Odstřelovač

Ostreľovač

Shooter

Akční / Thriller / Krimi / Mysteriózní

USA, 2007, 124 min

Odstřelovače odstřelila dlouhá stopáž. Například Wahlbergovo léčení trvalo snad déle než zanícený projev českého politika. Podobně natahované scény film bohužel ničily. Musím však filmu přiznat i kvalitky ! Třeba celý úvod je akční nářez jak od boha. Mark Wahlberg je dost drsnej frajer a Kate Mara je ženská co má slovo "vypadat sexy" napsáno na zrcadle. Když se příště režisér bude držet pravidla natahuje se kondom a ne filmový scény udělá líp.(29.4.2007)

Klasická Fuqua-ácka chlapská záležitosť, ktorá viac ako na scenár, je zameraná na non-brain akciu. Základy sú pomerne pevné - zápletka, tá je dosť dobrá, no pomerne nevyužitá a ďalšie poschodia scenáristi nenavrhli správne. Dialógy škrípu ako storočné drevené dvere a podtón amerikanizmu bol až nechutne viditeľný. Dali si však záležať na výzore budovy - výbuchy, zvuk, akčná našlapanosť fungovala perfektne. 80%.(5.6.2007)

Tak za prvé je mi úplně jedno, jestli to bylo předvídatelné nebo ne, že je to klišé, že je to americké, že je to patetické, že Mark je neprůstřelný chlapák alá 007. Vždyť je to přece jasný andílek, který byl patrný ze závěrečných sněhových koulovaček a ohýnků. A za druhé jsem takovým fofrem nesnědla brambůrky během první automobilové honičky ani nepamatuji a pak už jsem měla šlus. Ani minutu jsem nenudila, zírala jsem, co všechno je zapotřebí vědět pro správnou trefu do černého a že jsem jak malá holka, to házím dnes za hlavu a pálím plnou. Mark byl jednička, musím si ho vzít ještě trochu víc do parády.(13.2.2017)

Yeah motherfucker !!. Po všech komentářích , které tenhle film smázli do propadliště dějin (čest vyjímkám) s důvodem, že je to stupidní a předvídatelný film, jsem po dokoukání neuvěřitelně nadšenej a pořád se nemůžu zbavit dojmu, že jsem viděl asi úplně něco jinýho. Po Králi "mlha a pára" Artušovi se Antoine Fuqua vrátil k tomu co umí nejlíp a že se mu to setsakra povedlo. Výběrem Marka Wahlberga do titulní role mi udělal obrovskou radost a ten (jak už je to u něj zvykem) vymačkal z Boba maximum. Ten chlápek je prostě největší maník na světě. Připočtěte si k tomu Michaela Peňu jako jeho pomocníka a dostanete pekelně říznej film, sic chvílema nudnej, ale rozhodně ne trapnej a předvídatelnej. KAMERAMAN RULEZZ.(15.6.2007)

• mandes

rozpočet : $61 million otvárací víkend : $14,523,571 tržby celosvetovo : $95,696,996 ///(15.4.2007)

• - Ve 20. minutě je možné při pohledu na prezidentskou kolonu jedoucí po mostě vidět, že kolona se pohybuje v levé části silnice. Hned v dalším střihu jsou však vozidla uprostřed. (Terva)

• - Spoiler: Bob Lee Swagger (Mark Wahlberg) ve filmu zabije 48 lidí. (Sealteam6)

• - Když Nick Memphis (Michael Peña) prozkoumává kostelní věž, zazvoní zvony. V dalším záběru na kostel je však velká ručička na hodinách na osmičce a ne na dvanáctce. [Zdroj: kfilmu.net] (Pepy)