Velkej biják

• Česko Děsnej trhák (více)

Příběh nové komedie Velkej biják pojednává o čtyřech ne až tak úplně malých sirotcích – první z nich vychovává kurátor v Louvru (kde slídí také vraždící albín), druhému se podařilo utéct z mexických wrestlingových zápasů, třetí právě jen tak tak přežila útok hadů v letadle a čtvrtý je docela “normální” příslušník “X-mutantí” komunity. Smůlou pronásledované kvarteto navštíví továrnu na čokoládu, kde narazí na kouzelnou skříň, která je přenese do světa jménem Gnarnie. Zde se setkají s trochu pošahaným kapitánem pirátské lodi a několika studenty čarodějnictví a nakonec spojí síly s moudrým, ale nadrženým lvem, aby společně porazili zlou Bílou čarodějnici... Velkej biják je nejnovějším počinem nových králů filmové parodie – Jasona Friedberga a Aarona Seltzera – kteří si tentokrát vzali na mušku ten největší žánr ze všech: hollywoodské velkorozpočtové a speciálními efekty přecpané blockbustery. Poté, co si úspěšně vystřelili z hororů a romantických komedií coby dva z šesti scénáristů filmu Scary Movie: Děsnej biják a scénáristé a režiséři filmu Děsnej doják, se nyní zaměřili na žánr, který dosud zůstal nepovšimnut – letní a podzimní pilíře hollywoodské produkce – a znovu dokázali, že jsou hrdí na to být “jako první druhými”. (oficiální text distributora)

sedm.1

Že by se pánové Friedberg a Seltzer rozhodli pohřbít žánr parodie?Epic Movie je sice mé první setkání s počinem těchto tvůrců,ale již nyní mám jasnou představu,co od těchto dvou prznitelů čekat v jejich následující tvorbě.Po dějové stránce se toho asi moc vytknout nedá,parodie byla vždy jen slepencem scén parodujích nespočet jiných filmů a jejich soudržnost byla pokaždé velmi křehká,ovšem zároveň naprosto nepodstatná.To nejpodstatnější v parodiích tvoří totiž pouze vždy jen úroveň vtipu.A v tomto případě je toto filmařské duo totálně mimo.Počet zparodvaných filmů je tu sice neskutečně vysoký,ovšem naprostá většina scén je trapná,nehumorná,bezvýsledná a ikdyž jsem 99% "zprzněných" scén ze svých slavných předchůdců znal,v Epic Movie tento druh humoru jednoduše nefungoval.Sice bych lhal,že jsem se několikrát nezasmál,ale to zase stejně nebylo zvýšenou úrovní vtipnosti filmu,ale spíše vybavením si originálu a využití vlastní fantazie.K dobru tak mohu připsat snad jen pár vtipně se šklebících herců,ale jako celek je Epic Movie zkrátka z 90% trapný a ze zbylých 10% jemně zábavný. ()

iXtr3m3

Čo už len napísať k tomuto snímku z tak úžasnej série? Tak by som skúsil svoje amatérske preklady/prevedenia názvov do slovenčiny. Epic Movie = Epic Fail resp. Epický omyl, Dissaster Movie = Filmová pohroma resp. pohroma pre filmového fanúšika, Superhero Movie = Superhrdinov trapas, Meet The Spartans = Vidieť Sparťanov a zomrieť atď.... ()

Han22

Tohle je tak na hraně - mnohem lepší než Disaster Movie, ale horší jak Superhero Movie. Příběh tu je a celkem slušný, nenudí to, ale totálně trapný scény jsou s těmi dobrými tak půl na půl. Půl hvězdičky za využití Promiscuis Girl od Timbalanda k sexu s Mystique. ()

NICOX odpad!

Je otázka proč sem se na to vůbec dívala, když sem věděla, že to nemůže dopadnout dobře. Ale mnohem zásadnější otázka je jiná. Proč se tyhle parodie, který už nějakej ten pátek prostě vůbec nejsou vtipný, točej? 10 % ()

Herráček odpad!

Začínám mít zvláštní slabost pro vyhledávání sr... řekněme nepatřičných filmů... Pokud chci něco parodovat, tak paroduji především to, co jsem si vybral a ne v prní řadě sám sebe... Ale nebuďme puritáni... Pokud chcete zabít hodinu a půl, tak prosím... ()

xaver

Komedie? Zasmál jsem se akorát nad oficiálním textem distributora. Parodie? Velice slabá a primitivní. Dobrodružný? Dobrodružství je leda tak sledování tohoto blábolu. ()

joora1 odpad!

Po dlouhé době film, který se dá nenuceně hodnotit jako absolutní shit:). Pokud na film nekoukáte v totálním zhuleném stavu nebo jinak omámen, nemůže se to nikomu líbit. Děj nesmyslný, skákání od jedné parodie ke druhé, nechutnosti, super trapné vtipy, špatní herci..učebnicová ukázka, jak zbytečný a nesmyslný film dokáže být. Pokud si Velkej biják najde své publikum, tak klobouk dolu, ale asi to nebude u normálních lidí. ()

Witta odpad!

Odpad je pro tento film ještě výborné hodnocení. Je až s podivem jaké shity lze natočit a kolik jsou schopny vydělat. Viděl jsem spoustu hrozných filmů, ale tohle je rozhodně jeden z nejhorších a za poslední dobu určitě nejhorší. ()

MareT. odpad!

Nic tak odporného, nevtipného a trapného jsem v ŽIVOTĚ neviděl a považuju tenhle film za jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl! ()

wosho

Platí co u Děsného dojáku. Velký biják je prakticky okopírovaný debut tohoto zvláštního dua režisérů. Ale docela slušně jsem se u toho pobavil, jen divák nesmí moc očekávat. Jen vypnout mozek a uvolnit se. Na druhou stranu jsem to viděl v práci, bez zvuku, když jsem dlouhou dobu seděl u scaneru a vkládal jsem nové smlouvy našich klientů-u té záživné činnosti bych byl spokojen snad se vším :-) ()

Free_player

Ty dvě hvězdy jsou za tu scénu jak tam rádoby Samuel El. Jacksson huláká že má těch zasranejch hadů dost :D to jsem fakt už musel začít řezat , ale jinak ten film stojí totálně za hovno .... ()

Janega

Jedna z dalších paradujúcich blbostí, na ktorých sa rád zasmejem. Jennifer Coolidge je dokonalá Biela Mrcha. ()

enyama odpad!

Když jsem zavřela oči a uši pozbyly shopnost vnímat, tak se mi zdál film v této fázi dokonce velmi zábavný:-D Ale pak mi došlo, že je to můj sen!! Předtím, než jsem upadla do říše snění, jsem však nezaznamenala nic, co by se blížilo nějaké kultuře filmu!! Spíše prznění dosavadních snah jiných tvůrců!! ()