Ruiny

Thriller podle knihy amerického autora Scotta Smithe, který sám napsal i scénář.  Parta Američanů tráví dovolenou v mexickém letovisku. Po několika nudných dnech strávených především na pláži popíjením tequily se seznámí s Němcem Mathiasem, jehož bratr se vydal do džungle na archeologickou výpravu a od té doby o sobě nedal vědět. Dostanou nápad a vypraví se do džungle zjistit, co se stalo. Zde se dostanou až k tajemnému pahorku, střeženému obyvateli nedaleké mayské vesnice. Jakmile na pahorek porostlý divnými liánami vstoupí, Mayové je pod hrozbou zabití odmítnou z pahorku pustit. Zdá se, že na pahorku je přítomno cosi starobylého, tajemného, toužícího po krvi... Netrvá to dlouho a první z nich zemře... Zachrání se zbytek ze spárů podivné kletby? (Sofia)

mucho3

Tenhle horor mně příjemně překvapil,je to osvěžující kus v záplavě hororů,které zlamaly.Originální příběh výletníků v exotické destinaci na vrcholku pyramidy, kde jsou požíráni révou. ()

Emperor1

Docela zklamání, takhle nevyužít slibný námět, to je hřích ... SPOILER - těšil jsem s na pořádný průzkum pyramidy, lekci z mayské mytologie, archeologie či botaniky ... chybělo mi tam nějaké vysvětlení, náznak - jedná se o prokletí starých Mayů, mimozemskou formu života, nepodařený genetický experiment či tajný projekt mexické vlády a těžařských firem, které se chtěly zbavit otravných indiánů, aby mohly bezstarostně plundrovat džungli ... co o tom věděli ti domorodci, proč se rostlina doposud držela jen na pyramidě atd. - KONEC SPOILERU ... prostě spousta nejasností, takhle to není ani horor, ani sci-fi, žádné napětí, ani sranda, prostě nic, jen velký zmatek ... ani ty rádoby drastické scény to nezachrání ... ()

Azareth

Pozeratelný, na nič sa nehrajúci horor, ktorý má pár silnejších miest. Prevláda tu však stupidita a hlúpa fantázia, čo tomu strháva skoro všetko. Rewatch neplánujem. ()

Elisson odpad!

Ďalší zo skvelých amerických hororov, kde sa ukazuje, že tuposť Američanov je desivejšia a nebezpečnejšia než hocijaká obluda či nákaza. ()

hony23

Jedno téma 100x jinak, aneb skupina studentů na dovolené touží po dobrodružství, které se rázem promění v noční můru. Tentokrát na ně zaútočí nejen domorodci, ale i záhadné kytky, což zrovna tu pravou hororovou atmosféru nenavodí. ()

jcall2bad

Velice milé překvapení. V této době, kdy se všechny ty nové horrory s nechutně podobným námětem jen valí a valí a ignorovat je jde ztuha, když jednou příjde něco originálního, co je navíc ještě hodně pěkně zpracované a relativně dobře napsané, já osobně skáču radostí. Když to herci ještě obstojně zahrají, má to celkově přesně takovou délku, jaká se na to hodí, nenudí to a audiovizuální stránka je uspokojující, No tak je to paráda! ()

Lucky74

Tenhle film se mi zaryl pod kůžu, až mě z něm otřepalo ...... Tak 4 a půl hvězdičky ale já se přikloním k pěti. ()

mansonn odpad!

Cim zacat a cim skoncit. Taky odpad som uz dlho nevidel, teda amici si myslia ze im patri svet a veria kazdemu ...to je strasne mile na tychto filmoch no a ked sa raz dotknu buriny uz nemozu prec.panecku zaujimave to bolo asi ako sledovat froda ako putuje po skalach a napinave ako sledovat mravenisko pri dazdi. ok tento film nikomu neodporucam ,uz som iba cakal kedy priletia mimozemstania....nechapem preco indiani nevypalili tu burinu ale no neva. takze tod vsio ()

Ponocnej

film o pozirajici rosline ktera je vsude kolem hlavnich hrdinu a navic je i dost inteligentni a umi nalakat hrdiny do pasti ... krasa .. neslo si nevzpomenout na den trifidu a vubec mi nevadilo ze puvod kytky nebyl vysvetlen ... amputace a vyndavani kytky z tela ven u hrdinu je proste nezapomenutelna ....90% ()

Eddy178

Film, ktory ma absolutne nezaujal. Chyba tomu napätie, zapletka a je tam malo strachu. Ani scenar nie je najlepsi, proste beckovy horor. Ale nebolo to az take kriticke(ale rastlina co napodobnuje zvuky ?) Takych 40% ()

Chlo0opek

Žádné velké triky (když už, tak ne zrovna ty nejlepší:), ale přesto film, který udržel mou pozornost čekajíc co se s "návštěvníky" mayské mohyly stane.. Trochu deptající kvůli malé naději na přežití, ale přesto povedený, napínavý snímek. Jen ještě ten úplný konec trochu sráží celkový dojem z filmu, přece jen trochu laciné chystání na 2. díl. Ale když celé toto dílko shrnu - zkrátka příběh zvítězil nad trikovým pozlátkem.. ()

Horácius

Velmi zajímavé....coby člověk z oboru jsem zvláště ocenil hlavního záporáka... Tenhle film funguje hlavně při prvním shlédnutí, ale funguje velmi dobře a scének, při kterých je člověku nepříjemně je tam celkem dost. Což se ne každému hororu povede a tak myslím, že si alespoň těch 70% zaslouží. ()

Martens14

Jako "béčko" snad dobrý. Nic moc se v tomto horůrku či co to je neděje, pokud se ovšem dá říct, že pozorování rostlin (no jó masožravých) se považuje za něco extra nebo strašidelného. Osobně se mi zdá, že to bylo celé přitažené za vlasy, a vůbec že se někdo při sledování tohoto filmu bál. Ruiny postrádají tu moc postrašit, zaujmout či překvapit. Hned, co hlavní protagonisté přišly k pyramidě mi bylo jasné, samozřejmě už i s častých záběrů na širokosáhlou zeleň obepnutou kolem pyramidy i vevnitř. A ten doktor byl skvělý - ten by uřízl nohu či ruku kdekomu, hlavně že zachránil život, že? No nevím, strašná kravina. Jednu hvězdu pro toho šíleného doktora, prostředí džungle a mayskou pyramidu. ()

airman2655

Nuda, nuda, nuda, tí čo tomuto dali 5 hviezdičiek videli asi tak maximálne večerníček alebo Kuka. Aj toho som sa viacej bál. ()

Naranyan

Nechápu, kam mi zmizly mé staré komentáře. Teď se na film budu muset podívat znova. No tak či onak co si velmi dobře pamatuji (i když je to víc než rok zpátky) je opravdu kvalitní gore a atmosféra. A to jsou defacto klíčlové záležitosti, které na explotation/horor filmech hledám. ()

Bobe-er odpad!

Tenhle snímek byl jedním slovem: "Nuda". Bez příběhu, bez konce. Dost žasnu nad celkovým hodnocením. Asi je cosi shnilého ve státě dánském. ()