Odstřelovač

Shooter

Ostreľovač

Akční / Thriller / Krimi / Mysteriózní

USA, 2007, 124 min

Vždycky se najde blázen, který věří, že jeden člověk může změnit svět. A musíte ho zabít, abyste mu to rozmluvili. V tom je problém demokracie...... Neprevarená téma odstrelovača, pekný vizuál a pútavá začiatočná akčná scéna sľubovali dosť. Nebyť hlúpeho deja, slabých záporákov a príliš rozlezenej stopáže, jednalo by sa o veľmi slušný akčný film. Akcia je totiž natočená naozaj dobre a svižne.(18.3.2012)

Je to dosť dobrý akčný film s Markom Wahlbergom v hlavnej úlohe. Má veľmi dobrý príbeh o špičkovom odstreľovačovi vo výslužbe, ktorý prijme ponuku na zabránenie atentátu na prezidenta, ale keď zistí, že to bola pasca a sám je obvinený z atentátu, musí uniknúť a nájsť potrebné dôkazy, aby sa očistil. Spracovanie je dosť slušné, nadmieru zaujme už vydarený akčný úvod, nasledujúcu hodinu sa toho akčného moc neudeje, ale až tak moc to neprekáža, keďže dej je celý čas dosť zaujímavý a bez hluchého miesta a zvyšok už opäť poteší aj po akčnej stránke. Akcie síce mohlo byť aj viac, ale ani málo jej nie je a páči sa mi. Tvoria ju hlavne veľkolepé prestrelky, ktoré sú skvelo natočené, pomerne rozmanité a s dostatkom krvi a zabitých, pričom nechýbajú ani zaujímavé výbuchy. Ale vydarená je aj jedna automobilová naháňačka a ani tých pár chvatov nie je zlých. Najviac sa mi páči výborná akcia v lese, kde najprv poteší trochu tichého odstraňovania protivníkov a nasleduje výborná prestrelka, výborný úvod v Etiópii, ale všetka akcia je po všetkých stránkach dosť kvalitná. Herecké obsadenie je na tom dobre, Mark Wahlberg v hlavnej úlohe, zaujímavý Michael Peña, klasicky výborný Danny Glover a viacero zaujímavých postáv. A čo sa týka réžie a technickej stránky, tak tu nemám čo vytknúť, jednoducho prvotriedne natočený akčný film. Odstreľovač určite nie je nejaký akčný klenot, hlavne na scenári by sa dalo ešte popracovať, ale aj tak je to jeden z najzábavnejších amerických akčných filmov za posledné roky. Objektívna kvalita filmu- 74%, film sa páči mne na 77%.(22.11.2007)

Akční filmy nepatří k těm, které bych vyhledávala, ale k tomuhle mě to podle příběhu docela přitahovalo.(24.10.2007)

"To je svět, ve kterém žijeme. A spravedlnost vždycky nezvítězí. Není tu Divoký západ, abyste mohl vyčistit ulice se zbraní v ruce. I když to je někdy přesně to, co bychom potřebovali." ;-)(21.6.2007)

• B!shop

Aaa boze to zas jednou byla nuda k posrani. Pribeh je naprosto trapna klasicka stokrat omleta zapletka, navic u podobnejch filmu je aspon dost akce, ale tady se furt jen keca. Sice sem tam dojde na akci, ale Fuqua je naprosto neschopnej to natocit poutave a napinave, ale da se to krapet omluvit faktem, ze u sniperovani musi bejt klid. Jinak samotny ostrelovaci akce jsou fajn, tahle zbran neni moc proflakla, ale jinak je to na prd. Wahlberga mam rad a tady spatnej neni, ale tak nak se tam jen mota a ani dobrou hlasku nehodi. A do toho vseho jeste blba hudba a silene presvihnuta delka. Zkratka nuda, dve hvezdicky za sniperku.(11.10.2007)