Andersis

No popravdě sem od mistra gore efektů čekal víc. Ale s takovou je to průměrná zombie horor kde prakticky neuvidíte vyrvané střeva nebo něco podobného. ()

jarkolar

Zombie vypadají fakt luxusně, akce dobrá, děj taky. Bohužel nemůžu si pomoct, je na tom hrozně moc vidět, že je to starej film a některý efekty mi prostě neseděly ... ()

Turiec odpad!

Tak takéto filmy naozaj nemusím. Skôr by som to prirovnal k počítačovej hre na odstreľovanie zombií. ()

agentmiky

Nemůžu posuzovat jedničku z roku 1968,protože jsem ji neviděl.Tento remake byl docela dobrý,masky ušly,někdy byly na svou dobu(90.léta) i hodně reálné,ale co pokulhávalo,byl samozřejmě příběh,který byl celkem taková rutina.Moc mě nenadchnul,triky taky nic moc.Stačilo mi to asi jednou vidět a už se k tomu asi nebudu vracet.Hodnocení:65%. ()

kobejn

Nebýt původního romerova filmu, bylo by to s klidem za 5, takhle je to jen za 4, což dokazuje, že je to velmi dobrý rymejk. ()

PKD

,,Přicházejí, aby tě dostali, Barbaro!´´ No,mě tedy před 25lety, dostali! A jak! Candyman s Lytou Alexanderovou jsou superstars!:) Originál je u mě bezchybný, ale toto...ač je to možná k nevíře...je snad ještě o něco lepší. Bravo! Bravissimo! ()

Žralok

Tom Savini. Člověk který dělal krvavé efekty například pro první Pátek 13. Nebo pro všechny zombie horory George A. Romera (mimo původní Noci oživlých mrtvol kdy byl povolán do Vietnamské války) a je znám jako herec například z filmu od Soumraku do úsvitu (motorkář). Si zde vyzkoušel režii. Jedná se remake kultovního hororu od průkopníka zombie žánru Romera který spolupracoval na scénáři a podílel se i jako producent. Svému předobrazu dělá čest. Vynikající zombíci kteří v některých ohledech dokonce zastiňují i originál. Savini svůj maskérský um ani zde nezapře. ()

K.I.N.G.

Ale toto přece není remake, spíš Tom Savini využil pouze základní kostru originálu z roku 1968. Mnoho věcí tu udělal úplně jinak než jak to bylo v původním snímků a tím pádem byl částečně změněn i celý dej. Mně se velmi líbí oba snímky, jak tento, tak i jeho předchůdce. ()

topi

Remake od Toma Saviniho se mě líbí ještě víc, než originální Romerova verze. Atmosféra nemá chybu, zombíci jsou úžasní a hudební doprovod skvěle pasuje a výborně sedí. Režisér této verze je kultovní maskér Tom Savini a čekal bych, že se v krvavosti rozjede víc, ale stejně i tak některé efekty jsou moc pěkně udělaný, ikdyž je nedělal sám velký mistr. Scénář napsal George A. Romero a hlavní postavy Tony Todd, Patricia Tallman jsou perfektně zahraný, stejně tak, jako odporně nechutnej, na ranu zrající Tom Towles v roli ignorantskýho Coopera. Každému znalci se jeho obličej ihned vybaví ze snímku Henry:Portrait of a serial killer, kde hrál Henryho spolubydlícího, mimořádně oplzlýho a slizkýho. Tyhle role mu prostě nejvíc sedí. Film můžu viděl kdykoliv a vždycky mě dostane svou nádherně zombárnickou a beznadějnou atmosférou. " Jdou si pro tebe, Barbaro..." ()

Brennos

"Jsou jako my. A my jsme jako oni." První a převážná část filmu mě příliš nezaujala, pomalé, především ve stylu "Musíme se zabednit a pan Cooper je (i scénáristicky nevěrohodný) idiot, co zase provede..." Vše přejde k lepšímu až když se na scéně objeví procitnuvší dcerka. Největším kladem filmu jsou určitě masky a proměna hlavní představitelky v "lady s puškou". Za první část **, za konec ****. Celkově přijatelná podívaná, která ovšem příliš nepřekvapí. ()

Vědma

Klasický začátek potom následovala reklama na to, jak s pomocí kvalitních dveří z Hornbachu zatlouct okna (mimochodem ten dům měl víc oken než budova maďarského parlamentu). Ale posledních několik scén celý film rehabilitovalo. A taky se mi líbilo, jak se z vyděšené, mlčenlivé Barbary stala super zabíječka nejen zombíků. ()

Trevor

Dôstojný remake z ktorého prevedením bol pravdepodobne spokojný aj samotný Romero. Na sviatok všetkých svätých, pre iných Halloween som si tento rok vybral predovšetkým tento žáner a klasiky so Zeťákmi a napriek tomu že tento fiom som už videl jeho hodnotenie som si nechal až na teraz... ()

easaque

dneska jsem si vzal na přetřes první pořádný novodobý černobílý (mimochodem existuje i obarvená verze) zombie horor, který jsem zkouknul i s jeho o 21let mladším a barevným bratříčkem. Rozhodně nepopírám, že ve své době to byl průlomový a kultovní film, který svou dobře vybudovanou atmosférou dokázal parádně postrašit milióny lidí. Ale po skoro 50letech působí poněkud omšele, a to nemyslím ani triky či masky - ty jsou dostatečně dobré. Spíš některé scénky a dialogy působí dnes víc úsměvně než bylo zamýšleno. Taky je utahanější a působí minimalisticky, ale příběhu to vůbec neškodí. Remake je dějově hodně podobný, i když v něm samozřejmě změny jsou a podle mě spíš k horšímu. Kvůli nim nebudí takový dojem autentičnosti a zapadá mezi běžný béčkový průměr. Tady si naopak dali práci s pořádnými maskami. Liší se taky závěrem - oba mají něco do sebe, ale přece jen originál nepřekoná a musí se spokojit s druhým místem - víc než 2 hvězdy nedám. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

ilemas odpad!

Remake slavného pro mně komického hororu. Zombíci mě nikdy nenaháněli strach, ale vždy vyvolávali úsměv a trapný pocit. ()

Jino

V dnešní době málovídané remake, které lze označit za povedené. Základní dějová linie se nezměnila, větší důraz je zde kladen na efekty a gore srandičky, které v roce 1968 byly pochopitelně úplně na jiné úrovni, než jakými Savini exceloval tady. 85% ()

cariada

krásná klasika mého dospívání. ted po letech se mě to opět dostalo do ruky a musím říct pořád je to skvělá podívaná,zombi jak maj být.pěkný příběh a zajímavé charaktery postav. ()