Anton Corbijn, který se vypracoval na tvorbě hudebních videoklipů předních světových kapel, se pustil do biografického dramatu o svém oblíbenci Ianu Curtisovi, legendárním frontmanovi post-punkových Joy Division. Snímek s bohatou hudební složkou podle knižní předlohy Curtisovy manželky zaujme i diváky, kteří se s Joy Division doposud nesetkali. (oficiální text distributora)

HellW10

Joy Division patří mezi mé nejoblíbenější, a tak jsem si Control nemohl nechat ujít. Jeden ze světlých okažiků biografických filmů. ()

JoudaCZ

Joy Division jsem párkrát slyšel v rádiu, nikdy jsem je neviděl, proto nemůžu hodnotit věrnost podání. Takže jsem na to koukal prostě jako na příběh člověka, jehož duševní vývoj jde od celkem hluboké deprese až po hodně hlubokou depresi, a to bez ohledu na to, jak úspěšný právě v životě je (ponechávám stranou, jestli jeho umělecký úspěch je odvislý právě od té deprese). A to Riley zahrál dobře. Hudební složka filmu byla skvělá (jak jinak, když do vás v prvních minutách filmu pustí Drive-In Saturday...). A nejvýraznější byla obrazová složka, prostě je vidět, že Corbijn je Pan Fotograf a má to v oku. Co záběr, to nádherný obraz. Snad až moc, tak nějak mi přišlo, že se Curtis do těch sraček řítí trochu moc uhlazeně, skoro jsem čekal nějaký happy-zvrat. Nepřišel. Nemohl, já vím. ()

iamblichos

Pre mna ako fanusika Joy Division skvele a dojimave. Naviac sa mi velmi pacila aj vizualna stranka, vela zaberov by som vedel predstavit ako samostatne fotografie ()

J.M.Kubik

Mám pocit že tenhle film je asi záležitostí hlavně pro fanoušky Joy Division (kterým jsem téměř fanatickým)... A i když má fil svoje mouchy, lepší čtyři hvězdy si tento film zaslouží už jen pro tu výtvarnou stránkou. ()

Astu.

Takhle to dopadá, když režisér točí dokument s láskou. Pro někoho možná nudné, pro skalního fanouška Joy division srdcovka. Skvěle obsazení herci, režie, kamera, hudba - všechno vypiplané do detailu. Ta autenticita je ohromující. 8,5/10 ()

stuj

Sonda do hlubin jedné duše. Povedená. Film ale místy ztrácí tempo, takže 4 hvězdičky jen tak tak. Ale téma, atmosféra, hlavní představitel a "barva", to vše je dobré. ()

Aktamix

Pro mne zklamání. Černobílý formát dobrá volba. Sam Riley hraje výborně. Achillova pata příběh a jeho rozvolněnost v čase. První polovina - hodně velká nuda. Až si Curtis začne paralelní vztah a zároveň se začne rychleji rozpadat, tak se vnitřní dynamika trochu zrychluje. Jinak hudba dobrá...a zvláště scéna kdy Ian dostane záchvat při Dead Soul je hodně silná. ()

El_indiano

O Joy Division jsem nevěděl nic a nechal se překvapit. Od té doby je poslouchám a vždy jsem démonickým hlasem Iana a rytmem fascinován. ()

BioRaj

Černobílá širokoúhlá nádhera , která prostě plátnu sluší , s tím se nedá nic dělat a posune to film hned do uměleckého kabátu . Velice příjemný polodokumentární styl , na který se velice dobře dívá . Atmosféra je v celém filmu a ještě větší v Curtisově hlavě. Máte chvílemi pocit , že jste toho všeho součástí . Film Vás zkrátka dostane . Skupinu Joy Division jsem doposud neznal , ale teď když uslyším jen její charakteristický rytmus tak se mi hned vše vybaví . ()

Martazoe

Dívat se tak dlouho na sebelítostivého a nemocného hudebníka, který se utápí v citových zmatcích a depresích, to už vyžaduje tu správnou náladu. Je to obdivuhodně silný film nejen pro milovníky kapely Joy Division. ()

StarFsh

Tak tento film Corbijnovi sadol ako ritz na šerbel, presne toto je jeho žáner, ktorému by sa ako režisér mal venovať. ()

Sejkorka

Iana Cutise, potažmo Joy Division jsem nikdy neznal. Tedy do té doby, co jsem si o nich přečetl v ročence Rock history 1980. Jelikož jsem velkým fandou rockové hudby, stáhnul jsem si tento film. Je velice zajímavě natočený, atmosféru 70.let podtrhuje i černobílé zpracování. Myslím, že může zaujmout i diváky, kteří vůbec nevědí, kdy)o byli výše zmínění. Sam Riley v hlavní roli hraje naprosto skvěle. Zatím jsem ho znal jen jako havrana ze dvou příběhů o královně Zlobě. Též mě zaujalo, že veškeré filmové party Joy Division nahráli herci, tedy včetně zpěvu. Klobouk dolů ! ()

peproch

Výborné biodrama psané a i zahrané z perspektivy manželky Iana Curtise. Samantha M. přehrála celou škálu pozic této postavy, od nadšené fanynky, k odmítané milence, manželce, matce , trpitelce, ovdovělce...úžasná. Může někdo pochopit smutek frontmana? Osamělost? Nikoli, lze jej jen doprovázet. ()