Letopisy Narnie: Princ Kaspian

• USA The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA / Polsko / Slovinsko / Česko, 2008, 150 min

Princ Kaspian z rodu Telmarínů, právoplatný dědic trůnu, bojuje se svým strýcem, samozvaným králem Mirazem, o moc a je pronásledován jeho poskoky, kteří mu usilují o život. V nouzi zatroubí na čarovný lesní roh a pomocí teleportace přivolá ze školních lavic zpět čtveřici sourozenců z válkou sužované Británie, aby mu pomohli naplnit dávné proroctví. Za pomoci skřítků, kentaurů, minotaurů, mluvících zvířat a dalších členů živočišné říše budou muset Kaspian, Petr, Zuzana, Edmund a Lucie bojovat o zdánlivě ztracený trůn, pomstít smrt Kaspianova otce a obnovit stav spravedlnosti v říši, kde se sourozenci odměnou za svou statečnost stali králi a královnami. Podaří se jim zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí? (TV Nova)

klichem

Prijemny film pre rodinu s detmi na nedelne popoludnie, alebo s priatelmi ako oddych po lyzovacke na horskej chate. Jemne detske fantasy nic nepokazi no urcite ani neohuri. ()

Marty_cz

Tak nějak mi přijde, že o proti prvnímu dílu Princ Kaspian ztratil, takovou nějakou velkolepost a neukázal nic nového. ()

Facerr

Mám trochu problém s filmama, kde hrajou děti, co se chovaj jako dospělý. Musí se ale nechat, že stejně jako v jedničce to tady špunti uhrály docela dobře. Kopírka průběhu "návštěva do jinosvěta, problém zla, bitva, vítězství, návrat do reálu" jako v jedničce by si sice zasloužila něco originálnějšího, jenže nenáročný divák, pro kterýho je Narnie určená asi opět zaplesal. I já jsem zjevně nenáročný divák, takže Narnie zase bodovala.... a to jsem se týhle trilogii taaaak dlouho vyhejbal. ()

eMeMko

Stejná písnička jako u prvního dílu. Herecky se však jedná o menší zlepšení, jelikož k otravné dětské čtveřici přibyl Peter Dinklage, alias záruka vtipné kvality. Příběh se mi jevil mírně zajímavější než u předchozího snímku, vizuální efekty byly také trochu dále, ale ve výsledku si toto dílo více než tři hvězdičky nezaslouží. Možná kdyby byla stopáž o půl hodinky kratší, takto děj obsahoval spoustu “nudných” míst. ()

Gig

To co platí o prvním filmu, pkatí i o pokračování. Můžete mazlit vizuál, rozvést příběh podle dalších knih autora, když základ je prohnilý. On sice není projnilý, jen se začlo za špatný konec. Z rozjetého vlaku se špatně uhýbá. Ono to sice jde, ale už by to nevypadalo kompaktně. ()

Nonna

Druhý díl mě bavil možná více, než první. Tak nějak mi ty dospělejší děti do těch rolí více seděly a přišlo mi, že i trochu lépe hrají. Za sebe bych asi zkrátila a ořezala krutost scén, protože takhle malinko postrádám adresáta, kterému má být film určen - na děti je to dost drsné, ale co zas dospělý s pohádkou o malé holčičce, která porazí velké bojovníky? Vizuálně velmi pěkné dílo, hudba také v pohodě. ()

Vito_LePour

Když odmyslíme některé docela na hlavu postavené scény a chyby - kterým se tvůrci stejně jako v prvním filmu nedokázali vyvarovat, například, že děj má hrozně divné skoky, kde zdánlivě kus chybí - tak to zase nebylo špatné. Hraní na emoce mi přišlo uvěřitelné a v zásadě to kvalitativně není horší než první film. ()

Jamall

Je vidět velký rozpočet,ale místy mi připadalo jako by tento film točil Uwe Boll.Už jednička mě nezaujala,ale čekal jsem jistý posun vpřed,ale kde nic není ani smrt nebere....prostě naivní nuda plná hrdinských keců sladkýho šampónka...ovšem jeden klad bych tu našel...Anna Popplewell nám vyrostla v pěknou slečnu :) ()

Little

Žádná očekávání + ignorace kritik = příjemné překvapení. Princ Kaspian je zručně natočenou fantasy, která nenudí, potěší oko a připraví i vtipné momenty. Ano, některé pasáže jsou velmi podobné Pánovi prstenů, ale osobně mě to nijak nerušilo. ()

Vlado_B

Suchý priemer. Ďalši disney gýč s dobrými efektami. Nič viac, ale rozhodne ani nič menej. Hlavne v porovnaní s ostatnými fantasy pokusmi z poslednej doby. ()

Cicuch

Pozerám, že moc dobre tu nieje vyznávaný tento film. No čo sa týka môjho názoru bola som si pozrieť tento film do kina a nato že som počula veľa negatív na neho, myslím že to nebolo až také zle...celkom sa mi to pačilo tak ho hodnotím dobre aj keď to malo par viditeľných chyb :) ()

Eridan

Me si to libilo, je to slusny druhy dil teto serie. Nektere efekty byly skvele, herci na svuj vek dokonali, bojove sceny nadprumerne. Jenom nektere casti pribehu mi prisly nejak nelogicke. Takze 4/5 ()

petan416

Velmi pěkně zpracovaný druhý díl této sedmidílné ságy. Někdy místy trochu přehrávání mladých herců ale dá se to pochopit. Velmi mě těší že se točí cizí filmy i u nás. Ještě mě trochu zaráží až dětinský zjev lva Aslana a jeho příliš ne moc povedená animace. To samé i u jezevce. Jinak ale 80% a tím pádem ještě těsně 5 hvězd! ()

Simon@

Zabte mě! Je mi 16, nejsem malý dítě.. a tenhle film se mi líbil. Je fakt, že zrovna nemusím Willa Moseleyho a celkově byly ty děti dost.. no řekněme, že svěřit jim do rukou armádu a kralování by bylo dost naivní, pošetilé a.. neuvěřitelné. A oni to podali tak, jakoby to byla samozřejmost a nebylo na tom vůbec nic divného. Když Will v souboji porazil toho šéfika protivníků, celkem jsem žasla. Ve škole měl potíže s menší rvačkou (ačkoliv byl možná proti tříčlenné přesile.. bo tak nějak), hle! Ocitl se v Narnii a náhle je z něj mistr soubojů a meče.. hmm.. no ale jinak se mi film moc a moc líbil a nechápu, že ho každý hodnotí tak kriticky. Jak už tu bylo zmíněno, stačí aby jeden hodnotil záporně a ostatní se bez rozmyslu připojují. Tak to vidím já. Rozhodně to nebyl odpad!!! Mysleme na to, že Narnie byla natočena pro děti, ne pro nás! A mimochodem.. ten myšák byl neuvěřitelně sladkej!!! ;-) ()

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

27.12.2008

Takhle o svátcích bychom samozřejmě měli informovat výhradně vesele a optimisticky. Místo toho se však tento týden objevilo několik pochmurně laděných zpráv. Nejvíc hýbe internetem (a žlučí filmových… (více)

Useknutá Narnie

Useknutá Narnie

28.11.2008

Zatímco ve včerejší novince jste četli o jedné obdivuhodně se rozbíhající filmové sérii, dnes je tady jedna, která se možná dočká konce dřív, než se o tom producentům zdálo. Ano, řeč je o Letopisech… (více)

Úbytek capartů v Narnii

Úbytek capartů v Narnii

24.06.2008

Princ Kaspian je z komerčního hlediska rozhodně zklamáním. Zatímco první Letopisy Narnie s rozpočtem 180 vydělaly téměř 750, dvojka s náklady 200 prozatím jen s námahou šplhá k třístovkové hranici … (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)