Na obří, luxusní lodi Poseidon se všichni pasažéři baví a oslavují příchod nového roku. Zcela odlišná je situace na můstku. Je slyšet dunění, a když se první důstojník zahledí do tmy, spatří gigantickou vlnu. Tsunami míří na bok lodi a námořníci se marně snaží loď otočit přídí k vlně. Je vyhlášen poplach, ale nic nemůže tragédii zabránit. Vlna naráží na bok lodi, zvedá ji a převrací kýlem vzhůru. Kapitán lodi všem přikáže, aby čekali ve velkém tanečním sále na příchod zachránců. Neposlechne ho profesionální karetní hráč Dylan Johns, rozhodnutý dostat se ven z vraku tubusem lodních šroubů. K němu se přidá sympatická svobodná matka Maggie Jamesová s osmiletým synkem Conorem, bývalý starosta New Yorku Robert Ramsey, hledající dceru Jennifer i jejího přítele Chrise, a stevard Valentin. Později se ke skupině připojí opilec Larry a černá pasažérka Elena... (TV Nova)

luky31

Skvelý film. Moc som sa bavil a prežíval dej s postavami. Úvodna 2 minútová neprestrihová scéna okolo lode bola jedna z najkrajších aké som kedy videl. Jediná škoda že sa moc toho nedozviete o postavách ale zahrané to je fajn. Efektovo dobre zvládnuté. Ako večerný film na zabitie nudy ako stvorený. ()

Krupe

Tak si pokaždé říkám, že u těchto filmů nebudu přemýšlet, ale ono to nejde. Ono totiž takové vyšroubování čtyřech šroubů na mříži vzduchotechniky či co to bylo křížkem na přívěšku ( předpokládám, že byl alespoň stříbrný ) během asi jedné minuty 10-ti letým klukem je prostě na mne moc. A podobných originalit je tam samozřejmě více. Kurt už hraje opravdu v každé blbosti. Je to hóóódně nepovedený remake, ani ty zmíněné triky jsem nějak nepostřehl. Nuda. ()

zeromen

Film dobrý, děj ujde, herci uspokojivý. Ve filmu by mohlo být víc napínavějších scén. I akčních je tam poskromnu. Je to takové neslané nemasné. Na to že jediný počítačový trik a taky nejdražší je hned na začátku ta loď, tak je to docela slabota na tak dobrý film. ()

Vladimus

Skupina nezaujímavých ľudí idúcich loďou cez plno problémov, ktoré väčšinou značne nereálne prekonávajú, aby sa niektorí z nich šťastne zachránili. Rýchly začiatok, únik plný vody a ohňa, v podstate nepredstavené postavy, z ktorých sa zopár utopí (a vôbec mi ich nebolo ľúto) a potom koniec, titulky, dovidenia. Wut? Viem, že je to komercia, to ja rád, ale predsa už no, toto nee. Efekty v pohode, v podstate akčné, no predsa režijne nudné a úplne nijaké. 55% ()

Sa.sa

Snímek je remake klasického filmu Dobrodružství Poseidonu (1972), který se opravdu povedl a naštěstí neztratil své kouzlo...! Opravdu hodně kvalitní efekty a kvalitně natočené scény ()

tomuz

jedina scena ve ventilacce evokuje v divakou jakous emoci, jinak klise strida klise, nesmrtelny hlavni hrdina-tvrdak,k.russell v zaveru sveho vystupu predvede az komicke cislo. na 99 procent se da dopredu uhodnout kdo to prezije. proste prumerny oddych. ()

HokusPokus

Akční scény jsou vcelku působivé, občas kazí dojem použití laciných počítačových triků.. v rámci žánru by neuškodilo přidat pár minut napětí mezi každým výbuchem a výstřikem.. a taky víc naťuknout charaktery, aby Vám jejich smrt nebyla lhostejná.. takže akce dobrá, ale skličující dojem z potápějícího se kolosu chybí.. ()

Shtinky

Podla mňa mohol byť Poseidon skutočná bomba, keby mal aspoň 150 minút, a prvú polovicu filmu by sa riešili iba postavy. Následná potápacia akcia bola super, ale k čomu to keď som tých ludí nepoznal a žiadna smrť sa ma nejako extra nedotkla. Triky boli fakt skvelé a tam to vlastne končí. Keď som to videl v kine prvý raz bol som z toho dosť mimo. Keď to teraz vidím na hbo tak prepínam. 5/10 ()

Pattrick

Já nevím :D Vypadá to jako krásné akční béčko. Ale ty efekty, jsou opravdu strhující. Kdežto samotný děj, už tak zajímavý není, což je škoda. Nevím jak se tu rozepisovat, ale nejsem nijak nadšenej ale ani zklamanej ()

vladimal

Řekl bych že tady Wolfgang Petersen poněkud ujel.Vzhledem k jeho dřívějším filmům jako je Ponorka a jiných, tak mu budiš odpuštěno, že se podílel na takové kravině. Celý film herecky zapadá do béčkového pdpalubí a tak víc než dvě * nelze dát. ()

Tina.T

Možná to bylo tou televizí a kupou reklam, ale musela jsem se hodně přemlouvat, abych vydržela až do konce. Nakonec jsme si z toho udělali hru "Hádej, kdo umře teď", což bylo díky primitivnímu scénáři tak předvídatelné, že jsme si z toho udělali tipovací soutěž. Takže díky hláškám u sledování: " Jo, jsem dobrej, trefil jsem se! - když jsme správně odhadli další mrtvolu, se ten film posunul někam, kde to asi tvůrci rozhodně nečekali. Do Varů, na půlnoc, s flaškou becherovky, jako ironické béčko, proč ne. Ale jinak? Jsou lepší způsoby, jak strávit večer, promiň Kurte. ()

Hystory

Film Wolfganga Petersena je remake známeho katastrofického filmu zo začiatku 70.-tych rokov. Poseidon, najluxusnejšia loď všetkých čias, je preplnená bohatými ľuďmi, ktorí si tento gigant vybrali na oslavu Nového roka. To však netušia, že táto „nepotopiteľná “ loď sa plaví k vlastnej smrti. A tu sa začínajú problémy. Je nemožné, aby dnešná technika nevšimla 20 metrovú morskú vlnu, ktorá prekvapujúco a jednoducho prevracia loď. Tento nedostatok je však zvládnuteľný. Nerozpracované charaktery neprivolávajú u diváka súcit (samozrejme oni za to nemôžu, lebo majú na to iba 10 minút zo začiatku filmu). Nedá sa zaprieť pozoruhodné spracovanie lode (bol nominovaný aj na Oscara), ale inak nič. Kým v klasike sme sa zoznámili s hlavnými hrdinami, v tejto verzii sa nám to nepodarí. Ako sa rýchlo Poseidon potopil, stiahol ku dnu aj kariéru Wolfganga Petersena. Možno že mal ostať pri Neuveriteľnom príbehu z roku 1984. ()

qwxyz

Já jsem od Poseidonu moc nečekal. Ale byl jsem ještě spíše příjemně potěšen. Podle mě, ikdyž rozpočet byl óbroooovský(až moc), to není špatný film. 64% ()

AnakKrakatoa

Nejhezčí na filmu je počítačem vytvořená loď, ale to je asi veškeré pozitivum, jinak je celý film, Patláma, patláma. Když velící důstojník na můstku ve chvíly kdy spatří obří vlnu vydá Titanikovský rozkaz, nestačil jsem zírat. Vždyť tato loď je vybavena čtyřmi azipomotory a třemi příďovými, ta je schopna otočit se na místě a pak by si snadno poradila takovou vlnou. Další ranou je tam moment, když otevřou tunel příďových motorů a zjistí, že každý běží na jinou stranu a tak se chovají jako vysavač. To je geniální blbost, neboť tyto motory jsou zapojeny tak aby běžely společně na jednu stranu nikoliv proti či od sebe. A finální záběr kdy se loď přetočí na kýl a zajíždí pod hladinu, tak ten mi úplně dostal. Vždyť takto otočené plavidlo plné vody by ani něco takového nemohlo zvládnout, tisíce kubických metrů vody v kabinách a jiných prostorech by jí to nedovolilo. a teď postavy, tak ty též vynikají opravdu. Otec jenž neustále připomíná dceři, že když byla malá netrefila domů a nyní jí hlídá aby snad nepřišla o počestnost. Klaustrofobická a neurotická černá pasažérka, hazardní hráč, který kouká kde koho obrat o peníze, případně se dostat nějaké spolucestující pod kalhotky. Šťastný Lary v kritické chvíli bez láhve ani ránu, kapitán, který chápe, že loď je dnem vzhůru, ale nic nedělá jen čeká. Takže se zavřenýma očima 3. ()

Nový režisér pro Enderovu hru

Nový režisér pro Enderovu hru

22.09.2010

Jeden z nejslavnějších sci-fi románů z pera velmistra žánru Orsona Scotta Carda dlouho plánoval zfilmovat Wolfgang Petersen. Pak ale natočil propadák Poseidon (o plýtvání penězi během prací kolují… (více)

Ufoni si nedají pokoj

Ufoni si nedají pokoj

15.09.2007

Wolfgang Petersen byl několik let spojován s adaptací kultovního sci-fi románu Orsona Scotta Carda Enderova hra. Jenže všichni víme, jak to dopadlo s jeho posledním filmem Poseidon. Už po premiérovém… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky