Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

Bilky

Na zombie žáner to bolo veľmi slušná akčná podívaná ale vadili mi tam nezmyselné triky ako z pc strielačiek a zbesilé pohyby nakazených. Jak stádo olympijských šprintérov na 100met. S knižnou predlohou to malo pramálo spoločné, tá bola poňatá ako reportážna kronika udalostí 10 rokov po vojne. Scenáristi sa snažili vyriešiť množstvo epizód pripojením ich spoločným hrdinom a tam dostávala vernosť najviac na prdel. Brad Pitt mal proste priveľa náhod a šťastia pri hľadaní pôvodu nákazy a o jeho schopnostiach a prežití ani nevravím. Škoda, že z toho chcel byť od začiatku veľký a komerčný blockbuster. ()

Hyssi

Jelikož mám rád Zombie filmy a věci s tím spojené rozhodl jsem se na World war Z podívat. A musím říct, že se mi víc než líbila. Celý film má pěkný spád není tam moc nudných části, tím pádem se divák moc nenudí a baví se. Dvě věci co se mi nelíbili na filmu byly asi jen to, že Zombíci jsou ve filmu klony Usaina Bolta. Jsou až opravdu zbytečně rychlí. Druhá věc co se mi na snímku nelíbila byl samozřejmě konec kdy si hlavní hrdina hned na první pokus píchne správnou injekci a zkrotí tak celou apokalypsu. Ovšem celkově se mi snímek vice než líbil, byl napínavý akorát tak akční a měl jsem dokonce rád i hlavní postavy. [85 %] ()

PaTeXx

Neviděl jsem jich sice moc, ale za mě nejlepší film o nakažených (nemám rád slovo zombie, sorry), jaký jsem kdy viděl. Celkově byl film pojatý v diametrálně odlišném duchu, než jeho předchůdci téhož subžánru. Atmosféra byla stylem živelné katastrofy řítící se na vás hlava nehlava (doslova), žádné proplouvání s mačetou mezi hordou padajících končetin a tryskajícího krvavého fondue. I z toho důvodu jsem měl z filmu mnohem větší strach, nemluvě o množství několika famózních scén (zeď, letadlo, plížení v laborce), které dlouho nebudou mít konkurenci. Skvělá práce. ()

Vito_LePour

Dobré to bylo, perfektní koncept, skvěle natočené, napínavé. Leč nezanechalo to ve mně mnoho emocí, chyběl tomu trochu wow efekt. Ale rozhodně to patří k těm lepším zombie filmům. ()

wowylgu313

No, já prostě musel ... Prolomit prokletí "propadáků" a bohužel jsem zavítal do minulosti. A dal repete něčeho co automaticky nezklame. Obsazení nemusím asi ani komentovat s tím spojený herecký výkon taktéž. Chcete epické hordy zombíku v dramatickém podání se znělkou v pozadí co si budete pískat ještě příští týden? Ok, jděte na to! ... Zasloužených 70-75% ... Jsem kritik a beru ohled na ostatní "zombie" filmy. Proto procenta jsou tam kde jsou ... Věřte že tyhle čísla v mém podání jsou víceméně "zlato" mezi filmy. Mírně (píšu mírně!) tu zaostává příběh, je to klišé ale jak už jsem psal, vypněte mozek a koukejte na hordy zombíku v kvalitním provedení. ()

Elvis1994

Suprove sem se bavil , a bylo to napinavy jak ksandy ....Neni to ztrata casu, Brad Pitt jako vzdy briliantni, jeden nejzajimavejsi film o "zombie" akorat me zamrzel ten predcastnej konec. ()

Keytt

Zombíci, zmutované viry, epidemie...tohle všechno už bylo několikrát převedeno na filmové plátno, ať už jako horor či komedie. Po příběhové stránce tedy Světová Válka Z nepřináší nic nového ani originálního. Celý film v podstatě stojí na Bradovi, který si "tentokrát" pro změnu střihl roli hrdiny. Zajímavá však byla i postava Segen, která podle mého názoru mohla dostat více prostoru. Zmutovaní byli správně strašidelní a k tomu tvůrci přihodili i několik slušných lekaček. Jako celek to na mě dělalo celkem dobrý dojem, jen mi nejde do hlavy, jak mohli hrdinové běhat a skotačit se zombíky, když byli oba tak vážně zranění... ()

wesker

Moje oblíbené residentovské téma :) Silná podoba s hrou na PS3 The Last of Us a "Clikeři" kteří taky chodili po sluchu se nezapřela.. dobře jsem se bavil a na opakované shlédnutí doma na BR se těším.Doporučuji pro fandy zombiků :) ()

mikimiki09

Slabý průměr. Možná, kdyby se Brad a jeho dočasní kamarádi nechovali tak nelogicky a místy až debilně, kdyby film nebyl jen o lítání z místa na místo a hledání něčeho, co stejně najdou možná až v dalším díle, kdyby se film držel jen v jednom žánru a nestřídal horor, akční, thriler, sci-fi, drama a kdo ví co ještě, dalo by se asi i říct, že to stálo za to, jít na to do kina. Takhle ale bohužel... ()

Kalidor

Bez debat nejlepší zombie horror od Snyderova Usvitu Mrtvých a RECu. Žádný zdlouhavý uvod, už během uvodních minut tvůrci šlapou na plyn takovým zpusobem, že znovu dýchat začnete až po závěrečných titulkách. A Brad Pitt vůbec nevadil spíš naopak. Pro mě jeden z nejlepších horroru roku. ()

Khare

Velice dobře jsem se pobavila a dokonce po dobu filmu pocítila celé dvě emoce! Poprvé strach, a to v bytovce, která na mě svým tísnivým a špinavým vzhledem zapůsobila tak, že k vyvolání strachu už ani nebylo potřeba zombie, ve scéně s překonáním velké jeruzalémské zdi potom lítost. S chutí se podívám znovu, za totální chcíplost logiky v rekordním čase plus mínus deset minut po začátku filmu jsou ale tři hvězdičky tak akorát. ()

meatball

Zhruba do půlky je Válka Z opravdová pecka, atmosféra je vynikající – doslova nakažlivá. Po jisté události ale jako by něco seplo a najednou je to vlastně horší remake I Am Legend. Bradu Pittovi totiž ty dlouhé pohledy tak dobře nejdou. Davové šílenství by taky asi bylo zajímavější, kdyby nebylo v traileru. Dávám tvůrcům body hlavně za to, že uvěřitelně předvedli zombíky na podstatně větším hřišti než je obvyklé. ()

pan_ponozka

Lahůdka pro milovníky zombíků. Pro nás ostatní zdařilý kousek plný kvalitních digitálních triků, propracovaných scén, s průměrným scénářem a namakanou hudbou od Muse. Myslel jsem, že Brad se po Moneyballu bude soustředit na důstojnější a charakternější role, ale jak to vypadá, ještě se cítí na akční ligu. Tahle; Tom Cruise ve Válkách světů svoje zachraňovatelské ambice spolu se svojí dcerou teprve objevoval, zato Brad Pitt už s nimi vstupuje na scénu a svým supercalm přehledem je mi nesympatický. No, nechám se překvapit detaily po druhém shlédnutí. Zatím poctivé a pevné 3 hvězdy. PS: 3D je úplně zbytečné. ()

RomaS

Když jsi vzpomenu na svůj první zombie film Návrat oživlých mrtvol, kde hnijící kostlivci sotva zvládali překládat haksny jednu přes druhou aniž by si nerozbili čelisti o asfalt, koukám, že se časy změnily. Hrozba new zombie je tady takřka hmatatelná a na první pohled není úniku. Doba nákazy se snížila na sekundy, rychlost nemrtvého je přímo vražedná (Usain Bolt by neměl šanci). Stejnou měrou narostla taky hbitost a agresivita. Prostě super monster zombie. Asi něco jako když vám někdo zarazí krumpáč do hlavy, budete mít sice IQ tykve, ale fyzicky zmutujete do hnijícího Hulka. Realisticky nesmysl, ale divácky nářez. A teď do toho výborný Brad a jeho rodina. Na začátku se s tím prostě nikdo nepáral. Pět minut krátká seznamovačka a už se zato páraly břicha. Líbilo se mi, že zde nezůstal jen pohled očima rodiny na začínající apokalypsu (ten byl na úvod vážně hustý), ale kombinoval se nadhled nad globálním dopadem této smrtelné rýmečky. Prostě i letecké pohledy na vybuchující bomby mezi tisíce nakaženými měly svůj půvab. Musím přiznat, že zde bylo příliš mnoho náhod (dobrých ale i nepříjemných), které ubíraly na uvěřitelnosti, ale na druhou stranu musím uznat, že by to nebyla taková zábava. Takže jednou větou: Akčně-hororový, dynamický film bez "nemrtvého" místa kombinující různé žánry, ale hlavně bavící. ()

kokofek

Svěží a napínavé.I přes svou délku si film udrží napětí.Ačkoliv motiv zombie se jeví v reálném světě neskutečný tak představa zmutovaných virů je čím dál tím víc reálná.A tak i proto je film zajímavý. ()

endrix

28 dní poté z pohledu 2012. Oceňuji realističtější pohled na "zombie" epidemii, ale když už chce divák tiše zatleskat, dojde mu, že není čemu. Upřímně, letecká doprava je skutečné zlo pro šíření nemocí, ale asi ne pro nemoc, která má inkubační dobu pár vteřin či minut. A stejně je tomu u tohoto filmu u všeho. Říkáte si, že tenhle nápad je dobrý nebo alespoň vhodně použitý, a pak vám dojde, že je to vlastně blbost. A do toho sympatický, ale ne-uvěřitelný Pitt s neskutečnou klikou a intuicí (jak jinak u experta na řešení krizových situací). Je to zábava, ale zapomenutelná. A nedoporučuji u ní přemýšlet, jen se kochat davovými scénami. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech