Americký fotbal vás srazí k zemi a pak od vás očekává, že se znovu postavíte na nohy.Univerzitu Marshall a celé městečko Huntington srazí k zemi obyčejný život mnohem hůř. Právě v tom okamžiku se objeví Jack Lengyel a přijme práci, o kterou nikdo nestál: sestavit nový marshallský fotbalový tým jen několik měsíců po leteckém neštěstí, při kterém zahynuli všichni univerzitní hráči. Matthew McConaughey jako energetický trenér nezkušených hráčů, jejichž naděje na vítězství je mizivá. Ale všichni chtějí vyhrát. Napětí a inspirace v příběhu o sportu i uzdravování, natočeném podle skutečné události. Čas běží dokud rozhodčí nezapíská. (oficiální text distributora)

Pepinec

Mě by jen zajímalo, kdy někdo zfilmuje životní příběh těch pohledných roztleskávaček, které hopsají stejně nadšeně, ať se vyhrává anebo prohrává. Protože o fotbalistech už toho Američani natočili tolik, kolik tuzemáci o ruských okupantech. A tak je s každým další přírůstkem těžší a těžší zaujmout. Závěrem neopomenu tradiční rýpnutí do kanálu Nova Cinema. Vy jste vážně podivínský stát ve státě. Usekáváte filmům titulky tak precizně, jako bychom vám my, filmoví fanoušci, měli utínat ruce, přitom se ani tímto ostudným počínáním nedokážete vyhnout zpoždění ve vysílání. A pak zase najednou nejen, že filmu titulky milostivě necháte celé, ale následující pořad spustíte o dvě minuty dříve. Rozumíte si alespoň vy sami??? ()

misterz

Film o dobre a optimizme v smutnej a ťažkej realite. Aj keď sa nemôžem ubrániť pocitu, že ide o priamy útok na city diváka, film u mňa zafungoval. Dej je síce pomerne jednoduchý avšak aj napriek tomu, že sa tu nájde pár hluchých, nudnejších miest, dokáže udržať pozornosť celý čas. Na začiatku sa stane veľká tragédia a potom sa už všetko od nej odvíja. Na druhú stranu, emotívne to nebolo také vypäté akoby sa dalo čakať, ku koncu sa to síce zlepšilo, ale tiež som z toho nepadol na zadok. V rámci mierneho nadpriemeru však ušlo. Najviac ma oslovil a upútal výborný Mattov výkon a odklon od jeho typickej hereckej pózy. Takého "nadšeného" a s takou mimikou som ho ešte nevidel :). 75/100 ()

Satan

Filmy ze sportovních prostředí mají jednu velkou nevýhodu – prostoduchý scénář, který je okamžitě odhalen a divák už pak jen čeká, jakými prostředky se režisér dobere ke kýženému konci…We Are Marshall bohužel není jiný, ale přeci jenom se v něčem od svých soků odlišuje. Jakoby si McG vzal od Charlieho andílků oddech, půjčil si maximálně tak agresivní kameru a svou klipovitou režii s vysokým počtem střihů nechal doma (samozřejmě zápasy jsou věc jiná). Příběh se ani neline pomalu, ani nijak ďábelsky nepřeskakuje z místa na místo, ale jen tak proplouvá mezi postavami a vytváří uvěřitelné prostředí, které, ač jsem zezačátku avizoval, nepobralo moc na originalitě (teatrální a nenápaditý scénář mluví za vše), zato chytne pevně a nepustí. K této fiktivní ideji dopomáhá i duo výborných herců – zažraného fotbalového trenéra McConaugheyho a zamlklého, vzpomínkami zranitelného Matta Foxe, který snad tímto filmem konečně utvrdil, že nejsou jen Lost a doktor Jack. Rozhodovat se mezi 3* a 4* nikdy není med a v tomto případě za velmi překvapující citlivou režii McG, výborně zahrané postavy a fakt, že se jedná o skutečný příběh rád přimhouřím oko. We Are? Marshall! [Přesná stopáž: 131 min] ()

liskam

Opravdu pozitivní film v negativním kabátu. M.McConaughey extrémně přesvědčivý.! Za mě 85% .Právě jsem tento snímek zkouknul znovu a musím jednoznačně zvednout mě hodnocení. Hudba a herecké výkony jsou oprevdu poradní. Za mě 95% ()

Vodnářka

Oceňuju, že film nekončí typicky happy endem=) Konstatování, že tenhle vyhraný zápas byl na dlouhou dobu taky poslední, působí přecejenom důvěryhodněji. ()

Smok

Priznávam, že športové drámy nie sú môj obor, ale McG ma dostal. Hustá dráma o tom, aké dôležité (a miestami ťažké) je nesadnúť si po facke od života do kúta a nezostať tam fňukať. Pri záverečnom skandovaní "We are Marshall" bola dokonca aj nejaká zimomriavka. ()

teutates

Tragédia 70 rokov, ktorá zrazí americký futbal v meste Huntington na kolená. Pri pohľade na havarované lietadlo v lese Vám bude behať mráz po chrbte, tak ako pri rozhodovaní o tom či bude nové mužstvo a polovica mesta príde pokrikovať "We Are Marshall"! Dosť dojemné scény, vyrovnávanie ľudí v meste so strátou bližnych... Snímok slúži niečo ako pamiatka pozostalým s patriotistickým nádychom. Matthew McConaughey je ako tréner presvedčivý a snaživý, je pravdou že trvalo kým futbal v tomto meste opät povstal - ale dnes patri "We Are Marshall" medzi jeden z najlepších klubov v USA, ktorý vychoval množstvo talentov na profesionálnej úrovni. Mesto žije futbalom, čo je vidieť aj v snímku. Ide o úctihodnú pamiatku... 8/10 ()

predators

I tohle podání amerického fotbalu se mi líbilo a v žádném případě ho nebudu zatracovat. Ono na konec, asi ten fotbal nebude taková nuda, jak se může někomu zdát:-) Dobřa a pěkně natočený návrat k fotbalu po tragické události...McConaughey jako největší plus za přirozenost ve své roli. 70% ()

nash.

Velmi slušné sportovní drama o tom, že občas není důležité vyhrát, ale hrát. Sice s jasným přímočarým scénářem, který k tématu nepřidává nic moc nového, ale zato s výborně natočenými zápasy, neméně napínavou snahou trenéra a děkana pomoci postavit zničený tým, a také překvapivě dobrým McConaugheyem, který celé drama překvapivě odlehčuje. ()

Chrustyn

Překvapivě dost kvalitní drama natočené podle skutečné události. Je sice pravda, že je film plný klišé ale má velice dobré herce a za celé dvě hodiny jsem se nenudil. A to je hlavní. Ale je to jeden z těch filmů, které stačí vidět jednou. ()

ARI50

Skvělý sportovní zážitek jsem opět dostal se skvělým trenérem a výborným příběhem paráda ve všech okolnostech. ()

Morholt

Tak tolik pokusů o vyvolání slziček se hned tak nevidí. Jistě - tohle téma si o to vyloženě říká, ale čeho je moc, toho je příliš. Na city se tu útočí už na začátku filmu, kdy letadlo spadne, pak během doby, kdy se s tím celé město vyrovnává až po závěr, který nebudu prozrazovat, ale je jasné, jak to celé dopadne. Na druhou stranu se mi docela líbila sportovní stránka - ačkoliv americkému fotbalu vůbec nerozumim a je to pro mě zparchantělé rugby, tak tréninky, studium taktiky i samotné zápasy mě docela bavily. A nakonec jsem konečně trochu pronikl do toho, jak se tenhle sport počítá. Herecky jsem trochu na rozpacích. Matthew McConaughey nikdy nebyl mým oblíbencem a tenhle film na tom moc nezměnil - jeho projev alá poručík Columbo mě prostě nesedl. Připadal mi silně nepřirozený a přál jsem si, aby na začátku s tím letadlem spadnul on a ne Robert "T1000" Patrick. Nesedli mi ani afektovaný Anthony Mackie a Kate Mara, která neumí brečet. Naopak potěšil výkon Matthewa Foxe a Davida Strathaima, který sice nepředvedl kdoví co, ale já mám tohoto herce docela rád. 60% ()

Borrtex

Jednoznačně jeden z nejlepších filmů o americkém fotbalu, ba i o sportu jako takovém. Viděl jsem Matthewa už v mnoha rolích, ale nikdy ne v takové, jako je tato. Matthew byl uvolněný, vtipný a naprosto v pohodě. Byl jsem překvapen. Film byl zajímavý především tím, že se jako jeden z mála neorientoval na to, jak moc úspěšný team to musí být, aby se o něm musel točit film. Beru tedy v úvahu, že team, který ve filmu vystupuje byl jeden z nejhorších v dané sezóně, ale tvůrcům ani nikomu jinému to nevadilo, proč? cituji: "protože v am. fotbale nezáleží na tom, jak moc jste rychlí, silní a ohební, ale na tom, jak velké máte srdce" ano přesně tohle je myšlenka, kterou se řídil celý film. A díky tomu ho řadím mezi své nejoblíbenější. Příběh byl zaměřen na historii fotbalového teamu, na to, čím si daní hráči prošli, a za co bojovali, bojovali za svoje zesnulé spoluhráče ale i kamarády, a to jim dalo větší srdce, než cokoliv jiného. Jasných 100% za myšlenku, nápad, příběh, a dokonalé herecké výkony. ()

Tommassi3

"Pane, volal Jack Lengyel z Pasadeny, že by o to místo trenéra měl velký zájem.." - "Kdo to, sakra, je, ten Jack Lengyel ??" - "Upřímně, pane, není to teď jedno ??" ()

moviesfan

Návrat na vrchol sice hraje na city, ale příjemně. Nic není přehnaný, až na pár momentů. Herecké obsazení velmi slušné. Dobrý film, který rád uvidím znova. Hodnocení: 75% ()

joehot

Návrat navrchol je film, který zpříma útočí na divákovi city..Kladem mu budiž to, že se ani jiným netváří. Skvělé herecké výkony, hudba a mimořádná režie McG (což je více než překvapující) dokáží zahladit díry po klišoidním scénáři. Tu a tam mi slzy do očí skutečně vyhrkly.. A co.. ()

FFilipCZ

Já už jsem těhle americkejch sportovních dramatickejch příběhů prostě přežranej. Pořád podle stejnýho mustru, nulová inovace. Akorát se vyměněj herci a občas se dosadí místo americkýho fotbalu baseball nebo basketbal. Už mě holt nebaví koukat pořád na to samý v podstatě " v totožném kabátu jen z jiné barvy", proto 2*. ()