Letopisy Narnie: Princ Kaspian

• USA The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA / Polsko / Slovinsko / Česko, 2008, 150 min

Princ Kaspian z rodu Telmarínů, právoplatný dědic trůnu, bojuje se svým strýcem, samozvaným králem Mirazem, o moc a je pronásledován jeho poskoky, kteří mu usilují o život. V nouzi zatroubí na čarovný lesní roh a pomocí teleportace přivolá ze školních lavic zpět čtveřici sourozenců z válkou sužované Británie, aby mu pomohli naplnit dávné proroctví. Za pomoci skřítků, kentaurů, minotaurů, mluvících zvířat a dalších členů živočišné říše budou muset Kaspian, Petr, Zuzana, Edmund a Lucie bojovat o zdánlivě ztracený trůn, pomstít smrt Kaspianova otce a obnovit stav spravedlnosti v říši, kde se sourozenci odměnou za svou statečnost stali králi a královnami. Podaří se jim zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí? (TV Nova)

Wormboy

O malinky kusok lepsie ako prvy diel a to najma vdaka tomu, ze Narnia konecne nevyzera ako studio slovenskej verejnopravnej televizie. Dej je vsak absolutne banalny, konanie postav a ich motivacia v podstate nepochopitelna, jednotlivi hrdinovia su nesympaticki (najma prasacie sestry) a predovsetkym to ma neskutocnu stopaz. Lewisove knihy povazujem za mimoriadne nepodarky a takisto aj ich (zatial dve) adaptacie. ()

Fallen_One

Ta okolní příroda to vždycky zachrání...i když tohle bylo o hvězdu horší než jednička. Kdyby tak Kaspian a Petr tolik nepřehrávali...ale to je jen jeden výčet z x dalších. ()

Morzael

Jsem v rozporu, film se mi líbil. Mnohem víc než díl předchozí. Jenže i když za to film nemůže, tak jako spíš autor knihy, který se mi zdá, kopíroval od Tolkiena, co mohl. Bohužel Tolkien je pro mě jednička, a Lewis, i když se s ním znal, mu nesahá ani po paty. Ale podle mě film to byl velmi zdařilý a soundtrack se mi taky dost líbil = ****. Ale jak jsem zmínil - kopírování Tolkiena a hlavní postavy pouze stupidní děti, se směšnýma dialogama = necelé ***. Ale rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Andre3000

No tak už konečně vím proč ten film neměl úspěch. Nevím na kolik se neoriginalita a nudnost dá přičíst knižní předloze, kterou jsem nečetl a popravdě už ani nechci. Každopádně, banální chyby, které film provázely byly tak viditelné, že sem se chytal za hlavu, myslím tím především stupidnost mnoha scén a chování hlavních postav a rovněž kopírování různých bitev, především podoba s pánem prstenů je do očí bijící. Mohlo to být horší, ale po první docela ucházející polovině se to změnilo v bahno a už se z něj nevyhrabalo. ()

pufina

Vypla jsem to dvakrát než jsem to dokoukala celé, ale nakonec to nebyla taková hrůza, jak to ze začátku působilo.. Ale musí se brát vpotaz, že je to dělané pro dětské publikum, a tudíž my starší se nedočkáme propracovanějších dialogů, ale příběh byl zpracovaný pěkně. Edmund: ,,Budeme se tam muset vrátit, zapomněl jsem v Narnii baterku." ()

pakobylka

Musím konstatovat, že počítačová animace oproti prvnímu dílu nezaznamenala žádný viditelný pokrok - ale taky se nikterak nezhoršila. K dílčím změnám došlo především v mém vztahu ke čtveřici sourozenců Pevensieových: Petr a Zuzana jsou ještě tuctovější a nevýraznější než při své premiéře, kdy procházeli do pohádkové říše zkrz masivní šatní skříň - prakticky přišli o většinu svých osobních povahových rysů a nezbylo jim nic, čím by si mohli získat mé sympatie. Malá Lucinka jako by zestárla víc, než je zdrávo - někde zapomněla svou milou bezprostřednost a její usilovná snaha o naivní dětskou roztomilost působí nepřirozeně a neupřímně. Jen Edmund si alespoň zčásti dokázal udržet svůj charakter - i svou jedinečnost. Ze zbrusu nového hrdiny - prince Kaspiana sice nejsem přehnaně nadšená, ale s jeho účinkováním ve fantastickém světě Narnie nemám žádný problém, který by stál za zmínku. Co se samotného příběhu týká, trocha pokory by mu neuškodila, ba právě naopak. Vysilující pokus o velkolepou a výpravnou podívanou je na můj vkus příliš křečovitý a mimo to ho brzdí v rozletu i nedostatečně promyšlený děj. I tak mu věnuju středně velké 3* se zcela průměrnou svítivostí, protože na druhou stranu se z mého pohledu žádný velký průšvih nekonal. P.S.: Kromě toho - návrat do dětských let musí být velice těžký ... pro ty, kteří už jednou dospěli. A pro filmaře musí být zrovna tak obtížné tu proměnu alespoň trochu věrohodně zachytit. ()

Juto

Celkovo možno povedať, že film nie je taký silný, pokiaľ ide o sprisahanie alebo vývoj postavy, napriek tomu je to dobrý filmový zážitok. 6/10 ()

WolfR

Je tady pokračování příběhů z úžasného světa jménem Narnie. A rozhodně horší než první díl a to ve všech ohledech. Jestliže se první díl zuby nehty držel předlohy, což mi u něj přišlo správné. Tak tady je to naopak. Princ Kaspian zaznamenal v celku velký odklon od předlohy a to byla chyba! Film je tak zbytečně dlouhý a obsahuje více nudných pasáží než je zdrávo. Připadá mi, jakoby druhý díl Narnie vzešel z televizní produkce s malým rozpočtem. Přitom je to film za 200 mega! Celé je to takové prázdné a nezáživné. Předloha se mi rozhodně líbila více. První film byl kouzelný v objevování světa Narnie. Tady to kouzlo pominulo. Pár dobrých scén se sice najde, ale není jich moc. Navíc herci dětských rolí mě neskutečně otravují a i ti ostatní se nemají čím chlubit. Zato Ben Barnes v roli Kaspiana celkem ujde, rozhodně podává solidní výkon. Stejně jako Sergio Castellitto v roli lorda Miraze. Velkým plusem Narnie je, že v obou dílech dokázala předvést solidního a charismatického záporáka. Zároveň také potěší opět početná přehlídka nejrůznějších tvorů a zvířat. Každopádně druhá Narnie výrazně zaostává za poměrně slušným prvním dílem a já jako hlavního viníka vidím scénáristu, protože to, co postavám vkládá do úst je až směšné a celý děj a myšlenka díla je oproti knize překombinovaná, 2 hvězdy. PS: Velkou pochvalu ale zase musím udělit výtečné hudbě, která Narnii alespoň částečně zachraňuje od debaklu. ()

Plangi

Na poměry dnešních fantasy filmů druhá Narnie celkem ujde a já věřím, že být minimálně o deset let menší, tak skáču nadšením ke stropu. Leč čas pěkně šije i do mého „inner child“ a bohužel jen mluvící zvířátka, kýčovité krajinky, ultrastatečnost 4+1 teenagerů, permanentní pocit déja vu a plytký děj ve 144 minutách, což bohatě na charakteristiku LN: Prince Caspiana stačí, to mě pravda do kolen nedostane. Trochu života do toho umírání...50% ()

dr.fish

Už při prvním dílu mne napadlo, že ten Adamson si to promyslí vždycky tak na prvních třicet čtyřicet minut dopředu a zbytek už vymyslí rovnou na place. První třetiny obou dílů jsou dobré, pak dochází dech. Nicméně bitevní scény tohoto dílu jsou zajímavější než v předchozím, děj je přímočařejší, o to zase ale méně k zamyšlení. Celkově to bavilo a obhájilo pozice prvního dílu. 75% ()

KajusaK

To je zatím jediný díl celé ságy Narnie, který mě opravdu doost bavil a viděla jsem ho vícekrát :)) ..Děj byl promyšlený, zajímavý, napínavý, spousta vtipných okamžiků, pěkných kostýmů a Ben Barnes/princ Kaspian byl prostě k sežrání :)) 4* ()

animaxis

Já osobně jsem byl z tohoto dílu nadšený a nechápu místní nízké hodnocení.První díl se mi líbil,ale nebyl to žádný film,u kterého bych mohl myslet jen na slovo "Waw!".Jenže tento film mi přišel lepší než první díl.Dějová stránka se opět hravě vyrovná knižní předloze a jako v prvním díle je ve filmu dokonale ztvárněná závěrečná bitva.opět je tu skvělá hudba a musím pochválit Bena Barnese za zahrání prince Kaspiana.Skvělé fantasy dobrodružství! ()

forsythia

Stárnu a přidávám hvězdy dalšímu počinu ze světa, kde se děti stávají tak trochu dospělými, ale přitom jsou ještě děti. To je vlastně fajn a řekla bych, že správný postup je zůstat dítětem a naučit se dovednosti, které vedou ke schopnosti se samostatně rozhodovat a přebírat zodpovědnost. Ono to je v našem světě často úplně naopak. Lidi fyzicky dospějí, ale přitom pořád zůstanou tak trochu dětmi - neschopnými a nekompetentními. ()

Medwídek

No, nemá cenu se rozepisovat. Pro mne byl první díl mnohem záživnější, tento je místy trochu zábavný a místy trochu nelogický. Efekty naprosto skvělé (silueta muže z vody byla opravdu vynikající) = 1* ... a myšák mušketýr = 2* (hlavně za to házení ořechů s veverčákem :D ) ()

moviefilm

Čoo????? Žiadna OSCARová nominácia??? Tomuto naozaj nerozumiem. Dejovo nudný film, no tento rok sú Akademici trochu pomýlení. Čo robí Temný rytier v nomináciach za najlepšiu výpravu? Nezaslúžil by si to Princ Kaspian viac? Určite ÁNO! A pri efektoch sa na Princa Kaspiana pozabudlo tiež. A to nielen naňho, ale aj na nezabudnuteľné efekty Emmerichovho 10.000 rokov pred Kristom. Netvrdím, že Temný rytier mal zlé efekty, no Narnia, alebo už spomínaný 10.000 rokov pred Kristom by si nomináciu a možno aj OSCARa zaslúžili viac! Jednotka, ktorá mala horšie efekty nomináciu získala, ale na Princa Kaspiana sa akosi pozabudlo. A ked sa názov tohto filmu neobjavil ani v kolonke Najlepší zvuk a masky, tak som začal Akademikov podozrievať, že pokračovanie Leva, šatníka a čarodejnice ani nevideli... ()

zorro

Od The Chronicles of Narnia: Prince Caspian jsem opravdu nic nečekal a také jsem nic nedostal, ba hůř bylo to ještě horší. Opravdu nezáživně natočený film, nudné zdlouhavé scény nikam neplynoucí a navíc špatné herecké výkony. Celý film se mi zdál docela zmatený, i když kdybych byl dítě tak bych v tom nehledal něco víc a koukal bych na kentaury a trpaslíky s úsměvem. Musím říct, opravdu zlatý první díl na ten se dalo podívat, ale tohle nemá nic atmosféru, pořádné souboje, dobré herce, efekty a stejně jako první díl režii na nic…… Možná je to tak v knize, ale nemohu soudit, nečetl jsem. Jediné co tenhle film dokázal skvěle utopit prachy. ¨Můžeme se těšit na další díl¨ :)) 30% ()

tom88

Prvá Narnia ma veľmi milo prekvapila, bol som z nej unesený aj keď nemám 10 rokov, no Narnia 2 nepriniesla absolútne nič nového, aj keď nevravím, že to je zlý film. Páčilo sa mi to, no za 200 miliónov malo vzniknúť oveľa lepšie divadlo. Dejovo je to slabšie a rozťahané, herecky sa nič nevylepšilo, efekty sú možno na lepšej úrovni, ale to sa aj očakávalo a akcie je trocha viac. Režijne je to na tej istej úrovni ako jednotka, Adamson nevniesol filmu nič nové, žiaden nápad, ktorý by stál za to. Čo ma štve je, že sme si Aslana užili strašne málo, čo je podľa mňa veľká škoda. Je to len pekné pokračovanie, ktoré neurazí, ale ani nenadchne. Dúfam, že trojka bude lepšia. 65% ()

Radiq

Svázaná kočička. To jediný tam nemělo chybu. Prvnímu dílu jsem dal odpad! (až mě překvapilo, že jsem neustoupil aspoň kvůli digitálním efektům). Tentokrát kvůli digi efektům ustoupím, protože zvířata byly udělaný většinou fakt dobře. A nebo už su prostě moc měkkej. Rozhodně tohle bylo lepší než první díl, i když to mělo podobné trapné schéma. Aspoň tam ale někdo sem tam chcípl (i když nebyla vidět krev). Hlavní záporák vypadal jak král Leonidas z 300, což byla dobrá vykrádačka. ()

otík

Naprosto tradičně zmršená literární klasika, kterou za cílem co největších výdělků Hollywood zcela upravil dle své ideologie a udělal mega film, který je zcela bezduchý a klade důraz pouze na válečné scény zcela v duchu Pána prstenů, kterému ovšem nesahá ani po paty. Navíc některé triky jsou vedle těch kvalitních velmi digitální a okaté. Musí se uznat, že diváky ve věku 12-15 let film asi zaujme, ale dospělého diváka film jen těžko vtáhne do slabého děje a válečná digitální vřava ho brzo začne nudit. O délce filmu raději ani nespekulovat, skoro 2 hodiny a půl je fakt maso. U Temného rytíře to člověk bez problémů vydrží, ale tady? Co snad nejvíce potěšilo, byly české lokace. Bohužel. ()

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

27.12.2008

Takhle o svátcích bychom samozřejmě měli informovat výhradně vesele a optimisticky. Místo toho se však tento týden objevilo několik pochmurně laděných zpráv. Nejvíc hýbe internetem (a žlučí filmových… (více)

Useknutá Narnie

Useknutá Narnie

28.11.2008

Zatímco ve včerejší novince jste četli o jedné obdivuhodně se rozbíhající filmové sérii, dnes je tady jedna, která se možná dočká konce dřív, než se o tom producentům zdálo. Ano, řeč je o Letopisech… (více)

Úbytek capartů v Narnii

Úbytek capartů v Narnii

24.06.2008

Princ Kaspian je z komerčního hlediska rozhodně zklamáním. Zatímco první Letopisy Narnie s rozpočtem 180 vydělaly téměř 750, dvojka s náklady 200 prozatím jen s námahou šplhá k třístovkové hranici … (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)