Letopisy Narnie: Princ Kaspian

• USA The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA / Polsko / Slovinsko / Česko, 2008, 150 min

Princ Kaspian z rodu Telmarínů, právoplatný dědic trůnu, bojuje se svým strýcem, samozvaným králem Mirazem, o moc a je pronásledován jeho poskoky, kteří mu usilují o život. V nouzi zatroubí na čarovný lesní roh a pomocí teleportace přivolá ze školních lavic zpět čtveřici sourozenců z válkou sužované Británie, aby mu pomohli naplnit dávné proroctví. Za pomoci skřítků, kentaurů, minotaurů, mluvících zvířat a dalších členů živočišné říše budou muset Kaspian, Petr, Zuzana, Edmund a Lucie bojovat o zdánlivě ztracený trůn, pomstít smrt Kaspianova otce a obnovit stav spravedlnosti v říši, kde se sourozenci odměnou za svou statečnost stali králi a královnami. Podaří se jim zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí? (TV Nova)

Maica

O hodně slabší než první zfilmovaný díl Letopisů. A od toho ještě mnohem slabší než knížka. V tomhle díle mi vadilo odklonění se od předlohy ještě mnohem víc než v předchozím filmu, neboť změnit princovi věk asi tak o 6 let, to je pořádné sousto. Jinak to bylo zase takové pěkné rodinné podívání. Bohužel ale jen tak na 2.5 hvězdičky. ()

iz67

Má dcera opět nadšená a já od pohádky čekám pohádku a ne něco, od čeho budu chtít povyražení i pro sebe. ()

helrohir

Kvalitné triky a slušná výprava, ale inak je to nudná a jednotvárna rozprávka bez silnejších scén, ktoré by diváka prikovali do kresla. Filmová, ale aj knižná Narnia nesiaha Pánovi Prsteňov ani po členky. ()

Snilek1379

Nádherně zpracovaný příběh obyčejných dětí, které zažily neobyčejné věci. Pro děti krásná pohádka a myslím, že ani dospělí se u něj nebudou nudit. Přesto bych ale doporučovala pouštět až dětem starším 10 let. Některé akce by pro ně totiž mohly být dost drsné. Hudba i herecké obsazení se mi moc líbily. ()

Renie42

Předchozí film jsem viděla jen kousek a tento už celý. Mě se to líbilo. Od mluvícího myšáka přes jezevce až k vodnímu monstru z řeky. Stále jsem čekala, až se objeví Aslan. Jen bych se nevracela zpátky do toho válečného pochmurného světa. Vždyť Narnie je tak hezká pro život. ()

johnny01

Pokračování ani zdaleka nedosahuje úrovně prvního dílu, pohádková atmosféra je pryč, příběh je špatný a princi Kaspianovi nevěříte ani nos mezi očima. ()

PlayEasy

Jak to vypadá, když se Disney pokouší zadaptovat knihu, která není určena přímo malým dětem a má skryté hlubší smysly pro malé děti skryté? Přesně takhle!!! (pozn. Závěrečná bitva se natáčela na poli v Ústeckém kraji) 45% ()

ostravak30

Lewisovy Letopisy Narnie jsme měli doma v knižní podobě a já si je od prvních stránek zamiloval. Které dítě nebo dospívající by nechtělo uniknout do jiného světa pouhou skříní? A podle mě i mnozí dospělí, řada z nich by to ale nepřiznala. První natočený díl se mi líbil méně než tento. Rozhodně je film dramatičtější, má spád, postavy jsou přitažlivější a hlavně vtipnější. A tak jediný důvod, proč nakonec nedá maximum hvězd je ten, že se nepodařilo vytvořit přesvědčivou atmosféru, což lze jen těžko říci čím to je. Prostě se to nepodařilo. Možná je to trochu nereálným dějem, kdy i ve světě fantazie musí platit nějaká pravidla. Jenže Zuzaně nikdy nedojdou šípy, hlavním hrdinům se vyhýbají zranění a celá bitva je založena na nereálném průběhu, kdy se chvílemi střídají motivace a mínění nepřátel, kteří jsou chvíli proti nám a chvíli s námi. Děti jsou trochu povýšenější a žádají si, aby byli bráni jako králové, ale nikdo si je už moc nepamatuje, takže proč jdou vlastně všichni s nimi? Jen proto, že je Kaspian sám zavolal rohem? Samozřejmě vše opět působí velkolepě, ale kde je to kouzlo Narnie? Podle mě zůstalo v knihách a zatímco například v Harrym Potterovi se právě atmosféra, postavy, děj i celý svět podařilo udělat maximálně přitažlivým, Narnie pro filmaře zůstala z nějakého důvodu zakletá. ()

hrumsrt

Oproti prvnímu dílu je to krok trošku jiným směrem. Všechno, co znáte je pryč a Narnie je fakt zběsilejší a divočejší. Ono to není nikterak zlé, ale ztratilo si to takovéto svoje pohádkové kouzlo. Vlastně celý film čekáte na to staré osvědčené... Skromnější dějově, často jen hrozné ždímání značky, ale dalo nám to ten "útok na hrad", který miluji od začátku dokonce. Tam byly výborné emoce, tam byl ten zmar.. /viděno v kině/ 60% ()

Lewaso

Na to, jak to bylo dlouhý, příliš nudy jsem nezaznamenal. Všechny atributy pěkné pohádky to mělo, tak co řešit. Nejlepší zážitek mi přinesl král Miraz (Sergio Castellitto) jako nečekané zhmotnění Miloše Kopeckého. ()

Saljack

V poslední době konečně film, který mě překvapil. Nechápu co všichni mají s náboženstvím ale v tom filmu jsem si ničeho takového nevšiml. Narnie se mi prostě líbí, a doufám, že pokračování bude stejně dobré. ()

samuelsson

Pri Narnii som došiel na jednu dôležitú vec: najhorší film je film, ktorý sa snaží na niečo pretvarovať. Presne toto robí Narnia. A začína sa to celkom sľubne. Nádherné prostredie, v ktorom sa odohráva (lesy, lúky, zrúcaniny, proste príroda), vás nabudí veľmi pozitívnou energiou. Ako náhle sa však 4 malé deti snažia tváriť ako králi, film je kompletne zničený. Nie je to ani originálne, herecké výkony sú strašné, film sa stane infantilnou, afektovanou zlátaninou. Je strašne nepravdepodobný (samozrejme v rámci možností), a s Pánom prsteňov, na čo sa to evidentne snaží tváriť, sa to ani nedá porovnať. Čítal som aj knižnú predlohu, a tá sa viac podobá na rozprávku pre deti než na fantasy. Čo sa snažili urobiť z Narnie vo filme? Presný opak. Dali tam bitku, ktorá je trápna a skončí sa absolútne nudne. Namiesto toho mohli vyzdvihnúť utláčanie a život v lesoch (súdržnosť zvierat ako v predlohe). Narnia je jedna obrovská pretvárka, ktorá sa veľmi ťažko približuje k lepšiemu priemeru (teda 3 hviezdičkám). ()

honzic

Scénáristicky trochu divné, nejasné. Pěkné efekty, kostýmy a výprava, herecké výkony rozpačité. Koukatelné to je, trochu naivní, spíše pro fantasty než realisty. Místy nuda, místy sice napínavé, ale předem celkem předvídatelné. V něčem lepší než 1, v něčem horší. Hodnocení: 60 % ()

Miloško

Keby som bol mladší,tak asi moje hodnotenie bude väčšie.Prvá časť bola pre mňa kúzelnejšia ako pokračovanie.Najväčším plusom tu boli tie výborne prepracované bitky,či tá na hrade,alebo záverečná vonku.To bol fakt masaker.Nemožem si pomocť vobec mi v tomto filme nesedí ten nudný lev Aslan,jeho "múdrosti" mi lezú krkom.Takisto herecký ansábel je strašne slabučký.Okrem tých dvoch dievčat,to bolo hrozné zúfalstvo,ked som videl a počul Caspiana a tých dvoch harantov tak mi bolo veľmi zle,ich ne/herectvo a trapné dialógy patria do TV,nie na veľkofilm za 200mil $.Ale nič to nemení,že Narnia je pekná fantasy rozprávka,ale s veľkými nedostatkami,k nim napr. nepatria triky,očarujúce lokácie,hudba. 6/10 (DVD,04.01.2009) ()

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

27.12.2008

Takhle o svátcích bychom samozřejmě měli informovat výhradně vesele a optimisticky. Místo toho se však tento týden objevilo několik pochmurně laděných zpráv. Nejvíc hýbe internetem (a žlučí filmových… (více)

Useknutá Narnie

Useknutá Narnie

28.11.2008

Zatímco ve včerejší novince jste četli o jedné obdivuhodně se rozbíhající filmové sérii, dnes je tady jedna, která se možná dočká konce dřív, než se o tom producentům zdálo. Ano, řeč je o Letopisech… (více)

Úbytek capartů v Narnii

Úbytek capartů v Narnii

24.06.2008

Princ Kaspian je z komerčního hlediska rozhodně zklamáním. Zatímco první Letopisy Narnie s rozpočtem 180 vydělaly téměř 750, dvojka s náklady 200 prozatím jen s námahou šplhá k třístovkové hranici … (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)