Pelcovu knihu jsem četl několikrát (i většinu jeho dalších děl, ale žádné již nedosáhlo takové kvality jako první dvě části …a bude hůř, spousta z nich byly vyloženě sračky), zamiloval si ji a dá se říct, že mě coby pubertálního mladíka výrazně ovlivnila. Nikolaevův film skvěle vystihuje atmosféru, ale až nechutně klouže po povrchu a působí to, že jde opravdu jen o bandu línej ochlastanců! A ne snad?:-)(31.5.2009)

Drsná pecka a pro mě jeden z nejlepších porevolučních českých filmů. __ Za bolševika se nežilo dobře (skoro) nikomu, natož pak nonkonformním máničkám, pro které představuje možnost svobodného jednání alfu a omegu jejich životů. Zásluhou černobílé kamery, syrově autentického pojetí a obsazení téměř neznámých hereckých tváří dokázal Nikolaev skvěle a bez příkras přiblížit dobu, kterou bych nechtěl zažít, a lidi, kteří sice nejsou zrovna vzorem slušnosti (jsem velice rád, že zde nedošlo k žádné nemístné idealizaci a banda okolo Olina tak nedělá skoro nic jiného, než že pořádá pekelně divoké párty apod.), ale v hlavě to mají srovnané, a které odvaha nepodvolovat se svazujícímu režimu činí nadmíru sympatickými. Kromě občas trošku slabší technické stránky (kvůli zvuku hercům chvilkami není dobře rozumět), která se ovšem dá částečně přisuzovat záměrné punkovosti celého projektu, mě mrzí vlastně jen to, že je tenhle snímek širší veřejnosti v podstatě neznámý (já sám jsem se k němu dostal prostřednictvím doporučení od kámoše), což mi přijde hodně nefér, zvlášť když vidím, jaké zhůvěřilosti občas slaví úspěch u diváků i kritiky... 90 %(17.5.2010)

Syrová připomínka starých časů. Osobně tenhle typ snímků nevyhledávám, ale promítání na staré promítačce z jednoho z původních 16mm kotoučů, obraz, kde prvních 15 minut je na pravé straně dlouhá rýha a škřehotající zvuk, dodá na atmosféře. Po herecké stránce nic moc, ale Nikolaevova režie hodně zachraňuje. Stejně jako skvělá hudba.(13.7.2012)

Nikolaevovo film se zabývá mě velmi blízkým tématem - underground před revolucí. Doba mániček, nesvobody a undergroundových legend jako Plastici a DG 307. Jsem revoluční dítě a tak nemám na věc stoprocentní nadhled ale i tak je to pro mě další ukázka tehdejší doby. Nemám co dodat, opis knihy se zdařil na jedničku a vulgarita Pelcovy knihy byla udržena na uzdě. Mimo neherce, kteří hráli velice slušně musím ještě zdůraznit role v kterých se objevil Pavel Zajíček a Vratislav Brabenec. Hudba výtečná, atmosféra strhující, vulgarita zarážející. I když tento film nezaujme příliš velkou škálu lidí, pro mě je to srdcovka. Doufám, že i další česká filmová tvorba se také nebude řídit striktními bariérami jako tento film... "Magor a kriminálník. Tak ja vás teda vezmu."(30.1.2008)

Český Lev 1 : Střih + Plakát + 4 nominace: Režie, Kamera, Výtvarný počin - Výprava, Výtvarný počin - Kostýmy(10.2.2008)