Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

The Count

Překvapivě dobrý film. Ne vynikající ani skvělý, stále český průměr, ale čekal jsem to mnohem horší. Pořád jsou tu problémy s tím, že tvůrci nevědí, nebo nedokázali film jednoznačně zařadit, určit mu nějaký směr, kterým se má ubírat, nebo co má sdělit. Stejně jako řemeslná stránka je česky špatná. Odfláknutá, nebo to neumíme, nebo se peníze rozházeli špatným směrem to nevím, ale nefunguje to každopádně. Ale díky několika postavám a jejich ztvárnění film získal aspoň částečně uvěřitelný a zajímavý rozměr. ()

MonkeyMarty

,, Na podzim se musí sklidit zelený list." Tak to mě dostalo. Mádl byl v tomto filmu fakt dobrý. Hudba byla taky super a humor se vším všudy. Tenhle film si na nic nehrál a myslím si, že sklidil úspěch hlavně u puberťáků. ()

v1791

Filmy zo školského prostredia asi hodnotím viac kriticky, ale po zhliadnutí tohto diela by som asi svoje dieťa do školy nedával. Ak toto vykreslenie malo pôsobiť humorne, tak sa ospravedlňujem za nepochopenie dosť prízemných scén. Očakávam, že autor urobí aj Gympl 2, kde zobrazí pozitívne naladených maturantov, ktorý od života očakávajú niečo viac ako sex, trávu a spreje. A tiež ozajstných pánov učiteľovi akých v našich školách nájdeme stále dosť. Neodporúčm sledovať ľuďom po maturite. ()

Bassko odpad!

U mňa 0 bodov.... film ma vôbec nechytil,,,,, Po celú dobu sledovania som mal kamenný výraz no proste des nezasmial som sa ani jeden krát a dokonca ma ta nuda a vrcholná trápnosť prinútila vypnúť film a ne dopozerať ho až do konca. Videná asi 3/4 filmu a ja chcem ten čas strávený pri tomto odpade späť! ()

Vonter

Puberťák se baví nad některýma hláškama a zbytek stojí za hovno. Ovšem viděno očima dospělce, tak z toho filmu docela mrazí, jak ze strany rodičů, tak studentů. Ve všech bodech vynikající film, daleko daleko před snowborďákama, expertama atd. Vorel st. zkrátka umí a mezi sračkama co se u nás točí posledních pár let je jako drobný záblesk světla v černočerné řitní hlubině. ()

Alien2007

Kdybych tento film hodnotil, když jsem ho viděl v kině, tak by dostal plný počet. S kamarády jsme poslouchali hip hop a sprejovali také. Když to však beru z odstupem času, tak to zas takový odvaz není, ale i přes to se jedná o vtipný film s mnoha hláškami a skvělými hereckými výkony. ()

TadeaSkilla

Já opravdu nevím co víc si přát, po dlouhé době solidní film, u kterého se zasměju a vzpomenu na svá pubertální léta a průsery co jsem nadělal, Mádl to táhne, ale 3* je moc málo, za mě 4... ()

ronaldmekdon

Tento film mě nijak zvlášť nezaujal, prostředí graffiti a hip hopu mi není vůbec blízké a prakticky mě nezajímá, ale dobře mi tak, nemám koukat na takové filmy, pro příště jsem z takových chutí vyléčená. :D ()

Moli.su

Film o teenagerech co flákají školu a čmářou graffiti kde se dá. A učitelský sbor taky není úplně v pohodě.Děj žádná sláva. Fórky a vtipné scény byli sice dost fajn o což se postarala především postava dredaře, ale jako celek mě film nijak neoslnil. Ale nebudu si stěžovat, mohlo to dopadnout hůř. ()

indyka odpad!

Měl mě varovat už začátek - banda puberťáků ze sebe prkenně souká dialogy "cool" mládežnickým jazykem, ze kterých přímo čiší, že jejich autorovi už hodně dávno není dvacet. A ani dál to nebylo lepší. Nechápu, skutečně nechápu, jak někdo tento film může brát jako svědectví o této generaci, jako nějakou výpověď či něco podobné - vždyť je to jen kopec klišovitých předsudků o tom, že všichni dnešní mladí jsou stejní, hloupí fracci. To mě na tom filmu, s prominutím, sralo nejvíc - v době, kdy vyšel, jsem byla ve věku jeho hlavních hrdinů a nevěřila jsem vlastním očím - TOHLE si o nás myslí dospělí, TOHLE nás nějak reprezentuje, TOHLE o nás má udělat nějaký obraz? No to snad nemyslíte vážně. Ani dobří herci, ani Wichova hudba nemůžou zachránit film, který ze sebe dělá něco, co není . A doporučuji to přejmenovat na "Učňák". ()

panter666 odpad!

Hmm, je vidět, že Vorlovi opravdu chybí mládí, ale je fakt, že to bylo točený pro mladistvý, takže nadržování jim v každým případě musí být. Jen mám pocit, že ne každý teenager je pruderní idiot co neumí do pěti počítat a ty co sou jakž takž v klidu tak maj za rodiče úplný kretény. Tenhle film je špatnej stejně jako jeho hlavní představitel (tedy syn pana režiséra). Nebudu lhát, sem hulič a hulím už docela dlouho, ale vylízanýho idiota co se celou dobu tváří, že ani neví jak se jmenuje, to ze mě fakt neudělalo. Co dělá rozmazlenej klučina z bohatý rodiny na státním gymplu (možná byl soukromej to si nejsem jistej, ale v tom případě nechápu, jak mohl krachovat). No a nakonec Matonoha nadrženej učitel. Dohromady to dalo slušnej odpad. Ani kozy Juroškoví to nezachránili. ()

NikoKovac

Skvělé herecké obsazení, tím pádem vynikající herecké výkony. Ale ta hudba a to téma .... ano, možná žiju v naivitě a možná někde opravdu existuje gympl, kde se vyskytují takoví flákači a rabiáti jako v tomto filmu, možná je někde opravdu takový šíleně svérázný učitelský sbor, ale tohle mi přijde opravdu až přehnané. ()

Krivobrk

Velmi povedená česká komedie. Skvělá ukázka českého humoru a důvtipu. Především vtipné školské prostředí. Už aby bylo pokračování. ()

mara312 odpad!

no nazdar..tak to se zas jednou něco povedlo. Ještě by mě zajímalo kdo rval hercům kameru pořád tak blízko do ksichtu. ()

Alan00

Tenhle film vlastně pochopíte lehce.. je to naprostá ukázka dnešní "dobré" doby. Film není nejlepší ale dá se to, i když se mi zdá že se tu zahrává moc s kamerou. Ten kdo tenhle film pochopí, se mu hned začne líbit. 3 hvězdičky - 50%. :) ()

bratr_jezek

Gympl není vyloženě špatný, nebojí se ukázat mládež jako sebevědomé "grázlíky", učitele jako vyhořelé trosky bez nápadu, rodiče jako nechápavě zírající figurky, co jen kroutí hlavou nad tím, co jim z jejich ratolestí vyrostlo. Bohužel film vše jen naznačuje, do ničeho se neponoří hloubějí, chybí nosnější kostra filmu - jednotlivé postavy jsou trochu "černobílé", chybí nějaké vysvětlení některých jejich činů. Na komedii mi tu chybělo víc humoru, do dramatu se režisér neodvážil, i konfliktní situace jsou natočené jako kdyby je prožil někdo jiný. ()