Helldo

Tak tohle je tedy paráda, vrchol mystery a fantasy filmů bez debat. Gyllenhaal je naprosto fantastický a obří králík? Geniální ve všech ohledech...že bych měl někdy strach z králíků? Po tomto filmu se nad tím musí zamyslet snad každý...Sugestivní závěr, který donutí přemýšlet a přemítat si scény filmu pěkně popořadě, abyste konečně přišli na to jak to celé bylo. Mě to tedy naprosto dostalo...Že by Kelly natočil svůj životní snímek už na startu své kariéry, doufám, že ne a ještě má něco připravené (ikdyž poslední filmy tomu nenapovídají). Jednoznačně film, který se musí vidět víckrát a velmi pečlivě...100% ()

Gerrard8

Som zmätený. Ja som jeden z tých ktorí si pozreli Donnieho až vtedy keď videl Jakeove skoro všetky filmy. Neviem ako to je možné nejak som prehliadal tento film, ale po tomto filme si dovolím tvrdiť, že ne nadarmo mám v topke Jakea ... Je to nenormálne nadaný herec A čo sa filmu týka je to naozaj skvost, ale ako tu už viacerí písali ja sa už teším keď si to pozriem ešte raz aby som to mal v hlave všetko urovnané, ale už teraz hovorím za 5 tak keď si to pozriem znovu bude to 6 alebo neviem... Režisér ako sa hovorí to "zabil" .... len škoda, že ako teraz pozerám úspešnú cestu v ďalších filmoch si nevybral... ()

voresprut

Geniální film u kteráho jsem se bál že Kelly pokází konec ale ten byl naprosto skvělý.Jake Gyllenhaal ve své nejlepší roli,ať už stírá Swayzeho nebo si povídá s králíkem.Co by se mělo na filmu pochválit je to že bruslí mez žánry a co víc že to zvládl.Jedním slovem NÁDHERA!!! ()

Kajdous

Když se řekne Donnie Darko, vybaví se mi Gyllenhaalův psycho úsměv, při němž šeptá "Whhyy?", Swayze, který chudák schytal hroznou roli, a především pak skvělý příběh, u něhož si sice nejsem do teď jist, zda jsem jej zcela pochopil, ale který mě i přesto chytnul. Mám rád filmy tohoto žánru a Donnieho jsem si pustil po tom, co jsem shlédl Osudový dotek označovaný jako podobný. Asi bych tyto dva snímky ale nespojoval. Každopádně si u mě Donnie říká o 5*, ať už za příběh, hudbu nebo Gyllenhaala, jenž mě opět nezklamal. ()

Chundys

Why you're wearing that funny stupid bunny suite? Why you're wearing that stupid man suite? Vynikající film! Hned od začátku mě film dostal jak se Donnie zvedal ze silnice a začala hrát hezká písnička, uzavřel jsem se a byl jsem ničím nerušen ve světě s Darkem! No a závěr? Opravdu famózní s dokonalou písničkou, která se k tomu perfektně hodila...10/10 ()

fNdEsIECLE

Ameriku pro dnešek vynecháme, laskavý divák nechť posoudí sám. Klišé na klišé a Patricka role ceněna ze všech stran, proč?, Šmoulinka a ty kecy (by měli) zaujmou jen pepíka z jzd z dolní horní. Beru to jako teenage movie, nostalgie a atmosféra fungují. Jsem Samantha Darko. ()

sebo9629

Skvelý film s úžasnou atmosférou, výborným scenárom, réžiou a taktiež hereckými výkonmi, pričom Jake Gyllenhaal je ako Donnie dokonalý. Hodnotenie: 9.6/10 ()

rusty09

Určitej logan mi řekl, že tohle je skvělej film a pochopit pointu, mi chvíli potrvá. Nerad sem ho koupil (stáhl) a začal se kochat. Když pominete, že ten film je úplně o hovně, tak se vám to možná bude líbit. Celých 100 minut sem čekal, jestli se něco stane a nic. Celých 110 minut sem na něco čekal a opět nic. Pak konec. Jestli se jenom vrátil v čase, aby ostatní zachránil a ten divnej králik ho jenom varoval a i přesto se sám rádoby obětoval, když na něj spadl kus letadla. Takže jsou dva pohledy, jak se na to můžete dívat, buď jste to pochopili a bylo to o hovně a podle toho to i ohodnotili nebo ste to nepochopili a dali tomu 5 hvězd podle většiny. Tak to vidim já a tenhle film si nezaslouží bejt v červenejch číslech. ()

Everyone

Film je z pohledu fenoménu času, tak komplikovaný, že zevrubnější komentář musím napsat po bezprostředním zhlédnutí, abych si utříbil myšlenky. Je to totiž drahno let, co jsem film naposledy viděl. ()

Matli

Jednoduché a zároveň složité. Hodně zajímavě natočené a herecké výkony všech jsou taky na velmi dobré úrovni, jen jsem u toho trošku klimbal, takže pokud film nemá nějakej šmrnc a nedokáže mě něčím vtáhnout, tak je to vždy o hvězdičku méně a to se teď povedlo. 63% ()

drozdy1

Myslím,že Donnie Darko patří mezi filmy,které nemají jednoznačné vysvětlení. Tím pádem to podle mě každý vstřebá jinak. I když film nemá jednoznačné vysvětlení u mě vyvolal pocit jaký jsem filmu dlouho neměl. To jak je postava Donnieho popsaná je až neuvěřitelné a když k tomu hraje výborný Jake Gyllenhaal,tak je to opravdu jednohubka. Kromě skvělého mysteriózního příběhu to má také moc pěkné romantické pasáže a konec filmu mi nahnal slzy. I když jsem čekal,že bude představovat ve filmu Patrick Swayze ''něco víc'',tak mi to nakonec ani nevadilo. Co bych ještě chtěl vyzdvihnout jsou naprosto boží soundtracky,které silné momenty filmu posouvají o třídu výše. Tento film jsem rok odkládal a teď mě to trošku mrzí. Hodnocení: 97%. ()

Ctitel

Přesně, jak mnozí píší, film nemusíte pochopit k tomu, aby jste si jej užili. Mě však přišel od kamaráda do ruky článek, který mi vše vyjasnil. Upřímně si netroufám říci, jestli bych film po druhém, třetím a dalším shlédnutí pochopil tak, jako díky tomuto rozboru, ale teď už to zjišťovat nemusím :) PS: Patrick Swayze opravdu necítil strach a rozdával lásku všude okolo :) ()

avitakova

Do tohle filmu jsem šla úplně po hlavě. Vpodstatě jenom s tím, jak mi všichni řikali: "Je úplně super. Na to se musíš podívat.", takže jsem absolutně nevěděla, co od toho mám čekat. Jakea Gyllenhaala mám fakt ráda, tak sem si řekla, že si to konečně pustím a tohle jsem fakt nečekala. Tenhle film mě vážně dostal. Dost mysteriózní příběh s velmi zajímavým dějem, který mě uchvátil. Jestli poznám člověka, co Donnie Darka taky neviděl, tak řeknu to, co mi řikali všichni kolem mě předtím. ()

godycz

pred dvaceti lety, kdy jsem ujizdel na lynchovi, bych z toho byl nadsen. jako prvotima, rezie i scenar, casting. super. ()

Darren98

Prakticky nenacházím slova k popisu méně známé perly, která mi i mezi unikátními filmy přijde unikátní. Žánrově velmi ojedinělá atmosféra se rozprostírá v kvantu různorodě působivých scén až sekvencí, kde až super líbivé charaktery aktivně konfrontují několik maximálně necharismatických záporných postav. Úvodní jednoduchá mysteriózní zápletka jednak odpočtem pravidelně připomíná, kdy očekávat závěr, jenže zároveň nemá divák neustálé nejmenší tušení, co na konci bude. Zatímco nepředvídatelným příběhem doprovází ikonický králík, přibývají vlny podtextu a hluboké promyšlenosti vědeckofantastické stránky, aby zvlášť literárními okénky režisérského sestřihu vyplynuly divákovi napovrch při alespoň druhém zhlédnutí. Přijde mi, že každou chvílí tu kdejaká pasáž překoná celé filmy odpovídající žánrové či tématické kategorii, a finální nejefektnější zasazení písně už pouze dokazuje, že pokud nějaký snímek, pak Donnie Darko ztvárňuje pojem nadfilm. ()

phamphi

''Destruction is a form creation.'' ... // SPOILER // Vysvětlení: "[...] Donnie Darko se směje, když se motor proboří střechou, protože svou volbu (tj. vrátit čas zpět a nechat se zabít) učinil úmyslně s vědomím, že nyní budou věci lepší. A také jsou, jak můžeme vidět v závěrečné montáži. Mělké postavy s „užší volbou“ jsou plné zoufalství, zatímco postavy s „širší volbou“ působí nadějně. Donnie spasil lidstvo. Donnieho role je zachránit lidské plémě, protože je jediný, kdo má možnost volby to udělat. To také učiní tím, že dobrovolně zemře a obětuje se za zbytek světa, který tak může dopadnout lépe." ()

TostTom

Musím se přiznat, že jsem to těžce nepochopil a jsem z toho fakt zmatený. Musel jsem si vygooglit o čem že to má být a jaká je pointa a musím říct, že moje zmatení stále přetrvává. Ale jinak to celkem ušlo... Fajn atmosféra, herci a vlastně i ten příběh je dost zajímavý. Hlavně Jake Gyllenhaal si to rozhodně užíval tu roli a Donnieho Darka zosobnil opravdu skvěle. 8/10 ()

Ben Nevis

Shlédla jsem i Directors' cut, ve kterém chtěl režisér zdůraznit, že se jedná opravdu o sci-fi a Donnie je naprosto zdravý kluk! Nejsem si však jistá, jestli je tato verze lepší než původní. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz