Odsouzeni zemřít

• Česko Odsouzeni zemřít: Otevřené moře 2 (více)

Film natočený podle skutečné události. Víkendový výlet na luxusní jachtě se pro skupinu vysokoškolských kamarádů mění na děsivou plavbu. Šampaňské teče proudem a slunce pálí. Naprostá pohoda a chuť zaplavat si. V zápalu nadšení se všichni účastníci plavby vrhnou do chladivé, průzračné vody... Dokonce i ti, kteří chtěli zůstat na palubě. Co však začalo jako dobrá zábava, se brzy projeví jako osudová chyba. Nikdo totiž nespustil záchranný žebřík. Paluba je přímo nad jejich hlavami, téměř na dosah, ale trup lodi je příliš vysoký a kluzký, aby po něm mohli vyšplhat. A v kajutě lodi zůstalo opuštěné novorozeně jedné z dvojic... (oficiální text distributora)

cobr odpad!

Zbytečný a nudný film s velkým množstvím vody a nesympatickými herci, stejně jako první díl. ()

tatka

Prosím ostatných hodnotiacich, aby sa nevyjadrovali dehonestujúco o Nemcoch. Film je síce nemeckej produkcie, ale hlavní......hrdinovia/?/ boli amíci. Nemci by zvolali poradu, spísali zápisnicu a o 15 minút by na už palube chľastali Paulanera a napchávali sa weiswurstom. Toľko k politickej korektnosti. Teraz k filmu. Taký dobrý námet a taká blbosť. Partička ľudí naskáče do vody a zabudne spustiť schodíky. Paluba je dostatočne vysoko, aby sa na ňu nedalo len tak ľahko vyliezť. Všetci hlavní predstavitelia sú retardovaní, alebo nadrogovaní, alebo jednoducho sprostí. Konajú nelogicky, čvachtajú sa vo vode, spomínajú každých 5 minút na minulosť, strácajú nože, zahadzujú mobily, napichujú sa na nožíky a rozbíjajú si hlavy. Aby tých sračiek nebolo dosť, nechajú na palube mimino. To je z nich najinteligentnejšie, občas zaplače, ale ináč prespí celý film a zbytočne neruší. A nikde žiadny žralok, čo by im skrátil utrpenie!!!! Hudba bola dobrá, kamera tiež, predposledný záber z helikoptéry na lodičku, krúžiacu okolo jachty bol nádherný. Skrátiť, vystrihať na 5 minút a premietať ako reklamu na životnú poisťovňu, alebo požičovňu jácht. ()

kverula

Což o to, napínavý to bylo (obzvlášť, pokud si dopředu nepřečtete komentáře), ale děsně mě sralo to idiotství celé posádky. Takovýhle metál si dnešní slavní utopenci fakt nezaslouží. Anebo to jejich jednání bylo vážně tak imbecilní, myslím, zkusit 2-3 věci a pak jen šlapat vodu a čekat co bude dál? ANEBO je to tím, že naše psychika pracuje pod tlakem tím nejjednoduším způsobem, u kterého se my, diváci - v teplém a suchém domácím pohodlí - dost kriticky pousmějeme? ()

moriero

Snímky tohoto ražení by neměly být "filmy k posuzování". Nikomu tady nejde o žádnou uměleckou hodnotu a šablonovitý vývoj děje (seznámení s postavami, hlavní pointu a grand finále). V tomto ohledu Open Water 2 žádným filmem není. Blíže má k obyčejné rekonstrukci, takže osobně odpouštím pár dějovým nelogičnostem. Beru to jako prevenci, varování. Nejčastěji zabíjejí základní detaily, které máme tendenci přehlížet. ()

Azareth

Nechcel by som byť v koži hlavných postáv a asi ani nikto. A táto skutočnosť ako jediná udržiava tento film ešte nad hladinou prepadu (a odpadu). Na rovinu - herci hrajú príšerní a scenár je akoby vyhrabaný z koša. Aspoň že na prostredie sa dalo pozerať. ()

haack

Tento film jsem viděl poprvé v roce 2006 jako žhavou novinku v maltském kině, kde to byl hit, protože se všechny úvodní scény natáčely právě na Maltě, kde jsem v té době pobýval. Zajímavý thriller natočený na základě skutečného příběhu, který nepřestává šokovat ani po takto dlouhé době. Není to nic převratného, ale žánrově povedený snímek, který je narvaný emocemi. 7/10 ()

Tomsterson

Příběh partičky 6 retardů, kteří se snad ani nesnaží dostat zpět na loď.Jak už napsal DADEL, hlavní hrdinové jsou mega IDIOTI. A když už dostanou dobrý nápad, tak ho zrealizují tak stupidně, že jim snad nikdo nemůže přát záchranu. Konec naprosto diletantsky (ne)zvládnutý. Přitom se tento námět dal zpracovat mnohem, mnohem lépe. :-/ ()

Menec odpad!

Film o ničem. Opravdu mě nebavilo koukat hodinu a půl na 4 lidi, co se topí ve vodě a nemohou zpět na loď! ()

Martynez

hmmm takže podle skutečné události? Pokud byla inteligence skutečných vodyšlapačů takováto pak se divím, že vůbec zbyl někdo, kdo mohl odvyprávět jak to všechno bylo. Otřesný dílo...znova bych to nedal ani za zlatý prase! ()

Chlo0opek

Skvělý námět. I herecké výkony jsou věrohodné. Napětí filmu tedy nechybělo. Bohužel mně trochu zklamal ne mastný ne slaný závěr, takže dávám jen 3* - i když tedy lepší 3*. ()

saaaky

Co říci. Směs naprosté nereálnosti, stupidity srovnatelné snad jen s některými americkými rádobykomediemi a ... snad už ničím jiným. A to je právě to. Naprosto nezajímavý formát, provedení. Opět jen při velmi těžké nudě. ()

Svadbos

Zobrazenie charakterov je umelé a dej sa domotá k neuspokojivému rozuzleniu. Istej časti obecenstva sa však môže páčiť posledná tretina filmu, kedy je všadeprítomná nahota. ()

Parsek

Náhodou jsem přepnul televizi a vidím ve vodě šest lidí... chvíli mi trvalo, než jsem pochopil o co jde. A když jsem to pochopil, tak jsem to přesto skutečně dokoukal. Zajímavé, že? No přitažené za vlasy to bylo, ale dokoukat se to dalo, konec trochu jako karlovarská losovačka typu: Co tam dáme na konec? - ententýky, třeba tohle. Ale dorazilo mě, když jsem se tady dočetl, že je to podle skutečné události... Zajímalo by mě, co to bylo za lidi a co v sobě všechno měli... ()

hazik

Teda tohle je ale pitomost. Asi jsem to už je konci moc nesledovala, protože jsem žádněj pozitivní konec o kterém tu někdo psal nezachytla, ale spíš mi to připadalo, že to byla konečná pro všechny, kromě dítěte na palubě, což se dalo čekat vzhledem k jejich chování. ()

KuceraJohny

Před devíti lety jsem o tomto filmu slyšel poprvé a včera večer jsem si na něho z ničeho nic vzpomněl a musel ho konečně vidět. Upřímně jsem za to velmi rád, ale jen kvůli tomu, že vím jak to bylo. Samozřejmě co se týče samotného filmu, tak ten je rozhodně velmi amatérský. Kamera se stále třese, herecké výkony jsou na bodu mrazu a situace, kdy účastníci prozrazují ve vodě své "tajemství" postrádá veškeré emoce, jelikož jsme nikoho z nich vlastně ani nepoznali. Bizarní zápletka, která se může lehce stát je, však na poslech natolik zajímavá, že diváky ke sledování přinutí. Ostatně stejně jako mě. Každý, ale musí uznat, že se to dalo natočit lépe. Dvě hvězdičky za zajímavou zápletku, ale víc určitě ne. ()

Jenda1cz

Všechny postavy jsou dementní. Když už se člověk vydá na vodu, většinou alespoň trochu rozumu o plavání a vodě má. Pochybuji, že se film drží skutečných reálí, protože co ti lidi dělali před svou smrtí asi nikdo nemůže vědět. Nebo, alespoň ze svého krátkého hledání na netu jsem nic nenašel, kromě Open water 1. Nápad je to zajímavý, ale člověk během filmu nemá vůbec ten pocit napětí, protože ví, že postavy stejně přijdou s tím nejvíc dementním rozhodnutím nebo jej vůbec nedotáhnou do konce. Fakt se mi nechce věřit, že panika člověku natolik zatemní mozek. No nic, ještě, že jsem celý film proskákal šipkou vpřed. ()