Nastal konec světa. Pokusný T-virus, vyrobený společností Umbrella, byl vypuštěn do světa a proměnil jeho obyvatelstvo v hordu potácejících se zombie, které mají v oblibě maso. Protože ve městech není bezpečno, dávají Carlos Oliviera a L.J. dohromady skupinku přeživších, mezi nimiž jsou i nováčci Claire, K-Mart a sestra Betty, a vydávají se na cesty. Přesunují se v ozbrojeném konvoji po opuštěných pouštních dálnicích. Hledají další svého druhu – ty, kteří přežili, nenakažené. Nacházejí ale ty, kterých je v pouštích plno: nemrtvé. A budou potřebovat spousty zbraní, tisíce nábojů a pár plamenometů, aby se ubránili. Pod opuštěným vysílačem v Nevadě se ukrývají špičkové kanceláře a laboratoře společnosti Umbrella. Dr. Isaacs, který má neustálý přístup ke špionážnímu satelitu, sleduje pouť konvoje, ale hledá přitom osobu, která je nejen klíčová pro vznik léku, ale také ztělesňuje vše, o co se experimenty společnosti Umbrella pokoušely. Tou osobou je Alice. Alice byla kdysi držena společností Umbrella a podrobena biogenním experimentům, následkem kterých získala nadlidskou sílu, zostřené smysly a zvýšenou obratnost. Ačkoliv se její mutace každou minutou zhoršují, sleduje Alice konvoj a ochraňuje ho v naději, že se jí nějak podaří doprovodit ho do bezpečí. Konvoj zamíří na Aljašku, která slibuje poslední možnost útěku před nemrtvými, ale předtím se musí zastavit v Las Vegas, aby doplnil zásoby paliva, a snažit se neupoutat na sebe pozornost firmy Umbrella. Alice se nezastaví, dokud společnost funguje. Boj teprve začíná... (oficiální text distributora)

KatanaCZ

Nemohu si pomoci, ale mě osobně se to líbilo a to celkem dost! Možná to bude tím prostředím, ve kterém se Zánik odehrábá, připomíná mi to tak trochu Mad Maxe (ta auta, pošt....). Film sice není žádný extra kousek, ale nenudil jsem se a to je hlavní. Slušná akce, nápadité..... ()

Slavníkovec

Potřetí. Ale je z toho příjemné překvapení, aspoň pro mne. Na to jaký byl druhý díl, se nedá nevšimnout neobvyklého zlepšení. Kvalitní scénář od Andersona, přinesl víceméně volné pokračování k prvnímu dílu, aspoň to tak vypadalo. Milla Jovovich je ve svých 33, pořád kočka k nakousnutí. Chvílemi jsem si říkal, že to ani není možný co ty chlapy udělali s tak (díky předchozímu režisérovi WIttovy) posranou sérií. Vytáhli ji z tý nejhlubší jámy, a teď jsem zvědavej, protože film celkem brzy skončil, s jakým pokračováním se přijde a v jakém složení tvůrců se do toho půjde. Přesto se mi bohužel zdá, přes úspěch nejnovějšího dílu, že celá tato série zatím nepotvrdila očekávání veřejnosti. Je těžké přijít do kin s filmem, který má být adaptací na veleúspěšnou konzolovou hru, která ve své době, aspoň ve světě her neznala přemožitele ve svém žánru. ()

otík

Třetí díl série. Resident Evil 3 je dobrý akční horor. O tom se nedá diskutovat. Akce je od začátku až do konce, střílí se, bojuje se rukama i nohama (za některé rotačky by se nemusel stydět ani Jean-Claude), mačeta střídá mačetu, vzduchem létají mozky a litry krve. Dočkáme se kupy lekaček a nadupaného soundtracku. To vše by ale na dobrý film nestačilo, kdyby nebyl aspoň trošku slušný scénář a režie. Příběh se povedl, má hlavu a patu, režie je též velmi slušná a ačkoliv se v dnešní době rychlých střihů neztratí, milovníci klasické akce budou též spokojeni. A také otevřený konec, kterým autoři tak trošku mrkli na Matrix, není k zahození. A děj? Mila jezdí na motorce a zabíjí zombíky. Pak se přidá ke skupince zbylých pár lidí a zabíjí zombíky. Pak se dostane do centra Umbrelly a zabije maxi zombíka. Ale o děj tu přece zas až tak nejde =). ()

3n3my

U mňa lepšie ako jednotka a porovnateľné s dvojkou. Scény v púšti s havranmi patria určite k tomu lepšiemu v tejto sérii. Mutácia zombíkov dala filmu ešte iný rozmer, no a vo štvorke sa asi môžme tešiť aj na "pár" klonovaných slečien Jovovichových. Okrem dosť iných "drobností" (klasika tejto série: dialógy, scenár) ma vo filme rozčulovali detaily ako že v púšti, kde majú nedostatok vody, sú všetci nádherne kozmeticky upravený, oblečenie akoby zrovna prišlo z čistiarne a pod. ()

tom88

Druhý diel ostáva stále najslabším článkom Resident evil, ale tretí diel ma rozhodne nenadchol a ničím neohúril. Znova je to béčko, na ktoré bolo dosť peňazí a je to vidieť na efektoch a výprave. Pripadá mi to ako zbytočný diel, či dejom, scénami aj nápadmi. Niektoré scény sú úplne zbytočné, dosť vecí je zase prehnaných ako to je v RE zvykom. Snáď vznikne nový lepší diel. 55% ()

Benjamin-L

Podle mě nejlepší díl zatím. Milla Jovovich opět jako Alice byla v skutku dobrá nedokážu si představit někoho jiného v její roli. ()

tomeek

Nuda, trapnost, patos a snaha o cool vizuál. Snaha. Ani jedna akční scéna nebyla zajímavá, tvůrci mě nedokázali přimět oblíbit si ani jednu postavu, půl filmu se hovno děje, největší "boss" je vyřízený za minutu a demence postav nezná (opět) mezí. Některé zpomalené záběry naprosto samoúčelné a bez významu (Alice jde ke kontejneru). "Zápletka" s cestováním na Aljašku vyřešena jediným průnikem na základnu, samozřejmě za hrdinského sebeobětování jediné schopně vypadající postavy ve filmu. "Cool" konec byl spíš trapný, než cool. Toto je dokonalá ukázka dalšího zbytečného pokračování zplozeného ziskuchtivými producenty, která už nemá co nabídnout. Dal bych i ODPAD, ale je to o chlup lepší, než Octopus. ()

okkac

Béčkar Mulcahy, který je nepředvídatelný, jestli natočí celkem fajn béčko, nebo totální sračku si naštěstí zde vybral lepší chvíli(,aby opět potom natočil špatné pokračování Krále Škorpiona a hned na to fajn neonoir Give 'Em Hell, Malone!) a natočil tak zatím nejlepší RE tentokrát ve stylu postapokalyptického westernu ve stylu Mad Maxe. Mille to zde sekne, zombíků je dost a s hodně slušnýma maskama a krví se nešetří. 7/10 ()

Radiq

Suchá post-apo, kde jedinej dobrej nápad měli havrani - jedině jejich útok a to, že Alice dostala tele nebo psycho-kinetické schopnosti, byl něco záživnýho... Že se tam vrátily postavy z druhého dílu, to vidím jako uplně zbytečnej nápad a jestli mezi tím hlavním sympaťákem a Alicí měl být nějakej spolupřeživší vztah spojenej společnou historií, tak to bolelo asi jak předčasně udramplej strup... To už bych uvěřil spíš 10letymu cigánskýmu capartovi, že ty prachy nemá na cigára. Zombíci se sice zrychlili, ale v několika záběrech byli jak nějakej fantomas s leprou. Tento film mi nic nedal. Kdyby tento film byl moje babička, ani bych jí nešel na pohřeb... ()

Nivenx

Naprostá bomba. Pro mě rozhodně zatím druhý nejlepší díl série. Zombie luxusní, akce taky a fenomenální závěr. 70% ()

Deyw

nejak nechapu, ze sem vynechal koment, ale kdyz ho napisu ted tak vim s naprostou jistotou, ze si mila nechala udelat novy kozy, protoze v poslednim dilu je ma vetsi! Jinak tenhle dil je asi mozna ten nejlepsi - 1ka se brala vazne, ale vubec vazny to nebylo..2dil zase pridal na humoru a nebral se vazne a je ztoho solidni akcni jeba na kterou se vzdy rad podivam.. a 3ka pokracuje, kde 2ka skoncila, hezci prostredi, lepsi napady..naprosta spokojenost v ramci zanru. :) ()

Cedr

Fallout! První věc co mě napadla hned v úvodu filmu. Jsem rád, že nejsem sám :) Postapokalyptická atmosféra nemá chybu a film to oproti předchozímu dílu neuvěřitelně zvedá. Zombie navíc konečně vypadají, tak jak jsem si je představoval a akce je akčnější, vymakanější a stylovější než kdy dřív. Až se vás bude někde ptát, které druhé pokračování je lepší než originál, tak ho uzemněte protiotázkou o lepších třetích dílech. Resident Evil: Extinction je dobrý příklad tohoto poměrně výjimečného jevu. Silné čtyři hvězdy! ()

TomStall

Masochistická mise jménem sledování triologie Resident Evil je u konce. O něco horší než jednička, o něco lepší než dvojka a na míle vzdálený dobrému filmu - to je RE:Extinction. Na logické díry a očividné hlouposti už je asi zbytečné poukazovat, i když fakt, že zombík dokáže vylézt na Eifelovku a přitom nedokáže přelézt třímetrový drátěný plot, to je celkem zarážející. A už vůbec nechápu jak nějaký virus může způsobit environmentální změny (jasně, protože tvůrci zaprahli po atraktivních lokacích) nebo proč zombíci po pár tejdnech hladu nevychcípaj. Scény se zombíkama navíc už tradičně nejsou strašidelné či napínavé, za což může jejich celková "okoukanost" a taky dílka jako Zombieland nebo Dead Set. Opět jsem se naštěstí v průběhu filmu nestihl začít nudit a to jak díky milosrdné stopáži, tak kvůli chvílemi snesitelné akci a bohužel i nechtěně vtipným momentům. Nejlepší moment: I knew your sister. She was a homicidal bitch. ()

COF_666

Bez města to prostě není Resident Evil. Mille to sluší (+ dobrá polovina lidstva (přeživších) sou modelky což "navodí" opravdu post-apokalyptickou atmosféru ;)), hrát už se nikdy nenaučí, ale aspoň je na co koukat. Pár akčních scén je slušnejch, ale ta poušť! Bože - poušť! Proč? ()

Doudis19

Nové dobrodružství udatné Milly Jovovich alias dívky Alice, jejímž životním údělem se stal boj proti hordám zombies. A že jich ve třetím dílu není málo - T-virus unikl a zbylo jen málo lidí, z nichž nejsou ohnilé mátohy, lačné masa. Kromě nich se musí Alice vyrovnat ještě s celou společností Umbrella. Krvavé, béčkové, zábavné. ()

Belbo

Nejlepší díl trilogie(zatím). Mulcahy není bůh ví jaký režisér a v řemeslu se aspoň vyzná. Když nepočítám highlandera, je to i jeden z jeho nejlepších filmů. ()

LordSnape

Třetí Resident Evil je pro mě asi nerozporuplnější. Zánik totiž vůbec nijak nenavazuje na Apokalypsu a celý film se navíc odehrává na spuštošené Zemi = v poušti! To mi trošku vadilo, jelikož to ve výsledku působí trochu chudě i když scény s nakaženými vránami působí jako z Hitchcockových ptáků, což beru jako lehký klad. I když kopírovat by se nemělo. Místama scénář vaří z vody, ale na konci to dostane tu pravou residentovskou atmošku, podobnou z mé nejoblíbenější jedničky. Souboj se zmutovaným vědcem mě fakt pobavil. Suma sumárum: Průser s druhým a velmi nepovedeným dílem se neopakuje, ale na jedničku Zánik také nemá. ()

Honzíno

Rezident Evil se pokusil vzepnout. Vsadil na několik atributů. Opět hezká Milla. Příběh vata, pár skvělých scén (rozhodně ne ta se psy). Průměr zvedá zajímavý konec, relativně 'zašmodrchaný' vývoj hlavního záporáka a nadprůměrná hudba spolu se zvukovou stopou. Lepší než dvojka, horší než jednička. 50 - 60 % ()

adams89

První Resident Evil měl špatného režiséra a přesto si své diváky našel. Dvojka už byla katastrofální celá a nelíbila se nikomu. A vida, do třetice se přece jen natočil pořádný film. Zánik je čistokrevnou postapokalyptickou scifárnou, ctící všechna pravidla žánru, z ostatních filmů podobná asi nejvíce s druhým Šíleným Maxem. Pouštní exteriéry plné krvelačných zombie vypadají fakt dobře, a co teprve potom pískem zaváté opuštěné Las Vegas. Milla Jovovich byla opět sexy a poprvé jsem jí také už tu akci věřil. A právě v akci vidím oproti minulým dílům největší pokrok, protože ta tady konečně má hlavu a patu. Dění v podzemním vědeckém komplexu nebylo tak zajímavé jako tam venku, ale povedené části se našly - pokusy s domestifikací nemrtvých mě dokázaly hodně rozesmát. Věřím, že myšlenka s mnohonásobně naklonovanou Alice někoho v závěru mohla zklamat, ale po nepříliš povedenému souboji se zmutovaným šíleným doktorem, to byl přece jen světlejší moment. Ještě se tak v úplném závěru dozvědět něco o osudu přeživších směřujících na Aljašku a byl bych už spokojený zcela.70% ()

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (více)

Delší polibek a návrat Škorpióna

Delší polibek a návrat Škorpióna

18.06.2007

Z kalných vod Hollywoodu se zcela nečekaně vynořila pokračování dvou áčkově se tvářících béček, která má nejeden uživatel ČSFD na svém seznamu provinilých slastí. I když, u toho prvního se to v… (více)

Snyderova armáda (ne)mrtvých

Snyderova armáda (ne)mrtvých

28.03.2007

Třístovka se vesele prosekává k 200-miliónové hranici v tržbách z amerických kin (celosvětově už tuto hranici dávno pokořila a je po posledním víkendu na slušných 250 milionech) a filmové weby se… (více)