Mark1983

Určitě se jedná o jeden z lepších zombie hororů, to v každém případě. Avšak jsem film viděl jako školák tolikrát,že dnes nemám nějakou potřebu se k němu vracet,ale zase na druhou stranu,kdybych ho měl k dispozici,třeba bych jednou zase kouknul. ()

sibskyn

Myslím, že tenhle film, ani nebylo potřeba vytvářet. Originál je dokonalý a tohle se sice snaží, ale je to zbytečnost. Je to zajímavé, že když to režíroval Tom Savini, tak jsem očekával, že masky a gore budou úchvatné. ale gore se tu moc nedostává a masky nepůsobí, že by se až tak posunuli za těch pár let kupředu. ()

CheeseFigure

Najlepšie to vystihla Barbara: Šialenstvo. Ono, tá hrôza ani nie je v zombíkoch, ktorí sú pomalí a ľahko medzi nimi prekráčate. Hrôza sa skrýva v ľuďoch a v tom, ako nevedia spolupracovať. Čím viac sa film blížil ku koncu, tým viac ma bavil. Záver je mix mierne depresie a momentov, pri ktorých sa zasmejete. Áno viem, znie to divne. ()

Pattrick

Nebylo to špatné, ale něco mi tam nesedělo. Hlavně ten ujetej konec. Ale zajímavá atmosféra nastolena, povedené momenty a ty masky :D docela vtipné. Z herců to určitě drží Tony Todd, který mě hodně bavil. Takže když to shrnu, tak mi to přišlo jako průměrný starší zombie horor ()

keram01

Keďže pôvodný film som (zatiaľ) nevidel, nebudem sa púšťať do porovnávania. Pokiaľ ide o NOM 1990, začiatok trochu pomalý, scény na cintoríne miestami až komické. Dej i napätie sa však celkom slušne rozbehli. Útok dcéry "zvnútra" však bol až priveľmi predvídateľný. Pri udalostiach v závere som od hlavnej hrdinky očakával o trochu viac (i verbálneho) moralizovania. ()

Kaylar

K remaku legendárního filmu George A. Romera jsem přistupovala s jistou dávkou nedůvěry, ale musím říct, že film mě nezklamal. Dle mého názoru se jedná o důstojnou předělávku, která se nesnaží nějak bortit hranice žánru. Navíc zombies "typ šnek" mi dávají určitou naději, že kdyby došlo na nejhorší a jejich existence se stala realitou, stačím si v klidu sbalit kufry i já a ujet. ()

tXtX

Jednoznačne najlepší zombie film doteraz, míľovými krokmi predbiehajúci (nie len) Romerov originál zo 68 roku.. Nič lepšie a atmosferickejšie už na túto tému pravdepodobne nevznikne, nikdy. Najväčšia sranda je, že to režíroval chlap, ktorý robil do pôvodného filmu masky. Špičková záležitosť, skvelý soundtrack a výborní herci. 100% ()

pido73

Remake z roku 1968 sa zhostil režisérky Tom Savini a nespravil to vôbec zle v mojom pripade sa mi film páči viac Ako originál. Možno je to tím že som fanúšik zombie filmov ale pre mňa plný počet bodov. ()

destination

včera jsem zkouknul Living Dead z roku '68 a nyní (tento) remake z roku '90... remake je fakt průjem, jediná pozitiva, která jsem našel, jsou: hlavní herec (odpovídá hereckému typu hlavního hrdiny z Noci oživlých mrtvol a Úsvitu mrtvých), hlavní herečka (běžecké výkony v úvodu přesvědčivější v původním filmu, v remaku je více při smyslech - typická last girl standing), scéna s benzínovou pumpou (realističtější řešení)... konec - naprostá nula, další casting hrozný, herecké výkony špatné, zombies - výrazně lepší make-up, ale zahrát strach z ohně jim vůbec nic neříká (v původním filmu útočí na světla a z ohně mají panickou hrůzu)... propastný rozdíl vzniká hlavně proto, že každý z filmů je natočen jiným způsobem: originální snímek je inspirován němými horory 20. let (kde jsou veškeré vnitřní pohnutky postav zachyceny pouze vizuálně, mimikou) a přidává dokumentární ráz (v době rozmachu dokumentárního žánru) - oproti tomu remake se pokouší původní scénář omladit a splynout s proudem akčních hororů přelomu 80. a 90. let (naplňuje představu dobové zábavy, ale nepřináší nic nového) ()

drkaldj

Napravilo to některé chyby které mě štvaly na starší verzi (například je zde kratší stopáž, konec filmu je taky lepší), ale některé chyby to zase kopíruje (film je vlastně totožný s původním až na pár opravdu menších změn). Celkově je to pro mě lepší než originál. ()

Koloman_R

Za mňa dokonalý film. Prvý horor a vôbec film , ktorý som ako dospievajúci mužík vlastnil na nosiči (VHS-ku  mi kúpili rodičia ešte v obchodnom dome Ružinov) a ktorý som videl snáď 20 krát. To, čo by som možno vyčítal iným zombie filmom, tomuto žeriem a nepotrebujem k tomu ani Bhut Jolokiu. Tempo filmu, parádny soundtrack a a atmosféra sú TOP. Funguje na mňa dokonale. Je za tým sentiment, ale aj láska k zombíkom a filmom odohrávajúcim sa v noci. Za mňa nesmreľná klasika, remake lepší ako originál. ()