Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Série(9) / Epizody(106)

Recenze uživatele Sany33 k tomuto seriálu (12)

Dexter (2006) (S01E01)

Príbeh: Dextera od detstva sprevádza nutkanie na chladnokrvné vraždy. Našťastie sa to jeho rodičom podarilo pochytiť a dnes svoju neukojiteľnú túžbu vraždiť pácha na zločincoch, ktorý si to podľa neho zaslúžia. Navyše je forenzný patológ miestnej polície čo je celkom vražedné kombo. Prevedenie: No nepadol som z toho na zadok ale cením, že to nie je jedno časťová žánrovka a že sa vrahovia budú hľadať viac ako jednu časť na základe indícií. Ako mínus ale vidím hlavného hrdinu, ktorý je teda mega nesympatický s čím mám pri seriáloch celkom problém. Ale nijako sa s tým popasujem lebo ma zaujíma kam sa seriál bude uberať a či je naozaj taký úžasný, ako sa o ňom píše. 70% ()

Krokodýlí slzy (2006) (S01E02)

Príbeh: Na scéne sa objavuje vrah policajta v utajení, ktorý konal na príkaz miestneho drogového bossa. Policajtom na oddelení sa to samozrejme nepáčilo. Vrah z chladiaka zatiaľ mlčí ale necháva Dexterovi odkaz v chladničke, čo je ešte tajomnejšie. Dexova sestra je povýšená a stáva sa oficiálne členkou mordparty aj keď jej priamej nadriadenej to nie je moc po chuti. Prevedenie: Prvá časť bola zaujímavá. Druhá ale nič nové nepriniesla a príbeh sa stáva sterilný. Najzaujímavejšia dejová linka okolo vraha, ktorý vysáva štetkám krv je na bode mrazu. 60% ()

Nevinné mládí (2006) (S01E03)

Príbeh: Policajti sú na zlej stoje čo sa týka vraha z chladiaka a ten sa s nimi evidentne hrá. Dex sa prvý raz pri výbere svojej obete pomýli a prichádza na mravné poučovanie. Páči sa mi ako chladnokrvný vrah dokáže myť dokonalý vzťah s deťmi. Prevedenie: Najzaujímavejšie na časti sú prechody do minulosti a zoznámenie s prvou obeťou. Ale v primetime sa zas nikam nepohneme a to ma na seriály dosť ubíja. 56% ()

Pomocná ruka (2006) (S01E04)

Príbeh: Chladničkový vrah necháva časti strážnika Tučiho na Dexterovi známych miestach. Kým si pospája súvislosti, stopy ho zavedú k telu v opustenej nemocnici. Jamesa kolegovia predhodia ako návnadu na dolapenie bossa miestneho podsvetia. Vrah je stále na slobode. Prevedenie: Diel plný napätia hlavne vďaka fotkám a vďaka najzaujímavejšej dejovej linke, ktorá sa konečne trocha posunula. Dexova ségra stúpa na rebríčku u kapitánky ale aj ta mi tu chýba nijaký waw efekt. 77% ()

Americký sen (2006) (S01E05)

Príbeh: Dexova ďalšia obeť je obchodník s bielym mäsom. Nanešťastie sa mu do cesty zapletie aj jeho manželka, ktorá je rovnako skazená. Jediná preživšia obeť Chladničkového vraha si nevie na nič spomenúť a tak mu Morganová musí pomôcť svojou metódou. Prevedenie: Miami je preslávené drogami a obchodom s ľuďmi. Nie je nič nezvyčajné, že jedena z Dexových obetí bude z tohoto prostredia. Mám pocit, že sa v ňom o chvíľu začne hýbať srdiečko nakoľko sa stále zaujíma o vzťahy a doma mu to tiež celkom ide. Všetko k tomu smeruje. 75% ()

Vráceno odesílateli (2006) (S01E06)

Príbeh: Chľadničkový vrah dostal do povedomia Miamskej polície práve Dextera. Hrá sa s ním ako mačka s myšou a Dexje nútený zakrývať stopy pred vlastnými kolegami. Prevedenie: Páčila sa mi tá hra aj to napínavé odhaľovanie vraha prostredníctvom malého chlapca. V tejto časti konečne nemám čo vytknúť. Napätie bolo dokonalo stupňované a dalo sa na to dobre pozerať. Dextera vidieť zahnaného do kúta je celkom novinka. 91% ()

Okruh přátel (2006) (S01E07)

Príbeh: Oddelenie vrážd oslavuje dolapenie hneď dvoch vrahov. Mladý Jerremy, ktoý je správaním dokonalé kópia Dextera a Chľadničkový vrah, ktorého usvedčuje hneď niekoľko nezameniteľných dôkazov. Všetko ale môže byť inak ako sa na prvý pohľad zdá. Prevedenie: Časť drží diváka v dokonalej ilúzií úspechu. Posledné sekundy otočia misky váh na úplne inú stranu a to dodáva epizóde nezameniteľný feeling. Príbeh s návratom polepšeného tatinka z basy má tiež svoje čaro a tiež neviem kam sa to až posunie.  90% ()

Cvokař k večeři (2006) (S01E08)

Príbeh: Séria podivných samovrážd úspešných žien dovedie Dexa k jeho ďalšej obeti, ktorá mu pred smrťou otvorí bránu do minulosti a rozviaže jeho vzťah k Rite. Na pozadí prípadu odhaľujeme skutočnú totožnosť Chľadničkového vraha. Prevedenie: Ja som od začiatku vedel, že je RIta neuveriteľne sexi žena. Ale až v tejto časti sa skutočne predviedla. Dráždenie s Larou Croft a potom toto opretie o dvere. Seriál sa mi začína páčiť. Múdre od autorov, že odhalili identitu Chladničkového vraha nakoľko každý, ktorá má iba trocha nadpriemerné IQ musel už tušiť, kto to bude. Dexove terapie tiež na jednotku. nemám čo by som vytkol, seriál ma dosť dostal a teším sa na ďalšiu časť. 95% ()

Táta to ví nejlíp (2006) (S01E09)

Príbeh: Dex zisťuje že mu jeho adoptívny otec nepovedal celkom pravdu o jeho biologickom otcovi, ktorý mu z čista jasna odkázal celý svoj hnuteľný majetok. Dex ale cíti že tu niečo nehrá a Chladničkový vrah je bližšie než by sa mohlo zdať. Prevedenie: Veľmi dobrá časť s rodinným výletom ala dvaja vrahovia a dve hlúpe naivky. Vedľajšia dejová linka so svedomím policajného kolegu bola tiež celkom tajomná a zaujímavá ale pointa vyfučala do vetra jedným rozhovorom čo je celkom škoda. Ale na Haity sa ešte podľa mňa vrátime. 91% ()

Vidět rudě (2006) (S01E10)

Príbeh: Chľadničkový vrah všetku vyčerpanú krv zo štetiek vystriekal v izbe číslo 103. Dexterovi sa pri pohľade na túto izbu vynorili démoni minulosti a spomienka na mamu. Bautista je  na dobrej stope. Prevedenie: Najskôr som si myslel, že Dex dostal orgazmus keď videl toľko krvi ale všetko sa nakoniec vysvetlilo. Tvorcovia divákov napínajú ako tetivu v luku len dúfam, že nepraskne priskoro. Očakávam grandiózne finále. 95% ()

S pravdou ven (2006) (S01E11)

Príbeh: Dexter je v tom až po uši lebo osobu jemu najbližšiu unesie Chľadničkový vrah. James mu neverí a snaží sa ho zdiskreditovať. LaGuertová prichádza o svoje teplé miestečko a vracia sa ako detektívka na ulicu. Riita prinesie deti do väzenia aby im Paul vysvetlil za čo sedí. Prevedenie: Všetky dejové linky šlapú na 100%. Dex je vo vytržení a robí chyby. najviac sa mi páčilo ako prevzal iniciatívu v byte Rubyho. Napätie sa dá krájať a aj napriek tomu že som na nohách už 18 hodín tak neodolám a púšťam si finálny diel. len si ešte zbehnem urobiť trojité presíčko. 95% ()

Volání krve (2006) (S01E12)

Príbeh: Dex zbiera omrvinky, ktoré mu zanechal Chľadničkový vrah aby sa dostal k pravde o sebe a svojej rodine. Musí sa rozhodnúť či bude veriť Harrymu alebo novému samozvancovi, ktorý ho vidí takého aký skutočne je. Paul sa snaží z väzenia presvedčiť Ritu, že Dexter sa iba pretvaruje a v skutočnosti je úplne iný. Prevedenie: Nepamätám sa, kedy som si finále nijakého seriálu takto užil. Ale na druhej strane sa bojím, že po takejto genialite budem v ďalších sériach už iba sklamaný. No uvidíme. 100% ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021