-tlumocnice-sveraci-kazajka.html ()

jajinka

Zajímavý námět a moc dobře zpracován.. Brodymu se nedá nic vytknout, snad jen to, že hraje moc dobře :-) Rozhodně jsem se u filmu nenudila a se svíravým pocitem očekávala rozuzlení.. ()

IllIlIlIIl

Mysteriózní thriller, který je svou tématikou podobný Osudovému doteku a Ztrátě paměti. ,,A.Brodymu bylo 27, když poprvé zemřel....,, už tato samotná věta, která zazní na začátku, zvěstuje, že jde o prolínání časových rovin. Nechybí ani obsahová gradace filmu a ani skvělá hudba, která je velmi podmanivá u tohoto thrilleru. Svěrací kazajka patří k nejlepším filmům svého druhu a okamžiky z filmu jako např. kráčející zmatený Jack Stars lesní silnicí; deprimující twisty Jackovo mozku uvězněného ve svěrací kazajce; klidné prohlášení Jacka o jeho příchodu z budoucnosti, aby strašil lidi a nebo samotný podmanivý konec filmu... ()

Mikita

Jeden z povedených kousků mého oblíbeného filmového žánru. Žánru, kde musíte mít mozek zapnutý na plné obrátky, všímat si maličkostí a dávat dobrý pozor, a když do sebe na konec vše zaklapne, a vy pochopíte ty neuvěřitelné souvislosti, cítíte se nepopsatelně. Tedy pokud film funguje, jak má. A tento film funguje docela dobře. Je pravda, že jsou tu v tomto žánru i lepší snímky, ale sem tak pasuje Adrien Brody, že nikdy nemohu odolat. Co dodat? Utáhněte si kazajky a vydejte se spolu s tímto filmem na neuvěřitelný výlet. ()

Desperado

Téma filmu chtiac či nechtiac núti k porovnávaniu s Osudovým dotykom, ale tento Mayburyho po siedmych rokoch prvý celovečerný film sa mi zdal pútavejším a zaujímavejším. Napriek tomu, že nápadom bol prvý Osudový dotyk, Zvieracia kazajka prekonáva svojho staršieho brata v hereckom obsadení, v ktorom exceluje predovšetkým Adrien Brody. Ako v každom filme o cestovaní časom, aj tu sa nájdu logické diery, avšak premísa je tu celkom vierohodná a koniec-koncov celý príbeh sme mohli vidieť dvojakým pohľadom. Pohľadom diváka, ktorý sleduje klasický psychologický thriller s logickejším prirodzeným rozuzlením či pohľadom diváka, ktorý sleduje celý príbeh ako regulárny sci-fi thriller. A je už len na samotných divákoch, čomu dajú prednosť. ()

Damiel

Fakt dobrý thriller s vynikajícím Adrienem Brodym, ale i Keira se mi tady líbila. Nápad trochu zavání Tulákem po hvězdách, je to napínavě udělané, a i když se konec dá vytušit, nijak to v mém případě gradaci neshodilo. Btw, všechny tři alternativní konce, co jsou na DVD, se mi líbily víc než ten použitý ve filmu... :-) ()

Helo

Nikdy bych neřekl, že Craig dokáže ztvárnit takového blázna! Jinak příjemný mysteriozní film, u kterého je jedinou mou výtkou občasná přílišná roztáhlost děje (což by se na hodinu a půl dlouhý film nemělo stávat). Jinak Hadrián Brodil hrál přesvědčivě. ()

cineman

Jsem překvapen, co z tohoto filmu vylezlo. V průběhu prvních desetiminutovek jsem čekal, aniž bych předem znal náplň scénáře, že příběh dostane pachuť rádoby překvapivých vyvrcholeních a nelogických laciných scén na úkor napětí, mnohým americkým filmům podobným. Nestalo se tak. Zaplať komukoli, kdo to za to může, že režisér zůstal svůj, nenamočil se do strhujícího tempa a nechal vyniknout herecké výkony, na kterých jeho snímek podle mého názoru pevně stojí. Adrien Brody jakoby chtěl trhnout rekord v závodu o počet zlatých sošek a Keira mě konečně přesvědčila o svém hereckém nadání - nebo tvrdé práci na sobě samé?___ Každopádně je Svěrací Kazajka svému žánru poměrně věrná a i když u ní džbán napětí není naplněn k okraji, nepamatuji se, že bych mrkal. Velmi povedená hudba. ()

salalala

Nevim, velmi zvláštní film. Atmosféra je teda povedená, celé laděno do depresivna a pesimismu, celé to bylo jako takové "špinavé", asi použili filtry :) Brody dobrý, Knightley dobrá (já nevim, mně se fakt strašně líbí), Kristofferson dobrý a tehdy ještě ne tak známý Craig naprosto dokonalý, ten fakt zahraje všecko (jako jediný Bond). Rozjezd je dost pomalý a uvažoval jsem, že přepnu, přesto se film rozjede a je docela povedený. Přesto mi tam něco chybí, i když je to umně a zajímavě natočeno, zaštítěno známými producenty, přesto to není ono. Pro mě tři, po dalším zhlédnutí možná hvězdu přidám. ()

willow666

Škoda. Začátek nadprůměrný, jenomže vlastně celé rozuzlení příběhu mnohem níž. Nuda na dlouhé zimní večery u televize. ()

Skip

Námět filmu mi vzdáleně trochu připomněl Londonův román Tulák po hvězdách. Spoutání do svěrací kazajky, únik do jiného času a prostoru, s tím London pracoval, když psal svůj slavný román. Tím ale veškerá podobnost končí. Chvilku trvá, než se člověk zorientuje, ale pak už to ferčí jako na drátkách. Je libo mysteriózní thriler? Pak tohle není úplně špatná volba. Nečekejte super pecku a nebudete zklamaní. ()

dee-key

Zajímavá myšlenka. Vynikajicí obsazení. Vytknul bych ale (to neplatí pouze pro tento film, ale např. i pro HP:Ohnivý pohár, který jsem nedávno viděl) to, že se nelze vyznat v ženách ve filmu. Jednou ho pozve k sobě domů a nechá ho bez dozoru, podruhý ho seřve za zanedbatelnou kravinu a nakonec se s nim vyspí. Ach ty ženy, ty ženy. ()

Parlay

Čert vem těch pár nelogických děr, které souží snad každý film o cestování v čase... Více mě mrzel plně nevyužitý potenciál, který snímek bezesporu skýtá. Nejedná se o čisté čtyři hvězdičky, avšak s přihlédnutím ke skvělému Brodymu, hutné atmosféře, zajímavému námětu a okouzlující Keiře nemůžu jinak. ()