Saw 3

• USA Saw III (více)

„V každém muži je skryto dítě. Chce si hrát," řekl před sto lety básník Christian Morgenstern. Jigsaw tuto jeho moudrost dovedl k dokonalosti. Když díky pomoci své nové učednice Amandy (Shawnee Smith) zmizel, vůbec nepřestal zasahovat lidem do osudů. Stále dál tahá za všechny provázky, intrikuje jako šedá eminence proti všem, kteří si neváží života a co víc, všechno dělá jen pro jejich dobro. Doktorka Lynn Denlon (Bahar Soomekh) nemá ponětí, že je další na jeho seznamu "vyvolených". Jednou po noční službě v nemocnici ji Amanda unese a odvede do opuštěného skladiště, kde je Jigsaw (Tobin Bell). A toho musí udržet naživu, dokud se Jeffovi (Angus MacFadyen) nepodaří dokončit jeho hru. Jenomže Jigsaw nikdy není tak nemocný, aby nemohl dohrát svou hru. A on si hraje rád... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Kryton

Timto se to mělo celé uzavřít a byl by klid. Byt linie s clovekem plnym nenavisti vuci tem co zavinili smrt jeho syna se zdá zajimavá tak do celého pribehu nevnáší nic. Tu a tam se dovíme , že Amanda narozdíl od Jiqsawa (který hlupák vymyslel českou verzi Skladačka?) svévolně vraždila a on jí opovrhoval , což je poznat v chování obou. Zajimavé u mě bylo , že u zabíjení a ruzného znetvořování mi nic nevadilo. Než se začlo vrtat do mozku. Zvuk dopadajicí vrtacky na lebku byl jediny moment , kdy jsem doslova vyjíkl. Uznejte sami , že u vás také. Závěr klasický SAWoidní , akorát už projetý x verzí kopíráku. Prilis moc nakombinováné pointování zabíjí ! I tak hodnotím-li Jigsawovo pusobení , tak tu máme solidní horory , které v 21. století se těžko hledají. Pozor : Pokračovaní mají jen nalepku SAW , tot vše! ()

spaceboyCZ

Cas, kdy tahle miniserie mela skoncit, nadesel uz ve druhem dile...nechapu, jak toto jeste muze lidi lakat do kina :-/. Napaditost veskera zadna, zajimave pasti jsou ty tam, ta jedna hvezda je pouze za snahu Jigsawa trestat "zle" lidi. ()

draggo

Třetí díl krvavé ságy přináší i třetí přístup k příběhu. Je zde jasně vidět, že třetím dílem mělo vše skončit. Film se tentokrát hodně věnuje samotnému Jigsawovi a jeho osobnosti, opět se vracíme do prvního i druhého dílu a nacházíme nové souvislosti. Kromě atmosféry strachu a zhnusení, která na nás doléhá z pohledu nově testovaného, se zde obejvuje i atmosféra blížícího se konce, snad i s trochou nostalgie. Jigsaw přestává být jednoznačným padouchem a stává se z něj daleko zajímavější postava. Pasti tentokrát opět přidaly na brutalitě a tu poslední se zkroucenými končetinami považuji za snad nejkrutější z celé sedmidílné série. Závěr je již tradičně šokující, a tentokrát i opravdu tragický i z lidského hlediska. Důstojně uzavírá první část heptalogie (život Jigsawa) a zároveň ponechává prostor pro otevření části druhé (odkaz Jigsawa). Jsem spokojený. /viděno na DVD: 80% a 4* ()

FFilipCZ

Mírné zlepšení oproti druhému dílu, proto zvedám ze 3* na 4*. Líbily se mi spoilery s druhým dílem, velice propracovaný děj, který nás o trochu více seznámil se Skládačkářem a jeho pomocnicí Amandou. Vyvražďovačky opět neměly chybu a posledních 10minut opět brilantních. A u mě již klasický strnulý ":O" obličej při závěrečných scénách. ()

LINKIN

...aneb "Saving Jigsaw" aneb omílání jednoho a toho samého námětu už potřetí a nehorázné nastavování kaše. Kdyby jsem Saw 3 viděl jako první z celé (zatím) trilogie, rozhodoval bych se mezi 4 a 5. Ale tahle eye candy zábava nejspíš nenabere konce, dokud tu nebudeme mít Saw XX, o kterém beztak budou vědět jen skalní a značně sadisticky naladění fanoušci. ()

fannah

Stále pokračující atmosféra, skvělý Tobin Bell, o dost drsnější stroje a nástroje, ale rozhodně jsem byl z konce opět velice překvapený. ()

ladko

Týmto dielom klesla séria Saw veľmi nízko, atmosféra z jednotky a dvojky je preč, rádoby šokujúce zvraty kompletne neefektívne a vôbec - nebudem na to plytvať ani slovami. ()

agentmiky

Když já vám nevím, ale nějak mě ta sága začíná nebavit. Ta videoklipovitost s opravdu příšerným střihem tomu moc nepomáhá. Tobin Bell opět skvělý, ale jinak třetí díl nepřichází s ničím novým. Snad si autoři ještě nevystříleli všechny náboje jen v jedničce. Ten samotný koncept má stále pořád co nabídnout. Tak uvidíme :) Za mě si trojka odnáší slabší 4/10 ()

Pan Filuta odpad!

43. To je počet minut, který jsem sledoval Saw 3. Už dopředu jsem věděl, že je to hodně špatný film. Tak snad ze zvědavosti. Strašně dlouho jsem neviděl něco tak neuvěřitelně stupidního a nevkusného. ()

Hannibal92

Asi nejlepší díl série. Příběh je hluboce promyšlený a propletený hodně zpět i vpřed. Bohužel je děj ne zrovna nejpřehlednějsí a pokud jste předchozý díly neviděli v nedávné době a nedáváte celou dobu perfektní pozor, tak se s největší pravděpodobností ztratíte a to je dle mého hlavní důvod proč má Saw 3 tak malé hodnocení. Pokud ale pozornost uudržíte, je pro vás finální rozuzlení, doprovázené geniální hudbou tak silný zážitek, že zůstanete koukat s otevřenou pusou. Jsem si jistý že NIKDO jiný by se do role Jigsawa nehodil tak perfektní jako Bell, protože říct že do role Maniakalního, děsivě klidného génia mu padně jako pěst na oko, je hodně slabé slovo. ()

mustafa

Narozdíl od většiny si nemyslím, že by série upadala do prostého opakování a vykrádání sama sebe. Ačkoliv vraha známe již z předchozích dílů, daří se tvůrcům vynikajícím způsobem budovat napětí (především díky paralelním dějům) a snaží se vysvětlit nesrovnalosti z předchozích Saw. Celý film navazuje na předchozí děj a ano, trojka je rozhodně krvavější a násilnější - násilí zde působí místy velmi samoúčelně, snaží se za každou cenu šokovat a znechutit divákovi podívanou. Nelíbí se mi ani přílišné moralizovaní trojky. Na druhou stranu - snímek není rozhodně horší než druhý díl, který podle mě kopíruje a vykrádá první díl víc. V trojce je vidět snaha rozložit děj do několika paralelních časových úseků, které se propojí ve velkém finále, které dává prostor pro pokračování, na které se opravdu srdečně těším. Saw je velmi vyvedená série, která mě svou atmosférou dovede doslova pohltit a i přes mnoho nedostatků si myslím, že v současně žánrové tvorbě vyniká. ()

Bajda

Tak to už je moc...SAW 2 sice byl stejný jako jednička, ale pořád měl tu hutnou atmosféru a měl aspoň trochu zajímavě napsaný scénář. Trojka už je jenom naprosto nudné vykrádání předchozích dvou dílů po všech stránkách, včetně té režijní. Oběti už tentokrát prakticky nemají šanci na přežití a tak jsme svědky nechutných vražd s předem jasným koncem. Herci se topí v průměrnosti a zajímavý charakter, u kterého chápete motivaci jeho jednání asi v celém filmu nenajdete...1* jenom proto, že jsou i horší horory...a na čtverku se asi nikdy nepodívám. ()

Vxxx

Rozhodně lepší než dvojka a když vezmu v úvahu zdravotní stav Jigsawa, tak tenhle díl má v sobě ještě jednu, podprahovou, zápletku a ta mě velmi bavila. 4* ()

sta

tak tady se opět neshodnu s většinou..Saw III je vykonstruovanější, vyšpekulovanější než předchozí..ale co se vám nelíbí, mě docela baví a mělo to i svý fakt výtečný momenty..i když přiznávám,že mě docela zklamalo,že autoři odhalují, co zůstalo především v 1 nevyřčeno, ale to se nedá nic dělat ()

Ridick

no ako by som zacal. asi tak, ze do tretice sa nam tu kona iba velmi slaby priemer. prvych 40 min. je dost hektickych a nudnych, pricom dej a a hlavne atmosfera filmu nedosahuje kvalitu predoslych dejov. jedineho herca, kt. by som vyzdvihol je stary dobry tobin bell, kt. je opat uplne demonicky. dalej by som povedal, osiahnu latku predoslych zvratovo prekvapivych zaveze tvorcovia uz asi nedosiahnu latku predoslych zvratovo prekvapivych zaverov. no na druhej strane by som pochvalil tu brutalitu a fantaziu, kt. sa medze nekladu. ()

GodComplex

Treti pila jde kvalitou nastesti o poznani vyse nez velmi spatna dvojka, ale stejne uz to neni ono. Jedna se o vizualne nejlepe zpracovany dil, ktery disponuje i dobrym scenarem, bohuzel jen nekdy. Nektere herni designy byly ale pusobive a opet byl velmi povedeny konec. Jednoznacne plus je rovnez orchestralne vytuneny theme song z puvodniho Saw. Zatim se jedna o jediny dil krome jednicky, ktery se da povazovat za kvalitni. 6/10 ()

Ghostface2

Třetí díl je v rámci série průměr. Musím pochválit skvělou vizuální stránku a zajímavé pasti. Ovšem třetí díl příliš tlačí na pilu a obsahuje mnoho nelogičností. Z úcty k minulým dílům dávám trojce aspon lehký nadprůměr. ()

numi odpad!

Tak nějak se obávám, že můj komentář ke třetímu dílu série Saw nebude moc konstruktivní, ale to není ani film sám, takže nač se trápit. Saw II je nechutná, uchýlná a nechutně úchylná videoklipová onanie, která krom krve a lidského masa nenabízí téměř vůbec nic. A to málo, co se do filmu podařilo nacpat, je obklopeno toliko vniřnostma, že vám stejně bude zle ještě z předchozích záběrů a bude vám to šumafuk. Stejně jako je mě, když o tom ještě mám psát. Možná bych mohl dát aspoň jednu hvězdičku, ale možná by šlo film taky oprostit všech nechutností, rozvinout více příběh a dojít si se vztyčenou hlavou pro hvězdičky tři. Ale to opravdu jenom možná. [červenec 2007] ()

buldock

Slušná a dostatečně nechutná zábava po třetí , ikdyž vykonstruovanost děje je už na hraně a další díl už si nechám raději ujít ;-) 50% ()

Leprechaun se možná vrátí

Leprechaun se možná vrátí