Akta X: Chci uvěřit

• USA The X-Files: I Want to Believe (více)

Fox Mulder a Dana Scullyová už delší dobu nejsou v žádném spojení s FBI. Mulder se skrývá kdesi v ústraní a Scullyová se zaměřuje na lékařskou praxi a snaží se pomáhat potřebným. Do hry je však vrací agentka Dakota Whitneyová, která obdivuje práci Foxe Muldera a věří, že právě on jim může pomoci s vyřešením případu zmizelých žen, mezi nimiž figuruje i mladá agentka FBI. Jak se záhy ukáže, v případu má přeci jen svou roli tajemný element. Tím je bývalý farář, který má vidiny týkající se zmizelých žen. Tento zvláštní muž se zdá být jediným klíčem k vyřešení případu. Vzhledem k jeho pedofilní minulosti mu ale věří jen málokdo... (TV Prima)

DruidKarel

892. hodnocený film: Velké natěšení se skutečně nevyplácí. Moc jsem si sice nesliboval, ale čekal jsem skutečně více. Nemohl jsem zprvu (před shlédnutím tohoto snímku) pochopit, zda není film zbytečně podhodnocen. A? Skutečně není. Nudný příběh, otřesní vedlejší herci, strašná zamotávačka a jasná snaha o podobnost se SAW. To se ale vůbec nepovedlo a jestli tohle měl být poslední závan po Aktech X, pak je mi to skutečně líto, protože tady je fakt co napravovat. 2* a víc si nezaslouží. Velké zklamání. 2* ()

C0r0ner

Velmi jsem se na tenhle film těšil, protože jsem konečně chtěl spatřit moderní Akta X v celovečeráku. O mimozemšťanech ale bohužel celou dobu nebyla řeč a o scénáři vlastně taky ne. Kupodivu to ale mělo dost slušnou atmosféru. Kdyby se tam něco dělo, tak to mohla být dost slušná záležitost. 45% ()

agathon

zatim tri hvezdicky - tesne po novinarske projekci, kdy mam stale jeste dojem (mozna to bylo tim, jak blizko jsem sedel...), ze to neni uplne nudne natocene. Vzhledem k umanute "napinavosti" radoby desiveho pribehu a jeho radoby zamotane sofistikovanosti, ktera na konci jen vzbudi usmev (skodoliby...), to ale asi jeste snizim. Jedina dobra scena, ktera se ustredni zahady vlastne vubec netyka, se neda vyzradit - jen upozornim, ze pro fanousky serialu i cele mytologie Akt X je to konec jedne ery (resp. zacatek ery nove, pokud by se nedejboze tvurci rozhodli na tuhle relativni pohrbivacku jakkoli navazovat... od cehoz nas ochranuj Buh). Jo a pak neustale pritomna myslenka, ze pedofilni knezi nemuseji byt tak spatni a jejich uchylku jim vlastne vstipil Buh! Zni to podivne? Ano, je to podivne. Oba hlavni herecti predstavitele maji ovsem porad charisma, jejich reci o hledani pravdy a touze verit neuveritelnemu porad stejne a pateticky o nicem (jak to mame, my fandove, radi), takze se to s vypnutym mozkem rozhodne da. Jen to bude zrejme velmi rychle zapomenuto. ()

Dannysek4U

Tak kdo doufal v navrat k poetice prvnich sezon serialu a modlil se, aby tenhle film dopadl aspon tak dobre jako predchozi celovecerak, delal vse nadarmo. Je mi to vazne lito, ale Akta X: Chci uverit jsou utrpne nepovedena slepenice, vzesla z touhy ukazat, jak se Mulder a Scullyova posunuli v case, a presto zustavaji porad v kadlubu stejni, to vse obmotano (na Akta X) neuveritelne trivialnim pribehem a hromadou do oci bijicich klise a radoby psychologicko -filosofickych hlubin na tema hranice a podoby individualni viry. Diky aspon za tu hudbu a tempo snimku (umirajici pouze pri dialozich obou hlavnich hrdinu), za scenar by se ale rozhodne mely rozdavat rany rakoskou. Dalsi pekna vzpominka na mladi poslapana. P.S.: Cestina jako vzdy potesila. ()

lakikaki

Priznám sa, že pôvodný seriál takmer vôbec nepoznám, viem síce o čom bol a ako sa volali hlavné postavy, ale to je asi tak všetko. Ale pokiaľ sa nemýlim, jednalo sa o riešenie prípadov, ktoré boli buď paranormálne, alebo aspoň trochu mysteriózne. A jediné, čo má s týmto konceptom spoločné filmové pokračovanie sú mená hlavných postáv. Fox Mulder (solídne zahraný prekvapivo umierneným Hankom Moodym) a Dana Scullyová (prekvapivo príťažlivá Gillian Anderson) sú síce späť, ale zapletú sa do vyšetrovania plného nelogickostí a dokonale načasovaných náhod, ktoré sa týka prípadu, ktorého (dosť otázna) mysterióznosť spočíva výlučne v jeho riešení. Ak by som to mal zhrnúť, tak hlavné postavy zostali, mysterióznosť je fuč, napätie by ste tu hľadali márne a pribudli jedine chaotické strihové montáže a diery v scenári. Za scénu s Bushom by som najradšej hviezdičku prihodil, ale tento film si ju jednoducho nezaslúži. Chcem uveriť, že kvalita pôvodného seriálu bola o niekoľko tried vyššie... ()

Wormboy

V casoch davno minulych som plny ocakavani zral kazdy novy diel Aktov X. Cez posledne serie som sa vsak nedostal a preto prvotne riesenie vztahovych veci medzi Mulderom a Scullyovou vo mne v tomto filme vyvovalalo silny wtf dojem. Cez to by som sa vsak dokazal preniest. Avsak cez to, ze tento film je v podstate uplne debilnou a predovsetkym zbytocnou zlataninou taziacou zo starej znacky, sa preniest nedokazem. Motivacia postav, pocnuc otazkou, preco sa ten *SPOILER* rozrezany magor obkoleseny ruskymi doktormi a ceskymi sestrickami, snazil rakovinu pluc vyliecit, zositim roznych kuskov zenskych tiel do jedneho celku, ostane pre mna asi nevyriesena. Nehovoriac o tom, ze samotne kecy medzi Mulderom a Scullyovou, kedy sa navzajom presviedcaju o tom, ze to co robia maju naozaj robit a maju robit to co chcu a pod. /co je 50% ich dialogov/, su uplne zbytocne. Tento film je v mojich ociach obrovskym omylom a sklamanim, ktory zo starym serialom ma dokopy len tri postavy, z toho jedna sa objavi na zaver ako ruka bozia, zachranujuca situaciu - rozumej Muldera pred rozsekanim. 1,5/5* ()

Flynn

Opravdu velice průměrný díl seriálu roztažený na stopáž celovečerního filmu. Je to škoda, že si pro celovečerní "hit" nevybrali nějaký lépe propracovaný námět. Rozhodně se na to dá koukat, pro fanouška, který byl na Aktech X tzv. odkojen, je to skoro až povinnost. Ovšem u té to končí, ona povinnost né vždy přináší radost. ()

kusper

Mým nejoblíbenějším druhem filmu je mysteriozní thriller. Toto nemá ani s jedním z toho nic společného. Působí to jako televizní film na nedělní odpoledne. ()

Andre3000

Nejsem zrovna velkých fanoušek Akt X. Některé díly mi přišli nic moc, u jiných sem se naopak hodně bál. Tenhle film sem považoval za jeden z těch u kterých se budu k smrti bát, ale to nestalo ani na okamžik, ale trochu překvapivě to filmu nijak neubralo, právě možná naopak. Říkal jsem si, že tahle dvojka je dávno minulostí a už nemá co nabídnout, ale není tomu tak. Oba na mě působili tak, jakoby opravdu byli tím koho hráli a jejich výkony byly super. Překvapili mě i ostatní herci, jako Amanda Peet, nebo dost netradičně Xzibit :-) Příběh byl také velice dobrý a napětí nechybělo. 70% ()

pakobylka

Taky bych chtěla uvěřit ... ale až tak se mi to nevede ... u vyprávění, které jakoby zůstalo trčet v poslední dekádě minulého století ... a do poslední chvíle se neumělo rozhodnout, kam (a zdali vůbec) vykročit - nebo jestli si může vystačit s vlastní recyklací ... 2,5* ()

Juto

Napínavé, dobre záhradné, ale nie veľmi desivé a není ani veľmi ťažké prísť na záhadu sériového vraha. 5/10 ()

Maty85

Od tvůrce Akt X Cartera sem čekal rozhodně víc. Kvalit prvního filmu (1998) to ani zdaleka nedosahuje. Byl sem zklamán. Duchovny a Anderson to zahráli sice skvěle, šlo vidět, že jsou ve svém živlu, ale to samo o sobě samozřejmě nestačí. Ja se nekoukal na starý výborný Akta X, nýbrž jen na dobrej thriller, který neměl téměř žádný prvky mysteriózna, žádný paranormální jevy a nic. A to je přeci přesně to, co se od Akt X očekává a co je proslavilo. O tom, že nějaká ta menší akce a napětí se začali pomalu prosazovat asi až po hodině filmu ani raději nemluvím... ()

Biggy

Omlouvám se, ale co tohle má společnýho s Akta X ? Kde je to tajemno známé z dílů seriálu ? Je to, jako bychom viděli jen průměrnou kriminálku, a to obyčejnou kriminálku. Vlastně nevím moc co na filmu chválit, snad jen některé zajímavé zvraty a výkony dvou hlavních herců, překvapivě taky Xzibita jako agenta FBI. Od filmu jsem celkem dost očekával a jsem zklamán bezduchým příběhem na kterém se přes ta léta mělo zapracovat mnohem lépe. 3/5 ()

c.tucker

Tak já nevím, nejsem žádnej skalní fanda tohoto seriálu, ale myslím si, že u filmu je to spíše k dobru, protože pro ortodoxní xfajláky to asi pbude postrádat ty ufouny. Ale jako slušná krimi se to dá počítat, sice nijak originální, ale zato s blábolama okolo nemocného chlapce a operací. Jinak problémy kolem vztahu kolem hlavní dvojce byly celkem v pohodě (no teda až na ten totálně sprzněnej konec, tedy alespoň pro mě). ()

BoXBe

Omezím se na suché konstatování. Toto není nic víc, než jedna natažená epizoda seriálu a to navíc epizida spíše podprůměrná. No, nebýt to Akta X, tak po tomto filmu možná nikdo ani neštěkne....nebo možná večer v televizi. Kam taky Akta X zatím patří. ()

emo

Celkom zručne natočený thriller, ktorý však prišiel o 5 rokov neskôr ako mal. Bolo síce pekné vidieť Muldera a Scullyovú pohromade ale nevedel som sa zbaviť pocitu, že to je celé akosi silené. Každopádne ako straight to dvd by som tomu dal 5*, ale takto je to len ďalší tuctový thriller so svojsky absurdným námetom. ()

Jermann

Jako zarytý x-fil pod 4* zkrátka jít nemůžu, žáno. Coby zarytý x-fil jsem se na 'I want to believe' nadšeně těšil a z kina odešel naprosto uspokojen. Jako zarytý x-fil si uvědomuju, jak moc byla tahle delší výpravná epizoda vyrobena pro zaryté x-fily, ačkoli Carter od začátku tvrdil opak.. a je mi to upřímně fuk. Má x-filie je na čas ukojena a ostatní ať si myslí co chtějí ;) ()

WolfR

Já snad nevěřím vlastní očím! Tohle, že jsou Akta X? Tuctový případ prakticky bez špetky mysteriózna, Mulder a Scully ne v FBI, žádný Kuřák, žádný Krycek, žádný Syndikát prostě nic! Spokojenost panuje pouze v posunutí vztahu těch hlavních dvou na lepší úroveň, 2 hvězdy. ()

KatanaCZ

V podstatě se jedná o velice průměrnou kriminálku, nic víc. Čekáte-li určitou porci tajemna, nadpřirozenosti, koukněte se raději na některý díl ze seriálu. ()

Radiq

No ty brďo, tak to mě překvapilo. Čekal jsem mimozemšťany! Nemůžu tomu nic extra vytknout, akorát toho Bushe (mě se to tam teda na rozdíl od ostatních nějak moc nelíbilo), českymluvící zdravotní sestřičky, tu "náhodu", že Scullyová se zabývala léčbou kmenovými buňkami zrovna když se vynořil případ také s použitím kmenových buňěk, Mulderův nalepovací plnovous, a pravda, mohlo to být trošku lepší (i když nevím přesně v čem). Každopádně se to může kvalitativně rovnat těm nejlepším epizodám z televizního seriálu, který se možná trošku přeceňuje, protože postupem času ztrácel rozum(nost). Zajímavé je, že téměř vše, co se odehrálo v seriálu, je najednou jakoby zapomenuto a odpuštěno. Ale aspoň jsme si mohli zase užít několik dobrých Mulderových hlášek a mě osobně vůbec nevadí, že se to oprostilo od mimozemské stezky, která se tenkrát stala už moc překombinovanou. ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část