Ruiny

Thriller podle knihy amerického autora Scotta Smithe, který sám napsal i scénář.  Parta Američanů tráví dovolenou v mexickém letovisku. Po několika nudných dnech strávených především na pláži popíjením tequily se seznámí s Němcem Mathiasem, jehož bratr se vydal do džungle na archeologickou výpravu a od té doby o sobě nedal vědět. Dostanou nápad a vypraví se do džungle zjistit, co se stalo. Zde se dostanou až k tajemnému pahorku, střeženému obyvateli nedaleké mayské vesnice. Jakmile na pahorek porostlý divnými liánami vstoupí, Mayové je pod hrozbou zabití odmítnou z pahorku pustit. Zdá se, že na pahorku je přítomno cosi starobylého, tajemného, toužícího po krvi... Netrvá to dlouho a první z nich zemře... Zachrání se zbytek ze spárů podivné kletby? (Sofia)

Ricky_CZ

Na rozdíl od ostatních hororů daného typu překvapující herecké výkony. Atmosféra se taky vydařila a sexy bloncka taky nechybí...Spokojenost :) ()

fastum

Přiznám se, že jsem si tento film pořídil jen kvůli mé oblíbené Jeně Malone. Ta podle mého opravdu předvedla nejlepší výkon, ale ostatní se také drželi. Narozdíl od jiných filmů tohoto typu to nebyla stupidní vyvražďovačka, ale film který nabírá na otáčkách a graduje. Ke konci se z toho vyvine opravdu dusivá atmosféra. Postavy se také nechovají úplně debilně, a tak je z toho docela solidní podívaná. 3 a půl * ()

zdenur

Odteď si budu v zahrádce dávat sakramentský pozor aby mě nesežrala fazole nebo hrášek. Hrůza, co ještě nevymyslí... ()

Gore

Dlouhé čekání na posledních 20 minut se vyplatilo, naprosto úchvatných 20 minut. Škoda jen, že se v takovým duchu nenesl celý film. Takhle ho to sráří na průměrnou podívanou s několika originálními nápady a nikterak oslnivými hereckými výkony méně známých teen herců. Zajímavej je snad jen Joe Anderson v roli Matthiase, který byl nepřehlédnutý už i v menší roli ve filmu Control o kapele Joy Division. ()

wampire23

No takže knižná predloha bola veľmi dobrá, takže potenciál tu rozhodne bol. Moje očakávania boli zrejme priveľké, pretože som sa nedočkal toho, čoho som chcel. Možno to chcelo viac sa držať knihy, pretože veľa zaujímavých momentov buď úplne vypadlo alebo bolo kompletne zmenených. Najmä ten záver, ktorý nám servírujú tvorcovia buď ako predzvesť pokračovania (čo v tomto prípade zrejme nebude platiť), alebo ako pokus o otvorený koniec a pocit strachu z ďalšieho masakru, ktorého sa samozrejme nezúčastníme. Škoda toho. Takto skĺza film iba k obyčajnému priemeru. Aj keď herci boli celkom sympatickí. O ich hereckých výkonoch radšej pomlčím:D. Tento film ma od dovolenky v Mexiku nemôže odradiť:D. 60% ()

Illy

Jsem ovlivněn literární předlohou kterou film dost věrně kopíruje. Ta se mi líbila moc a tento snímek je velice vydařený - slušné herecké výkony, prostředí, svižný děj. Jen závěr je odlišný, na úplný konec to ale vyjde nastejno...:-)) ()

kukentipla

O čem to je? Čtveřice mladých (čti sexy) potká mladého (čti sexy) němce v Mexiku. Ten je pozve na výlet za svým bratrem, který objevil starověkou pyramidu. Místo obdivování památek architektury čeká však účastníky tohoto výletu boj o holý život (kdo by čekal).........Co já NATO? Jelikož se 2/3 filmu se odehrávají na vrcholku pyramidy o rozloze cca 100m2 tvůrci velice moudře upustili od hororové žánru. Zaměřili se spíše na psychologický thriler jenž připomíná drsnou teen verzi české klasiky Adéla ještě nevečeřela. Náctiletí hrdinové (všichni herci jsou kurevsky sexy) se kupodivu nechovají jako idioti, ale jednají poměrně logicky. Je tedy smutné, že na ně scénaristé ušili několik nelogických oprátek, jenž na pozadí racionálního jednání zaří jako vycházející slunce v mlhavém přístavu (znáte ten obraz?). Ruiny jsou ve výsledku ničím neobjevný šedě průměrný film. ()

bolan

Těžko uvěřit, že horror ve kterém budou vraždit kytky by mohl být i celkem důstojný - a je tomu tak. ()

waits

Nebylo to špatné. Originální nápad, poměrně ostré záběry nepříjemností, které se dějí výletujícím Američanům, dialogy a reakce, které neurážejí svojí hloupostí, dokonce i Mayové a podivná rostlina si zaslouží divákův respekt. Čekal snad někdo z těch, kdo vydrželi u televize přes půlnoc něco víc? ()

Stocki

Otřesné. Nejspíše jsem viděl jiný film, protože zdejšímu vychvalování a hodnocení nerozumím. Je mi z to zle. Je mi líto, tohle mě ničím nezaujalo. Přesto musím být trochu objektivní a odpad tomu dát nemohu, jelikož tak špatné, to ještě nebylo. 25% ()

Hernycztek

Nic jsem o tomhle filmu nevěděl a byl jsem velice mile překvapen. Parádně originální horor o masožravých rostlinách, skupince turistů a Mayských ochráncích ,,tajemství " pyramidy. Herci jsou zde obsazeni dobře, hlavně Shawn Ashmore, všichni jsou přesvědčiví a chovají se logicky daným situacím. Jak jsem si teď pročítal místní komentáře, tak jsem se dočetl, že je tam dost ,,drsného" gore. No já si na konci říkal, že to chtělo ještě přitvrdit, ale to je na každém co má rád, pravda však je, že nohy byly amputované dobře a hledání rostlin v těle také nebyly zlé. Natočené to je skvěle, v pěkném prostředí s nádhernou pyramidou, se správně sedící hudbou a já můžu jen doporučit. ()

Flopik

Ale príjemné prekvapenie, trailer som vôbec nepozeral a myslel som že to bude klasický chrám a nejaká príšera v ňom ktorá postupne likviduje hlavných hrdinov. Ono to nakoniec bolo ale trošku inak. Herci sympatickí a hlavne ich chovanie uveriteľné, konečne nemusíte krútiť hlavou nad ich hlúposťou. Odsýpalo to rýchlo, koniec však mohol vygradovať lepšie. Na plný je to málo krvavé ale 4* si to určite zaslúži. ()

jorgus

nemohl jsem nedat 4..i kdyz je to becko jak vysite, i kdyz jsou v prvni pulhodine hlavni postavy na zabiti (doslova), i kdyz je film plny klise..tak jsem koukal od zacatku do konce s otevrenou pusou..zajimavy namet obaleny uz klasickou omackou:) ()

Mania

Líbilo se mi, že se film zase tolik nelišil od knihy, která je skvostná. Jenže bohužel mi na konci vadil ten rozdíl mezi knihou a filmem, osobně by se mi víc líbilo, kdyby to končilo stejně, ta změna mi přišla zbytečná. Holt jsem příliš ovlivněná knihou, jinak bych snad dala i čtyři hvězdičky. Jak už někdo předemnou zmínil, ve filmu je fantastická příroda. ()

dvd-L

Adéla, Trifidi, Divoké palmy a teď divoká réva? Uříznem mu nuhu touhle rybičkou! Nůž v ruinách. Sejměte toho kluka, než se rozmnoží. Měl fotr udělat raděj metr dříví, než tuhle pyramidu. ()