Koprska

Revoluční! Jednoduše geniální filmařina... Fajn soundtrack.... Herecké výkony bez výtky. Otázkou je? Kolik z Vás si to pustí jen tak znovu? K zamyšlení... Silné, vražedně gradující. A i když skrze závislosti, které hodně lidí odsuzuje je zde dokonale ztvárněná myšlenka requiemu, aneb MOTLITBY za ztracené duše. Děkuji -|--- ()

ClayGirl

Asi ten nejdepresivnější film, který znám. Jedna moje spolužačka si to půjčila a koukala se na to, protože tam hraje její oblibený cukrouš Jared Leto, a pak z toho byla ještě dva dny psychicky úplně v háji. Člověk by měl v průběhu skoro chuť si něčeho šňupnout, ale ke konci ho to dozajista přejde. Někdo říká, že tento film nepoučuje, nevyhrožuje, neodrazuje od drog. Vždyť hlavní myšlenkou je, že když si začneš s drogami, přijdeš o všechno. ()

Orina

Nečekala jsem, že tento den někdy nastane, ale stalo se. S čistým svědomím mohu říct, že Requiem za sen je naprosto stejně úchvatný jako jeho knižní předloha. Aronofskému obrovská poklona. ()

Jakubik

No…zase taková ultrabomba to nebyla. Je pravdou, že herecké výkony hlavních představitelů a to všech čtyřech jsou excelentní a věřil bych jim první poslední. Vynikající hudební doprovod, střih a v neposlední řadě režie. To jsou tak neuvěřitelné přednosti filmu, že by ostatní měli z tohoto filmu si brát příklad. Oproti Trainspottingu (který mě zas tak nevzal) je toto o dost lepší varianta filmu o drogách. No původně jsem chtěl dát čtyři hvězdy ale důvod „proč?“ se nevztahuje na kinematografii ale jde o můj názor na drogy a proto dám plný počet… ()

1Legend1

Darrem se s tím nesere a bezmilostně uvrhne diváka do tvrdé reality, ponukne mu nejhorší obrázky, které kdy viděl a dorazí mrazivým soundtrackem. Výkony hlavní čtveřice už snad ani lepší být nemohou, atmosféra během filmu pomalu houstne a vrcholí ve vynikající finále. Závislost v podobě čtyř způsobů. A vynikající Mansellova hudba. A upozornění: tenhle kousek určitě není pro slabší povahy! 100% ()

Cheeker

Hodně propracovaný film na aktuální téma ve všech koutech světa. Nicméně pokud se vám nebude chtít zvracet nebo vám to nepřijde odporné jste pravděpodobně narušení. Psychicky hodně náročný film, doporučuji všem, ale podívat by se měli lidi se silným žaludkem. ()

vera27

Zajimavé zpracování kamery a zaměření na detail dělá tento film výjimečným. Jinak celkem krutý film, který není vhodný pro slabší povahy, což já bohužel jsem ... Takže vyjádření několika slovy: šokující, smutné až depresivní, místy nechutné. ()

Nail

Tak za prvé mi Darren Arnonofsky nikdy nějak nepřirostle filmově k srdci. Když už natočit film o feťákách tak ať je tam alespoň trocha srandy a nějakého třeba i feťáského humoru jako např. v Trainspotingu. Todle může být pouze jako odstrašující případ. Takovéch filmů je plno a hlavně i záživnějších. BURN IN HELL JUNKIES!!! ()

redwik

K filmu ma tiahla veľmi známa pesnička, ale odradzoval ma režisér Darren Aronofsky. Už Black Swan nebolo práve podľa môjho gusta, a keď som dopozeral toto, ukázalo sa, že ani Requiem for a Dream nebude patriť k mojim obľúbeným. Myslím, že myšlienka NEDROGUJME sa dá vyjadriť aj inak, menej depresívne. A ten Jared Leto mi je tak hrozne nesympatický. Oproti ešte mladej Jennifer Connelly je to úplný opak. Ale na druhej strane, o Ellen Burstyn si doteraz myslím, že rolu nehrala, ale skutočne sa ňou stala. Takže nebolo všetko až také zlé. No aj tak ma udivuje postavenie v TOP20 obľúbených. Jared Leto - Harry Goldfarb /:/ Ellen Burstyn - Sara Goldfarb /:/ Jennifer Connelly - Marion Silver /:/ Marlon Wayans - Ty /:/ Christopher McDonald - Tappy Tibbons /:/ - Big Tim ()

superwinky

Film, který dokáže odradit od jakéhokoli experimentování a zapíše se do paměti. Snímek ve mě evokuje soucit s hlavními postavami. Režisér nám naservíroval neskutečnou reálnost opravového života v drogách, což je trochu náročné na psychiku pro slabé jedince, ale každopádně si myslím, že tento film by měl vidět minimálně každý, kdo přemýšlí o vyzkoušení 'cukříku' nebo podobných 'mňamek... Nicméně snímek si zaslouží brilantních 5/5. ()

kabel

Varování před požitím.Film v ojedinělých případech může navést stavy, při kterých se neživé věci jeví zcela reálné. Ustálení se objeví po druhé dávce. V obalu najdete sterilní jehlu. Pokud se vám přitížilo a máte pocit, že umřete - kontaktujte naší linku. Stahovadlo není součástí balení. ()

Ondr@932

Requiem za sen je naprosto dokonalý a zároveň šokující, drastický a především naprosto pravdivý film ! Který bych rozhodně dal jako povinnost vidět na středních a možná i základních školách. A dále těm, kteří prostě lákají drogy. Je to myslím dost dobrý film na vyděšení, co můžou drogy provést za svinstvo ! Dokonalá režie, skvělé hraní s kamerami (podobné jako u filmu 127 hodin), dále perfektní herecké výkony a ještě dokonalá emotivní luxusní hudba !!! Prostě zatím úplně nejlepší film o drogách a nejlepší film od Darrena Aronofskyho, který jsem kdy viděl ! PS: Jsem zvědavý teď na jeho nový film - Noah :-) 100% ()

Bollek

Pro mě osobně je to zatím asi nejlepší film, co jsem viděl. Nechci opakovat vše, co je tu napsané už stokrát, tak shrnu jen pár svých dojmů. Jared Leto je skvělý, práce kamery a střihu nevídaná, hudba uchvacující, příběh strhující a závěr zničující. ()

Katcat

Poprvé jsem ten film viděla v jednom nejmenovaném klubu mládeže, pro sociálně slabší mládež, kde jim to odborný specialista, psycholog z nepochopitelnýho důvodu pustil. No jestli ty děcka byli problematičtí již onehdá, teď zaručeně všichni dřepí v kriminále. A k filmu? Naprosto originální a celkově geniální snímek. Silný zážitek! ()

Torgal

Drogy jsou špatné, áááno. A je jedno či si picháte heroín do žily, alebo sa kŕmite pilulami na chudnutie, aj tak skončíte ako vytreté trosky. Presne som vedel čo mi tento film bude chcieť odkomunikovať a aj preto som sa mu tak dlho vyhýbal. To som ale netušil, že rovnako psychedelické ako duševné rozpoloženie matere hlavného feťáka bude aj Aranofského réžia. Viem, že to bol zámer, no mne takéto filmy jednoducho nesedia a nerád sa na ne pozerám. S ohľadom na tému tak dávam aspoň zmierlivé tri hviezdy. 6/10 PS: 17. najobľúbenejší film? Ako neviem na čom fičia ľudia čo si dávajú toto do topky, ale ja tam mám veci, čo by som mohol pozerať dokola. A tento film už ale viac nechcem vidieť ani ďalekohľadom. ()

Hpatrik

Ano, Anarofského schopnost vyjádřit lidské pocity prostřednictvím obrazu a zvuku je nevídaná a svým způsobem mimořádná. Dokážu si představit, že kdyby mi tohle pouštěli pořád dokola jako součást odvykacího programu v zařízení pro léčbu drogově závislých, už nikdy v životě bych už nechtěl vidět jehlu, pravděpodobně stejně jako tenhle film :). Nic víc než preventivní odstrašující poselství v tom prostě nevidím, a ani hudba mě příliš neoslovila. Herecké výkony nicméně fantastické. Lepší tři. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen