Odsouzeni zemřít

• Česko Odsouzeni zemřít: Otevřené moře 2 (více)

Film natočený podle skutečné události. Víkendový výlet na luxusní jachtě se pro skupinu vysokoškolských kamarádů mění na děsivou plavbu. Šampaňské teče proudem a slunce pálí. Naprostá pohoda a chuť zaplavat si. V zápalu nadšení se všichni účastníci plavby vrhnou do chladivé, průzračné vody... Dokonce i ti, kteří chtěli zůstat na palubě. Co však začalo jako dobrá zábava, se brzy projeví jako osudová chyba. Nikdo totiž nespustil záchranný žebřík. Paluba je přímo nad jejich hlavami, téměř na dosah, ale trup lodi je příliš vysoký a kluzký, aby po něm mohli vyšplhat. A v kajutě lodi zůstalo opuštěné novorozeně jedné z dvojic... (oficiální text distributora)

Dan9K

Možná, že kdyby byla ta jachta dvakrát vyšší, tak by film působil o 50% méně debilně. Možná. Jedna hvězda je za námět. To je tak boží námět, že kdyby ten film udělali jenom trochu dobře, byl by to býval mohl být pětihvězdičkový zářez. Jenomže tady je úplně všechno špatně. Ponaučení do života: je jedno, když okolo umírají lidé, největší průšvih je, když brečí mimino! ()

gogo76

Celkom slušne napínavý thriller s nijako oslnivou réžiou, ani extra hereckými výkonmi, ale to všetko si vynahradí príbehom, ktorý napísal sám život. Je to trošku záživnejšie ako Open Water, aj kôli prestrihom do podpalubia a viacerým postavám. Žraloky nedostali príležitosť, napriek tomu je tu pár dobrých dramatických scén, preto dávam tri poctivé hviezdičky aj s prihliadnutím na riadnu školu do života.60%. ()

Phobia

Tak nevím, ale koukat přes hodinu a půl na to, jak grupa víceméně nesympatických ksichtů šlape vodu, ječí a chová se jak dodo ptáci (a to podprůměrně inteligentní vzorky blbounů nejapných), to není zrovna ideální způsob jak trávit vzácný čas na tomto světě. Mám však omluvu: hledala jsem film jako kulisu při usínání, což tenhle kousek splnil. Chvíli jsem se podivovala, proč jedna hysterka chce druhou utopit kvůli plovací vestě, když se může jít k zádi chytit madla, všeobecně jsem nechápala, proč nezvolili cestu vzájemné spolupráce a podnikají pokusy jako jednotlivci, postupně jsem však rezignovala a vydala se na zajímavější výlet do říše snů. Skončilo to happyendem - chcípli všichni? 33% ()

Hrabka

Tak toto byla solidní marnost. Věděl jsem, že to bude hloupost, ale přeci vám ten nápad nedá a musíte se na to kouknout. Přeci jenom taková volovina, že všichni naskáčou do vody a nedostanou se zpět na palubu je hodně lákavá. Vážně jsem se nasmál, že je nenapadlo spojit síly a jednu tu holku poslat nahoru. No rozhodně nevěřím že se něco podobného stalo. Ale jako dobrý, všichni jsou ve vodě, nemůžou se dostat nahoru, ale to co se dělo pak nemá nic společnýho s realitou. Totálně marná úmrtí, rozhovory a chování většiny zúčastněných. No prostě ubohý film s docela zajímavým nápadem, který byl ovšem tragicky rozprášen neschopností autorů. 35% ()

Jamal

Naprosto souhlasím s Dadelem a Malarkeyem, je zde mnoho otázek, spousta blbců, co raději zahodí nůž, než aby udělali to samé co na konci filmu s tím kusem skla a málo odpovědí. Dadelův článek mě ale pobavil.... ()

paascha odpad!

Takováhle banda debilů si ani nic jiného nezaslouží! Trapně pozitivní konec jen kvůli hnusně tlustému a věčně uvřískanému fakanovi je typický US shit. Rozumná Evropa tohle neodpouští! ()

Big Bear

Všechno už zde padlo, v obsahu i komentech je vyzrazena základní dějová linie i pointa... Geniální je na tom ta jednoduchost. Parta rozjuchané omladiny při cestě po moři v euforii naskáče z jachty do vody. Když je prvním zima a chtějí z vody, zjistí, že nikde není žebřík. Kluzké šikmé boky elegantní lodi jsou bez výstupků a paluba mimo dosah plavců ve vodě.... Úplně jsem cítil tu beznaděj, únavu i chlad z vody... Jste v moři, u moderní jachty s rádiem, mobilama, jídlem a pitím a přitom vám hodně drsně hrozí dehydratace a utonutí... Celkem by mne zajímal ten skutečný příběh podle nějž to bylo natočeno... Koukat se na to dá už jen kvůli půvabné Susan May Pratt... Na více než dva záchrané kruhy to však není. * * ()

petaspur

Úplné vypnutí mozku při plavbě na jachtě nedoporučují čtyři z pěti námořníků. Tahle partička však nedbala doporučení a uprostřed nekonečné vodní plochy v klidu naskákala do vodičky, aniž si zajistila možnost návratu na palubu. A za blbost je nutno zaplatit. Účet, prosím! ()

Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +námět, atmosféra -pokaženej konec/// Zřejmě volné pokračování filmu Open Water se kterým zatím nemohu srovnávat. Zápletka očividně zůstala a přestože se mi zdá celkem naivní (opravdu se to stalo?), nechal jsem se zlákat. Nudit jsem se nestačil, jen mi přišlo chování oněch lidí docela divné a nelogické (po přečtení Dadelova příspěvku mu dávám za pravdu). Nakonec jsem čekal co se ještě stane a jak se z toho dostanou. Oprávněně jsem se bál. Ten konec to pokazí a navíc je utnut celkem rychle, takže si člověk musí ledacos domyslet. Mám spoustu otázek!/// Celkem 55%/// ()

Ruut

Nikdo ze šestice "ztroskotanců" mi nepřišel moc sympatický. Děj taky není nijak zvlášt extra. A kdyby tam aspon nebylo to mimino. Takové hloupé a nelogické citové vydírání se opravdu často nevidí. Kladem Open Water 2 je celkem originalně a nečekaně řešené kdo a kdy umírá. ()

kingik

Velmi intenzivní survival, který na své intenzitě ztratí až v příliš "epickém" závěru. Drama v americko-německé koprodukci je natočeno podle skutečných událostí a tudíž nepostrádá autentické vyznění. Survival dramata mají většinou řídké scénáře, pevně dané lidské charaktery, které se mění poté co se lidé ocitnou v krajní situaci a krajní situace v Odsouzeni zemřít není nijak přehnaná a hlavně tvůrci vynechali trapné žraloky, kteří se přímo nabízeli poté co partička mladých lidí naskákala bezmyšlenkovitě do vody kdesi v Mexiku a vzápětí ke své smůle už se kvůli příliš kluzkému a vysokému kýlu jachty nemohli vyškrábat zpět na palubu, kde je navíc bez dozoru ponechán vřískající kojenec. Všichni a zejména slečny zpanikaří, pomoc je v nedohlednu a vymyslet jak se dostat zpátky na jachtu dá někdy pořádnou fušku. Tady byly hlavním nepřítelem vyčerpání a žízen. Nepřišlo mně, že by se lidé ve vodě chovali nějak nelogicky nebo nesmyslně. Vyzkoušeli co se dalo a chci vidět někoho ( z řad těch, kteří se filmu vysmívají) kdo by se dostal do podobné stresové situace zda by se choval a uvažoval s naprosto chladnou hlavou a napadlo by ho zaručeně spasitelské řešení. To určitě. Sevřená atmosféra trochu povolila zhruba v posledních deseti minutách, kdy to přestalo být napínavé. Do hereckých řad se vedle málo známých herců podařilo angažovat i hvězdičku Cameron Richardson, která nepěkně naplnila rčení o tupých blondýnách. Celkově to však byl zajímavý survival, který byl mnohem lepší než nudný The Reef. ()

Sinecod

Tohle je strašná kravina. A tím, že to je podle skutečné události je to ještě mnohem horší, protože místo aby jsme si řekli, chudáci ty lidi co to prožili, si řekneme: Ty vole, co to bylo za blbce? Doufám, že spoustu těch pitomin z toho filmu vůbec není pravda. Protože dobře, jsme vedle lodi v moři. Napadne nás, že svážeme plavky, hodíme je tak, že se fakt zaháknou na zábradlí lodi, to je velký úspěch. A tím ten úspěch končí, protože jsme tak hloupý, že tam na ty plavky poleze zdaleka nejsvalnatější a nejtěžší člověk co tam je místo nějaký tý vyhublý holky. A když už tam ten těžkej osel leze, dá ruku dvacet centimetrů od tyče, která je součást zábradlí. Ne tak aby se tý tyče podržel a nesklouzla mu po palubě ruka, ale pěkně vedle aby mohl zase spadnout do moře. Jedna bloncka se de kus vedle utopit, jeden týpek se praští o loď do hlavy, druhej se probodne při zápase s druhým, jedna holka nechce na nic čekat a tak plave pryč a zbejvají nám dva lidi, který udělají to, co mohli udělat hodinu po tom, co zjistili, že nemají schůdky. Nad logikou tohohle filmu se snad každý musí chytit za hlavu. No a ano, taky sem čekala na žraloka. ()

Smok

Demencia plavcov vystupňovaná do krajnosti zanechaním novorodenca na palube. Nabudúce mrknem radšej vodné pólo, určite má väčší spád. ()

teutates

Nízkorozpočtové atmosferické dielo,ktoré sa snaží čím najviac vyťažiť na...(podľa skutočnej udalosti)!Avšak atmosféru strieda hrozné"klišé",ktoré potápa jednotlivé postavy a celý film do zabudnutia...niekde sa stala chyba... ()

oje

Vcelku jsem se těšil na bezmoc a paniku, které skupinka propadne. Jejich chování po naskákání do vody ale vypadalo, jako když se na projíždku vydal jedličkův ůstav. Postravy, které jsem si ani po hodině pořádně nezapamatoval, pravidelně umírali hlavně díky své demenci. Ještě horší bylo ale sledování jejich pokusů dostat se po celodenním šlapání vody zpět. Nedočkal jsem se totiž žádného chytrého nápadu, přičemž možností zbývalo stále dost. Jako ukazatel kvality zpracování snad postačí když řeknu, že film točili němci. Jedinou vyzvihnutelnou skutečností tak zůstává inspirace skutečností. S podobnou snahou o přežití se setkáme ve snímku Frozen. Alternativa: Frozen. ()

predators

Tak musím říct, že to vůbec nebylo špatné. Možná to bylo tím, že jsem od tohoto filmu fakt nic nečekal a hle, nakonec to bylo docela dobré.60% ()

PetrPan odpad!

Open Water 2 nestojí ani za zlámanou grešli a psal bych k němu zcela zbytečný komentář opakující zde již nesčetněkrát a mnohdy lépe popsané - mrzelo mě jedině, že nepřiplaval žralok, kterému bych tentokrát popřál dobrou chuť. ()