Letopisy Narnie: Princ Kaspian

• USA The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA / Polsko / Slovinsko / Česko, 2008, 150 min

Princ Kaspian z rodu Telmarínů, právoplatný dědic trůnu, bojuje se svým strýcem, samozvaným králem Mirazem, o moc a je pronásledován jeho poskoky, kteří mu usilují o život. V nouzi zatroubí na čarovný lesní roh a pomocí teleportace přivolá ze školních lavic zpět čtveřici sourozenců z válkou sužované Británie, aby mu pomohli naplnit dávné proroctví. Za pomoci skřítků, kentaurů, minotaurů, mluvících zvířat a dalších členů živočišné říše budou muset Kaspian, Petr, Zuzana, Edmund a Lucie bojovat o zdánlivě ztracený trůn, pomstít smrt Kaspianova otce a obnovit stav spravedlnosti v říši, kde se sourozenci odměnou za svou statečnost stali králi a královnami. Podaří se jim zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí? (TV Nova)

Rozjimatel

Platí v podstate to, čo pre prvú časť, čiže guláš tvorený všetkým možným, akurát teraz tam bolo toho Pána prsteňov nejak veľa, to kopírovanie bolo až príliš okaté. Tiež Aslan ako analógia kresťanského boha bola až komicky očividná. Tentokrát chýbala nejaká výslovne silná scéna, ako stretnutie Lucy s faunom Tumusom, striedali sa tu lepšie momenty s vyslovene zlými. Na rozdiel od prvej časti, pri ktorej som sa ešte celkom bavil, tu už bolo niekoľko nudných až otravných momentov. ()

Ricky_CZ

První díl jsem hodnotil jako čistokrevnou pohádku se zlou čarodějnicí a proto jsem byl vlídný...Ale tohle je už přeplácaná volovina, která nemůže ani dětem nic dát...Ztráta času, naštěstí ne peněz :) Hvězdička je za Liamuv hlas...25% ()

Kopin

První Narnii jsem dal dvě hvězdy (možná v nějakém dobrém rozmaru) tak tady musím taky. Druhá není ani lepší ani horší. Je to pořád stejná patlanina, se stejně otravnými "hrdiny". Mor a neštovice na ně ! ()

berry.77

Dávám 2* jen za tu pohádku jinak už tohle si natočil jednou a akorat otřepat věci z 1 dílu fakt nestačí.Myslím si triky jaké měl režisér k mání i ty finance.Tohle dílo mohlo bejt daleko lepší a zasloužil by si 3*-3.5* právem takhle pouze 1.5*. ()

Alf

velmi kvalitní fantazy s několika temnějšími tóny, která nechává za sebou své konkurenty typu Legenda, nebo i většinu kultovních Hvězdných válek.. ()

Jonda

Nečetl jsem žádnou knižní předlohu, takže jsem nevěděl do čeho jdu, ale rychle jsem to zjistil! Od jedničky diametrální rozdíl v tom, že se tady vytratila absolutně všechna "pohádková" atmosféra, která byla v jedničce celkem příjemně cítit. Když pominu neskutečně trapné situace a rádoby vtipy, tak nenajdu nic co by stálo za zmínku, proč se na tenhle "film" podívat! Lituju ty nešťastníky, co na tohle šli dobrovolně do kina! ()

ElizabethB

Sú štyria…neplnoletí…majú priateľov štvorkopytníkov , megamyši, chodiace stromy, leva samozrejme…a keď sa im bude chcieť , nezachránia len Narniu, ale aj celýýý svet ;)))…tak prečo som potom sklamaná ??? ;) Odhliadnuc od vynikajúcich efektov a podmanivej hudby (najväčšie plusy tohto filmu) , s červenými lícami priznávam, že Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň boli ďaleko vydarenejšie ako ich pokračovanie ….No čo, snaha bola…,ale ani pre Kaspianove pekné oči nemôžem dať viac, ako 2 hviezdičky… PS: Nabudúce poprosím viac mačiek ako hlodavcov ;))) ()

Mikeel

Jsem milovník Narnie, první díl byl opravdu povedený, ale toto? Neříkám, že to bylo úplně špatné a vím, že nikdy nemůžu srovnávat knihu s filmem, ale zkrátka jsem čekal něco víc. Objevení se v Narnii, ric pic, najednou závěrečná bitva a titulky. Doufám, že plavba Jitřního poutníka mě potěší. Dvě hvězdičky dávám, protože je to Narnie, kterou miluji a za snahu! (A znovu musím upozornit, Lewis měl Narnii napsanou dřív, než Tolkien Pána prstenů, takže to není vykrádačka Pána prstenů, alespoň ne knihy!) ()

Kacitr

Nejslabší díl z celé série ... samé boje a války a světlé momenty jen málokdy. Hlavní představitelé se zkousnout dají ale jinak nevím. Scénář se sice snaží o vtip - což se někdy podaří, ovšem jinak slabé. ()

mazadlo

Můžu hodnotit jen dle mého zážitku z kina : ,, Brácho brácho teď tam bude lev..." ,, Brácho ten lev tam bude! " ,, Brácho už je tam ten lev sakra! Brácho ty spíš ? " ,,Brácho bitva jak kráva ..." ,,Brácho je tam Kaspian! " .....V kině jsem byl se svým bratrem , krásně jsem se najedl ( popcorn ) úžasně napil ( 2 litry koly ) a následně sladce vyspal ( při kino klimatizaci úžasný zážitek ) otevřel oči jen abych viděl lva ( on mluvil ) a odcházel z kina s jistotou že další Narnie už se mé návštěvy nedočká ani kdyby mi tu skříň strkali neustále před nos. Na závěr bych rád řekl že kdyby tam místy ještě byli třeba opičky , mluvící banány a tancující plamínky možná bych se cítil jako v sovětském svazu někde na ledě....prostě kýč rozumíme si? :) - Jedna hvězda za bráchovo nadšení.... ()

BlaXxer

Humus fialový márne sa hrajúci na LOTR. Necítiť tu žiadnu veľkoleposť, spomalené scény sú úplne od veci, pretože len uspávajú, herecké výkony mizerné snáď len tie efekty to podržali nad odpadom čo je dosť smutné. ()

JK-Stinger

Vizuálně i příběhově povedená rodinná pohádka, jediné, co mi dost vadí, že skupinka teenagerů jen tak bez problémů pobije půlku armády dospělých chlapů a všichni okolo umírají jak při největší bitvě v LOTRovi (tam ovšem byla navozena ta správná depresivní atmosféra). Nejspíš to tak ale je i v předloze, která je údajně určená pro děti a ty to s největší pravděpodobností bez problémů překousnou. ()

j0nathan

Po dlouhé době jsem usnul u televize. Konkrétně asi po půl hodině. Probral jsem se ve finále a doteď mě mrzí, že jsem to nezaspal celé. Hvězda za výpravu a kostýmy ()

Lilloos

Bezduché pobíhání překrásnou převážně českou krajinou a akční záběry nudných bitek o nic, které se táhnou prakticky celým snímkem. A samozřejmě ztělesnění výchovného poselství v podobě neuvěřitelně otravného Aslana. Navíc druhý díl nepřináší nic nového ani zajímavého. Ale ne, zas až taková katastrofa to taky není. ()

JohnFarst

Na Narnii 2 ma prekvapilo to, že Adamson sa ale vôbec nepoučil z chýb jednotky a do dvojky pumpuje ešte viac klišovitosti, prehnaného neherectva a neúnosnej "bombastickosti". Pritom ale scénar je tak hlúpučký, predvídateľný a naivne detský, že sa mi po pol hodine nechcelo viac pozerať. Človek by čakal, že aspoň tí herci na sebe trožku popracujú ale kdeže, celá Pevensiových rodina mi pila svojim herectvom krv po celú dobu filmu. Veď komu sa chce pozerať na nejaké decká ktoré sa hrajú na princov a princezny a sami sebe chcú dokázať akí sú herci svojimi drsnými hláškami typu "za Narniu !" alebo "za Aslana !" a pritom im do tváre padajú krásne emo ofiny? V dvojke sa k nim dokonca pridá nová "hviezda" Barnes, ktorý je tak nepresvedčivý a silený až je to na smiech. Inak sa vo filme všetko opakuje. Zase Narnii vládne niekto krutý a zlý, koho treba zosadiť z trónu pomocou štyroch deciek a hŕbou fantastickej hávede od kentaurov až po hovoriace myši s kordmi. Znova nás čaká na chlp podobná záverečná bitka plná pekných kamerových náletov a počítačových trikov. Nech mi nikto nehovorí, že sa ako Lewis tak aj Adamson neinšpirovali u Pána prsteňov.. Narnia už prvým dielom naznačila, že chce zabodovať najmä u detí a mladých ale dvojkou sa zaradila už len do kolónky deti. Nič viac než len efektná rozprávka, ktorú akokeby sme už stokrát videli. Divák nad 15 sa musí unudiť k smrti. Dve * dávam len za stále peknú hudbu (aj keď aj na tej si Williamson nedal v dvojke veľa práce) a za silený ale predsa mierne dojímavý koniec. Fanúšikovia knižnej série POZOR!! ()

Betmän

Bál sem se, že to bude horší, ale i tak je to kravina. Rodinnej film, kde malý děti zabíjí jak na běžícím páse, a to bez kapky krve. ()

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

27.12.2008

Takhle o svátcích bychom samozřejmě měli informovat výhradně vesele a optimisticky. Místo toho se však tento týden objevilo několik pochmurně laděných zpráv. Nejvíc hýbe internetem (a žlučí filmových… (více)

Useknutá Narnie

Useknutá Narnie

28.11.2008

Zatímco ve včerejší novince jste četli o jedné obdivuhodně se rozbíhající filmové sérii, dnes je tady jedna, která se možná dočká konce dřív, než se o tom producentům zdálo. Ano, řeč je o Letopisech… (více)

Úbytek capartů v Narnii

Úbytek capartů v Narnii

24.06.2008

Princ Kaspian je z komerčního hlediska rozhodně zklamáním. Zatímco první Letopisy Narnie s rozpočtem 180 vydělaly téměř 750, dvojka s náklady 200 prozatím jen s námahou šplhá k třístovkové hranici … (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)