poster

Maturitní ples

 • USA

  Prom Night

 • Slovensko

  Prom Night

 • Slovensko

  Teror na plese

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2008, 84 min

 • kingik
  ***

  Mladý učitel je posedlý svou studentkou a dojde to tak daleko, že ji vyvraždí rodinu. Dívka je událostí traumatizována a musí chodit k psychologovi, ale psychopat dostal místo trestu smrti doživotní pobyt v psychyatrické léčebně z které právě uprchl a nic netušící dívku zastihl na maturitním plese kde bude postupně likvidovat její spolužáky až dojde k finálnímu střetu. Kdyby tenhle horor dostal do rukou lepší režisér než je průměrný televizní řemeslník Nelson McCormick mohlo se jednat o pěkně krvavou podívanou, která by stála za to, ale v Cormickově provedení se jedná jen o průměrný a nic nového přinášející film, který spíše svými dialogy a řídkým scénářem připomíná lepší epizodu ze seriálu uměle natahovanou na 90 minut a nikoliv plnohodnotný celovečerák. Nic by se nestalo kdyby se to celé smrsklo na půl hodiny. Přežít se daly omleté kecy o královnách a králích plesu nebo ujištování každých pět minut, že ta či ona maturantka vypadají dobře, ale odpustit se nedalo to, že scény vraždění jsou nenápadité až mdlé a když už film gradoval tak ve slabém finále hned skončil. Průměrné je tu tedy úplně všechno a zajímavé prostředí maturitního plesu tu není nijak dostatečně využito a o nelogickém chování postav nemluvě. Ústřední představitelka Brittany Snow není zrovna lovely a tak tu čest zachranoval poměrně zajímavě obsazený maniak Johnathon Schaech, pár dobrých písniček a některé scény, které byli až nechtěně komické, ale víc už z toho tvůrci vymáčknout nedokázaly.(5.11.2009)

 • Psema
  *

  84 minut se nikdy nezdálo tak nekonečných a ubíjejících jako v téhle rutinní směsi klišé bez pořádných krvavých orgií.(3.6.2013)

 • tron
  *

  Videl som stovky vyvražďovačiek a nerozumiem tvorcom, ktorí sa rozhodli urobiť remake kanadského kúsku s Jamie Lee Curtisovou z roku 1980 v roku 2008 a so smrteľne vážnou tvárou prísť so slasherovými klišé, ktoré boli ledva-ledva postačujúce pred dvadsiatimi rokmi. Nemám chuť, nervy a už ani trpezlivosť privierať oči nad osemdesiatimi štyrmi minútami totálneho klišé. Rovnako tupé a zbytočné, ako iné nedávne prerábky slasherov ČIERNE VIANOCE (2006), SESTERSTVO NEMILOSRDNÝCH (2009), PIATOK 13 (2009) či KRVAVÝ VALENTÍN (2009). Identita vraha je prezradená už v úvodnej scéne. Chvíľku som si myslel, že je to sranda a záverečné odhalenie bude šokujúce. Nebola.(28.5.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme je 13. (beso74)

 • - Remake stejnojmenného hororu z roku 1980 s Jamii Lee Curtisovou a Leslie Nielsenem v hlavních rolích. (Croma)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace