FFs

Dlouho jsem film měl doma a čekal na tu "správnou" náladu, abych se něj podíval. Dojmy po shlédnuti tohoto filmu mám věru zvláštní. Na jednu stranu si říkám "hmm, chtělo by to asi vidět ještě jednou" avšak na druhou stranu jsem naplněn mnoha různými pocity a film mě fascinoval aniž bych ho zcela plně chápal. Opravdu zvláštní stav mysli ;-) ()

Fat'Fatal

Hodnocení si schovám až na druhé zkouknutí (do dvou dnů). Dojmy z prvního shlédnutí (bezprostřední dojmy kamarádce): Buď je ten film geniální nebo bych se na to musel dívat zhulenej asi jako režisér a hlavní hrdina, protože jsem to teda moc nepobral. Až tak? Lidem tam leze z hrudi průsvitnej tekutej tunel, kterej ukazuje, kterým směrem se budou pohybovat v příštích vteřinách, obraz se občas divně houpe jak kdyby rejža měl v sobě dva Boby Marleye, o hlavní postavě ani nemluvě + cestování v čase? Jo, až tak... Update: Donnie, Donnie, Donnie... Silné tři hvězdičky. Trochu méně psychologie, trochu méně komplikovaný konec a trochu více jednoduchosti by neuškodilo. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

gp_one

Původně 4* za film který jsem jaksi nepobral (odmítal jsem na poprvé přijmout v tomto filmu platnost jistých teorií), měním na 5* po jeho druhém shlédnutí. To už jsem si dokázal spočítat, že 1+1 jsou 3. Fantasticky natočené misteriózní drama (zařazení sci-fi se u Donnieho Darka zdráhám), které je předurčené nezalíbit se každému, ale v každém nechat práznou díru slastného nevědomí. ()

K.a.r.i.n

Myslíte si, že obří králík a cestování časem nemá vůbec žádnou souvislost? Budete se divit... O ději můžu říct snad jen to, že je to docela psycho. V tom kladném slova smyslu. Realita se tu mísí s fantazií, halucinace, cestování v čase, konec světa nebo portály do jiných světů jsou na denním pořádku. Stejně jako hlavní hrdina si nikdy nemůžete být jistí tím, co vidíte. Tohle všechno se v průběhu filmu stále stupňuje a v závěru nabere šílené tempo. A jak už to tak bývá, zjistíte, že všechny ty bizarnosti vlastně dávají smysl, ehm... svým způsobem :) Tak nevím, jestli vám tenhle komentář něco řekl, já můžu doporučit jen to, abyste se na film podívali a udělali si vlastní názor. Jo a to bych nebyla já, abych nepochválila hudební složku, která byla velmi kvalitní a bez níž by spousta scén nebyla ani zdaleka tak dobrá. Hlavně písnička Mad world hrající při závěrečných titulkách je úžasná. 5*. ()

jay.lee

W.A.U.!!! Michael Andrews & Gary Jules - Mad World!!! P.S.:Nevíte někdo, jak to bylo doopravdy s tou Šmoulinkou?? :-)) ()

Yuriko

Skvělý film, který možná neosloví každého, ale mne ano. Přesně takový film jsem sháněla - film, u kterého se musí trochu přemýšlet, nenudí, je tajemný ale i zábavný. Mám hrozně ráda, když postavy jednají racionálně a vy se nechytáte za hlavu a neříkáte: "Proč neudělal tohle, dyť to bylo úplně jasný." Vlastně když nad tím tak přemýšlím, tak tomuto filmu nemám co vytknout (a to je co říct, většinou se něco najde na každém filmu). Donnie Darko byl pro mě prostě film na míru, proto dávám 5*. ()

Utero

Herci, hudba, příběh, atmosféra, vyvrcholení...vše je snad dokonalé. Mám pocit, že jsem objevil film na který jsem dlouho čekal. Kurevsky dobrej film! ()

Batobus

Poprávu kultovní snímek. Atmosféra úžasná, scénář skvělý, herecké výkony na úrovni. Film u kterého není až tak důležité vše pochopit,jako procítit a prožít. ()

mi-ib

Po prvním zhlédnutí: Až to nějak pochopím (naivní, že?), tak přidám poslední hvězdu. Asi první film, který jsem teda totálně nepochopil. O jiných dokážu aspoň diskutovat, ale u tohohle opravdu nevím. Jenže to je asi jeho kouzlo. Nebudu prostě předstírat, že jsem ho pochopil. Každopádně ve mě vyvolal tak velký zájem jako už dlouho žádný film. Příjemné obsazení, plynulost děje a hlavně zamotaný děj, který mi asi nedá spát. Tak uvídíme jesli mi napoví Director's Cut až ho seženu a zhlédnu. ()

KOOHA

Sračka jako svině. Vůbec nechápu jak se vám to může líbit. Ten režisér je lůzr a nic pořádnýho nenatočil. Bylo by to úplně něco jiného, kdyby to natočil někdo jiný. Se podívejte co všechno ten Kelly natočil a asi si uděláte jiný obrázek. ()

n0ty

Co k tomuto filmu dodat? Bravurní herecké výkony, zejména pak Jakea Gyllenhaala, scénář, kde nejsou přebytečné žvásty, ale vše dává svůj smysl... prostředí, do kterého naprosto vplujete a budete si užívat každou chvíli s napětím a v pozadí mysteriózní hudba a dobrý výběr písní, které atmosféru ještě povznesou... Dlouho jsem neviděl tak působivý film. ()

landsman

Po shlédnutí traileru jsem se zrovna s nadšením do filmu nepouštěl. Děj mě však, hlavně někde v půli filmu, vtáhnul a zalíbil se mi. Fanoušci sci-fi nebudou vstávat ze židlí pouze nenuceně přikyvovat. Řadím jej do pomyslné poličky "přemýšlivé", protože konec filmu si několik Vašich myšlenek jistě vyžádá. ()

Stíba

Jsou filmy, které snad nikdo nechápe (lze je vůbec pochopit?) a přesto jsou jimi lidé fascinováni. To je přesně případ Donnieho Darka. Velice zajímavý mysteriózní snímek s perfektním Jakem Gyllenhaalem, u kterého mi však k dokonalosti chybí něco velmi podstatného. Mám rád nezodpovězené otázky a vůbec všelijaká filozofická témata, Donnie mi v tomhle ohledu ovšem přišel jako pouhá smršť čehosi co se režísérovi objevilo v hlavě a vydalo to na zajímavou dvouhodinovou podívanou bez jakéhokoliv výsledného smyslu. Nemyslím si, že druhá projekce by něco řešila tak jak tady spousta lidí píše. ()

Zuzyzss

Opravdové sci-fi nebo jen psychologický film o pomalu rozumu ztrácejícím teenagerovi? To jsem se ptala sama sebe, když jsem tento kultovní snímek poprvé sledovala. A vlastně ještě nějakou chvíli poté, co skončili závěrečné titulky. Nepamatuju se, že by mě kdy nějaký jiný film donutil googlovat tak moc jako tento. Musela jsem vidět prodlouženou verzi, mnohokrát jsem si prošla oficiální webovou stránku a naposlouchat si soundtrack, než jsem si v hlavě konečně vytvořila pro mně jaksi přijatelné vysvětlení. Tak jako tak, i po prvním skouknutí neuvěřitelně emotivní zážitek a nebojím se Donnieho zařadit do mé Top 10 všech dob. ()

Wopat

Hodně lidí mluví v souvislosti s Donniem Darko o pochopení či nepochopení filmu. Myslím si, že je celkem jedno jestli to pochopíte. Důležitý je ten prožitek. A pokud to chápete, nebo si myslíte, že to chápete, vaše vysvětlení není to jediné správné. Protože ostatní to pochopili zase úplně jinak. Ta nekonkrétnost docházející až k abstraktnosti je to, co dělá tento film tím, čím je. Tento styl mi opravdu sedí. Určitě to není film pro každého, spíše pro ty přemýšlivé. A pokud mohu doporučit dobrou alternativu, určitě oceníte Pan Nikdo. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz