Akta X: Chci uvěřit

• USA The X-Files: I Want to Believe (více)

Fox Mulder a Dana Scullyová už delší dobu nejsou v žádném spojení s FBI. Mulder se skrývá kdesi v ústraní a Scullyová se zaměřuje na lékařskou praxi a snaží se pomáhat potřebným. Do hry je však vrací agentka Dakota Whitneyová, která obdivuje práci Foxe Muldera a věří, že právě on jim může pomoci s vyřešením případu zmizelých žen, mezi nimiž figuruje i mladá agentka FBI. Jak se záhy ukáže, v případu má přeci jen svou roli tajemný element. Tím je bývalý farář, který má vidiny týkající se zmizelých žen. Tento zvláštní muž se zdá být jediným klíčem k vyřešení případu. Vzhledem k jeho pedofilní minulosti mu ale věří jen málokdo... (TV Prima)

Beky

Chci uvěřit, že Carter si momentálně sype popel na hlavu za to, co provedl filmovým Aktům x !! Natočit podprůměrnou detektivku se super obsazením, se zaběhnutou značkou, to už musíš vyhulit hodně pytlů trávy!! Zdá se k neuvěření, jak ve filmu postrádám aspoň nějaký náznak mysteriózna, které je v každém díle seriálu, kde řešíme záhady, kde řešíme věci nevysvětlitelné, kde mnohdy nedostanem ani odpověď....dnes, už jen řešíme neobyčejný případ, se šíleně děravým scénářem a osmsetkrát řečeným don't give up!! Jednou větou: Fakt děs a totální znechucení!! ()

_DAVE_

Spíše komorní detektivka než klasický případ Akt X. Hlavní linie seriálu se víceméně uzavřela již v minulém filmu, a jediné co zůstalo tak nějak otevřené je osobní vztah Muldera a Scullyové. A ten se jak už správně tušíte uzavřel zde. Jiný důvod, proc by měl vzniknout tento film patrně není. ()

-dRaGoN-

Pruměrný scénář, který se pokusil svézt na úspěchu Akt X. Upřímně by tématicky více zapadl do jakéhokoliv kriminálnímu seriálu a to ideálně jako klasický epizodní díl, protože nenabízí nic zajimavějšího pro celovečerní film tak pro fenomén Akt X. Z pohledu fanouška původního seriálu jsem velmi zklamán, protože potenciál budovaný téměř 10 let byl naprosto nevyužit. Ještě ve mě stále svítá maličká naděje k důstojnému zakončení...2012. Tento počin byl bohužel mrhání časem a prostředky. Pokud existuje někdo kdo je akty neposkvrněn, či pouze viděl několik dílu tak si může tento film v klidu pustit aniž by ho trápilo, že toho o aktech ví minimum. Ve výsledku bude takový jedinec o něco víc spokojen než zbytek a to je špatně. :( 45-55% ()

uiu

Zakomponovat do Aktů X náboženství byl asi největší kámen úrazu. Slyšet agentku Scullyovou, jak neustále mluví o Bohu, byl opravdu šok a i když si seriál nepamatuji do detailů, neřekla bych, že někdy byla Scullyová tak pobožná, jako je v tomto filmu. Pak dějová linie o šíleném vědci, který si přišívá hlavu na těla jiných lidí. Možná, kdybych byla malá holka, jako když seriál běžel v televizi, tak bych se bála. Jenže jsem už dospělá a logické myšlení je už na vyšší úrovni než když mi bylo 7. Nebylo to ani děsivé, ani napínavé, spíše hloupé a snažící se vytěžit strach z naprosto absurdních situací, což v seriálu fungovalo, ale nebude to fungovat 104 minut v kuse. ()

anli

Myslim,ze tenhle film uz nemel vzniknout.je uplne zbytecny.S koncem serialu mel byt konec a tenhle tuctovy kriminalni pribeh ho nevzkrisi.Scenar je velmi slaby,rezie bez jiskry,kterou u Akt X mame tak radi.No,jen oba hrdinove se snazi a Mulder je dokonce chvili s plnovousem,coz jsou nejvetsi kvality filmu.Jen z ucty k cele serii davam 50%.Takovy konec si opravdu tenhle fenomen nesazlouzil,nekdy je opravdu dobre nesnazit se vzkrisit starou slavu. ()

Krysa SPK

Vzhledem k mému ortodoxnímu fanouškovství nemůže nikdo očekávat jiné hodnocení. Učiněný balzám na mou X-duši a takové napětí, jaké jsem prožíval už před vchodem do kina, jsem snad ještě nezažil:-) Přesto musím objektivně uznat, že nová Akta X nesplnila očekávání a pro normálního smrtelníka jsou filmem pouze průměrným a komerčně tedy s největší pravděpodobností neúspěšným. V mém případě se ale 24. červenec 2008 zapisuje do srdce jako jeden z nejkrásnějších dnů mého života. Mulder a Scullyová forever ! :-) ()

Antek

Opět jeden návrat. Sice o něco méně očekávaný, ale pro některé se to mělo stát událostí léta. Zapomeňte na UFO, na vlkodlaky, červy ukryté v ledovci nebo dokonce na Toomse. Chris Carter vsadil na divokou kartu v podobě klasického thrilleru pojednávajícím o honu na zabijáka. Ovšem jsou to Akta X, a tak musel přisadit trochu toho nadpřirozena. Mulder a Scullyová bojují o svou víru, mrtvoly se kupí a někteří (respektive jeden) staří známí se vracejí. Škoda přeškoda, že Carter není dobrý režisér -- protože scénář by v rukou někoho schopnějšího určitě fungoval. To, co stačí na obrazovku, nestačí na plátno a tak stejně jako dva nejslavnější agenti FBI chceme věřit, že to napětí nakonec vykoukne zpoza nejbližšího rohu a zažene nás do sedadel. Nevykoukne. Ani tam není. Zůstává někde venku ... ()

Moogwi

Jako průměrná kriminálka to ušlo, ale vždyt tohle mají být Akta X.. bohužel z nich zůstalo pouze torzo s vyčpělým Máldrem a Skálovou, a ani ten Skinner nějak nepotěšil.. no, aspoň že si tam zahráli čeští herci a prohodili tam pár vět. Hvězdička navíc z nostalgie ()

Mihail123

Seriál nemám napozeraný takže som bol dosť prekvapený ako Mulder a Scullyová skončili (ako milenci). Inak priemerný krimi-thriller so slabou zápletkou. I keď atmosféra by tam aj bola...Nečakal som zázrak, takže mi film na zabitie nudy celkom padol vhod. A Xzibit rlz! (i keď ako herec je príšerný, radšej mohol niečo zarapovať). ()

yeniczek

Kdyby se jednalo o speciální 105 min dlouhý díl, mlaskal bych blahem o trochu víc, ale takhle je to jen jedna epizodka s absolutně NEfilmovým potenciálem... Já chci zpátky zelený mužíčky a včelí roje;) ()

Brandon

Uplynula řada let, Scullyové vybledl nejen odstín jejich vlasů, ale i osobitost a sexappeal. Bože, jak já tuhle ženskou miloval. Z pověstné, jasně smýšlející doktorky je ustrašená troska, kde stačí málo a zhroutí se jak domeček z karet. Mulder na tom není o mnoho lépe, zůstal sám, izolovaný, ztrácející se ve svých přeludech. Ne, že bych to těm dvěma nepřál, ale nikdy se neměli dát dohromady. Příběh je jakousi scénaristickou mrtvolkou nemající nic z původních dílů. Paradoxně jsem si nejvíc užil hudbu Marka Snowa v závěrečných titulcích, ony dvě hvězdy věnuju poslednímu záběru. Když pohřeb legendy, tak s pořádnou mimózní tečkou. ()

Mytologie

Průměrná krimi se známým obsazením v podání Muldera a Scullyové. Děj filmu byl občas zmatený, napínavý, a zaždopádně mi v závěru chybělo tajuplnější rozuzlení ve stylu "Akta X". ()

lykan9

Toho, čeho jsem se bál u prvního celovečerního filmu Akt-X a nestalo se, se bohužel stalo v případě Chci uvěřit. V tomto případě se totiž jedná spíše o prodlouženou verzi seriálové epizody, která je tím pádem zbytečně dlouhá. Mimo to se v tomto filmu toho ani moc neděje a příběh samotný spíše těží na nostalgii a připomínání zásadních věcí, které se odehrály v samotném seriálu. Já osobně jsem  velkým fandou Akt-X a tudíž na mě tyto dva aspekty zapůsobily a vykřesaly za mě aspoň dvě hvězdy. Pro jiné se ale tento počin bude zdát zbytečným a nudným. ()

mrx.friend

Hvězdy mojí největší televizní srdcové záležitosti, Mulder a Scullyová, opět na scéně. A ačkoli nerad, ruku na srdce - jde o poměrné zklamání. :( Comeback měl spoustu času na přípravy, které rozhodně mohly být dotaženy do lepší úrovně. Ve filmu se objevuje spoustu vedlejších postav, drtivá většina přitom zbytečně, neboť se jim nedostává tolik prostoru, aby byly lépe vykresleny jejich charaktery, tudíž většinu filmu jsou nám spíše na obtíž. Ti, kteří znají seriál, a byli mu věrni až do jeho závěrečné epizody, se musí pozasmát nad tím, jak lehce je Mulder v úvodu vytažen ze svého dosavadního průseru. O tom, že atmosféra paranormálna, která dělala Akta X tolik jedinečnými, se vytratila kamsi, se asi již nemá cenu zmiňovat. Co se musí nechat je, že povahy hlavních postav zůstaly zachovány - chyběly mi Mulderovy sarkastické poznámky vypouštěné v né zrovna příhodných chvílích i Scullyové moralizování. :) Nicméně, Chrisi, s chystaným třetím Akta X filmem si dej, prosím, opravdu záležet... ;) ()

svobik

Absolutní křeč. Nová filmová Akta nemají s původním seriálem takřka nic společného (i když jsem z něj viděl minimum, předpokládám, že taková zvěrstva se v něm neděla). A když říkam nic, tak myslím ABSOLUTNĚ nic. Herci se nesnaží, scenárista neví kudy kam a režisér ne a ne film utnout. A to ani nemluvím o finále, které neexistuje. 20% za scénu s Bushem a hlášku detektivky pronesenou k Mulderovi po jeho oholení: "Co se s vámi stalo?". Jinak těžký podprůměr. Více zde ()

Pražák

Píše se rok 2008 a Akta X už jsou slabým odvarem kdysi skutečně napínavých, mystériózních a kultovních dílů. Třetí hvědzičku jedině z nostalgie, ale nedám, budu lakomý. Jinak může mi někdo vysvětlit znělku, která zazněla při záběru na obraz George W. Bushe? To bylo tak neuvěřitelně prázdné gesto, které se snažilo podobně jako celý film něčím upoutat, mlácené slámy. ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část