Záhadná vražda svede dohromady soukromé očko, herečku snažící se prorazit a zloděje předstírajícího, že je herec. (Filmbox)

leftfield

Režisérská prvotina Shanea Blacka je opravdu ... režisérskou prvotinou. Scénář od téhož tvůrce je podle mě skvělý, bohužel režie na mě (především ve střední časti filmu) působila trošku rozvlekle. Každopádně nemůžu říct že by to nebylo zábavný, zvlášť úvodní část o tom, jak se hlavní hrdina a jeho kámoška z dětství dostali na večírek byla skutečně úžasná. A až budete sledovat úvodní titulky určitě vzpomenete na toho chlapíka "protřepat, nemíchat", protože skutečně vypadají jako by Bondovkám z oka vypadly. Za mě tři a půl. ()

godspeed

byl jsem včera unavený, nebo jsem prostě pomalej, ..... ale děj u tohoto filmu jsem občas dost nestíhal. :) zkusím to tedy ještě jednou. prozatím za 3 ()

DjMetal

Perfektna komedia,pri ktorej sa zarucene nebudte nudit:D....nasmial som sa az az....´´Toto je ta mrtvola?? - Ne, tato tu zustala po predchozim hostovi´´ :D:D:D ()

Filisthin

I přes hluchá místa a občas trochu moz nakombinovaný scénář velice kvalitní komedie, kde úžasně padají mrtvoly a vůbec :) 80% ()

Uiboek

Komedie plná mého oblíbeného černého humoru, tak plná, že jsem dostával bez přestáně záchvaty smíchu. I když ta režie není zrovna vždy přesná, tak za ten scénář a vtípky z holywoodských klíšé, to stojí vidět..... ()

Sollozzo

Americká verze Ritchiovek? Mno, snaha (podle mě) byla, ale nakonec to dopadlo jinak. Víc uzavřeně a tak trochu kompromisně. Film prostě nedával skoro žádný prostor pro představivost diváka. Dost toho bylo předvídatelného a něco až moc ulítlého. Navíc dělat si srandu z typických amerických klišé je poslední dobou jedno velké klišé (strašný slovo). Na druhou stranu snímek byl zábavný od začátku do konce, několikrát jsem se od srdce zasmál, nemuselo se přemýšlet...no prostě film, který nemůže jen tak někoho zklamat. Downey hrál troubu Harryho víc než dobře, Val Kilmer mi podruhé v životě nevadil (poprvé v roli Jima Morrisona) a Michelle Monaghan má opravdu dloooouhý nohy. ()

RajCZitko

Suprový scénář, smál jsem se jako protrhnutý, příběh krásně propletený, ale přesto to ve mě neaznechalo nějakej větší dojem. ()

kihsleek

"You don't get it, do you? This isn't "good cop, bad cop." This is fag and New Yorker. You're in a lot of trouble." Kdybych měl tenhle film hodnotit podle toho, jak jsou napsaný hlavní postavy, tak by automaticky měl 5*. Downey i Kilmer se v nich totiž rochní jak čuňátka v žitě a Michelle Monaghan jim v tom zdárně sekunduje. Po pravdě řečeno, pro mě je Gay Perry Kilmerova druhá nejlepší role (po Morrisonovi v The Doors). A ty hlášky! Nádhera. Škoda, že jinak je to jen dobře udělaná buddy-komedie-detektivka, která bohužel postrádá hlavního padoucha (on tam teda je, ale jako kdyby nebyl). Navíc má tak zamotaný a nevýrazný děj, že ho překřičí právě výkony dvojice hlavních hrdinů a scénáristova snaha o vtip za každou cenu. ()

morfas

Dobrý film, Robert Downey Jr. jako trouba/zlodějíček a Val Kilmer jako buzna, k tomu kopa skvělých hlášek. Jedna za všechny: Ty to nechápeš, co? My nejsme hodnej a zlej polda. Já jsem buzík a on je z New Yorku. Teď jsi v prdeli. ()

vetsinezobri

Nelíbila se mi forma celého vyprávění. Ani herci nebyli zrovna přesvědčující (což mě překvapilo). Ale poslední půlhodinka byla dobrá, to zase jo, docela jsem se u ní nasmál. Ruská ruleta nebo věta umírajícího "sakra, ty jsi vážně kouzelník" se povedly. Jak o tom přemýšlím, tak já to vlastně celé nepochopil... po druhé do toho ale nejdu. ()

Shredder

Prisiel som, videl som a nesmial som sa. Po Monty Pythonovi druha komedia u ktorej som sa ani jediny krat nezasmial. Downey a dokonca aj Kilmer su sympaticky, ale tie hlasky tentokrat Blackovi niak nevysly. Cele mi to prislo strasne silene a toho afektu som mal akurat tak nad hlavu. Prekombinovane dejove zvraty, ktore nezaujmu a radoby akcia popretkavana nudnymi dialogmi a hlaskami pri ktorych som si chcel obuchat hlavu o stenu a sam seba som sa pytal - na tomto sa vazne niekto smeje? 2 hviezdicky za podarenu reziu a charizmu hlavnych muzskych predstavitelov. ()

Armageddon

Vtipná a výborná akčná krimi komédia. Nenudil som sa, nasmial som, vynadíval som sa. Všetko čo to malo mať malo a aj niečo naviac. ()

celticek

Těžko se mi to hodnotí. Některé chvilky povedené, jako celek to ale nefunguje. Je to překombinované, nelíbilo se mi střídání humorných (ikdyž některé vtipné byly) a vážných scén. Snad nikdy jsem ještě nebyl takto rozpolcený, marně přemýšlím, kde udělali soudruzi z NDR chybu. Downey je dobrý herec, Kilmera moc nemusím, ale role buzny "Gay" Perryho mu celkem sedne. Začátek dává tušit, že to bude zajímávé, ale postupem času, je to spíš horší a horší. Nelogičností je čím dál víc. Odškrtávám ze seznamu a never more.. ()

Lilien

skvelá kriminálka ,plná humoru, ktorá má nadhľad.Vtipné a zábavné postavy veľmi dobre zahrané, kopec dobrých vtipov a vtipných situácii. Mischelle bola krásna ako vždy, Robertovy D. úloha nesmierne sedela a Val Kilmer im sekundoval tiež dôstojne a zakaždým ma jeho prezívka buzna Perry rozosmiala. ()

fantomas19

Americká krimikomédia z roku 2005, ktorú natočil Shane Black, je zábavným sledovaním chaotickej siete náhodilých i cielených udalostí objasňujúcich dva zvláštne prípady. Zlodej z New Yorku, Harry Lockhart (Robert Downey Jr.), sa sťastnou náhodou ocitá v Los Angeles ako nový herecký objav na rolu detektíva. Stretne krásnu Harmony Faith Lane (Michelle Monaghan), ktorú pozná od detstva, a bola jeho stredoškolskou láskou. Pod dohľadom školiteľa vo veciach detektívnej činnosti, Gay Perry (Val Kilmer), sa zapletie do mysterióznych udalostí zmiznutia a smrti dcéry bohatého producenta Dextera, ale vrhne sa i do pomoci Harmony vyšetriť samovraždu jej sestry. Film, ktorého autori stoja aj za štvordielnou ságou Smrtonosnej zbrane, je v rovnakom duchu skvelý a dominujú v ňom vtipné dialógy a rýchly spád deja. ()

ŠpetaMarek

Tady tyhle onanisticko-scenaristicke filmy moc nemusim, celou dobu jsem se rozhodoval, jestli to nezabalim, ale ve vysledku jako u Sedmi psychopatu musim uznat, ze me to bavilo a zaujalo. Ale kdyz za nejlepsi scenu v takovem filmu povazuju tu svlekaci, tak neni vse uplne v poradku... nebo ano? ()

Shitonit

No konečně. Film. Pořádnej, ftipnej, legrační, srandovní, nad kterým nemusím dumat, přemýšlet, film vyprávěcí, nad věcí, s prima figurama uvnitř. Mám rád takový filmy. Jenže ty sráči točej v poslední době samý sračky. A najednou ? Todleto. Jasně že to má do Skauta daleko. Ale co bylo, to bylo, buďme rádi za to co máme. Taky by jsme mohli mít úplný hovno :-) ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

17.02.2016

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

12.07.2014

Scenáristický klasik Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) se před pár lety skamarádil s Robertem Downeym Jr. a dali dohromady hned dva chválené filmy. Kiss Kiss Bang Bang následoval… (více)

Smrtonosný skaut Tony Stark?

Smrtonosný skaut Tony Stark?

11.02.2011

Jon Favreau se vykašlal na Iron Mana 3 a raději natočí rodinnou fantasy komedii z Disneylandu Magic Kingdom. On tvrdí, že ho tahle látka naplňuje víc, zlí jazykové mají za to, že se skrblíci z Marvel… (více)