Parta spolužáků a přátel se chystá na maturitní ples a snad nejvíc se na něj těší Donna (Brittany Snowová), která před třemi lety prožila děsivou tragédii. Netuší ovšem, že psychopat, jenž vyvraždil její rodinu, utekl z ústavu a chce si definitivně vyřídit účty...  Před třemi lety se Donna Keppelová (Brittany Snowová) stala svědkyní toho, jak zběsilý zabiják (Johnathon Schaech) vyvraždil její rodinu. Dnes večer se koná její maturitní ples, a přestože scény z minulosti dívku stále děsí, těší se, že slavnostní večer prožije s přáteli, mezi nimiž se cítí v bezpečí. Je tu však něco, co Donna neví…Vyšinutý psychopat unikl z ústavu a vrací se, aby ji dostihl. Navíc je odhodlán zabít každého, kdo se mu připlete do cesty. Noc se blíží k napínavému finále a otázkou už není, která z dívek se stane královnou plesu, ale kdo unikne vražednému řádění. (oficiální text distributora)

beso74

Jedna hviezdička z úcty k originálu. Po zhliadnutí tohto filmu som sa už na 100% presvedčil, že vidieť dobrý hororový remake je rovnaká vzácnosť ako stretnúť morskú pannu, no v poslednej dobe aj praobyčajnú pannu... ()

Luki.V

Kolize dvou naprosto odlišných světů nikdy nedopadá dobře. Na straně jedné tu máme tuctovou vyvražďovačku, místy nechutně oslazenou pro mladé publikum, na straně druhé jakýs takýs potenciál, který se vyplní snad tak ve dnou scénách a ve zbytzku ho buď cítíte plížit se někde v pozadí a nebo tam není vůbec. Není to tak špatný film a rozhodně s hravostí kvalitativně překoná všechna pokračování originálního filmu, se kterým sdílí snad jen jméno a hlavní téma. Ba co více, co se zábavnosti týče ho i překonává. Pár facek scénáristovi za trapné utíkání k tuctovým lekačkám a klišé a malou pochvalu režisérovi že se pokusil filmu dát nějaký ten styl. Velký kopanec producentům za PG-13 rating a i když se dočkáme hromady vražd žádná z nich není ničím vyjímečná a absence krve jim ubírá na síle (ironicky to u mne funguje právě naopak ale tady si s tím prostě nedokázali poradit s citem). Je tu pár dalších plusů v podobě snahy dostat ze z vyjetých kolejí což ve filmu trochu okořenilo seznam obětí. Spousta scén s již zmíněným potenciálem působí jako z jiného (dospělého) filmu a rovněž způsob jakým se ve scénáři řeší některé způsoby (Postava chce druhou požádat o ruku. Ta je po honičce během které jí první postava mohla zachránit zabita. Proti veškerému očekávání však první postava přežije a naposledy ji vidíme jak se utápí v slzách a depresi.) zrovna nekřičí o úmyslech natočit trhát pro puberťáky. O filmu mám mnohé co říct, každopádně hlavní je, že není tak špatný jak vypadá respektive není tak špatný jak ho ostatní dělají. Ano je v něm hromada chyb (scénáristických, technických i logických) a některé postavy jednají naprosto dementně každopádně je to příjemný throwback do druhé poloviny 80.let a doby hororů jako He Knows You´re Alone. Taky nebyly nijak moc strašidelné nebo napínavé, ale fungovaly. Prom Night (2008) není vůbec strašidelný a napětí je v něm poskrovnu, ale funguje. A já si jej určitě pustím někdy znovu. Zmínku si zaslouží Johnathon Schaech v roli vraha a Joshua Leonard (Blair Witch, Madhouse) v roličce zaměstnance hotelu). Prom Night (2008) Unrated - 5-6/10 http://www.studna.net/reviews/927/ ()

lusa odpad!

Ono je sprosté povedať "Ja tú Ameriku nenávidím!" A ani to nepoviem. Ale je to tak. Ľudí tam žijúcich nám servírujú v takej vymletosti, že im tú smrť skrátka prajete. Vážny odpad. ()

Cortesz

Tohle byla ale slátanina. Opět další z řady teenage vyvražďovaček, zde jde dokonce i o remake, takže originál jsem neviděl, ale těžcy pochybuji co tam mohlo bejt lepšího, protože tato vyvražďovačka má naprosto tupej příběh o vraždícím učiteli na maturitním plese? To už je moc. Opět a tudíž opakovaně, možná už je to i pravidlo, ale opět se zde vyskytuje kupa absurdních situací, nesmyslné chování hlavních postav a ten vrah taky nebyl nějak zvlášť zajímavej. Naštěstí je zde mnoho hezkých hereček v krásných šatech, sice nepředváděj žádné herecké výkony, ale na druhou stranu se na ně dobře kouká, ale víc jako dvě dát nemůžu. ()

HEED

Takovou blbost už jsem hodně dlouho neviděl. Totálně amatérské a nelogické, tohle se nedá ani s hororem srovnávat, špatná kamera!! Jediné co se mě tam líbilo byl asi začátek který se tvářil docela slibně. Jinak 12 milionoví rozpočet je docela dost. Znám filmy které jsou o polovinu levnější ale zato kvalitnější než táto kravina. ()

vlKousek

Nene, tohle prostě nefungovalo...dilogy fakt hloupoučký, policie snad ještě hloupější, už vidim hlavního hrdinu, jak dává mrtvolu do klimatizace nahoře u stropu :DD Jestli nevíte co s časem, tak jděte radši do kulatý místnosti hledat roh, protože i to je smysluplnější vyplnění času než maturitní ples.... ()

ladyClaire

Na odpad to opravdu není, ale tím jsem asi vyplýtvala veškerý pozitivní na tomhle krváčku. Jo a ještě celkem ujdou některé herecké výkony. Nicméně...musím říct, že jsem dlouho neviděla takhle naivní a špatnou kriminálku. A že je to horor? Propánajána!!! A těch dějových chyb! ()

carodejb

Priemerná záležitosť, vec ktorú si pustíte do pozadia a veľmi ju nesledujete. Dal by som tri, lebo niektoré dialógy boli fajn ale zbytočne nasťahovaný záver + minimum krvi to zrazili ešte nižšie. ()

Pitryx

Nihil novi sub sole, řekl by klasik a měl by pravdu. Opelichaný námět, klišé, prostě "furt dokola jak o červené punčoše" jak by pro změnu řekla moje babička, kdyby ještě mohla. Dávám 20% protože o odpadu se hovořit nedá a v závěru to bylo i napínavé. 01110028211/8533 ()

Brano

Ďalšia bezduchá vyvraždovačka, ktorá je bez nápadu a napätia. Psychopat, ktorý zabije každého rad radom, aby sa dostal k jednej študentke, do ktorej je zamilovaný. Herecké výkony tiež nič extra. Dialógy slabé. Prostredie maturitného plesu, ktorý sa odohráva v luxusnom hotely ma tiež dvakrát neoslnil. A navyše tie vraždy boli tak nezaujímavo natočené, že viac ako 1* tomuto filmu dať nemôžem. ()

Mamlas

Taková teenageří hodně užvaněná lekací vyvražďovačka. Je to slaboučké. Velmi tam chybí motorovka nebo aspoň sekyra, kladivo a nějaký aspoň trochu neomletý nápad. Vždyť na tom maturiťáku bylo tolik lidí... V první polovině se dá říct, že je to mizerné, druhá půlka je slabá taky, ale aspoň ujde. (33%) ()

JasonV

Absolútne neoriginálny pásový slasher, aj napriek minimálnemu napätiu sa však dá bez úhony dopozerať do konca. ()

honzic

Koukatelné to je, ale vše předem jasné, lekačky fungují jen občas, originalita žádná a překvapení ani strach taky ne, prostě horor pro zábavu a nudné dny, kdy někoho baví klasická nesmyslná vyvražďovačka a přitroublí policajti a studenti, kteří jdou jednomu hloupému a ne zrovna vydařenému maniakovi zrovna pod nůž. Lépe nahrané a čekané to snad už ani být nemohlo. Být scénáristou, tak bych počet vražd omezil a vymyslel něco jiného i třeba s méně vraždami, ale to se prostě nekoná. K tomu jako dokres balast namyšlených a naondulovaných holek ze střední školy a jejich paplesu. Dvě hvězdy dávám jen za místy celkem dobré střihy a kameru, které se snažily o maximum z téhle slátaniny a to se povedlo, ale víc už to prostě nešlo. ()

Cechyno4 odpad!

Tohle je spíš céčková záležitost než béčková. A jestli tohle je béčkový horor tak ten nejslabší. Vše již velmi ohrané a hlavně nestrašidelné. Kdo by se taky toho vraha bál, že ? Ztráta času. ()

djbarrel

No na úvod by se slušelo říct, že teenegerské vyvražďovačky mě nikdy moc nebrali, ale přesto jsem v nouzi nejvyšší po něčem takovém sáhl. No bohužel jsem nebyl příjemně překvapen, ale opět utvrzen v tom, že tenhle žánr opravdu není nic pro mě. Mraky klišé nejklišovitější z nejklišovitějších, předvídatelný děj i konec, nulová inteligence a liknavost policie, všehoschopný maniak jehož identitu známe od začátku filmu, který má takřka superschopnosti (přece jen to kam schovává mrtvoly taky stojí za povšimnutí), klasické lekačky (pár se zrcadlem se ovšem povedlo) ... prostě nic co by nějak extra zaujalo. Byť stopáž 84 minut je snesitelná, tak si myslím, že pokud by to někdo sestříhal na 30 - 40 minut tak bych snad dal i 3 *** takhle fakt ne. Nenadchne ani neurazí, prostě klasická klišovitá vyvražďovačka s americkýma studentíkama. 20 % ()

Crybaby

Podpriemerna vyvrazdovacka. Strasne zdlhave, tie presuny postav z miesta na miesto boli hrozne nudne, tie zabitia tiez. Ziadne normalne zvraty, len jedna priamka k smrti vraha. Aspon ze to nemalo dlhsiu stopaz. ()

Dr.Loomis

Viděl jsem i původní verzi a ta byla lepší,tady jsou vraždy super,ale vrahoun a ty děti my moc nesedí,jako by jim chyběla taková ta štávička.. :-)).Za mě tomuto filmu dávám 50%,je to prostě bud a nebo....každý si musí vybrat sám. ()

PamelaJJK

Ač v podstatě celý film divák tuší CO, tak neví KDY, KDE a JAK. Ano, je to v podstatě klasická "vyvražďovačka" mnohokrát již viděná, ale je opatřena blyštivým americkým obalem, sympatickým obsazením a parádními zvukovými a ruchovými efekty a hudbou. I pár lekaček se vyskytlo a práce kameramana je na pochvalu. Není nutné vidět vraždění "v přímém přenosu" a v detailu, abychom mohli mluvit o slušném, velice slušném, hororu. To je případ Maturitního plesu. Mě v podstatě všechno vyhovovalo, takže jsem spokojený a dávám 4 hvězdy. ()