Maturitní ples

Teror na plese

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2008, 84 min

• iamek

Další špatný a nudný remake. Neustále dokola a budu pořád tajně doufat, že filmový tvůrci přijdou s něčím originálním.(20.5.2009)

Tak po delší době jsem se zase podíval na nějaký horor s úmyslem se alespoň trochu bát, což se chvílemi tomuto filmu i dařilo. Několikrát jsem se skutečně bál, dokonce jsem téměř po celou dobu z filmu nespustil oči, dokázal zkrátka udržet mou pozornost, aniž by jakkoliv nudil. K tomu se navíc odehrával v atraktivním prostředí maturitního plesu, přičemž pro filmy z tohoto prostředí mám od doby, co jsem viděl poprvé film Taková normální holka, dost velkou slabost, jelikož mi přijde, že maturitní plesy a abiturientské večírky v USA mají něco do sebe. Ovšem tenhle film má jednu takovou vadu, a to sice, že je zde až příliš zbytečných mrtvol bez zjevných důvodů (např. já být přítelem holky, po které jde psychicky narušený jedinec, tak bych asi strachy neusnul, a Bobby si zde jen tak schrupne, jako by se nic nedělo), až mi to skoro připadalo, jako by do toho filmu těch vražd chtěli tvůrci nacpat co nejvíce, následkem čehož už mě pak ty vraždy ani příliš nebavily. Ale to je jediná chyba, kterou na tomto filmu vidím, jinak totiž má parádní atmosféru, odehrává se v atraktivním prostředí, je zde několik solidních lekaček, zkrátka taková průměrná vyvražďovačka, která nenadchne, ale ani nenudí a dá se na ní v klidu podívat, aniž by se divák nudil. Navíc jsou zde sympatičtí herci, takže vlastně z mé strany převládá docela spokojenost a filmu uděluji tři hvězdy.(24.5.2010)

• Ant

Taková blbost. Nápad nebyl nehorší, ale provedení se rovná naprostému béčku. Logika se ztratila nevím kam. Postavy se chovaly tak stupidně, až jsem měla dojem, že se dívám na Scary Movie. Aspoň, že herci byli povětšinou ucházjící, ale o hudbě se to moc říct nedá. Za to, že jsem byla schopná dodivat se až do konce, dávám jednu hvězdu k dobru.(11.7.2009)

• iolaos

instruktazni film o tom, v jake bezbrehe brindě je soucasna americka horrorova produkce... vyretusovany madrfakr (pry vrah :) olala :)) nazene hruzu snad jen 200 poundove snobske teenagerce usmoulane od hamburgru,... a dalsi absurdity o kterych ani nema cenu psat... ja tyhle highsociety slashery nemel nikdy rad, vice k tomu nemam co dodat. --- snad jen dodatek, ze na takovou maturitni superkalbu by sli pouze ti, kterym se tento film libi...(9.8.2008)

• Pro-EaZzy

V žádném případě se nejedná o remake v pravém slova smyslu. Kromě společného názvu a tématického zasazení, nenajdeme téměř žádné další souvislosti. Horší ale je, že tahle vyvražďovačka dojíždí na absenci zajímavého vraha, což je obyčejnej týpek v kšiltovce, přičemž vraždy samotné jsou většinou offscreen. Škoda, likvidace teenagerů může být pěkná zábava, ne však na maturitním plese s ratingem PG-13.(23.10.2012)