Letopisy Narnie: Princ Kaspian

• USA The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA / Polsko / Slovinsko / Česko, 2008, 150 min

Princ Kaspian z rodu Telmarínů, právoplatný dědic trůnu, bojuje se svým strýcem, samozvaným králem Mirazem, o moc a je pronásledován jeho poskoky, kteří mu usilují o život. V nouzi zatroubí na čarovný lesní roh a pomocí teleportace přivolá ze školních lavic zpět čtveřici sourozenců z válkou sužované Británie, aby mu pomohli naplnit dávné proroctví. Za pomoci skřítků, kentaurů, minotaurů, mluvících zvířat a dalších členů živočišné říše budou muset Kaspian, Petr, Zuzana, Edmund a Lucie bojovat o zdánlivě ztracený trůn, pomstít smrt Kaspianova otce a obnovit stav spravedlnosti v říši, kde se sourozenci odměnou za svou statečnost stali králi a královnami. Podaří se jim zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí? (TV Nova)

maZSlicko

Reziser to spackal :( ,triky pekny,vyprava taky dobra,herci uz nic moc..popravde sem zklamany,narnie 1 se mi libila o mnoho vic,nevim cim to bude..Letopisy Narnie: Princ Kaspian ma plno much xD a reziser si stim ubec dobre neporadil,s tolika penezi co na to mel to mohlo bejt o dost lepsi,dlouhy 110 minut sem se nudil,a premyslel jsem o 2*,zaverecna pulhodinkova bitva mi alespon trochu zlepsila naladu..hvezdicky davam diky hudbe,trikum,protoze to je fantasy :) a samozrejme za aslana.. ()

Jajar

Zuzana, které od prvního dílu narostla prsa, se zakoukala do Kaspiana a Lucinka chodí po lese v naději, že najde lva Aslana alias Boha, na pořádný epický příběh, nebo alespoň děj, jenž by dával smysl, však rychle zapomeňte. Propracovaný svět neexistuje, o vysvětlených motivacích postav, či špetce nadhledu si můžete nechat leda zdát. Režisér Andrew Adamson zato servíruje naprosto směšné hlášky i samoúčelné sekvence, sám zcela selhává při pokusu o vyprávění, vytváření vnitřního náboje, nebo napětí a z celého filmu dělá akorát primitivní, militantní, ortodoxně křesťanskou frašku. Velkolepá výprava, digitální triky i bitevní scény ujdou, parta mluvících krys, jezevců, vousatých kentaurů, trpaslíků a otravných malých dětí ale Letopisy Narnie: Prince Kaspiana spolehlivě zabíjí. ()

Johny M.

V podstatě stejná, leč efektnější blbůstka jako Lev, čarodějnice a skříň, kterou (mmj.) zabíjí ještě delší stopáž. Aspoň že je to celkem rozjetý už od začátku. Jináč platí to, co jsem psal u prvního dílu... ()

darkreider

Vizuálne veľmi pestré, krajina, kostýmy, kamera na vysokej úrovni a myšketiery rulujú celým filmom. Napriek tomu dej je veľmi plytký a celý založený na dvoch veľmi dlhých bitkách, pričom na záver sa odnikiaľ vynoria najničivejšie sily preto lebo... Film založený len na vizuálnych trikoch a bojoch je trochu rana pod pás, keď sa jedná o niečo podložené knihou. Herecké výkony, charaktery a správanie postáv ma tiež moc nenadchlo. V jednotke som im na konci aspoň veril, že sú odhodlaný umrieť a v žilách im vrie dospelý hnev. Tu to boli celé dve a pol hodiny len deti. Pre náročného diváka dejová suchota v peknom šate, pre decko moc dlhé a pre malé decko... no... toľko mŕtvol v červenej karkulke nenájdete. ()

Dimo

Takže, předně, tak moc jsem chtěl dát tři hvězdy, ale ne, fakt nemůžu, protože pro dospělého diváka je Narnie 2 přehlídka zabitých příležitostí. Po zhlédnutí se nemůžu zbavit myšlenky, že jsem nepřišel na to, o čem vlastně film byl. Příběh je tááák plochý a prázdný, až to hezké není. Dívám-li se ale na Narnii očima malého špunta, jsem spokojen i přes to, že třičtvrtě přirozené atmosféry, kterou měl první díl je nenávratně fuč. Efekty jsou skvělé, z dětského herectva zůstala fajnová jen Lucy, ale té už jen supersladký úsměv také přestává stačit. Nejvíc pohodový je postarší fousatý skřet, co byl pořád někde poblíž. Mluvící zvěřinec je jasná prvoplánovaná berlička, ale u dětí tím zase dostane nějaké body. Aslan je tetokrát těmi svými kecy na zabití. Nicméně to není zas až takový průšvih, jako jsem očekával, protože občas se nějaké to sympatické fantasy pomrknutí dostavilo. Věčná škoda, že kouzlo Narnie 1 je v čudu. Zabily to kecy, délka, kecy, patos, kecy, už odrostlé dětské herectvo, kecy, absence hlubší dějové linky a kecy. No ale pochvala za efekty s vodní příšerou v čele, masky, masivní kompars, Lucy, poslední bitvu, kameru a poslední písničku. 49% ()

guri

Prva Narnia nebola velmi dobra, ale ani zla. Bola takym priemernym filmom. Dalo sa na to pozriet a clovek vcelku spokojne prezil 2 hodiny. Pokracovanie je na tom horsie. Je dlhsie a az tolko sa toho nedeje, tak casto Narnia dost nudi. Surodenecka stvorka mi je stale rovnako nesympaticka ako v prvom filme. Najviac mi vsak vadila snaha o kopirovanie Pana prstenov (vid scena na zaciatku s nahanackou na konoch). Mozno je to vsak dane predlohou, ktoru som necital. Na druhej strane triky su dost slusne, vyprava obstojna a zaverecna bitka prekvapujuco dobra. No to je asi tak vsetko. ()

Yancl

Co se týče kvality, je dle mého názoru druhý díl povedenější než v prvním případě. Jenže zase takové převratné rozdíly v tom nejsou...Vysoký rozpočet je rozházen do digitálnách efektů a celkově krásné atmosféry, dětské herecké osazenstvo nám povyrostlo, tudíž to alespoň na pohled nevypadá tak dětsky...poměrně hodně dlouhá délka filmu je trochu přítěž, ale musím přiznat, že oněch 150min uběhlo vcelku rychle. Tempo je pomalé až svižnější, graduje vyloženě až ke konci a akce je mírně povrchní(díky dětem:)), ale ve výsledku by to šlo..peníze holt dělají hodně, proto je film zahalen v sympatickém kabátku lahodící lidkému oku. [65%] ()

Panther7

Naprostý souhlas s Civalem. Nezáživných 140minut, typických amerických hurá do boje a umřeme za svobodu se snaží zachránit vtipný myšák mušketýr a trpaslík s černým humorem. ()

pepa3rd

Oproti jedničce jen zmatené pobíhání odnikud nikam s občasným náznakem velkolepé bitvy a iracionálním koncem. Film pro děti na sobotní odpoledne u televize. 40 % ()

Jakubik

O něco málo lepší než jednotka ale platí o něm to samý co jsem psal u jedničky. Díky bohu už nám děti vyrostli a nepůsobějí tak křečovitě jako v předchozím díle a to filmu jednoznačně prospělo. Škoda jen, že jen to hodně dětinské a neteče tu žádná krev jinak by si to o hvězdičku polepšilo. ()

Plechpetr

Kniha vynikající a film...Zase ten film podle knižní předlohy...Nedosahuje knize ani po kotníky...Ale ještě se na to dá dívat, ale vřele doporučuji knihu :) ()

maciii

Jsem trochu na rozpacích, jak film hodnotit... pokud bych se na něj dívala jako na fantasy pro dospělé, ruší mě najivní a přímočarý příběh o záchraně kouzelné Narnie před zlým králem. Na druhou stranu si nejsem jistá, zda, ačkoliv tam krev skoro neukápne, není film pro děti trošku drsný a krutý, nemluvě o mocenském pletichaření na královském dvoře. Knihu jsem nečetla, takže ani srovnávat nemůžu... zlatá střední cesta - 50%. ()

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

27.12.2008

Takhle o svátcích bychom samozřejmě měli informovat výhradně vesele a optimisticky. Místo toho se však tento týden objevilo několik pochmurně laděných zpráv. Nejvíc hýbe internetem (a žlučí filmových… (více)

Useknutá Narnie

Useknutá Narnie

28.11.2008

Zatímco ve včerejší novince jste četli o jedné obdivuhodně se rozbíhající filmové sérii, dnes je tady jedna, která se možná dočká konce dřív, než se o tom producentům zdálo. Ano, řeč je o Letopisech… (více)

Úbytek capartů v Narnii

Úbytek capartů v Narnii

24.06.2008

Princ Kaspian je z komerčního hlediska rozhodně zklamáním. Zatímco první Letopisy Narnie s rozpočtem 180 vydělaly téměř 750, dvojka s náklady 200 prozatím jen s námahou šplhá k třístovkové hranici … (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)