Ruiny

Thriller podle knihy amerického autora Scotta Smithe, který sám napsal i scénář.  Parta Američanů tráví dovolenou v mexickém letovisku. Po několika nudných dnech strávených především na pláži popíjením tequily se seznámí s Němcem Mathiasem, jehož bratr se vydal do džungle na archeologickou výpravu a od té doby o sobě nedal vědět. Dostanou nápad a vypraví se do džungle zjistit, co se stalo. Zde se dostanou až k tajemnému pahorku, střeženému obyvateli nedaleké mayské vesnice. Jakmile na pahorek porostlý divnými liánami vstoupí, Mayové je pod hrozbou zabití odmítnou z pahorku pustit. Zdá se, že na pahorku je přítomno cosi starobylého, tajemného, toužícího po krvi... Netrvá to dlouho a první z nich zemře... Zachrání se zbytek ze spárů podivné kletby? (Sofia)

havLord

ha ha ha, film s pohybující se krvežíznivou trávou =D ještě by mohla bejt natolik inteligentní, aby se sama ubalila a zhulila mě... Nicméně tu rozšafnou béčkovost celýho toho nápadu musim ocenit jednou hvězdou k dobru. ()

mysiak

Dosť dobrý nečakane originálny horor...ktorý je dosť brutálny, niektoré scény sú presne krvavé ako Saw, zabavil som sa na tých rastlinkách, boli dosť rafinované a zároveň kruté...hrajú tam pekné kočky...smrti sú tvrdé a koniec to zaklincoval...som milo prekvapený ()

Praxis

Takový roztomilý horůrek pro všechny milovníky botaniky. Nebudu prozrazovat více, protože tento bubák je tak trošku jinačí, než v 99% hororů. Nelítá tam bláznivý duch ani tam není nějaká sekta vyznávajíc velkého Jahodu, ale tenhle záporák je tak trošku z jinačího těsta. Takového celulozového těsta. Jinak to má všecky klasické trademarky, které si jen dokážete představit. Postupné odpravování jednotlivých postav, herci v módu budeme koukat a sem tam vřeštit. Klasika. Ještě, že je to tak krátké, nehrozí lobotomie mozku. 50% ()

GodComplex

Na prvni pohled relativne nevinny kousek, ktery zacne jako vesmes klasicky teenage shit, se zvrtne v neco mnohem vic. Prijde mi, ze at reknu cokoliv, tak tim budu spoilerovat, takze zustanu u tvrzeni, ze se jedna o prekvapive velmi kvalitni horurek s intenzivni atmosferou, bez slabsich mist, odehravajici se v pusobive lokaci mexicke jungle a Mayskych ruin, s presvedcivymi acting vykony neznamych mladiku a se zajimavou pointou v cele s uzasnym hlavnim zaporakem. 8/10 ()

Ridick

nebyt rychleho spadu a brutality, tak asi by som rozmyslal o pestovani takej vinnej revy a skusil sa z toho zrezat.... ()

Vyrida

V celku jsou The Ruins napínavým filmem, který vsází po všech strankách hlavně na originalitu. Mayské mythologii se opravdu moc režíserů doteď nevěnovalo a rozhodně to patří mezi největší taháky této teen vyvražďovačky. Scénař je sice tímto trochu limitován, ale aspoň se na scéně pořád něco děje, nebo přesněji hemží je správné slovo. Mě osobně však mrzí, že nebylo vysvětleno kde se ta krvežíznivá potvora, která je všechy terorizovala vlastně vzala. Nejspíše jednoho slunečného dne vyrostla :). Herecké obsazení mi překvapivě sedlo na jedničku a všichni hlavní hrdinové mi šli zkrátka po chuti, což se mi stává málo kdy. Konec už je trochu nadsazený, ale pousmál jsem se. Rád vidím, že černého humoru má pan scenárista na rozdavání. Hvězdičkami pak hodnotím lepšími třemi i s mým osobním zeleným doporučením. ()

Jillen

Docela masakr...hlavně brutální krvavé scény jsou pro otrlé (a to mi vážně krváky nedělají problém ) a postavy jsou na žánrovou jednohubku vcelku slušné, ale nějak se nemůžu zbavit dojmu, že to mohlo být ještě víc šokující a zajímavější. Lepší 3* ()

Freemind

Velmi slušný průměr - ba, jeden z originálnějších nezávislých horrorů poslední doby. Prst nahoru, nohy pryč, připálit rozžhavenou pánví. ()

buldock

Velmi slušná , tématicky originální , atmosféricky povedená , trikově zajímavá , přínosně naturalistická a do magicky líbivé destinace zasazená horrorová jednohubka , která je ovšem na druhou stranu trochu nevyrovnaná , šablonovitá a mírně amatersky působící. Přesto moje očekávání vcelku splnila a zaslouží si nadprůměrné hodnocení , ikdyž některé milostné scény ve stanu mohly být vystřiženy , protože na mě působily dosti rušivě vůči povedenému zbytku filmu. 73% ()

iolaos

...nejvetsim minusem tohoto bidneho dilka byl scenar.. po prvnim liftu do studny, byl film temer nekoukatelny.. osobne nechapu, jak nekdo muze budovat pocity strachu a uzkosti na tak nesmyslnych napadech jako hlasy z digitalni vinne revy, ktere navic kvakaji jak starý Siemens ...myslim, ze v dnesni dobe explicitnich francouzskych dobytcaren se tento film nechytne. vyhodnoceni: 2* za improvizovane chirurgicke zakroky se sutrem a panvickou (dost povedene). Jako remake Adély to ujde, ale zajimavy horror hledejte jinde.. ()

sonnak

Shaymalan by se mohl o kytičkách lecčemu přiučit :) báječné tempo, přiměřená přehnanost, nadprůměrní herci (moje milovaná Jena:*). Co víc od béčka chtít? ()

blackrain

Vrah, jestli se to tak dá říct, byl opravdu neobvyklý. Alespoň, že tu nepobíhá další magor s nožem v ruce. Kde by byl hororový žánr bez mladých lidí, kteří nadšeně jedou na dovolenou? Možná, že bychom o nic nepřišli a možná, že bychom se nudili. ()

jajinka odpad!

Věta "stouplo mi víno do hlavy" má od tohoto filmu mnohem "hlubší" význam.. Jinak krvavá hnusná kravina. Jak hluboko si sami zapíchnete nůž do těla.. ()

Remedy

Je fakt, že když si člověk v hlavě promítne všechny ty šajzoviny, které za posledních dvacet let v rámci žánru vznikly, jsou Ruiny jednoznačně jedním z těch sympatičtějších počinů (a navíc to prostě má srdíčko). Ukázkové vytěžení žánrového minimalismu, který navíc v některých momentech servíruje ne úplně špatné dialogy a kde se dozvíte, k čemu všemu lze použít pánev. Příroda proti domorodcům a skupině teenagerů. A fakt si nemůžou vzájemně pomoct. V žánru "malý horor" si řadím Ruiny proklatě vysoko. [70%] ()

dawe04

Obrovské zklamání. Tak strašně nevyužité ve všech možných směrech. Ruiny. Originální, tajemné, zlověstné, krásné = ideální prostředí pro horor! Ne, my budeme celý (až na pár chvil) film sedět na vrcholu ruiny na přímém slunečním světle!? Zabiják. Originální, tajemný, zlověstný, podivný, krvelačný = neotřelý prvek na pozvednutí zájmu! Ne, my budeme celý (až na pár chvil) film pasivně čekat až, se alespoň něco šustne?! Žádná atmosféra, žádné mrazení, herci naprosto nezajímaví a otravní, 2/3 jsem se nudil. Přitom by stačilo jen vlézt do těch zatracených ruin, najít schopnější představitele a poněkud zaktivnit nepřítele a mohl to být parádní žánrový film. Někdy příště v Ruinách. ()

AlistairMir

Naši čtveřici přestane bavit ztřískat se pod obraz na pláži a tak poslední den dovolené s nově nalezeným kamarádem podniknou cestu k tajuplné Mayské pyramidě, která má být pro lidi skrytá ale oni mají mapu tak hurá do akce. A máme tu vítěze mé oblíbené ceny DEMENT filmu. Získává jí Amy - blbka s foťákem. Díky ní všichni zhebnou. Nebo skoro všichni? No uvidíte každopádně jak tupej musí člověk být aby si fotil rozčileného chlapa s kvérem a to dokonce 2x. A pak začne sranda. Uvězněni nahoře na pyramidě se začnou seznamovat s místní florou která se jim doslova dostane pod kůži odkud jí dostane až ostrý nůž a dole čekají mayové ne zrovna přátelsky naladění. Kniha byla super a film je sakra povedenej s mrazivou atmosférou (scéna kdy dívky hledají uvnitř pyramidy mobil je TOP) ode dneška když uvidím vibrující kytku tak beru plamenomet. ()

Dubro

Priemer? V žiadnom prípade. Dej síce predpovedá zaradenie snímku medzi teenage splašky , ale profesionalita tvorcov ho dvíha nad hladinu. ()

SonG

Velmi povedené, hrající na nervy, i ten příběh zas tak špatný není......Pro fanoušky horroru i krvavých scén jako dělané....Pořád je to ale na mě dost povrchní a jednoduché....Jo a ta scéna s nohama..fuj:-)......65% ()