Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

plechulka

Ač v televizi a s nesmylným českým dabingem (proboha proč? U pohádek a filmů pro menší děti tomu rozumím, ale tohle snad pro děti do cca 8 let vůbec není, nebo ano?) stejně je to PARÁDA ! ()

capák

Magický svět v podání Tima Burtona ožívá především díky skvělé loutkové animaci postav, která je plná originálních nápadů, a stejně tak zaujme i výtvarné ztvárnění Země mrtvých. Jednoduchému, ale přesto krásnému romantickému příběhu okořeněnému typickým režisérovým humorem také není co vytknout a já osobně jsem ocenil, že až do poslední chvíle není jasné, pro jakou nevěstu a pro jaký život se Viktor rozhodne. Pěkná hudba a několik zábavných tanečních a pěveckých čísel jsou pak třešničkou na dortu. Opravdu parádní oddychovka. ()

Tyny

Nyní nechci nějak porovnávat dva příběhem odlišné filmy, ale musím říci, že Mrtvá nevěsta je pro mně pořád krásnější než Frankenweenie a nebo Ukradené Vánoce. Prostě a jednoduše, tahle pohádka má svůj příběh, který má hlavu i patu. Do příběhu se ponoříte a ani nevíte jak. Hudba stejně jako u Frankenweenieho úžasný Danny Elfman, ke kterému není prostě co dodat. Jediné co mi tak trošku přijde, že se Tim Burton i přes jeho téměř dokonalou fantazii v některých postavách trochu opakuje. . Nevím jak vám, teď nechci nějak Timovi něco vyčítat, ale přijde mi, že hlavní postava chlapce ve filmu Frankenweenie je drobátko podobná Viktorovi z Mrtvé nevěsty. Jestli už doopravdy Tim tu jeho nekonečnou fantazii pomalu neztrácí, ale myslím si, že v jeho případě se není čeho bát. Mrtvá nevěsta je pro mne pořád jedna z nejlepších Burtonovek vůbec. ()

Lachtaan

Ta precizní temná animace, která dělá z animovaného filmu rázem záležitost, kterou bych raději upřel dětským očím, je mým momentálním filmovým “džemem”. Tim Burton není jen režisérský, ale i scénáristický a výtvarný Bůh, o tom jsem se přeci jen přesvědčil již loni v době adventu v Ukradených Vánocích. Corpse Bride je znamenitým příkladem toho, jak se dá příběh velmi účinný na srdce správného filmového fajnšmekra nacpat do tak prostého a krátkého vyprávění. Musím sám za sebe vyzdvihnout především přiměřené množství zpívaných pasáží, před zhlédnutím jsem se mírně obával, že mě film jako nepřímého odpůrce muzikálů nezaujme. Opak se stal pravdou! ()

Beky

Super!!!..výtečná atmosféra, zajímavá animace, skvělé herecké výkony:) a spousta originálních nápadů!!!..U těchto filmů je opravdu krátká stopáž velkým plusem, pak máme film nabitý a uběhne jako voda...těžko totiž kreslené figurky dokážou utáhnou dvouhodinový film!!!..ještě se mi líbí, že postavy evokují podoby živých hlavních představitelů, a pak zjistíte najednou, že nikdo jiný by je nemohl hrát!!!....čistých 100%!! Jednou větou: Něco mi říká, že smrtí nic nekončí....... :))!! ()

T-pack

Burtonovská atmosféra i příběh, skvělá odlehčená animace, v době, kdy se všichni předhánějí, čí dílo bude opravdovější. Songy také zahřejou u srdce a to nehledím na dabéry. Milé dílečko. ()

Playman

Ať mi nikdo neříká, že je Tim Burton normální. Člověk, kterému se rodí v hlavě takovéto vize, nemůže být normální. Tim Burton je jednoduše geniální. Nádherná a tak trochu obskurní pohádka, plná kouzelných prvků, úchvatné hudby. Skvělý příběh o tom jak si dva rozdílné světy k sobě dokážou najít cestičku. ()

ywo666

Dokonalá rozprávka. Ja filmy od Burtana až tak veľmi nemusím (česť vínimkám), ale jeho rozprávková tvorba ma dostáva. Či už to bolo 9, ktoré produkoval, alebo Night before Christamas, vždy ma dostali. Corpse Bride mi prišla dokonca ešte lepšia. A tie postavy. Kto to vymýšlal? Fantastické. Aj príbeh dobrý proste rozprávka. Keď to porovnám s inými rozprávkami tak musím dať 5*, ale oproti iným žánrom by si asi tak dobre u mňa nestála. ()

lennyd

Je to už dlouho připravovaný sňatek. Obě rodiny, Van Dortovi i Everglotovi očekávají, že sňatek jejich dětí vyřeší jejich finanční problémy, a tak na zájmy mladého Viktora a Viktorie vůbec neberou ohledy. Jenže Viktor je ze svatby natolik vystresován, že si jde svůj svatební slib vyzkoušet do blízkého lesa - a shodou šťastných (či nešťastných) náhod se mu podaří odříkat slib mrtvé nevěstě. A jak všichni ví, svatební slib je více než zákon - dokud je smrt nerozdělí... Jestli něco umí Tim Burton dokonale, tak je to úžasná depresoidně-vysmátá atmosféra (někdy více komediální - Beetlejuice, někdy naopak jen horrorová - Ospalá díra), a Mrtvá nevěsta, je někde přesně uprostřed. Výborná animace - které ovšem musíte přijít na kloub (půvabné ztvárnění posmrtného života - všude spousta barev, hudby, smíchu - jaký to rozdíl proti šedé realitě všedního světa) , skvělá hudba (a to tentokrát i včetně písniček) Dannyho Elfmana - nemám co víc dodat. ()

tnp101

Pro mě pokořitel Nigtmare Before Christmas. Celá vizuální stránka je opravdu perfektní a v klidu poráží nejeden moderní počítačově animovaný film. K tomu musíme připočítat skvělý dabing s chytlavými muzikálovými čísly. Film, jako celek, působí strašně pohodově a celková atmosféra díky sympatickým charakterům a hlavně celkové stylizaci prostředí dělá z tohoto snímku správce zkažené nálady (a opravdu nezáleží na vašem rozpoložení - bude tak působit vždy). ()

majxik

Animovaný hudební horor s přídavkem humoru, až překvapivé jak moc pěkný snímek toto je, klíšé podává tak že ho ani nečekáte, a příjemným humorem vás dokáže udržet i ve chvilkách kdy by jiný filmy ztrácely dech. ()

Kmotr76

Dobré, ale k dokonalosti tomu chybí ještě mnoho. Ukradené vánoce jsou lepší jak po výtvarné, tak i po hudební stránce. Mrtvá nevěsta je v podstatě taková ne tolik vydařená kopie. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia