starbrejkr

Parádní film na téma, s kterým se po 12 opicích trochu roztrhl pytel - kličky v "mentálním" cestováním čase jsou vždycky vděčná látka a když si s ní umí tvůrci pohrát jako ve Svěrací kazajce, je radost to sledovat. Jediný důvod, proč nedávám plný počet, je právě ten, že film do tématu nepřináší příliš nového a nemůže ani nijak moc překvapit (zvlášť po rok starším Osudovém doteku, jemuž se s již zmíněnými Opicemi nejvíc podobá). Specifické ale přeci jen snímek něco má - krásnou psycho atmošku zejména v první půlce, kterou navodí už titulky. Adrien Brody si zahrál další zmučenou roli a přijde mi, že v tomhle ranku nemá mezi dnešní generací moc konkurenci, přesto doufám, že ho brzy uvidím v trochu jiné roli. A ke Keiře Knightley škoda slov:-)) No a bonus na závěr - tvůrcům se skoro podařilo vychytat logické chyby, přece se ale jediné nevyhnuli - té s elektrošoky:-) ()

zuzinka2

Zajímavý příběh cestování v čase, který sice byl již několikrát zpracován lépe (pořád u mě vede 12 Monkeys), ale přesto mě i v případě tohoto filmu stále baví a naštěstí netrpí do očí bijícími nepřenosnostmi. Ale co je zde největším lákadlem je vynikající Andrian Brody, kterému zdatně sekundují K. Knightly a D. Craig. 75% ()

tomtomtoma

Líbivý film, který se zdá svým námětem velkou nadějí, ale zůstává tak trochu prázdný. Příběh o muži se smůlou tak velkou, která ho dovede do rukou sadistického psychiatra, že jeho jedinou záchranou je smrt, která ho přenese do budoucnosti. Propuštěný voják Jack Starks (Adrien Brody) se díky smůle a obvinění z vraždy dostane do psychiatrické léčebny. Jeho cesty do budoucnosti z boxu na mrtvoly ho přivedou na posedlé pátrání po své smrti. Během toho vyřeší jeden komplikovaný psychiatrický případ, promluví do duše nevyrovnané ženě a zastrašuje sadistického doktora. Je to začarovaný kruh nelogičnosti, kde si hlavní hrdina může za svou smrt sám, a nachází útěchu v budoucnosti v náruči své budoucí lásky. Z dalších rolí: Jackie Price (Keira Knightley, jako malá Laura Marano), Jackova budoucí láska, krutý psychiatr Thomas Becker (Kris Kristofferson), dávající vybrané pacienty ve svěrací kazajce do boxu na mrtvoly, psychiatrička Beth Lorenson (Jennifer Jason Leigh), fascinovaná aurou záhadnosti kolem Jacka, Jackienina matka Jean (Kelly Lynch), které Jack tak promluvil svým dopisem do duše, a Rudy Mackenzie (Daniel Craig), zajímavý pacient psychiatrické léčebny. Tak nadějně tvářící se film! A tak málo se z něj nakonec vyklubává. Má sice svojí velkou sílu, ale mnohem více je toho, co z toho dělá víceméně zbytečnost. ()

vykur!

I'm in here, because they say I have a nervous condition. Well, well here's my question: Who wouldn't be nervous if they really, really looked at their lives? I mean, whose life is that good? ()

laik_60

Vcelku zaujímavý dej (scenár ?). Troška sa mi prieči myšlienka prechodu v čase biologickou metódou, spojenou s podchladením, ale film sa od toho vlastne odvíja. Prvá polovička filmu jasne lepšia, druhá polovička už spela k predpokladanému záveru... škoda :(. Cením si výkon Brodyho a veľmi sa mi páčila Keira Knighttley (teda nielen fyzicky ale hlavne herecky) :) ()

C0r0ner

Cestování v čase je můj nejoblíbenější subžánr ze všech. Proto jsem při posuzování jednotlivých filmů velmi náročný, protože stačí jedna trhlina v ději a celý příběh se rozsype, protože ztratí kontinuitu a smysl. Svěrací kazajku řadím mezi nejlepších pět filmů tohoto tématu, protože všechno je perfektně logické a celá stopáž od začátku do konce drží diváka přibitého k obrazovce. Tvůrčí genialita. 100% ()

Wormboy

Osobne nevidim ziaden dovod nedat plne hodnotenie filmu, ktory sice ma dost velke logicke diery, avsak je natolko prijemnym osviezenim v terajsej thrillerovej vlne, ze sa jednoducho neda prehliadnut. Pripomina The Butterfly Effect az na to, ze Brody je na rozdiel od Kutchera herec a vie, co ma na platne robit. Mozno pri druhom zhliadnuti pojde hodnotenie dole, avsak teraz urcite nie, pretoze film bol pre mna mimoriadne putavy a konecna myslienka, s ktorou sa absolutne stotoznujem pre mna posobila ako ten najprijemnejsi balzam, ktory som potreboval opat citit. A optimizmu, aj ked sa to niekedy tak nezda, nikdy nie je dost :) ()

Pajky3

Film hodně podobný Butterfly efectu, ale co. Adrien Brody podává naprosto úžasnej výkon. Každopádně má tady o dost horší způsob vzpomínání nebo promítání do budoucnosti než měl Evan Treborn. Dvojice Brody a Knightley se zařadila vysoko do mých oblíbenců a celkově i tenhle kousek si v mojí topce našel slušné postavení. ()

Flynn

Po doporučení kamarádem, jsem se rozhodl kouknout na tenhle film. Bylo to už na druhý pokus, kdysi jsem na to koukal a nějak nedokoukal, ale neměl jsem tehdá náladu. Tentokrát jsem to dokoukal a tak nějak po snímcích jako Butterfly Effect a nebo nedávno profrčené klasice Návrat Do Budoucnosti, mi to přišlo jako normální, zapomenutelný film. Nic extra mě tam nějak neupoutalo. Škoda, mohlo to mít větší grády...... ()

pakobylka

Adrien Brody jako Jack Stars mě bez problémů dokázal přesvědčit, i když v závěru jeho příběh vyznívá trochu nelogicky. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Pokud se po "návratu z budoucnosti“ rozhodnete k činu, který při troše štěstí může alespoň někomu blízkému změnit život k lepšímu, v určitém okamžiku prostě musíte být na JINÉM místě, než na jakém jste se podle všech předpokladů MĚLI nacházet původně … Jak se vám tedy - za docela jiných podmínek - může přihodit naprosto stejná a pro vás docela zásadní věc !?! Věc, o které je vám známo, že se stala - vlastně stane, jenom netušíte za jakých okolností ... A jestliže opravdu změníte budoucnost, těžko v ní znovu najdete to, na čem vám záleží ... Na druhou stranu: Co víme o paradoxech cestování prostorem a časem, možná má každý z nás svůj osud už dávno napsaný. A navíc nemohu opominout ani tu možnost, že budoucnost - přes všechny důkazy - přece jenom MOHLA být pouhou halucinací. ()

lakikaki

Atypický, ale predsa značne hollywoodsky, pohľad na tému cestovania v čase (?), zručne zrežírovaný a veľmi solídne zahraný. Navyše oceňujem aj fakt, že sa tvorcovia neznížili k prostoduchému vysvetľovaniu a nechali priestor divákom, aby si príbeh interpretovali po svojom – preto ten otáznik pri cestovaní v čase. Je celkom možné, že to žiadne sci–fi ani nebolo… [81%] ()

J0hny5

Lepší než jsem čekal. Výborný výběr herců (hlavně krásná Keira), výborný příběh a svým způsobem i šťastný konec. Teď nechápu proč jsem shlédnutí tak dlouho oddaloval. Víc nevim co bych dodal, to se musí vidět. ()

Andre3000

Pro mě prozatím životní role Adriena Brodyho, ale to možná jen proto, že na pianistu se teprve chystám. Tento film patřil spolu s Mementem k dalším z řady mých filmových restů od kterých sem doufal skvělý filmový zážitek. S mementem se to nedá srovnat, to je high level. Přesto je tento film v mnohém zajímavý a drží diváka v napětí, snaží se ho přivést na možná rozuzlení. V tomto filmu již není tolik možných závěrů a vysvětlení, přesto na něm něco podivuhodného je. Mě se příběh od začátku do konce líbil a skvěle sem si ho užil i v pozdních (ranních) hodinách. ()

pufina

Adrien Brody mě uchvátil. Cestování v čase zrovna nemusím, nicméně zde (s tím spletitým příběhem) to bylo fascinující. Příběh působí zamotaně jako chuchvalec vyvrhnutých kočičích chlupů, ale to je jen dojem, vydržet to do konce! A jen díky závěru dávám plné hodnocení. ()

Juto

Strhujúca dráma, ktorá nechá zamyslených divákov zápasiť so základnými veľkými otázkami. 6/10 ()

emo

Celkom zaujímavá haluška. Nebudem tvrdiť, že som to celkom pochopil, aj keď podľa mňa to má toľko logických dier, že to nebude mojou nechápavosťou... Kvalitné herecké výkony film potiahli až do 1. ligy, ale spracovaním mi to pripomínalo tv-produkciu. ()

fars

Ukazka toho, kdyz jsem na film bestialne nateseny a ocekavam od nej vic nez mi muze dat. Vyborne herecky vykony, perfektni pribeh, no proste krasa, ale buhvi proc mi to nedalo odpovidajici filmovy zazitek :-( ()

messiah

Ne, není to Přelet nad kukaččím hnízdem, není to ani 12 opic, není to ani Cela a ani Osudový dotek...a to je dobře. Ačkoli má tenhle film něco společného s každým jmenovaným, zůstává svůj a nevykrádá. Není originální, ale co na tom? Je natolik dobrý že originální být nemusí. Adrien Brody je super, Keira Knightley kočka k sežrání, scénář ujde, rozhodně to stojí za shlédnutí. S klidným svědomím dávám 80% ()

chemopren

Velmi prijemne prekvapenie, skvely thriller o cestovani v case, s vybornym hereckym obsadenim. Najme Adrien Brody to zahral skvelo :) ()

campix

Z počátku jsem byl lehce zmaten, ale ani během filmu to nebylo lepší. Nenadchne ani nezklame. Adrien Brody hraje tu trosku dobře. Celkem mi to připomnělo další podobný film a to Osudový dotek, který řadím o několik tříd výš. ()