Tři sta let po škole! Tak zněl ortel vynesený před mnoha a mnoha lety nad Saxánou, studentkou čarodějnické školy v Říši pohádek, která utekla do světa lidí za svou první láskou Honzou Bláhou. Saxána nyní žije normálním životem v krásné rodinné vile se svým manželem Janem, dcerkou Saxánkou, bláznivou tetou Irmou a strýcem Evženem. Na co ale úplně zapomněla, je půda skrývající tajemství o jejím předešlém čarodějnickém životě. Právě toto maminčino tajemství náhodou objeví dcerka Saxánka, která se nenadálou souhrou okolností a své zvědavosti ocitne v kouzelné Říši pohádek plné trpaslíků, rarachů, draků, bazilišků, šotků a morkolabů. Na malou holčičku čekají neuvěřitelná dobrodružství neznámého světa, který se právě ocitl na pokraji zkázy. Odvážná Saxánka za pomoci svých nových pohádkových kamarádů rozplétá zamotaný svět pohádek, který se zlými silami snaží ovládnout komiksový gangster Crashman. Žákyni 2.B čeká nelehký úkol, jak se vypořádat se všemi nástrahami podzemní říše, přelstít komiksového gangstera a dostat se zpátky domů k mamince. (oficiální text distributora)

farfalla odpad!

Nedokázala jsem si představit, jaký příběh po 40 letech naroubujou na jednoduchou zápletku Saxány v říši lidí. Myslím, že ani sami tvůrci neměli žádnou ucelenou představu a podle toho vypadá i toto zbytečné pokračování. ()

Stružák odpad!

Panebože, za co nás ty scenáristi trestaj?! Ale je fakt, že by bylo nefér všechen tenhle odpad svalovat jenom na scénář. Tady je totiž špatně absolutně, ale absolutně všechno. Scénář, herci, dialogy, kostýmy, kamera, zvuky... fakt všechno. ()

SpaceOdyseus odpad!

Vizuálně to je opravdu odpudivé, příběhově tupé, ani se nechce věřit, že za tím stojí stejný tým jak za nestárnoucí jedničkou. ()

Harapes odpad!

Odpudivý film,kde digitální triky jsou strašné,jakož i postavy z říše pohádek.Do toho paní Irma stále hledá ženicha,řešíme vydání knihy,dostaneme se i k soudu.No proboha,jak se pod toto může taková ikona českých pohádek pan Vorlíček vůbec podepsat???Asi opravdu nej z filmu si užijete po začátku filmu,kde se vypráví o minulosti Saxany,respektive si připomeneme první díl.....Hooodně málo na takovouto pohádku. ()

tterez odpad!

Nebyl tam snad ani jeden normální moment! Původní Saxana je bomba, tohle byl neuvěřitelnej paskvil. Příšerná grafika..trapný lidský svět a vůbec děsivý scenář!! Úprkem pryč! A tetu Irmu zastřelit bych prosila! ()

peetriss odpad!

Katastrofa pokoušející se klasický český seriál pozvednout na fantasy světových rozměrů. Výsledkem je však pravý opak, který se utopil v tom nejsmradlavějším bahně trapnosti, neumětelství a ztráty soudnosti. Nechtěně úsměvné laborování s digitální technikou, špatný scénář, režie (nepovedený Vorlíčkův konec kariéry) i herci (včetně těch zkušených). Zajímalo by mě, zda v tomto projektu fungoval nějaký supervizor, který by sladil dohromady herce a následnou digitálně-trikovou postprodukci – z fušerského výsledku to vypadá, že nikoli. Nekoukatelný balast a možná až nespravedlivě krutý debut pro Helenu Nováčkovou, který pravděpodobně pohřbil její kariéru hned v zárodku. Nebezpečný odpad! ()

Rejže

3 poctivé hvězdičky za to, že film vznikal jako jeden z experimentů napodobující západní animační prvky 3D a proto se datum premiéry neustále odkládalo. Děti tento film ocení a bude je bavit. Já jsem se také pobavila, ale jakožto náročný divák jsem měla s některýma figurkama problém. Působily právě příliš dětsky. Možná v kině bych měla jiný pocit. A to je zase špatně. Film má být dobrý nejen v kině, ale také na televizní obrazovce či dvd. Staré triky před čtyřiceti lety působily dokonale, uvěřitelně... Když to porovnám s trikama ve Třech bratrech, tam ta grafika je o dost propracovanější, nehledě na příběh, pouze na techniku natáčení, střih a postprodukci. Na druhou stranu není to film jednou a dost. Ráda se podívám znovu a klidně budu rozvíjet své kritické myšlení. Potrápit se nad něčím, co člověk očekává, že má být "dobré". Nejsem tip-kritik a proto na druhou stranu jsem ráda, když některé filmy tyto pocity ve mne vyvolávají. Spíš mi mrzí ta snaha modernizace za každou cenu... kde skřítci nemusí být animovaní, ale klidně je mohou zastoupit hrané postavy. ()

Mikeel

Ne, nedám odpad. Vlastně ani nevím proč, protože tímhle "výtvorem" totálně zesrali původní film a mě totátně znechutili. Navíc takové digitální efekty v 21. století, to byl fakt mimoooo. Scénář na dvě věci, ale nejvíc mě zarážely totálně nepřirozené výkony herců. Tenhle film by zasloužil tu nejzlatější malinu, která kdy byla dána. Možná, kdyby to neodkazovalo k Dívce na koštěti, tak by se to dalo brát jako špatný vtip, ale tohle je totální devastace skvělé a originální předlohy. Přesto nedám odpad, protože s katastrofou jsem počítal a tak jsem asi po dvaceti minutách rezignoval a řekl, že si budu připadat jako na tripu úplně zadarmo a bezbolestně... A ten trip jsem si ve výsledku na jednu hvězdičku vcelku užil... Ale už nikdy víc prosím! Jinak bych se z toho už taky nemusel probrat! :D ()

bohemia_regent

Zdejší hodnocení je exemplárním případem syndromu přemrštěného, a tudíž nenaplněného očekávání. Zatímco uživatelé imdb.com nemůžou vědět, že Dívka na koštěti se u nás dávno stala klasikou s 82 % na čsfd.cz, a proto ji ohodnotili 71 %, a zároveň nepostiženi výše zmíněným syndromem udělí Saxáně a Lexikonu kouzel 39 %, zdejší uživatelé jsou podstatně kritičtější. Jistě, není to žádné veledílo, Dívka na koštěti byla o moc lepší, ale jedna hvězda pro Saxánu je málo, a dát dokonce „odpad!“ je nespravedlivé. ()

HonzaSim

V první řadě musím říct, že Dívka na koštěti patří mezi mé nejoblíbenější "české" komedie a byl jsem hodně zvědav na pokračování. Ovšem jen do té doby, než jsem slyšel první dojmy diváků a trailer. Takhle zprznit tak fantastickou komedii, to se vážně nevidí. Málokdy se stává, že u filmových sérií další díly předčí "jedničku," toto bylo však nebe a dudy. To, že Saxana a lexikon kouzel patří k nejdražším projektům české kinematografie, nad tím zůstává rozum stát. 55. nejhorší film na ČSFD, to mluví za vše. Jelikož jsem věděl, co mě čeká a počítal jsem s nejhorším, rozhodl jsem se odpadu vyhnout za zvučné herecké obsazení. Mají čeští herci takového formátu jako Jiřina Bohdalová, Jiří Lábus, Josef Somr, Petr Nárožný, Jan Hrušinský zapotřebí být spojováni s něčím tak otřesným? Škoda, že hlavní hrdince se role nedala věřit. Hodně filmu uškodil i fakt, že ho tvořilo více týmů a natočení trvalo tolik let. Upřímně lituji všechny, kdo za tento film vyhodili peníze a šli na něj do kina. 3D postavičky se mi vůbec nelíbily, přesto bych byl ochoten je tolerovat, kdyby jich nebylo tolik a nebylo tam až zbytečně moc efektů. Přesto se ale najde nějaké pozitivum. Za zmíňku stojí čarodějnická škola, která snad jediná na mě působila nostalgicky. Za zmíňku stojí i pan ředitel, lexikon a pár vtipných situací. Vážně toto režíroval režisér Arabely, vodníků, Popelky a dalších? Postava Crashmana se do tohoto příběhu absolutně nehodí, stejně jako pana Viga z Arabely. I když obecně nejsem v hodnocení filmů tak kritický jako většina uživatelů, nemůžu dát více než jednu hvězdu. Chudák Vladimír Menšík a Helena Růžičková, ti se asi musí obracet v hrobě. Dívka na koštěti je oproti této trapné parodii naprosto geniální. Sečteno podtrženo, "dvojka" je pro mě velkým zklamáním, ale pokud bych toto musel obsolovovat ještě jednou, pravděpodobně bych skončil na odpadu. 15% ()

filipvrbik

A zase jsem viděl jiný film, oproti původní Saxáně více pro děti, efekty na to , že to je české dílo super, příběh milý...no asi jsem ožralý senilní důchodce (Tetsuo) viděno v kině 90% ()

Yokolobuna

Vstupenka do Kina byla na den dětí zadarmo, s kamarády jsme si řekli, že pokud dopadne maturita tak na tenhle kakanec zajdem :). Zašli jsme a kupodivu to nebylo až tak příšerné. Jasně herci byli úděsní zejména Petra Černocká a představitelka malé Saxany, ale jakýs takýs potenciál k pobavení tenhle slátanec má... 3/10 ()

Strike odpad!

Jeden z najjasnějších odpadů co jsem kdy dal. V tomhle filmu je snad opravdu všechno špatně. CGI vypadá hnusně a nefunguje samo o sobě, natož v interakci s živími herci - to vůbec. Většinou to je tak , že herci koukají a šahají do prázdna. V jednom záběrů, kdy Saxana vzlítá na koštěti, pravděpodobně nějak vyšlápla z pozadí a úplně jí zmizí nohy - no děs. Herci jsou pekelní - ale zde je to asi tím, že opravdu nemají co hrát, scénář je děs, nebo jsou jejich postavy zbytečné (Nárožný). I když vlastně všechny postavy jsou zbytečné, protože něco jako děj zde není. Ve filmu je taky opravdu mnoho neligočností a wtf věcí, které popírají nejen samu sebe, ale také předchozí Dívku na koštěti (dále DnK) z roku 1971. Tak jen něco na ukázku - jsou zde spoilery, ale to v případě tohoto filmu vůbec nevadí.Hned na začátku je cca 4 minutový sestřih Dívky na koštěti a k tomu voiceover co se v ní událo a co bylo dál, když pominu to, že se zde říká, že Saxána z DnK vystudovala a pak měla holčičku - zde je holčičce cca 7 let, tzn. měla ji v cca 50 letech, tak se v úvodu také zmiňuje, že škola kouzel je někde po Pardubicema nebo Jičínem (což není moc u sebe), ale za dalších 5 minut se do ní dostanou skokem do studny, která je v Praze... Dále co si pamatuju, tak v DnK se tatínek (Menšík) ,,staré" Saxány napije lektvaru, aby mohl zůstat mezi lidmi - zde se ho ale malá Saxana vydává vysvobodit v zemi pohádek z moci Baby Jagy (evidetně ta z Mrazíka!!!), kde je zavřen v podobě netopíra (ano Menšík již nežije)... další WTF je přítomnost čaroděje Viga, který se normálně vyskytuje v ARABELE - zřejmě pohádkový crossover... No prostě jeden velkej blázinec. Oprvadu netuším, kdo je cílová skupina - děti to asi nebudou, protože hlavní část filmu je o tom jak stará teta krade a lstí loví ženichy (což se na konci rozuzlí megawtf scénou, kde se roztrojí...). Naopak dospělí u tohodle filmu si budou od začátku klepat an čelo a nebudou vědět co se tam jako moc děje (pokud toteda nebude ta samá sorta, co chodí na Líbej jako Bůh). P.S. jediný co mě trochu pobavilo a přiučilo, byla to, že když ze záchodu pro draky (opravdu) vyjde drak a místo mytí rukou se napije a odplivne - tak nějak jsem pochopil, že draci asi vykonávají potřebu tlamou... ()

M.E.K.Y odpad!

Čistě z nostalgie jsem si nenechal ujít pokračování dnes už legendární komedie Dívka na koštěti a i přes hrubě podprůměrná hodnocení jsem to risknul. Dopadlo to tak, že ač byla očekávání nulová, toto pokračování ztělesňuje naprosté fiasko. Je to na plné čáře totální slátanina, hustící do diváka abnormální dávku stupidních dialogů a nepochopitelných scén, dělající z herců šašky a zkoušející prorazit humorem, jež je ovšem tragický! Grafika pohádkového světa je naprosto tristní, vyvolávající dojem hraní počítačové hry. Nefunguje zhola nic, Václavu Vorlíčkovi jsem sice nevěřil, ale touto stupiditou pouze potvrdil to, že "formu" měl ve svých raných počátcích a dnes jeho "veledíla" s přehledem spadají do největších "s*aček" české kinematografie. Závěr? Kdo nemusí, nechť toto přehlédne a nekazí si zbytečně den! ()

arcticsky

Tak to jsem z celkového hodnocení vedle jak ta jedle...film byl vtipný a postavičky velmi zábavné, obsazení v pořádku. Je mi fuk jak digitálně nebo nedigitálně bylo vše provedeno, prostě se mi to dost líbilo......70%...že bych senilněl? Nebo senilní tolik ostatních diváků kteří dávají odpad? Zdá se, že se spíše automaticky přizpůsobují většinovému hodnocení. Toho už jsem si zde všiml vícekrát. Opravdu jiné vysvětlení nemám. ()

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012

Taková normální rodinka je zpět!

Taková normální rodinka je zpět!

20.04.2007

Je už takovým nepsaným zvykem, že se úspěšné filmové tendence ze zahraničí časem dostanou i k nám. V zámoří trend nekonečných remaků a pokračování snad už dosáhl svého vrcholu, zatímco u nás se tato… (více)