Tři sta let po škole! Tak zněl ortel vynesený před mnoha a mnoha lety nad Saxánou, studentkou čarodějnické školy v Říši pohádek, která utekla do světa lidí za svou první láskou Honzou Bláhou. Saxána nyní žije normálním životem v krásné rodinné vile se svým manželem Janem, dcerkou Saxánkou, bláznivou tetou Irmou a strýcem Evženem. Na co ale úplně zapomněla, je půda skrývající tajemství o jejím předešlém čarodějnickém životě. Právě toto maminčino tajemství náhodou objeví dcerka Saxánka, která se nenadálou souhrou okolností a své zvědavosti ocitne v kouzelné Říši pohádek plné trpaslíků, rarachů, draků, bazilišků, šotků a morkolabů. Na malou holčičku čekají neuvěřitelná dobrodružství neznámého světa, který se právě ocitl na pokraji zkázy. Odvážná Saxánka za pomoci svých nových pohádkových kamarádů rozplétá zamotaný svět pohádek, který se zlými silami snaží ovládnout komiksový gangster Crashman. Žákyni 2.B čeká nelehký úkol, jak se vypořádat se všemi nástrahami podzemní říše, přelstít komiksového gangstera a dostat se zpátky domů k mamince. (oficiální text distributora)

SoolenJV odpad!

Vorlíček asi hodně zestárnul a projevují se na něm neduhy stárnutí - senilita a demence. Scenáristicky nezvládnuté, vykrádající nejen původní Dívku na koštěti, ale i legendární Arabelu (kostým čarodějnice, pan Vigo), technicky prachbídné - CGI na úrovni Kozího příběhu a mizerné postsynchrony a pokud jde o humor, tak velmi nevyvážené - od velmi infantilních vtípků, až po humor nepříliš vhodný do dětských filmů. Tohle se nemělo stát... ()

Nivenx odpad!

Tak asi takhle. Vorlíček nám zestárnul a vytvořil dílo senilního důchodce, kde každý dialog, který řeknou, je naprosto otřesný, nezábavný a neskutečně nudící. Herci hrajou hrozně a příběh žalostný. Jediné co se tam povedlo byly efekty a prostředí, které bylo okoukáno z Harryho Pottera. odpad! ()

Mylouch

Už jenom s předělávkou postsynchronů (marnost současné české tvorby) by to mohly být poctivější 2*, které by se však originálu ani Potterovské sáze stejně nepřiblížily. Podnět pro introspekci a pokání všech zúčastněných. ()

mr.filo

Výrazně nepovedená interakce animovaných kreatur a lidských herců. Dětští herci bez hereckých vlastností. 75 mil. bych využil opravdu jinak. zase na druhou stranu, být hérečkou, tak sem za prachy vděčný... ()

Estrellita

A víte co? Já jsem se bavila! Malá Saxanka je roztomilá pohádka s otřesnou animací postav a otravnou "lacinou" kombinací mizerných triků s reálnými záběry. Ale příběh jako takový se mi docela líbil... Návrat do podzemní říše se ale nesmí brát jako pokračování prvního dílu. Ani se nesnažte porovnávat Saxanu ze sedmdesátého prvního s tímhle polokresleným blábolem! Každopádně, ať už je kvalita snímku jakákoli, několik hlášek mě rozesmálo a Petr Nárožný se svým "trpajzlikem" je nezapomenutelnej jako vždy! :) 50% ()

Saraph odpad!

Ono snad ani není potřeba dlouze obhajovat, proč jsem zvolil odpad a ne nic jiného. Však to celé muselo být natočeno s plným vědomím všech, že to bude propadák. Pochybuji, že někomu zářily očíčka nadšením a s myšlenkou "Tak, tohle bude pecka!" ()

DJ Rocco iNc odpad!

No, hrozné sklamanie. Čakal som od toho oveľa viac. Keď som videl niekde v telke rozhovor s Petrou Černockou, kde sa bavila o vzkriesení Saxany, už vtedy mi to pripadalo dosť divné ale pomyslel som si, že to možno bude iné, lepšie. V novej dobe, s viacerými vymoženosťami na vizuálne efekty? Dopadlo to horšie, než som čakal. ()

Mrkvič

Nebýt všech scén s Bohdalkou, tak bych nechal na dvou hvězdičkách, protože se místy může divák pousmát a ooooobčas je to i hezky technicky zpracované. Jenže až na tu snahu technicky zaujmout (ač to vypadá hůř než intra do o několik let starších her) to nenabízí vlastně nic. Vtipné to může přijít jen malinkým dětem, kterým ani nebudou vadit herecké výkony dětských herců. ()

A.L.E.S.

Pokud se na to nedokouká ani moje máma (vzpomenuv na nekonečnou Ulici), tak už je to asi hodně špatný. Trpěl jsem asi hodinu, než jsem si uvědomil, že jsem se vážně přehmátl v tlačítku na ovladači. Triky a veškeré efekty jsou na dnešní dobu a české poměry slušné, ale to je vedlejší. Scénář a výkony herců - bohužel i těch nejlepších - zkrátka pokulhávají, jsou nepřirození a nevěřím jim ani slovo. Chápu, že pan Vorlíček (všechna čest panu režisérovi) chtěl pokračovat, protože se mu konec Dívky na koštěti zdál moc otevřený, ale není to ono. Vážím si jeho tvorby a toto považuju za malé faux pas, které si časem zase napraví na původní úroveň. ()

honza7 odpad!

Saxánka a lexikon kouzel... tak zní název, který má být pokračováním oblíbené pohádky - "Dívka na koštěti". NE! Ve skutečnosti je to spíš senilní Bohdalová budující si kult osobnosti. Trapné "vtipy", za které by se nemusel stydět ani sám Troška, debilita lidí a totální nesympatičnost herců. Geniální ukázka toho, jak zkurvit oblíbenou pohádku tak, že se ani na ten originál nemám chuť podívat. BRAVO pane Vorlíček! Tímto Vás zapisuji vedle pana Tománka na blacklist! ()

Ryuuhei

Jak to může dopadnout, když se naši milí čeští filmotvůrci rozhodnou natočit pokračování k něčemu, co sklidilo velký úspěch před celými 40 lety? V první řadě, působí to celé lacině - efekty těžce digitální, jako by nestačil rozpočet. Humor absolutně nefunkční. Jakýkoliv pokus o nějakou „dobrou hlášku“ evokoval výstup zkrachovalého komedianta a následné ticho v sále. A buď jsem to tam viděl/slyšel jenom já, ale nejednou padla narážka sahající až do trochu perverzního humoru pro dospělé, která nevím, zda byla původně zamýšlena, ale skutečně tomu nijak nepomohla, naopak. Dějově těžce hloupé. Některé dialogy byly úplně mimo skutečně dění na obrazovce. Postavy byly vesměs jen figurkami pro vyplnění rádoby vtipných vložek a absolutně pak nezáleželo na jejich dalším osudu. Ne, prostě ne, tohle není povedený film a už vůbec ne pokračování něčeho jinak tak uznávaného. Jistá malá hodnota ve formě odkazů a nostalgie tam je, ale to je tak všechno. Sice jsem se u toho nějak extrémně nenudil, ale vidím v tom tu nedotaženost a vůbec i zbytečnost. ()

Lachtaan

Je až nepřístojné, jak mohla tak geniálně vtipná a zahraná Dívka na koštěti dostat po x letech tak nechutné pokračování. Tenhle pokus o film nelze ani považovat za snímek. Jedná se o směsici odpadků, které tvůrci posbírali kolem popelnic a splácali je do hodinu a půl pohyblivého obrazu. ()

anli

Tak z tohohle pokračování je mi opravdu smutno.Tolik času,energie a peněz a takovýhle výsledek.Scénář je opravdu,velmi mírně řečeno,téměř o ničem a je opravdu vidět,že pokračování jednoho z klenotů české fantasy tvorby se tudy ubírat nemělo.Jediné co potěší je vizuální zpracování,které je opravdu špičkové,jen mi připadlo použití počítačů příliš okaté a místy zbytečné.Proč je malý hrdina generován počítačem,místo aby ho normálně někdo hrál?Je to zbytečné a navíc nesmyslně drahé a časově náročné.Čarodějnické podzemí je slušně zpracované a místy i docela vtipné(záchodky,automat,hostinský-kostlivec atd.),místy je ovšem vidět,jak postprodukce filmu velmi dlouho vznikala a spousta věcí se dodělávalo hodně dlouho po samotném natáčení a dělal to úplně jiný tým lidí.Je tu spousta odkazů na českou klasiku,hlavně tu Vorlíčkovskou(Arabela),i když například synopse s komiksem( a odkaz na"Kdo chce zabít Jessii?"je úplně mimo a nehodí se sem.Helena Nováčková jako mladičká Saxana je roztomilá a druhým a posledním kladem filmu.Dospělí herci hrají víceméně křoví,i když v případě třeba Petra Nárožného či Oty Jiráka velmi příjemné.Jen z úcty k režiséru Vorlíčkovi a vcelku vydařenému vizuálnímu pojetí dávám 20%,protože jinak opravdu nemohu i při nejlepší dobré vůli(a že by byla).Je to opravdu určeno těm nejmenším,do nějakých maximálně osmi let věku. ()

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012

Taková normální rodinka je zpět!

Taková normální rodinka je zpět!

20.04.2007

Je už takovým nepsaným zvykem, že se úspěšné filmové tendence ze zahraničí časem dostanou i k nám. V zámoří trend nekonečných remaků a pokračování snad už dosáhl svého vrcholu, zatímco u nás se tato… (více)