Letopisy Narnie: Princ Kaspian

• USA The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA / Polsko / Slovinsko / Česko, 2008, 150 min

Princ Kaspian z rodu Telmarínů, právoplatný dědic trůnu, bojuje se svým strýcem, samozvaným králem Mirazem, o moc a je pronásledován jeho poskoky, kteří mu usilují o život. V nouzi zatroubí na čarovný lesní roh a pomocí teleportace přivolá ze školních lavic zpět čtveřici sourozenců z válkou sužované Británie, aby mu pomohli naplnit dávné proroctví. Za pomoci skřítků, kentaurů, minotaurů, mluvících zvířat a dalších členů živočišné říše budou muset Kaspian, Petr, Zuzana, Edmund a Lucie bojovat o zdánlivě ztracený trůn, pomstít smrt Kaspianova otce a obnovit stav spravedlnosti v říši, kde se sourozenci odměnou za svou statečnost stali králi a královnami. Podaří se jim zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí? (TV Nova)

Spike86

Opět pěkný vizuál, efekty a výprava jako jednička, ale působí to snad ještě dětštěji. Děti tam na férovku zápasí s dospělými a "překvapivě" mají stejnou sílu a vyhrávaj. No působí to už směšně a celkově to moc nefunguje. 48% ()

Sorna

V kině to bylo super, ale teď už vím, že jen kvůli efektům, které na velkém plátně uchvátí snad každého. Příběh už je trochu o ničem. Nevím, jak si to pan režišér představoval : přeskakování dílu (knihy) je naprostá šílenost - to je jako točit Harryho Pottera a vynechat jeden díl, dva díly.... Dále uvést další díl tři roky po prvním dílu? Zajímalo by mě, kdo si ještě pamatuje o co v něm vlastně šlo. Musím říct, že většina kladných postav se chová tak neuvěřitelně naivně, že se divák celý film modlí, aby je někdo tím mečem už probodl. Je to dobré, ale šlo by to udělat ještě líp. Škoda. ()

K4my

Zpočátku jsem nevěděl zda vůbec hodnotit, neboť doposud nevím, kam film vůbec zařadit. Fantasy pohádka? Zřejmě.. Film má spoustu tragických chyb, za to ale neskutečně komplikovanou zápletku. Tedy po režijní stránce věci. Ta se mi ale sama o sobě docela líbila a být menší, možná by mne přímo uchvátila. Bohužel to kazí ona rozporuplnost. Jednu věc ale musím vyzdvihnout, mnohým se to možná bude zdát přehnané, ale herecké výkony nebyly vůbec špatné. Souboje byly dobře odehrané a v porovnání s jinými filmy, je narnie dosti podceňovaná. 4hvězdy už by byly ale vážně mnoho :-) ()

iL3gAl

O proti prvním dílu má tahle nuda o 10 minut víc. Na druhou stranu se musí nechat že už byla o poznání dospělejší než jednička. Ty bitvy se mi vcelku líbily a efekty to mělo taky moc hezké. Bohužel ani to nestačí protože jak u toho filmu začnu přemýšlet tak ho mohu rovnou vypnout jinak bych to asi nerozdýchal... ()

pirate

Ačkoli nemá v podstatě zase tak moc dokonalý děj (který mě však naopak zaujal) , tak ale má super bitvy s meči. Vše, co se zde dělo, bylo dobré a neodtrhl jsem se od obrazovky. Pro mě nejlepší díl. Příroda a bytosti opět zajímavé, výprava též a až na opomenutí postavy Edmunda si nemám téměř na co stěžovat. Ten, kdo miluje souboje s meči si určitě přijde na své, musí však počítat s tím, že to není žádná promyšlená dokonalost. Prostě dobrodružný, akční, fantasy a občas malinko napínavý film. Jinými slovy z boje do boje. ()

Alboin

Tak ako prvý diel sa aj tento film musí vyrovnať s dvoma antipólmi. Prvý, záporný, je banda otravných deciek s mizerným hereckým talentom a večné čakanie na pána spasiteľa Aslana. Druhý je ten zbytok. Barnes hrá Caspiana precítene, človek mu môže veriť nadšenie, hnev aj ľútosť. Naproti tomu decká nemajú skoro žiadnu mimiku a z dievčat som mal znechutený výraz. Celkový príbeh je podľa mňa dynamickejší a za najlepšiu postavu považujem večne smutného Dinklagea. Kentauri, minotauri a akýsi "duch rieky" sú prevedení perfektne. Ďalšou vecou, ktorá ma nadchla boli kostýmy postáv, najme nepriateľská armáda "trákov". Najlepšie z nich vyzeral Caspianov strýko, ktorý zbroj zrejme získal od Dwemerov. Plných 60%. ()

aky111

Cival: Toto je určeno dětem, myslím si, že tvá kritika je přehnaná. ;) Mně se film líbil a myslím si, že jako rodinná podívaná je to ideální. :)) ()

Gyl

Super masky, super kostýmy, super hudba. Tady jsme ale asi v zemi filmových fajnšmekrů, kde dvě hodiny dementních keců Woodyho Allena všichni hodnotí 5 hvězdami, ale dobře udělaný fantasy film všichni zašlapou. ()

AmunRa

Co to má být? Takovou nepokrytou křesťanskou vymývárnu mozků zařadit jako "rodinnou fantasy"? Celý příběh směřuje krkolomně k objevení deus ex machina Aslana, který vše zachrání a přidá nějakou křesťanskou moudrost. Jednu hvězdu za scenérie a bitvu. ()

tulen

To uz se dneska ani pro deti netoci jine filmy nez same valceni a vrazdeni ?? A navic je to cely tak pitomy a prazdny ... ()

zanvalzans

Predošlá časť až taka skvelá nebola,ale tento snímok ma dušu celkom na spravnom mieste.Je sa tu načo dívať nové-neprebraté.Skvelý príbeh ktorý ma trochu i dojal. ()

Zofinka2

Vadí mi tam to samé válčení a vyhrávání hlavních kladných dětských hrdinů mi připadá neuvěřitelné. Válčení a děj skoro žádný. Přitom ze začátku to vypadalo nadějně. Škoda. ()

Evee04

Tento diel je o niečo slabší ako jeho predchodza ale stále je to pekné vyzobrazenie dalšieho príbehu s Narnie. 80% ()

TondaCer

V mé recenzi k prvnímu dílu jsem vyprávěl o mém vztahu k tomuto světu, sem to asi nebudu přepisovat, kdyžtak si ji najděte zde a jdu rovnou k věci. Druhý díl této ságy je o něco méně pohádkový a o něco více si snaží hrát na dospělé fantasy, což si upřímně nemyslím, že je úplně dobře, protože tu zůstává spousty prvků pro malé děti, což v tomto kontrastu vytváří značně nekonzistentní dojem. Dospělé si to nezíská a děti (a teď mluvím z vlastní zkušenosti) to bude bavit méně než jednička. Tvůrčí tým tu zůstal stejný a tak technická stránka zaslouží stejnou pochvalu a i tenhle díl mi upřímně přijde dobrý a je pravda že jsme ho jako malý taky milovali, zkrátka však jede oproti prvnímu dílu jen na 75% ()

Gudar

První díl Letopisu Narnie pro mě byla průměrná pohádka. Druhy díl je o něco lepší, ale pořad to nějak není ono. Snad 7 díl bude aspoň dlouhou tyči sahat na záda Pánu prstenů :) ()

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

27.12.2008

Takhle o svátcích bychom samozřejmě měli informovat výhradně vesele a optimisticky. Místo toho se však tento týden objevilo několik pochmurně laděných zpráv. Nejvíc hýbe internetem (a žlučí filmových… (více)

Useknutá Narnie

Useknutá Narnie

28.11.2008

Zatímco ve včerejší novince jste četli o jedné obdivuhodně se rozbíhající filmové sérii, dnes je tady jedna, která se možná dočká konce dřív, než se o tom producentům zdálo. Ano, řeč je o Letopisech… (více)

Úbytek capartů v Narnii

Úbytek capartů v Narnii

24.06.2008

Princ Kaspian je z komerčního hlediska rozhodně zklamáním. Zatímco první Letopisy Narnie s rozpočtem 180 vydělaly téměř 750, dvojka s náklady 200 prozatím jen s námahou šplhá k třístovkové hranici … (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)