Z vesmíru přilétá na Zemi loď. V ní jsou nestvůry, které začnou hned útočit na lidi. Vždy se přisají na lidský obličej, nakladou vajíčka do těla a poté se z těla „vyklube“ ještě horší zrůda – vetřelec. Brzy nato přilétá další loď s vesmírným tvorem – Predátorem, z jehož lodi vetřelci uprchli. Predátor likviduje těla mrtvých lidí, které zabili vetřelci, ale zabije i policistu, který ho při tom viděl, a stáhne ho z kůže. Predátor má i výjimečnou schopnost – umí být prakticky neviditelný. Poté dál sleduje stopy vetřelců a likviduje jimi zanechané mrtvoly lidí. Podaří se mu vetřelce najít a některé i zabít. Ostatní však prchají do města, kde dál zabíjejí a množí se... Místní šerif Morales objeví zohavené tělo policisty. Je mu jasné, že se nejedná o normální vraždu. Do města se vrací z vězení šerifův přítel Dallas a vyhledá svého bratra Rickyho. Ten je zamilovaný do dívky Jesse, která chodí s Dalem, ale zrovna se s ním rozchází. Cítí, že ji Ricky miluje a tajně s ním večer navštíví místní bazén. Tam je překvapí naštvaný Dale se dvěma kamarády a dojde ke rvačce. Nejsou zde však sami. Napadne je vetřelec a dva chlapce zabije. Ricky, Jesse a Dale jen o kousek vyváznou živí... Ve městě přibývá mrtvých. Po útoku Predátora na vetřelce dokonce dojde k požáru v elektrárně. Dallas se proto přidává k šerifovi a na Rickyeho popud se oba vydají do bazénu. Těla zde už nejsou, jen spousta krve. Rychle jedou pryč, je jim jasné, že tohle sami nezvládnou. Lidé jsou vyděšeni, protože zrůdy zahlédli nebo je viděli vraždit. Morales, Dalas, Ricky a další se vybaví zbraněmi a vysílačkou volají Národní gardu, která přijede do města. Poručík a jeho jednotka jsou však vetřelci likvidováni... Šerif Morales volá další posily. Plukovník Stevens jim říká, že je vyzvednou na náměstí, ale Kelly, která se ke skupině přidala s dcerou, se to zdá divné. Proč by měli lézt do středu příšer? Skupina se rozdělí. Dallas, Ricky, Jesse a Kelly spolu s dalšími odjíždějí k nemocnici, odkud se chtějí dostat pryč vrtulníkem. Morales a skupina lidí pokračují na náměstí. Dallas a ostatní dorazí k nemocnici, ale nejsou tu sami. Na místě jsou totiž nejen vetřelci, ale i Predátor... (TV Prima)

Natascha

Očekávat od AvP filozofické dílo se složitou fabulační linkou by bylo naivní, očekávat ovšem pořádní nářez je celkem logické. Jenže řekněte to bratříčkům Strausovým. Nejenže je AvP plný hloupých dialogů, ještě hloupějších postav, ale není ani brutální, navíc akce moc přes všechen ten déšť a tmu taky nejde vidět. Promarněné Rko. Tohle není Titanic, vykašlete se na ženy a děti, vykašlete se na diváka... ()

anais

Celá ta série je nesmyslná, ale mám-li to hodnotit, tak ve světle druhého dílu je ten první přeci jen trochu (ale opravdu jen trochu) profesionálnější. Většina akcí se ve dvojce odehrává v šeru, je podivně sestříhaná a když stihnete něco zahlédnout, tak je to člověk v kostýmu vetřelce. Ústup od digitálna je sice sympatický, ale počin bratrů Straussových působí spíš jako dílko poslepované k příležitosti nějakého conu skupinkou fanoušků - amatérů, než film vyrobený profesionály v Holywoodu. O nemastných neslaných hercích nemá cenu mluvit, snad jen, že se jim ani nedivím, ono totiž není opravdu co hrát. Zajímavá je snaha o nastolení spíše hororové linie, jakékoliv napětí ale ubíjí režijní neschopnost budovat byť jen náznak napětí. A třešničkou na dortu je rasta-vetřelec, to už jsem se vážné smál. Nějak to nevyšlo, a já se přenesl do časů, kdy začínala Nova, a každý pátek po půlnoci běžela klasická béčka (Bad taste apod.) prostřídaná céčkovým odpadem. Aliens vs predator 2 by se do škatulky céčkové nudy s přehledem vešly. ()

HellFire

No jo, dalsi hollywoodska slatanina pro dutohlave americany, ktera urcite vydela miliony. Scenar me zaujal, nanestesti svou primitivnosti, absenci jakehokoliv napeti ci dokonce strachu, svou velkou predvidatelnosti a bohuzel taky naznakem mozneho pokracovani serie. Jedine, co se mi libilo byl v nekterych okamzicich predator jako symbol dokonaleho lovce. ()

jonyyy

Určitě je výborný nápad převést tyto dvě legendární postavy do jednoho filmu, ale zpracováním si už tak nejsem jistý. nebyl to úplný průšvíh, ale připadalo mi to chvílemi vtipné. Lovit vetřelce (jedno z nejděsivějších filmových stvoření) bičem? To chce odvahu. A taky vám připadalo, že vetřelcova krev byla kyselinou jen když se to hodilo do děje? Nevím možná sem jen špatně postřehl. A na můj vkus strašně moc tmavé, chvílema nešlo skoro nic vidět..50% ()

GigaPudding

V soutěži o nejhloupější a nejhloupěji natočený film by avp: requiem byl velmi silně konkurenceschopný :). Takhle lacinej scénář s pitomostma a partou nesympatických a účelových postav jsem snad ještě neviděla. Do toho ještě semtam utrousí nějakou původní hlášku z vetřelců nebo predátora, která ale vyzní strašně trapně. Postavy jsou zmatený, ale přitom často očividně ví víc než by mohly vědět, dělají účelový pitomosti, aby se děj mohl posunout k nějakýmu strašně lacinýmu úmrtí, atd. Všechno je to ale celý ve tmě :). I denní scény jsou nepřiměřeně ztmavený z nějakého záhadného důvodu, a že to autoři dělají naschvál se ukáže, když přihlouplou kličkou zařídí, aby v noci byla ještě větší tma, což s tím jejich přiblblým tmavícím filtrem znamená, že není vidět už vůbec nic. Tomu navíc dopomáhá zmatený střih, takže ve výsledku jsou všechny akční scény úplně zbytečné a ke všemu ještě přihlouplé jako třeba na konci :). Prostě blbost no :). ()

SOLOM.

Tak dvojka je sice slabší než první díl, ale přesto jsem se u ní místy i docela pobavil. Za největší plus považuji zrod nové rasy Predaliena, který mě několikrát zvedl ze židle. Bohužel tragické podsvícení a věčné natáčení v přítmí mi bránilo si probíhající děj užít ještě víc. Stejně trapné bylo to „zametání“ stop. Postavy jsou zde o třídu horší co se propracování týče, než tomu bylo u jejich předchůdců. Kromě Reiko to byla slabota. Jinak ovšem souboje Predátora a Alienů hodnotím pozitivně. 5/10 ()

ARI50

Dvojka už nabírá více akce více vetřelců a celkem slušnou podívanou na souboje kde samozřejmě nesmí chybět ani lidi v akci a proto za všechny dobré snahy tohohle filmu jsem opět více spokojen. ()

MáŠa

Mno, původně sem si říkal, že po shlédnutí filmu budu zase klepat na čelo směrem k těm, kteří zase nepochopili, že některé filmy by měly býti brány více s nadhledem jako tzv. popcorn zábava, ale po tom, co sem ten film viděl, budu kritizovat asi taky. Já v tomhle tématu totiž vydím strašný potenciál, a s tím tady někdo neumí vůbec naložit. První díl byl krapet béčkovitý v některých přehnaných věcech, ale dal se, byl to nářez a tak, ale při tomhle snímku jsem se místy nudil. Málo lekaček, asi i málo soubojů a různých efektů, když se něco dělo, byla při tom většinou děsná tma, že člověk by si musel nechat film stopovat, aby se v něm líp vyznal atd. atd., až se dostáváme ke kanálům a podobným béčkovinám, kde většinou příšerky sídlí apod. či k mutantovi predátora s vetřelcem - bylo toto zapotřebí? A vlastně proč tady fungují některé věci jinak, než ve starších sériích? Když v sobě v původních Vetřelcích nosil někdo vetřelce, trvalo to většinou krapet déle, než se odhodlal vetřelec vyklubat na svět, mno a v obou dílech Vetřelce a predátora jde o záležitosti několika minut, a na takovéhle věci já sem celkem citlivej. A tak dál. Prostě kéž by celá série pokračovala, ale kéž by s jinými tvůrci. Já nechci žádné přehnanosti, aby ze všeho nakonec vznikl film alá Kurýr 2, já chci něco, čemu klidně uvěřím, že by se mohlo stát. Predátoři klíďo. Vetřelci - taky klíďo sem s nimi. Špičková technologie taky klíďo. Ale ať prosím vás platí základní zákony jako evoluční, biologický, gravitační apod. A tahle série má náběh, že s každým dílem bude všeho platit čím dál tím míň, no zkrátka, že se bude čím dál tím více béčkovatět. A to by byla škoda. Lepší bude vyměnit lidi kolem a pokusit se o nový restart. ()

Bauer

Vetřelec vs. Predátor byl velmi originální a zabávný film, který se mi líbil. Bohužel o Vetřelci vs. Predátor 2 to samé řici nemohu. Tak jako Predátor 2 se i tento film odstěhoval do města a to konkrétně do městečka Gunnison v Coloradu. Jednička měla atmosféru, dobré herecké obsazení a originalitu. Dvojka nemá nic. Nemá atmosféru na které nepřidává ani temná hudba, ani déšt. Nemá ani to herecké obsazení. Žádná známa tvář. Snad jen Reiko Aylesworth známá ze seriálu 24 hodin. Alespoň, že se snaží herci hrát. Dále mi to připadalo, jako obyčejná teenagerovská vyvraždovačka, která byla obohacena o dvě filmové legendy v podobě Predátora a Vetřelce. Po pomalém rozjezdu jsem čekal nějaké rychlejší tempo. Ale nic se nedělo. Akční scény mně nezaujali a byli levně natočeny. To samé příšerné efekty, jak když to dělal nějaký student doma na počitači. Radši ani nemluvím i hloupém scénáři a nezkušených režisérech, protože to by bylo na hodně dlouho. Bojím se, že bude další pokračování, jak naznačoval konec .Tento film by se dal shrnout pár slovy: Nuda, nuda a nuda. Po jedničce hodně velké zklamání, ale tak to už u druhých dílů bývá! ()

JASON_X

Bravo! Obával jsem se, že to bude totální průser, ale ono to bylo skvělé! A vtipné! (scéna s holčičkou, rodiči a "příšerou za oknem" je lahůdková). Už začátek mě příjemně překvapil - vidět v americkém filmu zhebnout tatínka i s jeho malým potomkem je hodně netradiční. Krutému osudu neuniknou ani bezbranné těhulky a dokonce ani jedna namyšlená bloncka. Platí to samé co pro předchozí díl - béčkový scénář a áčková výprava (i když si to páni tvůrci hodně zjednodušili nočními záběry, rychlou kamerou a rychlým střihem). Každopádně relaxační, pohledný a skvěle udělaný film, zaráží mě zdejší nízké hodnocení. Mně se to teda sakra líbilo. Jen jsem nepochopil, proč po sobě zpočátku Predator důsledně likvidoval všechny stopy a přitom v lese pověsil na strom chlapa staženého z kůže. Ale čert to vem. ()

oLí odpad!

1/10 Nasrat ! Naprostá pyčovina a flusanec do xichtu původnímu Predátorovi i prvním třem Vetřelcům, víc nemám co dodat. ( Snad jen že se omlouvám všem milovníkům ušlechtilého slohu ) ()

prome odpad!

Tohle presne jsem ocekaval. O dost horsi jak prvni dil (snad nebudou natacet dalsi). Vydrzel jsem se koukat 45 minut a behem nich jsem se spise smal. Smal jsem se vsemu a to asi nebyl zamer reziseru a hercu a vubec nedokazali udrzet nejakou atmosferu. Jen lituju ze jsem si nepustil jiny film, protoze tohle byla zbytecna ztrata casu. Nemuzu hodnotit jinak. ()

Morholt

No vzhledem ke nekvalitě jedničky jsem čekal, že dvojka bude ještě horší a to se mi beze zbytku vyplnilo. Scénář byl pochopitelně stupidní, herci standardně hrozní, konec debilní a tak záleželo na tom, jaká bude akce. Ta se odehrávala permanentně ve tmě nebo v šeru a to, co vyváděl ten šílenec s kamerou tu její už tak velkou nepřehlednost ještě více znepřehledňovalo. Zejména scéna Národní garda vs. Vetřelci byla skutečnou "lahůdkou". Na druhou stranu točej se i větší s*ačky a tak si to těch 15% zaslouží. ()

Lucasion

Více masa, více vnitřností, více krve! To hlásá obal mého dvd. Naštěstí tomu tak je. Vzhledem ke sníženému ratingu u prvního crosscoveru (což byla jedna z mnoha chyb) jsem skutečně rád, že se Predátor a Vetřelec vrátili ke stahování z kůže a rození v gejzíru krve. Ono to k nim tak trošku patří a vystřihnout vetřelčí porod, a nebo věšení trofejí zkrátka nejde. AVP 2 začíná přesně tam, kde jednička skončila. Cestou domů na lodi Predátorů se něco pokazí a loď padá i s jejím novým nákladem zpět na Zemi. Zalarmovaný Predátor ve své domovině vidí záznam z (asi černé že?) skřínky a hned si bere masku, kopí, dělo a jede zahladit stopy. Na Zemi se mezitím vetřelčí rasa trošku rozrůstá a zamořuje klidné městečko v lesích USA. Je fajn, že Predátor je opět jeden. Takový co si podá dva vetřelce a ani se moc nezapotí. U Vetřelců všemu kraluje Predalien, kterého bych potkat sám v lese nechtěl (A ani nikde jinde). Herci ve filmu jsou neznámý, ale za to sympatičtí. Soundtrack kopíruje slavné motivy, takže jako fanoušek jsem spokojen. Mě dvojka AVP nadmíru sedla a dodnes se mi líbí. Příběh je jednoduchý, ale u akčního sci-fi mi bohatě stačí. Stejně tu jde pouze o finální střet velkých monster. A ten se povedl. [Extended] (79 %) ()

Mordenroth

AvP2 je typickým príkladom pokračovania, ktoré sa vydarilo lepšie ako prvý film. Bratia Strausovci musia byť naozaj veľkými fanúšikmi oboch sérií o mimozemských monštrách. O tom snáď nikto nemôže pochybovať. Na rozdiel od Andersona nezosmiešňujú Predátora (spojenectvom s človekom) a celkovo nerobia hanbu mytológii. Orientujú sa predovšetkým na akciu. Vo filme nachádzame odkazy na všetkých Votrelcov aj Predátorov (čo ma veľmi potešilo). Je to pocta obom sériám. Hlavným problémom AvP2 je však jeho nevyváženosť. Napriek krátkej stopáži obsahuje snímka dosť hluchých pasáží, pri ktorých napätie klesne na bod mrazu. Možno keby bol film trochu inak zostrihaný, mohol byť výsledný dojem lepší. Čo sa týka samotnej akcie, súboje pôsobia dosť chaoticky (ťažko sa v nich budete orientovať). Je ich tu niekoľko, no ich potenciál zostal nevyužitý. (Anderson natočil aspoň jeden efektný súboj). Svoju úlohu tu samozrejme zohráva aj tma a daždivé počasie. Tieto elementy rozhodne neboli najlepšou voľbou. Treba však brať do úvahy, že bratia Strausovci nemali príliš veľké skúsenosti s filmovou réžiou a taktiež nemali k dispozícii bohvieako veľký rozpočet. Obrovským pozitívom je však vynikajúca hudba Briana Tylera, ktorá priam geniálne dopĺňa vizuálnu stránku filmu. 70%. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Avatar... a dál?

Avatar... a dál?

15.12.2009

k0C0UR už se s námi podělil o dojmy z londýnské světové premiéry, dnes (úterý 15. 12.) se koná novinářská projekce v Praze, takže během dne budou přibývat další komentáře. Uvidíme, jak budou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)