Letopisy Narnie: Princ Kaspian

• USA The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA / Polsko / Slovinsko / Česko, 2008, 150 min

Princ Kaspian z rodu Telmarínů, právoplatný dědic trůnu, bojuje se svým strýcem, samozvaným králem Mirazem, o moc a je pronásledován jeho poskoky, kteří mu usilují o život. V nouzi zatroubí na čarovný lesní roh a pomocí teleportace přivolá ze školních lavic zpět čtveřici sourozenců z válkou sužované Británie, aby mu pomohli naplnit dávné proroctví. Za pomoci skřítků, kentaurů, minotaurů, mluvících zvířat a dalších členů živočišné říše budou muset Kaspian, Petr, Zuzana, Edmund a Lucie bojovat o zdánlivě ztracený trůn, pomstít smrt Kaspianova otce a obnovit stav spravedlnosti v říši, kde se sourozenci odměnou za svou statečnost stali králi a královnami. Podaří se jim zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí? (TV Nova)

Pai-Mei

Trošku sklamanie proti jednotke. Celý film sa toho veľa nedeje a dosť scén, na ktoré som sa tešil z trailerov vo filme chýba. Caspianov francúzsko-anglický prízvuk tiež filmu nepomáha. Aspoň, že na konci sa objaví dlho očakávaný levík. ()

MrMir

Velká slabota. toto snad nemohlo bavit ani dětské diváky. Šílená stopáž, nudná zápletka a závěrečná bitka byla hodně velkým zklamáním. Kam ty peníze pro pána jána vrazili? ()

GianniP

Byl jsem na tom v kině. Vidět to doma, tak by to hodnocení bylo možná nižší, na plátně je to přece jen něco jinýho než DVDéčko. ()

Quendi

No, koukám, že inspirace pánoprstenovskou jízdou k Brodu byla skutečně mohutná:) Prvních pět minut je nehorázná vykrádačka. Zbytek filmu je ale ohromně zábavný a řekla bych, že dějově poněkud vyzrálejší než ucouraná jednička plná bobříků a veverek. Zásadní poznatek: Ben Barnes hrozně sexy běhá po lese:) Co je ovšem dost zvláštní, že dospěle a inteligentně se choval především Caspian, zatímco Petr byl jak malý fracek a zbytek se tam nějak potácel za ním. Když se dokážete zasmát některým do očí bijícím kopiím záběrů z Pána Prstenů a několika vyloženým zásekům do nelogiky, tak se rozhodně pobavíte. ()

Fanak

Dokázal bych skousnout, že z fantasy knížek pro děti, jejíž podstatnou náplní jsou filozoficko-teologické alegorie částí křesťanské věrouky, udělali tvůrci bezduchou akční fantasmagorii. Co ale těžko rozdýchávám je skutečnost, že to udělali naprosto nudným způsobem, takže by byla nesnesitelná i poloviční délka než je příšerných 140 minut. P.S.: U prvního dílu jsem se podivoval těm, kteří kritizovali křesťanskou agitku, protože křesťanství je prostě podstatou Letopisů. Teď se divím dvojnásob, protože tam žádná nebyla. Což je s ohledem na výše uvedený fakt dosti zvláštní a tvůrcům za to rozhodně tleskat nebudu. ()

miki68cz

Pokud někteří psali, že jednička vykrádala Pána prstenů, pak dvojka tyto krádeže ještě zdvojnásobila. Naprosto nepřehledná hierarchie jednotlivých postav je šílená. Na jednom místě se sejde několik králů, králů králů a dalších. Nepochopil jsem přesně o útlak jaké rasy ve filmu jde. Jméno Aslan mi zvoní v uších ještě dlouho po skončení filmu. Zbytečně mnoho bitev a zabíjení. Tento film je slabým pokračováním slušné první Narnie. ()

lapiduch

Ak sa mam priznat trosku ma prekvapili hodnotenia cakal som ze film bude na tom lepsie...no nic mne sa nahodou celkom páčil...po tažkej skuške taka oddychovka paradicka...... inak celkom fajn.... v pohode hudba a až na niektore snahy o špeciálne efekty davam takých 80%. ()

Cortyx

Dobrodružnější pokračování jedničky (kdy knižně to je asi 4 díl) . Mohlo to být lepší,ale také to mohlo být horší,za mě 50% ()

Averelli

Naprosto upřímně.. nevím co si o tomto filmu myslet.. líbí se mi jak je natočený, všechna ta zvířátka, kentauři a trpaslíci.. ale děj nic moc a ten konec? Naprostá katastrofa.. uvažuju o koupi knižní předlohy, protože nevěřím, že by tenhle film měl takový úspěch v zahraničí jen sám o sobě.. ()

Křepi

Drsnější verze prvního filmu, ale pořád je to jenom film pro děti (respektive celou rodinu). Myslím, že i přes to, že je z velké části okopírovaný z pána prstenů, je to docela dobrý film a kdyby se odstranili ty rodiné části, byl by to dobrý fantasy film. ()

Dub-C

Chybelo mi asi 10minut od zacatku (myslel jsem ze mi neco uteklo) ale i tak jsem si to predstavoval "krapet" jinak.... Videl jsem to s tim debilnim ceskym dabingem. Nejvic me dostala zpomalena scena se Zuzanou, proste trapas dabing. ()

Elkesar

Nemastné, neslané, zbytečně dlouhé a naprosto se nedotýkající...Bod za sympatického trpaslíka. Druhý bod za to, že se oproti jedničce naučili děti trošku lépe šermovat. ()

Borecz

Oproti nápadité a zajímavé jedničce rozhodně značný pokles. Klišovitý děj a více než předvídatelný průběh nezachrání ani místy vitipné a místy jen rádoby vtipné pasáže. ()

Lennie

Díky mladší sestře jsem tento film viděla nespočetněkrát a předchozí díl ještě vícekrát. Ze začátku jsem z obou Narnií byla nadšená, což ale časem opadlo a přišla krutá realita v podobě přehrávání, naivity a vlstně "ničeho tak extra". Ovšem, stejně si počkám i na Jitřního poutníka :) ()

george82

Kde je to kouzlo z jedničky? Jasně. I jedničce něco chybělo, ale tady jsem tak dlouho na něco čekal, až přišly závěrečné titulky. Ach jo. ()

Achilleus1

Škoda, že to bolo zbytočne zdĺhavé. Dalo sa to sfilmovať omnoho lepšie, pretože toto bola asi najlepšia kniha z Kroniky Narnie. Záverečných 15 minút to však bolo naozaj strhujúce. Asi jediné čo tento film zabíja, je nie príliš vydarená réžia a scenár. Inak opäť skvelé kostýmy a audiovizuálne efekty. ()

inmax

Triky dechberoucí, závěrečná bitva super, hudba taky.. jinak ale dvouhodinová nuda a princ Kaspian je naprosto zbytečná postava. ()

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

27.12.2008

Takhle o svátcích bychom samozřejmě měli informovat výhradně vesele a optimisticky. Místo toho se však tento týden objevilo několik pochmurně laděných zpráv. Nejvíc hýbe internetem (a žlučí filmových… (více)

Useknutá Narnie

Useknutá Narnie

28.11.2008

Zatímco ve včerejší novince jste četli o jedné obdivuhodně se rozbíhající filmové sérii, dnes je tady jedna, která se možná dočká konce dřív, než se o tom producentům zdálo. Ano, řeč je o Letopisech… (více)

Úbytek capartů v Narnii

Úbytek capartů v Narnii

24.06.2008

Princ Kaspian je z komerčního hlediska rozhodně zklamáním. Zatímco první Letopisy Narnie s rozpočtem 180 vydělaly téměř 750, dvojka s náklady 200 prozatím jen s námahou šplhá k třístovkové hranici … (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)