Tráva

USA, (2005–2012), 44 h 12 min (Minutáž: 26 min)

Tvůrci:

Jenji Kohan

Mary-Louise Parker, Hunter Parrish, Alexander Gould, Kevin Nealon, Justin Kirk, Elizabeth Perkins, Allie Grant, Andy Milder, Tonye Patano, Romany Malco (více)

Série(8) / Epizody(102)

Americký komediálně laděný seriál vypráví o osamělé matce Nancy Botwinové, která po manželově smrti začne pokoutně prodávat marihuanu, aby uživila rodinu. A přitom nakoukne do lecjakých tajemství skrývajících se za domovními dveřmi sousedů... (oficiální text distributora)

bouncer

Zatím jsem z tohoto seriálku opravdu nadšen...zakladní podstata je celkem klasická, ale dealerství osamnělé mamky je zajímavě milé téma, trocha černého humoru neuškodí a celkově bych řekl, že se tvůrci snažili přijít s originálními nápady a nečekanými zvraty. Takže určitě palec nahoru. Po 3 sezónách jsem stále hodně spokojený. Ve druhé se z milého seriálu stala opravdová bomba s vytříbeným humorem a tlakem na zvědavost diváka. Ve (pro mě obecně) zlomové třetí sérii si seriál udržel svou kvalitu a nepřestává v tom, co mu šlo nejlépe a čím si získal diváka. Možná už na můj vkus tvůrci trochu moc zamotávají zamotané a některé postavy neustále mění postoje i přístup. Celkově bych ale mohl říct "I'm addicted to Weeds". U čtvrté řady už trochu klesá kvalita, ale finále je opět napínavé jako trenky a myslím, že nejsem sám, kdo se nemůže dočkat další série. V té, páté, už je však propad kvality i zábavnosti hodně velký - postavy jsou vyčerpané a příběh i dějové zvraty ztratily kouzlo. Snižuju hodnocení a myslím, že je na čase se seriálem skončit. ()

Johny_fork

Nechytí vás to po prvním díle takovým způsobem jako třeba Californitation, ale po 2-3 shlédnutých epizodách už vás neoddělí od obrazovky ani jaderný výbuch, těžko říct, čím je tráva tak fascinující, ale způsobuje závislost, máme možnost nahlédnout do prostředí, které se v seriálech běžně neobjevuje a to z pohledu, který se už se vůbec neukazuje a krutě boří americké puritánství, navíc si Tráva zřejmě moc nevymýšlí + zajímavý charaktery ,největším kladem ale je stále zvyšující se kvalita a naprosto geniální ústřední melodie. ()

ChArLeNe

Náhľad do ganja business, ktorý vďaka svojmu originálnemu humoru a sympatickým postavám stojí za to vidieť. Od 7.série ide kvalita pre mňa rapídne dole. ()

moviesfan

Po prvním dílu jsem si všiml podobného ztvárnění, nebo chcete-li pojmutí, seriálu jako jsou Zoufalé manželky. Sarkastický humor v Trávě je báječný. Není sice tak častý, ale stojí za to. Abych byl upřímný, tak po prvním dílu jsem nevěděl jestli má cenu pokračovat ve sledování. Seriálu jsem dal šanci a po první sérii jsem spokojený. Vždyť ten vtip je až kolikrát dost ,,ujetý" (viz.v první sérii věcička pro ženy na baterky a její požívání, masturbace u počítače,...). Takže spokojenost. Tento seriál se snad ničeho nebojí. Jen tak dál. ()

villon17

Tak zkouškový je za mnou a tim pádem i spousta dalších filmů a seriálů:). Jednim z nich je Tráva a to konečně všechny díly (teda do 6. série myslim). Nancy, která se oblíká jak šlapka, příšerně se stará o děti, přišla o manžela (nebudu řikat kolik:D), podělala si život, jak mohla, a která věčně usrkává to svý latté, je rozhodně zajímavou a přitažlivou postavou, ale k srdci mi nepřirostla a to je u hlavního hrdiny seriálu základní nedostatek. Zato Celia Hodes mi to vynahrazuje. Zpočátku trapná "stepfordská panička" postupně začíná trochu žít, její postava se perfektně vyvíjí a ona sama jako herečka je zkrátka nepřekonatelná. Každej tam má svý místo, někdo se udrží dýl, někdo míň, a i když se jedná o "komedii", pořádně sem se zasmála až tak ve 4.,5. sérii... Zato Little Boxes od Meliny Reynolds mám už v mobilu:) ()

spaceboyCZ

Sakra, sakra, sakra...po ctyrech seriich je clovek v rausi i bez travy...a kdyz ne, tak na tu travu ma kazdou chvili chut. A JAKOU! :) Serial, co bavi od zacatku, nebere si servitky a clovek az s podivem sleduje, ze si tohle US filmari mohli dovolit :). Tenhle serial obsahuje vse jemne nelegalni, od koureni a pestovani marianky, pres poulicni prestrelky, uplatkarstvi na radnici az po "dezertaci" z armady. Cely serial tahnou velmi dobre napsane dialogy, ktere nemaji chybu, do toho presne pasovana hudba, velmi mile prekvapil. Ted v USA startuje pata serie, tak jsem zvedav, jak to s Mexikanama dopadne :)(pry kopou dalsi tunel, ale pssst) ()

ledzepfan

Prodávat trávu ve velkém není žádná řiť...Obzvláště,když jste nezaměstnaná vdova s harantama na krku a těmi nejlehkovážnějšími přátely pod sluncem ()

Anchi

Po každým díle člověk dostane chuť na malýho jointa. Zajímavý vývoj postav. Po shlédnutí první série 4* A kvůli Olsence? To nikdy 5* nebude. (+ nejhorší úvodní song ever) ()

keddy79

Výborně jsem se bavila. Showtime opět boduje. Sedl mi jak styl humoru, tak postavy. Mé první setkání s Mary-Louise Parker a Junstinem Kirkem - oba jsem si zamilovala :-) ()

Alqarin

Lorelai Gilmorová dealuje trávu aneb sympatická sexy máma v hlavní roli originálního a vtipného seriálu, který si stejně jako Californication nebere servítky a je neskonale zábavný. Musím mu sice vytknout mírně slabší rozjezd (alespoň já ho tak vnímal), ovšem po pár dílech vás Weeds konečně vcucne a nemáte šanci se přestat dívat. Hodnocení: Pecka! ()

zahubicku

Upřímě ? Jediné co mi zatím vadí je ta otravná písníčka ... :) Jinak vtipné a vrámci možností i originální. E1: písnička "Little Boxes" zmizela tak mi nic nebrání přidat 1* ()

zlabus

První tři série skvělé a řadící se k špičce. 90%. Čtvrtá série je díky změně lokace a celkové absurdnosti děje podstatně slabší a tak stahuji jednu hvězdu. ()

mysiak

Dobrý seriál, ktorý bohužiaľ sa asi nikdy nedostane do TV...je asi moc nekorektný, ale vtipný a dobre natočený...tie obchody s drogami sú fakt na pobavenie... ()

J3dla

S přibývajícíma epizodama to je čím dál tím lepší a lepší. Od tří hvězdiček na začátku teďka po tak 4,5 hvězdičky. Update - Jsme jako na horské dráze, od čtvrté serie pořádnej sešup dolůůů. ()

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006