Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

tomkat

Předně: než budete hodnotit, projeďte se po pár periferiích Prahy. A dál: režisér Vorel dokázal ztvárnit současný městský svět dospívajících (to zní jak z encyklopedie, brrr) tak, že nutně máte pocit, že tohle přece znáte z reálu. Jasně, spoustu věcí přehání - ale o to přece v umění často jde, ne? Absurdním nabobtnáním a roztažením bolavých míst na ně upozornit. Snad se to tady podařilo, spousta Čechů by to potřebovala jak sůl. Osobní douška: jako člověk 10 let po věku hrdinů jsem při druhém zkouknutí cítil melancholii - kdo by to řekl... JO - a užijte si hudbu. ()

CrashHP

Gympl - veľká reklama, mnohé očakávania...pre niekoho naplnené, pre niekoho zas nie. Na českú filmovú tvorbu je to viac ako slušný priemer zobrazujúci správanie mladých ľudí, ktorí kašlú na školu, ale zato sa venujú všetkému inému. Perfektné a dávam silné 4* :) ()

Mezerník

Navzdory kritikám to překvapivě není špatné. Sympatické je, že Vorel se (oproti moralistické Cestě z města) nesnaží něco "řešit" a ukazuje dnešní mládež takovou, jaká v řadě případů bohužel je (nebo brzy může být). Hlavně z postavy J. Mádla mrazí. Nenazýval bych to ale komedie, zasmál jsem se asi jenom 2x - což je škoda, protože kdyby Vorel víc používal nadsázku, mohl z toho být druhý Kouř (vážné téma podané zábavnou formou). ()

Bránolog

Na můj vkus tam bylo té nadsázky trochu moc, ale takový už Vorel je, že? Tady to bohužel poznamenalo uvěřitelnost příběhu (soudě podle komentářů spolupřihlížející rodiny). Ale ta slečna, co chodila s mladým Vorlem - švadlena - mi byla hodně sympatická. ()

sub zero

cesta do hlubin študákovy duše 21 století ! Ve vedlejších rolích září šteindler ,hanák,kraus a samozřejmě schmitzer. Z české tvorby je to docela ucházející snímek za posledních pár let,ktery nenadchne ale ani neurazí ()

basslon

Ještě než jsem film viděl,mi všichni kamarádi říkaly,jak je to skvělý film.Tak jsem se na něj pln očekávání koukl.Nevím co viděli ostatní ale já viděl pouze nudnou přehlídku vandalismu.Tomáš Vorel ml. mi přišel,zvlášť do hlavní role, dost nesympatický.Jednu hvězdičku dávám protože se tvůrci snažili a párkrát se jim povedly i vtipné scény ale tím to končí. ()

Niki3

Nečekaně zábavný snímek. Chválím obsazení učitelského sboru, pobavil i Vorel ml. a hlavně Jirka Mádlů. Pokud bychom ze scénáře vyškrtli ještě postavu Pavly a zrzavého huliče, mohlo hodnocení ještě o pár bodíků stoupnout. Nicméně by na mě snímek působil důvěryhodněji, kdyby se neodehrával na gymplu, z vlastní zkušenosti soudím, že na této škole se pohybuje sorta poněkud jiných osobností.. ()

P/\/EL

když si to tak vezmu, tak náhodou to nebylo špatný, jasně nejvíc mě iritovaly ty postsynchrony nebo teda dabing tý hlavní kozatky, pak asi i to neherectví, ale Mádl náhodou dobrej(řada lidí ho nemusí, ale neva, to Kotek asi víc, ale jako Matonoha mě taky né vždy bere), řada scének na yt - trošku kultovní, DJ Wich.....to je přece fajn....že jo.......on je fakt dobrej a i v Ulovit miliardáře (divnej název..), ale jako chci říct, že sem měl o dost lepší pocit z vykreslení soudobý mládeže než z čehokoliv jinýho z poslední doby - ve filmu bejvá prd, v tv tragédie (Ulice a čt 1 a prima ta uplně mimo).....no a jako....jsou tam parádní vyhrocený momenty, který vás hodně pobaví, hodíte za hlavu předsudky vůči trapnosti a......myslim, že to nevypadlo zle(řemeslo), myšlenku to nějakou má, něco je moderní, něco je trapnější(klišé a tak-...), ale děti - rodiče, věčný téma...Bydžovská mě bavila....protekční junior mě moc nevadil, ikdyž byl takovej suchej, kdyby tolik nemluvil, bylo by to lepší............jinak pro zajmavost, byl sem na tom s babičkou, co vona ví o současný mládeži, zná mě, neřikám jí všecko, ale jako jí se to líbilo......asi víc jak mě.........nj...ha, taky mě napadlo, nevim, kde se to čet - asi nějaká yt diskuze apod. - ale, že teda si někdo stěžoval, prejže ten film může napachát na wrajterský scéně velký škody - páč inspiruje řadu toyů(ametérů) a zláká je ke graffiti, no, tak už sou to 4 roky, kdoví....jestli se něco zhoršilo......no...já nevim, odkdy to je trestnej čin.....ale....jo...ale naštěstí neni aktivní graffiti až tak módní jako rap a hoperský hadry.... ()

Doskyc

Tak toto je katastrofa. Vážně by mne zajímalo, kde vyhrabali tu bandu amatérů pro role studentů. V životě jsem neviděl tak otřesný výkon, jaký podala Martina Procházková. Jedinou hvězdu si zaslouží scéna "prostě půjdeš na jinou školu" v podání Jana Krause. Víc ani ťuk. Doufám, že na toto utrpení co nejrychleji zapomenu. ()

JARDAHONDA

Moderní černá komedie, ukazuje a dává návod na to, jak propagovat a ničit majetek druhých svým rádoby koníčkem jako je sprejerství.. Ovšem soundtrack je good ()

Ospalek

Mádl zase úplně mimo mísu, byť je velmi dobře vystihnuté prostředí, zase herci (neherci). Nesmějí chybět takové ty sexuální narážky (které mimochodem v takovýchto filmech úplně nesnáším...) Mohli by trošku přidat na tom napětí a dal bych i 3* :-). ()

Chobotano

Už dávno sice nepatřím ke generaci tohoto filmu (zaplaťbůh!), ale řekl bych, že pregnantně vyjadřuje styl myšlení i života dnešních středoškoláků. Výborně natočené, doprovozené skvělou muzikou, výtečný Jiří Mádl. ()

the big

Pokud si odmyslím, že herecké výkony ve filmu v podstatě u všech obsazených dost pokulhávají a podívám se na děj, pak si myslím, že jde o dost nedoceněný film. Velmi dobře vyjadřuje "problematiku" ze všech úhlů pohledu. Nejsou to jen žáci, kteří jsou zašlapáváni a jejichž individualita je systematicky ničena, ale také sami učitelé, kteří také řeší své problémy. Byrokracie nepotřebných podpisů a omluvenek, přes třídní knihu až po razítko na formuláři. Ukázka toho, že kdo má peníze dojde nejdál a toho, že chudí vždy všechno nakonec slíznou za ty bohatší. We all are just "another brick in the wall"! ()

M.a.r.v.i.n

zasmál sem se to zcela určitě ale to je tak vše. jako množství jinejch českejch filmů... ŽÁDNÁ SLÁVA!! jen si řikam kam se poděly ty zlatý český ručičky - co se filmu tejče tak tu už dlouho žádný nebyly. možná je to ale taky tim že moc nemusim Mádleho ()

vojtik.sup

Gympl mě hodně hodně překvapil svým reálným základem a kvalitními výkony českých herců. Těžko by se bez něj někteří profesionálové obešli. ()