Bezcharakterní podnikatel William Bank při stavbě luxusního hotelu a herny využil a pak podrazil a okradl obchodního partnera Reubena Tishkoffa. Ten se zhroutil a po silném infarktu leží v nemocnici, kde ho s celou partou navštíví jeho přítel, podvodník Danny Ocean. Podle doktora potřebuje apatický pacient něco, pro co by žil, a podle Dannyho je tím pravým řešením pomsta. Rozhodnou se proto v den slavnostního otevření Bankovo kasino vyloupit a současně zabránit udělení prestižní "Ceny pěti diamantů". Ta má podobu náhrdelníku a získaly ji zatím všechny Bankovy podniky. Vypracují plán, podle nějž má skupina hráčů vyhrát pět set milionů dolarů ve hrách, které bude mít Danny se svými parťáky pod kontrolou. Livingston je přijat k blackjacku, bratři Malloyovi upraví sadu kostek a zajistí jejich doručení do kasina, o výsledky rulety se postarají dálkově ovládané kuličky a uplacení krupiéři. S pomocí velkého vrtáku se parta chystá vyvolat otřesy podobné zemětřesení, které by na chvíli vyřadily sledovací systém z provozu. Místo kontrolora zaujme Saul. Situaci nečekaně zkomplikuje porucha vrtáku, a tak se parta obrátí na Terryho Benedikta. Je to sice jejich nepřítel, ale současně je mu Bankův nový podnik trnem v oku. (TV Nova)

zubrik66

Po slabšej dvanástke sa Steven vracia opäť do hry. Aj keď trinástim chýba ľahkosť jedenástich, film má dobre tempo, prekvapivé nápady a príjemný záver. ()

AgnesDee

Musím se Vám k něčemu přiznat: opravdu nechápu celkové hodnocení tohoto filmu. Je totiž mnohem horší než film druhý. Chybí ženské postavy, prakticky vůbec nic by neukradli, kdyby po nich Benedickt nechtěl, aby ukradli ty diamanty, takže tam byl vlastně jenom na to, aby se něco ve filmu dělo a tvůrci se zjevně snažili zachovat profesionalitu zlodějského týmu. Opravdu mnohem horší, než dvojka. ()

ACDCKL

Rozlučkový díl, kterému pomohl návrat do starého dobrého Vegas. V roli "záporáka" Al Pacino, jemu role sedla jak p.del na hrnec. Obsazení, humor, napětí - to vše tu pořád platí. 5* ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 70%, Audience Score - 75% | FDb.cz - 76,7% | Na jedničku vtipnou k nezaplacení to stále nemá, ovšem oproti průměrné dvojce je to přímo požehnání!..... Skvělá, vtipná, inteligentní a fikaná pomsta starého dobrého týmu (dokonce ani Julia nám tentokrát nechyběla!) jednomu hrabivému podnikateli, kterým není nikdo jiný, než starý "dobrý" - Al Pacino! To ho hoši zase totálně dostali!!! :-) 75% ()

ostravak30

Trojka je přeci jen malinko lepší než druhé pokračování. Do podvodu se zapojí i sám podvedený z jedničky a mstitel z dvojky. Pomalu už si člověk říká, že nic není nemožné, i když sami lupiči pokaždé na počátku tvrdí, že je to nemožné. A pak si pořizujte kasino. Samozřejmě je třeba plno věcí brát s nadsázkou, protože filmaři počítají i v ději s až moc náhodami a štěstím, takže se mi ten jejich plán nezdál propracovaný tak dokonale. Každopádně vše se zase rozbíhá ve velkém stylu a v rychlém sledu za sebou sledujeme, jak je mizera obírán. A opět to docela pasuje. Jen si nemůžu pomoct, humoru by mohlo být více. V tomhle se obě pokračování neliší od sebe navzájem a naopak liší od jedničky, kde je největší porce humoru a působí celkově tak nějak odlehčeně. Přeci jen ale zůstane trochu nostalgie, že už tolik hvězd po kupě nebude možné jen tak vidět. Tím spíš, když se navzájem špičkují a bezvadně jim to klape. ()

koty2201

Nakoniec som rád ako to dopadlo a že to trojka zachránila aspoň čiastočne. Tvorcovia si zrejme uvedomili, že čo bolo dobré a čo diváci mali radi na prvom dieli. Séria sa vrátila ku koreňom a opäť využíva to, čo išlo jednotke najlepšie. Opäť tu máme premyslený plán vykradnutia kasína a tentokrát pomstu Rubenovmu partnerovi, ktorý ho pred rokmi oklamal.  V procese lúpeže využívajú ďalšie netradičné postupy, ktoré sú nápadité a originálne. Opäť sa vrátil aj humor a zabavil som sa rozhodne viac ako pri dvojke. Tá od humoru dosť upustila. Taktiež tu konečne opäť funguje dobrá chémia medzi postavami, ktorá tiež v predošlom dieli z väčšej časti absentovala. A už by som sa prakticky musel len opakovať. Čiže síce sa to už nedoťahuje na famózny prvý diel, ale aspoň to nerobí sérii hanbu. Opäť to môžem len a len odporučiť ako zábavu na jeden večer. ()

(fjw)

Je to tu. Danny a jeho povedená partička se opět vracejí do Vegas, aby dali za vyučenou panu Bankovi (v podání Al Pacina) který sehrál nefér hru s Reubenem. Jak v jedné scéně bylo řečeno (slova upravím na tento film) - má to šmrnc, vtip, elegantnost a je vždy spolehlivý k divákovi:) ()

LuckyK

Klasická stylovka a nic víc člověk nečeká. Vždycky mě překvapí vymyšlený a zkomibinovaný scenář a zvratová pointa na konci, ale možná až moc složitý.Jsem velmi rád, že si vystačili bez ženských a vůbec nechyběly. Velmi vtipný scény s nosem Matta Damona (kdo viděl Bratry Grimmy a rozhovor s Terry Gillliamem si to vychutná ještě mnohem víc) a scény s Oprah. ()

dolb!

ako aj jednotka a dvojka je dannyho trinastka skvely film..potom co podviedol hotelovy magnat dannych kamarata tak danny spolu so svojou "trinasktov :-)" ho ako inak genialne okradli.. ()

booom

Jak hodnotit film u kterýho to během půl hodiny zalomíte? Příště se nadopuju kafem a zkusím to dokoukat... ()

Miloško

Skvele som sa bavil na tomto filme. Je to super elegantná neskutočne prepracovaná komédia,s perfektnými hercami,ktorí sa pri natáčaní museli skvele baviť. Každý by chcel mať takýchto kamarátov,ktorí si navzájom takto pomáhajú, a sú neskutočne štedrí. Všetko sú to svojim sposobom gangstri,ale veľmi sympatickí gangstri.Pri tomto filme treba vypnúť, a nehladať v ňom logické vysvetlenia na nereálne počítačové a rozne iné technické vychytávky,ktorými táto Dannyho partia ovplýva. Tento snímok som si pozrel až na DVD,a musím povedať že vydaril sa aj český dabing (hlavne Danny Ocean a W.Bank).[DVD] ()

AdrianMonk

Moc nerozumím lidem, co tomu dávají dvě hvězdičky a méně. Ano, není to umělecké dílo, není to geniální opus, ale pokud v momentě, kdy usednete před obrazovku vypnete mozek, budete se bavit královsky. Tento film je prostě klasický blockbuster, ale mám ho ze všech letních mainstreamovek nejraději. On si prostě na nic nehraje, a u Clooneyho party je až podivné, jak jsou v pohodě. Po brutálně překombinovaném druhém dílu se děj vrací do Las Vegas, a to je jedině dobře. I přesto, že některé věci, které postavy ve filmu provádějí jsou až absurdní, na to nemyslete, užívejte si skvělý film a je to. ()

MaxPower

Po dobré jedničce a špatné dvojce přichází třetí díl, který je podle mě lepší než oba předchozí díly dohromady. ()

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

21.01.2024

Není to tak dávno, co jsme tu psali novinky ohledně světa Dannyho parťáků. George Clooney (Gravitace) se totiž nechal slyšet, že existuje hotový scénář, který by byl přímým pokračováním posledního… (více)

Sex, pravda a video

Sex, pravda a video

01.05.2008

Tak tahle zpráva přímo žadonila o bulvární titulek. Soderbergh ve světě luxusní prostituce, Soderbergh chce pornohvězdu, Soderberghovy zážitky s profesionální přítelkyní nebo něco takového. Steven… (více)

Bradova špionáž

Bradova špionáž

24.04.2007

Tahle zpráva se do 5 sekund sama zničí... Ne, nečeká vás senzační potvrzení starých drbů o tom, že Brad Pitt by měl nahradit Toma Cruise v dalších nemožných misích. Tahle představa zůstává v… (více)