Ruiny

Thriller podle knihy amerického autora Scotta Smithe, který sám napsal i scénář.  Parta Američanů tráví dovolenou v mexickém letovisku. Po několika nudných dnech strávených především na pláži popíjením tequily se seznámí s Němcem Mathiasem, jehož bratr se vydal do džungle na archeologickou výpravu a od té doby o sobě nedal vědět. Dostanou nápad a vypraví se do džungle zjistit, co se stalo. Zde se dostanou až k tajemnému pahorku, střeženému obyvateli nedaleké mayské vesnice. Jakmile na pahorek porostlý divnými liánami vstoupí, Mayové je pod hrozbou zabití odmítnou z pahorku pustit. Zdá se, že na pahorku je přítomno cosi starobylého, tajemného, toužícího po krvi... Netrvá to dlouho a první z nich zemře... Zachrání se zbytek ze spárů podivné kletby? (Sofia)

montel

Parta mladých lidí se na dovolené seznámí s němcem, který hledá svého bratra. Údajně odjel do džungle hledat starou neprobádanou mayskou ruinu. Parta se tedy vydá za ním a ruinu skutečně objeví. Ta je však střežená místními obyvateli vesnice. Skupina se sice na ruinu dostane, ale ozbrojení vesničané jim nedovolí za záhadných okolností odejít. Na kopci jsou totiž podivné masožravé rostliny, které si partičku rády dají k snídani...Docela originální masožravý horor, který mě docela bral, aniž by mě hodně srali hlavní hrdinové. 60% ()

Ajfist

Knižní předloha byla jako většinou,lepší.Akorát,že tady si filmaři konec upravili naprosto po svém,protože v knize všichni do jednoho umírají na tom podivném pahorku a ve filmu se jeden zachrání.Jinak docela dobrý film.Nenudil jsem se. ()

psycho.ta

Průměrný thriller, hororem bych to určitě nenazývala, s lehce nadprůměrným výkonem herců...ale ta vraždící a "zpívající" kytka mě fakt "zabíjela"..3*** ()

P@\/EL

Docela dobrý horor, jehož podstata rozhodně není v lekacích scénách a navozené děsivé atmosféře, nicméně na druhou stranu předvede několik působivých situací, kdy není o krev zrovna nouze, a pŕináší takové hororové bonbónky jako je třeba amputace noh nebo vyřezávání kusů masa. Konec filmu už tak moc nepřekvapí. ()

naytsirk

Hodně povedené…. Jako většina jsem byl mile překvapen, když se děj přesunul někam jinam, než by člověk očekával a na místo lekaček a vyvražďovaček se původně šesti člená skupina zmenšuje a zmenšuje především díky sobě samým. A to jen díky tomu, že omylem šlápli na nějakou kytku… smůla…. ()

LUCIM

Rádoby masožravá kytka. BUBUBU prislo mi to opravdu tragicke. Parta kamaradu si zajede do dzungle kde jednoho hned odprasknou a zbytek preziva na starych ruinach. Pak kde se vzala tu se vzala zla kytka co vyzvani jak telefon a napodobuje zvuky lidi. A hle lidi umiraji bud diky kytce a nebo diky tatarum, kteri je zastreli misto toho, aby ten plevel proste vytrhali. ()

schindler

Jo, proč ne. Mladíci jsou přesvědčivě zahraní, záporák je zde představen v originální podobě a je neskutečně zákeřný. Nějaká ta lekačka či nechutná scéna by se tu taky našla a máme tu slušný horůrek. ()

reccal

Originální horůrek, v němž hraje hlavní roli pěkně ujetá a vraždící "réva". A světe, div se, ono to vypadá dost dobře:) Herci hrají poměrně hodně přesvědčivě a nastiňují bezmocnou vyprahlou atmosféru, kde vám brzo začne hrabat. K tomu přijdete pár opálených maníků s luky, případně revolverem, co vás živé pryč rozhodně nepustí, docházející jídlo, vodu a jako bonus všude se plazící a po vaší krvi lačnící travičku, která se vám hladově omotá kolem krku i mozku, a máte před sebou moc pěknou a příjemnou dovolenou. V záplavě okoukaných pubertálních vyvražďovaček jsou Ruiny příjemným krokem do neznáma. 65%. ()

StanleyVanH

Skvělé, krásná krajina, pořád na stejném místě ale vůbec to nevadilo, slušný adrenalin a masakr výtečný, herci moc sympatičtí a dobře zahrané. Masožravé rostliny byli fajn a ani to nebylo tak přehnané, perfektní horor, za pět. ()

DavidDizzer

Tomuto filmu bych dal nejraději jen 2 *, a to diky tomu, že film není založen prakticky na žádném ději. Film je založen na krvavých scénách a to podle mě nestačí. To, že herecké výkony nejsou nejlepší, jde znát, ale dá se to akceptovat. Místy mi film připadal jako komedie, a to "zvonky vibrujici a zvonící jako telefon" jak zmínily holky. Film trochu zachránila atmosféra a krvavé scény, na krerých byl film podle mě založen. 3 *** ()

zeromen

Čtyři mrtvý američani, nádhera:-) teda téměř čtyři. Film velice slušně natočený, se slušným obsazením akorát ženské byli docela otravné. ()

Pokri

Kniha bola lepšia, ale aj film potešil. Tínedžerský horor, ktorý sa začína tradičným popíjaním na pláži, sa mení na niečo úplne iné. Škoda len, že boli oproti knihe mnohé chuťovky vypustené. ()

uprchlice

Ruiny jsou pro mě velice kvalitním snímkem. Nejde zde jen o brutalitu, krev, vnitřnosti a obrácený žaludek, ale tvůrci se snažili taky o trochu té dramatičnosti, což bylo velkým plusem. Knihu jsem bohužel nečetla ač bych velice chtěla, jenomže není k dostání. Když se vrátím k filmu. Nejvíce se mi líbily ty nádherné vykopávky sloučené s trpícími oběťmi, které zjišťují, že jsou opravdu v pr*eli. Jonathan Tucker, který si zahrál v remaku Texaský masakr motorovou pilou z roku 2003, zde předvedl opět skvělý výkon jako student medicíny a stejně jako v masakru mu scénárista napsal smrt. Ruiny jsou skvělým příkladem toho jak natočit poutavý příběh spojený se smutkem, hladem, žízní a smrtí a vůbec není potřeba 5 litrů krve, ale stačí jen trocha šetrnosti a fantazie. ()

Little_Sawy

Síce jsem se na trailer nedívala protože jsem si nechcela kaziť mé žluté smisly a udělala jsem dobře. Lesní survival ze čtyžčlenní skupiny, která se skladá z nejchytřejšího Jeffe kterej měl bejt doktor, čubka ktorou jsem od prvního pohledu nenáviděla a přála jí smrt, buddžel její kamoška bylá taký vypatlaná ku-kunda na kterou smrt teprv čeká, a pák ďalší vocas který byl kučeravéj špinavej blondák který zemřel zapíchnout svou přítelkýni která byla už šlehlá a nebo zjetá rastlinou která jich tam pěkne žrala jednoho po druhém, ale ještě před tým blondák si stil užít ručnou práci od čubky která mi šla regulérně na nervy počas celého filmu. Plus tam byl Mathias co šel hledat svého brachu Heinricha, který se nevrátil z vykopávek. Jlikož když šli do džungle zjistili že na nich čekají domorodci který se bojí požírajíci rostliny a nedovolí jim jen tak odejít.. Pak tam byli hezky orální momenty s rostlinou a rosekávaní končatín. Závěr se dal čekat. ()

PeDe

No do puče, až toľko tam toho zmenili? Čo ten "happy end"? Fuj.. 😅 zachytila som film v TV asi pol roka po prečítaní knihy, ktorá bola veľmi dobrý hororík.. (spoiler) nerozumiem tým scenárom, kde sa mení koniec na lepšiu variantu. Keď mohli v knihe pokapať tak tam proste mali všetci pokapať a hotovo. To isté kniha/film Dan Brown - Inferno. Joj či ma nasrali vtedy.. ()

flyer.nick

Pěkná atmosféra, dobří herci, nápad taky fajn, i když knížku neznám. A to vše natočené tak za nula-nula-prd v podstatě na jednom místě. ()

Booman

Po velkém množství pseudohororů, které se v poslední době natočili, je The Ruins opravdu příjemným překvapením. Logické nesmysli se téměř nevyskytli a ty co tam byli, nebyli nijak zvlášť do očí bijící. Herecké výkony byli dobré a vývoj postav uvěřitelný. Fugazi si sice může myslet že kvílející křoví v hororu je divné, ale vzhledem žánru je tento názor stejný, jako myslet si že vesmírný lodě ve Star Wars jsou blbost. Atmosféra byla perfektní a konečně se mi podařilo ukojit chuť na dobrý horor. ()

10/10

V každem případě zajímavá myšlenka. Začátek mi přišel skoro jako vetšina beeečkovejch hororů který poslední dobou lezou ven,ale díííky bohu se to otočilo k lepšímu a přišla slušna porce hutnyý atmosfery a napětí. takze 85% ()