Nastal konec světa. Pokusný T-virus, vyrobený společností Umbrella, byl vypuštěn do světa a proměnil jeho obyvatelstvo v hordu potácejících se zombie, které mají v oblibě maso. Protože ve městech není bezpečno, dávají Carlos Oliviera a L.J. dohromady skupinku přeživších, mezi nimiž jsou i nováčci Claire, K-Mart a sestra Betty, a vydávají se na cesty. Přesunují se v ozbrojeném konvoji po opuštěných pouštních dálnicích. Hledají další svého druhu – ty, kteří přežili, nenakažené. Nacházejí ale ty, kterých je v pouštích plno: nemrtvé. A budou potřebovat spousty zbraní, tisíce nábojů a pár plamenometů, aby se ubránili. Pod opuštěným vysílačem v Nevadě se ukrývají špičkové kanceláře a laboratoře společnosti Umbrella. Dr. Isaacs, který má neustálý přístup ke špionážnímu satelitu, sleduje pouť konvoje, ale hledá přitom osobu, která je nejen klíčová pro vznik léku, ale také ztělesňuje vše, o co se experimenty společnosti Umbrella pokoušely. Tou osobou je Alice. Alice byla kdysi držena společností Umbrella a podrobena biogenním experimentům, následkem kterých získala nadlidskou sílu, zostřené smysly a zvýšenou obratnost. Ačkoliv se její mutace každou minutou zhoršují, sleduje Alice konvoj a ochraňuje ho v naději, že se jí nějak podaří doprovodit ho do bezpečí. Konvoj zamíří na Aljašku, která slibuje poslední možnost útěku před nemrtvými, ale předtím se musí zastavit v Las Vegas, aby doplnil zásoby paliva, a snažit se neupoutat na sebe pozornost firmy Umbrella. Alice se nezastaví, dokud společnost funguje. Boj teprve začíná... (oficiální text distributora)

sirrgulo

Z celého snímku se mi líbili asi tak dvě scény, těšil jsem se na trochu zničenýho světa a dočkal se možná tak pískem zapadaného Vegas. No a ti ptáci? Co to sakra bylo, že by se tvůrci inspirovali u Ptáků? Přišlo mi to být docela trapné. I když jak je Alice všechny zlikviduje bylo docela stylový. Jenže, moc si nepamatuju druhý díl, nevím jestli to moc navazuje, ale rozhodně se na něj pro oživení nepodivám, a tak mi trošku unikali spojitosti. Kde třeba vzala takové schopnosti. Proč jí chtěli naklonovat a ještě pár věcí by se našlo. Jenže i kdybych je věděl, tak bych spokojen asi nebyl. Přišlo mi to být opravdu nic moc. Dneska už trocha krve po zdech a rozstřelování hlav moc nezaujme. A Mila? Ta celou dobu chodí v kabátu, takže ani ona nedokáže moc nalákat ()

Toumyk

Musím říci, že jsem totálně nadšen. Předešlé snímky jako pokusy o horor nebyly nic moc ale toto? Je skvělé, že toto není ten temný hororový film, už se zde objevuje něco pro Resident evil nového. Téma postapokalyptického světa jsem se nemohl nabažit a stále jsem chtěl víc a víc...no a trůrci jako by do mě viděli tak přidávali a přidávali přesně podle mého gusta...a nespackali to ani na konci, čehož jsem se tak trochu obával, ale dali i zádavek k dalšímu pokračování, na které jsem díky tomuto snímku docela dost zvědav. Milla hrála pěkně a i když je její postava tak trochu nadpřirozená, stále se to dá tak trochu pochopit a nekazí to celkový dojem z filmu. Zajímavé bylo spojení Ali Larter se jménem Clare - tam jsem prostě viděl ten Nezvratný osud. Že by malý záměr tvůrců? No každopádně jsem rád, že jsem tento film zkouknul, protože mě opět přesvědčil o tom, že první díly nemusí být vždy nejlepší a při naplňování filmového potenciálu dosahuje opravdu velmi pěkných výsledků. Opravdu jsem si přál, aby to neskončilo, protože jsem se bavil na plné obrátky...a tady narážím na malý problém - stopáž. 90min je čas vhodný pro komedie, ale film s takovým potenciálem by si zasloužil ty dvě hodinky...rozhodně by bylo co přidat do příběhu, aby se dosáhlo celkového maxima. Avšak i přesto toto byl ten pravý Resident Evil, který mě opravdu posadil do židle a nepustil mě až do konce. A to se stává málokdy. Russell Mulcachy vdechnul tomuto filmu opět život. Těším se na pokračování. Snad to ti tvůrci nějak nezmrší. ()

Klemi

Všechny dosavadní díly série jsem viděl hned po sobě. Tento považuji za důstojné navázání na předchozí dva a myslím, že splňuje vše, co od něj může divák očekávat. Takže i hodnotím stejně jako oba předchozí. ()

Drbac

Serie RE se zmenila v regulerni akcni vyplach tentokrat je alespon na co koukat a film urcite bavi.Jen tentokrat mitologie RE vynechana uplne a pridany rychle zombie po vzoru Usvitu mrtvich.Film me bavil jen se nemohu zbavit dojmu ze bych z cele serie byl mnohem nadsenejsi nebyt Andersona a Alice. ()

DandaPiper

Rozhodně nejlepší a nejakčnější díl z celé trilogie. Z Mily už je sice mutant, ale nevadí, i tak zabavila. Doporučuju soundtracky všech tří dílů. Hudba je tu zvládnuta výborně. ()

spacemaster

Obstojné pokračování série Resident Evil. Alice projevuje superschopnosti, to se mi líbí :D a navíc jí zdatně pomáhá stará známá z Heroes. No neberte takovou silnou kombinaci. ()

onlyK2

Po hororovém prvním, akčním druhém přichází, řekl bych cestovní třetí. Od počátku nákazy uběhla dlouhé doba a amerika začíná vysychat. Příběh pěkně volně navazuje na starší díly a nalezneme zde i minulé postavy. Hodnotím malinku hůře než druhý díl, ale pořád tuto sérii velmi podporuji. ()

Muff

Slušná oddychovka s návykovou hudbou a zapamatováníhodnými (to je sakra slovo) scénami. Scéna s havrany byla parádní. No a Milla i přes svůj hrudní handicap, vypadá opět urputně. ()

Jirda_J

Dílo od díla toho skvělého zombie filmu se mi líbí vskutku víc a víc. Líbí se mi promyšlenost a kvalita filmu. Konečně film, kde hlavní hrdinka nezachrání úplně všechny, protože je prostě dokonalá. Někdy se jí chybička vloudí a prostě někoho nezachrání "no neměl svůj den." Film je opravdu bezchybný snad jen pár maličkostí by se našlo, ale ty nestojí za zmínění. Proto 5 hvězdiček :) ()

Todd_Hewitt

A naopak, trojku považuju za vůbec nejlepší díl série. Výměna režiséra jenom prospěla (nic proti Andersonovi, cením si ho), ale myslím, že to co dokázal Mulcahy, by už Anderson nedokázal (viz Afterlife a zatím poslední díl, Odveta). Řekl bych, že trojka má nejvíc akce, hlášek, zombíků a děje. A scénář byl zde perfektní. Milla Jovovich jako vždy nádherná, říkám, ta bude nádherná i v padesáti. ()

Leeroy3167

Zrejme najlepší diel RE série. Dejovo to je síce ploché (Mila ide z bodu A do bodu B, tu zombíci, ktorých treba poslať po druhý krát pod kytky, tam nejaké vtáčiky a tak ďalej), nemá to vačší zmysel, ako obýčajna akčná výplachova PC hra. Vizuálne je to však veľmi podarené, Ali Larter je neskutočne sexy, akčné scény sú veľmi dobre natočené, proste výplach na jeden večer, keď na nočnej nemáte čo robiť. Ale druhýkrát by som to neriskoval, tak ako žiadny diel RE. ()

elanista1

Tretie pokracovanie je v mojich ociach zatial najslabsie, aj ked sa najdu napinave sceny, ale nevyhneme sa ani smiesnym trapnostiam. Konecne je ale apokalypsa vykreslena tak ako ma byt, dusive piesocnate priestory, ohraniceny komplex za ktorym cihaju stovky zombikov, psychpaticky doktor v bielom plasti. Je dost plusov, ale neviem preco ma to neohromilo, vsetko zalezi od nalady v akej sa film pozera a ja som dnes asi na toto naladu nemal. ()

baclajean

Veľmi podarený kúsok! Bojov so živými-mŕtvymi síce bolo - aspoň sa mi to tak javí - o čosi menej oproti prvým dvom častiam, no tentokrát to filmu priam osožilo. Nažltlá kamera mi tiež zapasovala, rovnako aj objemnejšie vlasy Milly Jovovich, určite lepšie ako tie predošlé "ulízané" účesy. Prekvapenia nechýbali ani tentokrát, no a samozrejme mi nevadilo ani sebaobetovanie sa Ashanti. Prvé 3 časti majú u mňa 2, 3 a 4 hviezdičky, tendencia teda stúpa, čo je pri viacčasťových filmoch pomernou raritou. Táto "trojka" ma však zaujala natoľko, že sa teším na štvorku a som naozaj zvedavý, čo sa tam bude diať, pretože záver "Zániku" bol napísaný veľmi rafinovane a pútavo. ()

lobo87

Milla zmenila účes a spolu s tým sa Resident Evil zmenil na regulérne post-apo. A nebolo to zlé. Scéna s havranmi bola výborná, mrzí ma, že Alicine paranormálne schopnosti neboli ďalej rozvinuté ani v pokračovaniach. Skvelá práca s exteriérmi i maskami, celkovo dosť vydarené pokračovanie... 60% ()

Bajislaw

Resident Evil: Extinction je pro filmovou ságu Resident Evil tím, čím je impérium vrací úder pro Hvězdné války. Duchovního otce Paula W. S. Andersona vystřídal v režisérském křesle ostřílený Russel McCulhy, který se nebál přitlačit na pilu. Po unylé a zmatené dvojce tak vznikl tak nečekaně brutální postapokalyptický horor. Zombie jsou opět hrozivé a Milla Jovovich opět sexy. Problémů má film nepočítaně, ale přesto dokáže překvapovat znepokojivými hororovými scénami a bavit těmi akčními. ()

Dangerman

Rozhodně zatím nejlepší z dílů, mám rád ty postapokalyptické scénáře, Vegas "pod pískem", smrtící havrani, škoda toho "posledního souboje" ... to byla trochu nuda - 75% s odřenýma ušima. ()

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (více)

Delší polibek a návrat Škorpióna

Delší polibek a návrat Škorpióna

18.06.2007

Z kalných vod Hollywoodu se zcela nečekaně vynořila pokračování dvou áčkově se tvářících béček, která má nejeden uživatel ČSFD na svém seznamu provinilých slastí. I když, u toho prvního se to v… (více)

Snyderova armáda (ne)mrtvých

Snyderova armáda (ne)mrtvých

28.03.2007

Třístovka se vesele prosekává k 200-miliónové hranici v tržbách z amerických kin (celosvětově už tuto hranici dávno pokořila a je po posledním víkendu na slušných 250 milionech) a filmové weby se… (více)