Tajná společnost Umbrella Corporation, zabývající se genetickým výzkumem, provádí ve svých podzemních laboratořích velice nebezpečné pokusy. V jednu chvíli však uniká smrtící virus a zaměstnanci jsou počítačem uvězněni v laboratořích. Elitní komando v čele s Alicí (M. Jovovich) a Rain (M. Rodriguez) dostává za úkol izolovat virus, který by mohl ohrozit celé lidstvo. Brzy se ukáže, že všechno je ještě horší - z virem zasažených zaměstnanců se staly agresivní zombie. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Jino

Rozhodně zajimavé převedení počítačové hry na plátno kin. Efekty jsou dobré, až na některé momenty. Scénář je takový ... no na to, že je to podle hry bych řekl, je dobrý. Dál bych to hodnotil tak, že tento film docela oživil zombie žánr. Pak vznikly takové filmy jako Úsvit mrtych a Země mrtvých. No rozhodně Resident Evil je svým způsobem pecka a Paul W. S. Anderson dosáhl úspěchu, který překračuje jeho režisérské umění. 70% ()

Rocky88

Absolutně nehororové a totálně blbé. Anderson neumí vytvořit atmosféru, vykreslit postavy (alespoň trošičku), vybrat alespoň průměrné herce (když už ne film, tak tahle sestava herců určitě hororová je) anebo napsat scénář. Začátek filmu sice slibuje zajímavou a krvavou podívanou, ale jakmile na scénu vtrhne komando dementů, je jasné, že se film řítí do průseru. Zbytek filmu působil, jakoby ho natočili za pár šupů za pár hodin. Nabízí se hodnocení odpad, ale přimhouřím obě oči a dám 15% - aspoň se člověk u týhle blbiny může pobavit právě tou blbostí. ()

O´Neill

Docela slušně natočené. Nečekal jsem od toho nic extra, efekty stály za houby. Nicméně atmosféra byla VCELKU (ne nic extra) dobrá, a výkon Milly byl super. A docela jí to i slušelo. Konec byl lehce předvídatelný, takže nic nového. Těším se na dvojku. ()

Streeper

Dobře natočený béčkový film. Když se mě přítel zeptal, jak se mi to líbilo, hned jsem řekla, je to docela kvalitní béčko. Efekty nejsou nic moc, zásah počítače je tam cítit všude, až jsem měla pocit, že to natáčeli na začátku 90. let, ale možná neměli dostatečně velký budget. Taky mě trokšu štve, že tam každý hned rychle umře, že divák nemá tolik času si s tou postavou vytvořit nějaké citové pouto. Řekla bych, že by ta smrt pak diváka zasáhla líp. Jinak jsem z toho hodně cítila počítačovou hru, což mi nevadilo, naopak jsem měla pocit, že mám v ruce ovladač a hraju za Alice. ()

C0r0ner

V době vzniku jsem se na to nemohl dívat strachy. O mnoho let později jsem předpokládal, že už jsem leccos viděl, ale i tak mě k dokonalosti dohnaní zombíci děsili dál. Hlavně ten se sekyrou a zlomeným kotníkem. Příběhově to není žádná sláva, ale kdo by co čekal... 75% ()

Wormboy

Celkom v pohode natocena vyvrazdovacka s metalovym soundtrackom...nedosahuje sice kvalit Andersonovho Mortal Kombatu,ale aj tak sa da... - po dalsom pozreti davam o hviezdicku dole...az take zabavne sa mi to po zhliadnuti 28 days later a novych Dawn of dead nezdalo ()

Flynn

Zajímavé převedení počítačové hry na plátno, hodně se mi líbila scéna v tunelu s laserem jenž chránil vchod k tomu hlavnímu počítači, to se fakt povedlo, jinak to je takový průměr. ()

darm

Je docela na škodu, že první zombík se ve filmu objeví až těsně před polovinou filmu. Do té doby parta X lidí jen chodí a chodí a chodí a až na jednu krvavější scénku první polovina nenabízí nic, co by mě dokázalo víc zaujmout. Když jsem se ale konečně zombíků dočkal, chvíli jsem si říkal, že nastane velká změna k lepšímu, ale přišlo zklamání.. Příchodem zombíků jsem se nedočkal ničeho jiného než vyvražďovačky bez špetky atmosféry a s napětím řídkým jako ranní průjem. Většina lekaček totálně selhává.. Vážnost celého filmu a nějaká beznaděj? Nic takového na mě nepůsobilo. Já jsem se mohl jen smát všem těm vážně myšleným scénám, u kterých jsem se měl asi bát... Kopance alá Matrix od Milly Jovovich bych nebral jako úplně nejvhodnější volbu.. A její kung-fu chvaty proti zmutovaným dobrmanům.. No, aspoň jsem se zasmál. No, a co bych řekl ke kladům? I přesto, jak je celý film nenapínavý a nehororový jsem se ani nestihl moc nudit, potěšil mě konec a Milla Jovovich.. Na konci už toho ukázala ale opravdu hodně :) Ale i tak nic než slabší průměr.. 45-50%. ()

lakikaki

Béčko tváriace sa ako Áčko. Prvých 40 minút aj napriek niekoľkým chybičkám ušlo, ale potom postavy vypustili zombíkov, diery v scenári sa začali zväčšovať do gigantických rozmerov a odporné digitálne efekty sa ukázali v plnej "paráde". Ak by sa bol tejto adaptácie počítačovej hry ujal Uwe Boll, dopadlo by to oveľa horšie, ale ani takto to nie je nič moc. ()

sulimo

Mě to prostě bavilo a dokázalo si to udržet moji pozornost, což u zombie počinů není ta samozřejmé, páč už je to tak ohranná záležitost, že je těžký něčím zaujmout. Mila je pěkná, zombíci jsou nepěkní, únik viru je klasický ,akorát to podivný monstrum na konci bylo už krapet moc, ale i tak se na to dalo koukat. ()

MzK

Prve jsem hodnotil *****, akční klasika, film mne baví, Milla Jovovich je kočka. Pustil jsem si film pro připomenutí znova, než jsem šel do kina na poslední díl Resident Evil: Odveta. **. Při současném shlédnutí hodnotím „jen“ ****, stále to je povedený kousek, který doporučuji ke shlédnutí. Vlastně nejlepší z celé série RE. ()

Juto

,,Resident Evil“ je skvelý akčný sci-fi horor od Paula WS Andersona. Film má  nonstop akciu, ktorá je pútavá. Pochmúrny pesimistický záver sa k príbehu perfektne hodí. 7/10 ()

c.tucker

Ponurá atmosféra stísněného Úlu a vněm pěkná svině v podobě malé holčičky uvnitř počítače. Parta speciální jednotky, ke kterým se přidala Alice (Milla Jovovich) jde dovnitř a pěkně na to doletí, no jo co se dá dělat. ()

Ice123

Hru jsem sice nehrál, ale dle mého názoru poměrně vydařený úvod do děje proč a co se stalo. Jovovich a Rodriguezová se postarali i o to, aby jse se měli na co koukat, napětí z děje úplně čiší a čekáte co se kde zase vyloupne. Dle mého názoru vydařený "Horor" a místnost s lasery byla úžasná ;) 80%. ()

WolfR

Resident Evil je docela slušný film, kde se vyskytují zombie. Sympatická herecká sestava, solidní režie a výborná atmosféra nejistoty a neznámého prostředí, vylepšená excelentní hudbou. Co ale tuto adaptaci hry (Biohazard) shazuje, je příběh, který je dost slabý. A dále taky celkově špatné efekty. Ale jinak je to slušná atmosférická a akční, řemeslně dobře zvládnutá filmařina. Navíc s dobrým závěrem, který otevírá přímo obrovské vrata pro další díl. Silnější 3 hvězdy. ()

Iwus.ka

Mozkyyy, mozkyyy…Ne, nic takového! Dobám Noci oživlých mrtvol odzvonilo. Bohužel nebo spíš bohudík zůstávají zombíci stále tupí a lační po živém masíčku. O to všechno bychom ale přišli, kdyby firma s deštníkem v logu a pracovitým týmem nevymyslela zázračný Té virus. Musíme být však vděční, že díky jejich kreaturám alespoň trochu zabráníme populační explozi. Všeho ale moc škodí, proto buďme rádi, že jsou pod zámkem, kdesi hluboko pod zemí. Tam je musí nedobrovolně navštívit sličná Mila Jovovich coby bodyguardka hlavního vchodu, sic poznamenaná amnézií a boulí na hlavě. Po pár atacích mířených na její osobu, si začíná vzpomínat na potenciál v ní ukrytý a rozhodne se všem nakopat prdel. Jako skalní fanynka celé herní série film miluju, i když moc podobností se samotnou hrou nemá. Ochuzena jsem ale určitě nebyla, po celou dobu nechybělo spoustu akce, dobré mjusik a hlavně velmi přítulné zombies. ()

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (více)

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

27.08.2020

Streamovací služba Netflix zadala objednávku na osmidílný hraný seriál vycházející ze slavné herní série Resident Evil. Seriál bude produkovat studio Constantin Films, jež stálo za všemi dosavadními… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nový Resident Evil vymění akci za horor

Nový Resident Evil vymění akci za horor

22.08.2019

Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptace s Millou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího… (více)