Na obří, luxusní lodi Poseidon se všichni pasažéři baví a oslavují příchod nového roku. Zcela odlišná je situace na můstku. Je slyšet dunění, a když se první důstojník zahledí do tmy, spatří gigantickou vlnu. Tsunami míří na bok lodi a námořníci se marně snaží loď otočit přídí k vlně. Je vyhlášen poplach, ale nic nemůže tragédii zabránit. Vlna naráží na bok lodi, zvedá ji a převrací kýlem vzhůru. Kapitán lodi všem přikáže, aby čekali ve velkém tanečním sále na příchod zachránců. Neposlechne ho profesionální karetní hráč Dylan Johns, rozhodnutý dostat se ven z vraku tubusem lodních šroubů. K němu se přidá sympatická svobodná matka Maggie Jamesová s osmiletým synkem Conorem, bývalý starosta New Yorku Robert Ramsey, hledající dceru Jennifer i jejího přítele Chrise, a stevard Valentin. Později se ke skupině připojí opilec Larry a černá pasažérka Elena... (TV Nova)

Paldiny

Najtragickejšie na Poseidone je, že sa Petersenovi spoločne s loďou podarilo utopiť 160-miliónov dolárov aj vlastnú kariéru. Film i napriek krátkej minutáži nesmierne nudí a to hneď z dvoch dôvodov: žiadny dej, žiadne postavy. Hoďku a pol čistého času tak iba vypĺňa spŕška trikov pričom ten najväčší vystrieľajú tvorcovia v úvodnej štvrťhodine. Potom divák už len sleduje boj o prežitie zopár preživších k akým si scenár nedovolí vytvoriť žiaden vzťah a klišé nad klišé. No skrátka radosť. ()

spiritus

Poseidon splnil přesně to co jsem od něj očekával.Bavil jsem se od začátku do konce a nehledal jsem v tom žádnou hloubku.Po trikové stránce je tento film vyšší standart a to je hlavní deviza snímku.Při filmu se ani nelze nudit, jelikož akce střídá akci a neustále se něco děje, což v kombinaci s délkou filmu dělá dobrý výsledný efekt.Herecké výkony jsou spíše slabým průměrem a to samé i platí o postavách.Když někdo ve filmu zařve, tak nehnete ani brvou.Vztah k postavám je nulový.Porovnávat tento pop film se starým Dobrodružstvím Poseidonu nelze.Tam se především jednalo o herecký koncert hvězd tehdejšího stříbrného plátna.Tam šlo právě o to dostat se postavám až do nitra.Ale kdo od filmu neočekává bůhví co a stačí mu pekelně pěkná a akční podívaná, ať toto skoukne. ()

Macik

Tak tu máme další film, kde scénář předurčuje béčko, ale producenti do toho nacpou áčkový peníze.. Souznění s postavama - neexistuje, klíše na vás čiší z každý scény, emoce - nulové a herci tragičtí. Až teda na Jimmyho Bennetta, kterej má docela dobře našlápnuto. Bohužel nejhorší Wolfiho film.. ()

Dallas

Poseidon je poctivo nakrútený film. Jediné nadpriemerné na nom je jeho vizuálna stranka. Ostatok sa niekde stratil, ale aj tak slušná zábava. Na klasiku s Genom Hackmanom to vsak zďaleka nemá. ()

MkSallam

Producentům se musí uznat jedno, svěřit senilnímu staříkovi 160 mega aby si natočil svoji vysněnou 80timinutovou "water-torture-porn" (bez uvozovek mít to eRko a hrdinky odhalující ňadra) sračku říznutou Nezvratným osudem (zameňte smrtku za loď), to chce MÍT KOULE. Dokonce natolik, že jim za to ty dvě "kulaté" hvězdy dám. Fakt že na tom prodělali jim ale opravdu přeju.... ()

AIMÉE

Přesněji 2 a 1/2 *, ale na tři to podle mého slabě pokulhává. Charakteristika sice má odpovídat katastrofickému filmu, potažmo dobrodružnému, ale já jsem se vcelku slušně nudila. Jediné co mě občas zaujalo bylo jedoucí obří vlna, účinkující R. Dreyfuss a dosáhnutí konce dlouhým plahočením. Tohle vážně byla nuda. ()

Yardie

Tak todle bylo velice, velice slabé. V podstatě bych to viděl tak, že to mělo jít rovnou na VHS, resp. dnes na DVD či do TV. Nulová atmosféra, nulové napětí, nulová hudba (ani nevím, jestli kromě titulků nějaká byla). Prostě naprosto otřesně natočený snímek. Dvě hvězdy dávám snad jen za to, že mě to nedonutilo vypnout (i když to bylo blízko) a pár dobrých nápadů na smrti jak jednotlivců, tak hromadných (ty se celkem povedly) a celkem slušné triky. Ale jinak špatné. Howgh! ()

Ollie235

Na to, že se jedná o katastrofický film to nebylo vůbec špatné. Hlavním plusem je ale krátká stopáž a kromě několika napínavých scén zde stejně není nic k vidění. ()

sona123

Nic nového pod sluncem. Začátek byl nejsilnější, nastínění atmosféry, představení hlavních osob...dál už to byly jen povinné prvky, které tedy ani neuškodily, ani neoslnily. Jako kulisa může být, soustředit pozornost pouze na film bych ale nechtěla. ()

mira007

Dlouho se mi líbilo Dobrodružství Poseidonu z roku 1972 s Hackmanem a ač to byl obstarožní kousek tak se mi to zdálo zajímavé. Tahle verze je hodně moderní, ale vlastní nápad to nemá. Nudilo mne to, když člověk zná originál. ()

Magika82

Remake snímku z roku 1972, se podařilo lépe provést. To je však nutno přidat na vrub více něž stovce animátorů a několika odborníkům (oceánologie), kteří se zabývají tzv. Tuláckými vlnami. A animátorům zvláště, neboť celá animovaná sekvence střetu Tulácké vlny s výletní lodí, byla zvláště u vody provedena až na molekulární úroveň. Děj se jen lehce pozměnil. Což se však dalo očekávat. Herecké výkony místy sice klopýtaly za dámami a pány herci sedmdesátých let, někde jimi byli o špičku střevíce před nimi... Nicméně závěr byl úderem pod pás celému snímku. Malý nafukovací raft, se již od kolize pohybuje v těsné blízkosti lodi. Ignorujíc podvodní exploze v lodi, které by jej musely od lodi poslat po hladině oceánu do ztracena. Zastavení manévrovacího motoru explozí kyslíkové bomby, nebyla nelogickou. Logika si však vzala dovolenou záhy: Navzdory pádlování přeživších na "zázračném" raftu od převracející se lodě, se s jejím potopením vyhnuli všem zákonům hydrodynamiky. 273 metrů dlouhá, 13 palub vysoká, 3000 pasažérů a členů posádky, tedy výtlak cca. 56.000 tun. A když jde náhle, tak jako zde - zádi dolů, přídí nahoru - taková váha, vytvoří silný sací vír (Archimedův zákon). Raft by tak putoval do vzniklého víru, a s pravděpodobností rovnající se jistotě, by byl stažen pod hladinu... Nu nic. Navzdory všemu, jest tento snímek animačně na tom mnohem lépe,než-li jeho předloha. Ale to je de facto vše... Známka lepší Dobrá, 65% a 3 hvězdy ()

aLPaC

Před shlédnutím mě velmi překvapila stopáž 98 minut. U něčeho podobného jsem čekal tak 130 minut. Ale po shlédnutí musím říct, že jsem byl rád. Začátek je totiž dost rychlý a ke katastrofě dojde zhruba po 10 minutách. Poté se celý zbytek film soustředí na pár vyvolených lidí a jejich cestu skrz loď ven. Ano, člověk se nenudí, protože akční záběry jsou zvládnuty fantasticky. Na druhou stranu to nemá žádnou přidanou hodnotu a vzhledem k rychlosti začátku si nestihnete k žádné postavě vytvořit jakýkoliv vztah, takže je vám vlastně jedno kdo zemře a kdo ne. Jako na jedno zkouknutí ok, ale víckrát ne. ()

maty39

Normální nenáročnej film na deštivé odpoledne. Ale kdyby zhebnul ten malej smrad, tak dam o hvězdu víc ;-) ()

FunThomas

Nic moc, starší verze je prý mnohem lepší, tak už se těším, až se na ni podívám. Jinak mi to přišlo jako takový Titanik naruby, bez výraznějšího hereckého výkonu. ()

Laku

Po technické stránce hodně vydařená paráda za spoustu peněz, ale nebýt toho, tak vám Poseidon nenabídne nic, ale absolutně nic. Neskutečně blbé dialogy, kupa klišé, krátký úvod (= nestihnete pořádně poznat postavy) a v neposlední řadě odfláknutý casting většiny herců. Možná stálo za to nějaké ty melouny z rozpočtu vrazit jiným směrem (třeba scénaristům). Každopádně komedie je to pěkná. ()

stankub

Pro mě je tento remake o dost slabší než původní poseidon s Hackmanem, když se kouknem na herecké obsazení, tak jsem čekal vážně trochu víc. ()

Nový režisér pro Enderovu hru

Nový režisér pro Enderovu hru

22.09.2010

Jeden z nejslavnějších sci-fi románů z pera velmistra žánru Orsona Scotta Carda dlouho plánoval zfilmovat Wolfgang Petersen. Pak ale natočil propadák Poseidon (o plýtvání penězi během prací kolují… (více)

Ufoni si nedají pokoj

Ufoni si nedají pokoj

15.09.2007

Wolfgang Petersen byl několik let spojován s adaptací kultovního sci-fi románu Orsona Scotta Carda Enderova hra. Jenže všichni víme, jak to dopadlo s jeho posledním filmem Poseidon. Už po premiérovém… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky