Akta X: Chci uvěřit

• USA The X-Files: I Want to Believe (více)

Fox Mulder a Dana Scullyová už delší dobu nejsou v žádném spojení s FBI. Mulder se skrývá kdesi v ústraní a Scullyová se zaměřuje na lékařskou praxi a snaží se pomáhat potřebným. Do hry je však vrací agentka Dakota Whitneyová, která obdivuje práci Foxe Muldera a věří, že právě on jim může pomoci s vyřešením případu zmizelých žen, mezi nimiž figuruje i mladá agentka FBI. Jak se záhy ukáže, v případu má přeci jen svou roli tajemný element. Tím je bývalý farář, který má vidiny týkající se zmizelých žen. Tento zvláštní muž se zdá být jediným klíčem k vyřešení případu. Vzhledem k jeho pedofilní minulosti mu ale věří jen málokdo... (TV Prima)

Cracker

Tak tento film je väčšie Sci-Fi než všetci emzáci z Futuramy natlačený do romantickej sračky R.Pi****ovej. Na konci som už len čakal že sa tí rusáci premenia sami na nejakých alienov. Toto nazvať Aktami-X bol asi nepodarený žart tvorcov... Film sa mi asi tak do troch štvrtín celkom pozdával, no ten koniec nemám slov jednoducho "znásilnené"! A posledná vec, namiesto obsadzovania všetkých tých známych mien mohli radšej peniaze vraziť do efektov, pretože tie boli dobré tak do B-čkovej sračky... ()

BlackTom

Bál som sa, že zápletka bude mimozemská, emzácke filmy totiž nemám bohvieako v láske, bál som sa však zbytočne. Extra veľkým fanúšikom zrovna nie som, preto mi niektoré narážky unikli, bežný divák (ako ja) však môže byť dejom strhnutý tak či tak. Duchovny je klasa, to bez debát, výnimočne ma však zaujal jeho protipól pedofilný kňaz Billy Connolly, ktorý bol v niektorých scénach ešte o kúsok lepší a pôsobivejší ako všetkým známy Fox Mulder. Tápal som a tápal až k šokujúcej pointe, ktorá mi síce dych nevyrazila, ale určite so mnou minimálne pohla. Viac nemám čo dodať, akurát to, že si zrejme pár dielov kultového seriálu hneď pozriem. ()

cachina

V pořadí druhý celovečerní film Akta X pravděpodobně asi nepotěší fanoušky dnes již dá se říci legendárního seriálu. S ním má totiž velice málo společného. Kromě ústřední znělky a dvou hlavních postav se jmény Mulder a Scullyová. Ti už nejsou u FBI, už nejsou pracovními, ale nýbrž rovnou životními partnery. Akta X ztratily vše, co z nich dělalo Akta X. Ve skutečnosti se jedná o tuctovou a nepříliš originální detektivku. Film již postrádá jakýkoliv nádech tajemna a mysteriózna. Už tu nejsou nadpozemské věci ani paranormální jevy, kterým nerozumíme. Ano, tedy kromě starého pedofilního média, jemuž nikdo nevěří. V hlavních rolí se mohly obejvit úplně jiné postavy. Ale asi tvůrci chtěli přilíkat diváky na značku Akta X. Bohužel film ani příliš nefunguje jako detektivka. Bez špetky nápaditosti a napětí. Vlastně vyšetřovatelé sami na mnoho nepřijdou, na vše je dovede jejich médium. Raději si pro nostalgii puste seriál, tento snímek moc totiž nepotěší. ()

Loki_Six

Fox Mulder - This is not an exact science. If it were me, I'd be on the guy 24/7. I'd be in bed with him kissing his holy ass. ASAC Dakota Whitney - Father Joe is a convicted pedophile. Fox Mulder - [surprised] ... Maybe I'd stay out of bed with him. ()

bila.tecka

Průměrná podívaná, která s mystikou typickou pro fenomén Akt X má pramálo společného. Kriminální příběh vhodný spíš pro TV obrazovku. Skomírající zájem o uměle prodlužovanou sérii čpí i z tohoto celovečeráku. Duchovnyho mám raději jako cynického Hanka Moodyho v Californication a při svých vtípcích na mě mrkne spíš Hank než Fox... A to jsem byl zapálený fanda, na první dvě série nedám dopustit. ()

baXter

Akta X jsem nikdy nějak výrazněji nesledoval, ale co pamatuji, tak šlo většinou o tajmeno a mysteriózno. Ovsem tento film na me pusobil spise jako kriminálka nez jako film plný záhadna. ALe i tak jsem v něm našel určité zalíbení a celou dobu filmu jsem si užil. ()

Golltes

Po pravde, ako zaťatý fanušík seriálu som predpokladal, že si z filmu odnesiem trochu viac. Po projekcii ale musím priznať že Akty X-Chcem uveriť má od pôvodnej koncepcie seriálu poriadne ďaleko. Hlavný problém filmu vidím v odklone od obsahovej náplne pôvodného seriálu, kde všetky epizódy vychádzali buď z paranormálnych javov, alebo z tajných vládnych projektov... Chcem uveriť je síce kvalitná kriminálka s hrorovou atmosférou, ale chýba jej už spomýnané rámcové uchopenie zo seriálu a občas pridlho prešlapuje na mieste, kým sa pohne nejakým smerom. Síce sa tak trochu paranormálne tvári, ale divák si toho všimne len preto, lebo to Mulder stále každému prízvukuje a široký priestor venovaný dokresleniu vzťahov Mulder & Scully je pre zarytých priaznivcov seriálu veľmi slabou náplasťou. Na druhej strane by Akty X-Chcem uveriť dobre fungoval ako pilotný film k novej sérii, prípadne mohol byť uvedený rovno na DVD. Bola by to určite dôstojnejšia rozlúčka s týmto kultovým seriálom. ()

NeosinneR

Jediné pozitivum tohto filmu vidím v Davidovi Duchovnom a jeho "zanedbanej" verzii zo začiatku filmu, ináč ani neviem prečo som to ďalej pozeral. Dej a pointa dokopy žiadna, žiadne dychvyrážajúce efekty, nič čím by si ma film získal. 2* za žáner a hlavné postavy. ()

MareT.

Film po veškerých stránkách kvalitní, ale když vezmu v úvahu, že to má patřit k tomu kultovnímu, mysterioznímu seriálu z 90. let (a dvě hlavní postavy mi napovídají, že má), tak jsem zklamaný. Má to vynikající scénář, dobré postavy, průměrnou zápletku...ale to nedává právo tvůrcům nazvat to X Files. Kde je tajemno? Kde je pocit, "je to tam venku"? Kde jsou duchové? Je pěkné, že se Mulder a Scully jako postavy rovíjejí a to zcela opravdově a uvěřitelně, ale k čemu to je, když už to není to naše Akta X!!!??? ()

Holina

Toto nejsou Akta X. Hraje tam sice Duchovny a Anderson a jmenují se Mulder a Scullyová, ale se stejnojmenným seriálem má tento blábol pramálo společného. Neměl jsem rád díly seriálu, které se motaly kolem UFO (ačkoliv to bylo stěžejní téma), ale než toto raději marťany... ()

Balu...

Na kraji propasti stojí tři lumíci. (Pro Ty z vás, kteří neví, co je lumík: něco mezi kočkou a veverkou s dvěma životními pudy; rozmnožovací a sebedestruktivní.) Sex už mají za sebou a tak dva z nich se rozhodnou, že skočí. Kolik lumíků zůstane nad propastí? .................................za A) 1 lumík ............................za B) 2lumíci................................za C) 3lumíci....................................za D) 4lumíci, protože se rozmnožili...........................tak kolik?............................správná odpověď je...................................3 lumíci, ti dva se jen rozhodli; rozhodnout se a něco udělat jsou dvě rozdílné věci. Chtít někdy nestačí... ()

Ripley

Seriál jsem nesledoval.Viděl jsem jen pár scén z pár dílů.Mulder a Scully,tahle dvojka mě nikdy nechytla.A obvzvlašť v této slátanině,kde se nechtěně parodovali.Svěřil bych jim nanejvýš vyšetřování vykrádačky.Přesto na staršího bratříka- Akta X:Film se dalo docela koukat.Ale co bylo tohle?!Jen nuda a spousty klišé.Dále pak těžko uvěřitelné herecké výkony a trapný děj se spoustou nelogičností.Neschopný Chris Carter natočil nekonečnou nudu o ničem.Film mi přišel jako dvouhodinový. ()

thorewi

Buď to nemá s původními Akty X již moc společného, nebo už jsou prostě Akta X za zenitem. Spíše bych ale řekl, že za zenitem jsou herci, režie tomu také moc nepřidala a scénař byl hodně, hodně slabý. Jediné, co to zachraňuje, je přijatelná délka, ale tento film určitě nepouštět někomu, kdo o původních Aktech X nemá ani páru. Pak by si totiž mohl myslet, že fanoušci této série (potažmo tedy i já) jsou padlí na hlavu. ()

Hanys_

Tohle mi moc Akta X nepřipomínalo. Vlastně vůbec mi je to nepřipomínalo. Taková vztahovka, kdy každý má potřebu se svěřovat a aby se neřeklo tak sem tam tady tvůrci hodili nějaký ten únos, snažíc se při tom vypadat strašlivě tajemně.. Vypadá to prostě celé jako nějaký levný německý thriller. Tuhle nudu si značka Akt X nezasloužila. 2/10 ()

dopita

Zklamání. Zvlášť pro fanoušky seriálu, což jsem vždycky byl. Na 104 minuty nataženej hodně slabej scénář, kterýmu by víc slušela klasická seriálová stopáž. Navíc ruku v ruce s nezáživnou režií se jedná o film hodnej bleskurychlého zapomenutí. ()

Paity

Stejně jako jsem se těšil na první film, byl jsem nedočkavý i v případě druhého Akta X filmu. O to větší ale bylo moje zklamání, když se snímek točil kolem pedofilního kněze, ruského Frankensteina a zmizení agentky FBI. A myslím, podle hodnocení, že jsem nebyl sám, kdo čekal zcela něco jiného a dostal jen průměrný až podprůměrný thriller. ()

derryl

Dvě linie druhého celovečerního filmu si zaslouží hodnocení každá zvlášť: první (60%) je o Mulderově návratu k práci, která dle jeho slov je mu jediná vlastní, a jeho posedlosti po opětovném nalezení sestry, rozuměj unesených žen, druhá linie (100%) je o vnitřním boji Scullyové mezi vírou a medicínou a její zápas o život malého pacienta. Ve výsledku tedy ****. Po druhém shlédnutí musím uznat, že Akta X: Chci uvěřit jsou dobrým fimem na skvělé řemeslné úrovni, uvidím, jak dopadne další shlédnutí. ()

asanakis

Tak jsem konečně viděl film, na který jsem se neskutečným způsobem těšil. Nepřišlo sice zklamání, ale ani to, co jsem od filmu tolik očekával. Akty X tento film tvořily pouze postavy Muldera a Scullyové a ostře ostrouhané tužky zapíchané do stropu, bohužel ne však příběh plný paranormálních jevů, ufounů a toho všeho ostatního, co tvoří tak výborný seriál (tedy jeho prvních 5 sezón). Jediné co by se dalo považovat za paranormální jev byly "vize" pedofilního kněze, to mi však bylo trochu málo. Věřím tomu, že kdyby Chris Carter vsadil na příběh s motivem seriálové mytologie, udělal by mnohem líp. Nakonec i na tento film přijdou v drtivé většině lidé, kteří seriál znají, tudíž nebylo třeba bát se nějakých provázaností. Mimochodem aboslutně jsem nepochopil, proč si dva milenci říkají stále příjmením. ()

Ještěřák

Obdivuju mytologii THE X-FILES i s celou plejádou herců, kteří ji během těch šesti skvělých (a dalších třech solidních) let symbolizovali, a ani sebeblbější nápad Chrise Cartera na tom nic nezmění. Tato closure se ale zřejmě od samého začátku nemohla povést. Chvílemi nesměle ťuká na přivřené (mytologické) dveře, chvílema se snaží rozdrásávat starý rány v dávno nefungujícím vztahu Mulder & Scully, což Akty nepostižený filmový čumil nepochopí a 50% zainteresovaných tak akorát nasere, a ani jedno filmu neprospívá. No a vezmeme-li (přísně) v potaz, že se vláda Muldera posledních X sezón nepřetržitě pokoušela zabít, vypadá děj opět jako nesmysl. _____ David Duchovny, již spíše šoustal Hank Moody než ufař Fox W. Mulder, nemá motiv (rýpání do sestry Samanthy je vyloženě trapně zinscenováno), trápí se a přehrávaj ho i ty tužky zapíchané do lustru. Gillian Anderson, ač zřejmě nepatrně horší herečka než její kolega, je lepší, jenže ani její doktorská dilemata na pozadí mě nebrala. Amanda Peet je nejvýš podprůměrná. Xzibit je - jaké překvapení! - blbě napsaný i zahraný. Billy Connolly jako sympatický (heh) pedofilní kněz ujde, s průměrným scénářem se pere jako chlap a tento souboj jako jednooký mezi slepýma vyhrává. _____ Nemíním tady křičet že je Carter zřejmě po lobotomii, jak je scénka s Bushem vykonstruovaná a trapná, takže vlastně pohřbívá celý film, atp. atp., nijak výrazně se mě tenhle fuckup nedotknul. A to je možná celkový problém filmu - polovina good old smellu je v čudu a celé to funguje asi jako chlap bez koulí. Dobrý drink je přece blbost ředit, že? Nebo jinak - dříve, když šel člověk kolem bedny a dávali tam třeba 04x01 (což je Talitha Cumi nebo Herrenvolk, mimochodem :-)), každý "Iksař" vycítil tuhle svou sladkost podle prvních pár obrázků. To bylo tenkrát. I WANT TO BELIEVE je holt přinejlepším někde mezi a vzhledem k mimořádným zážitkům, kterých jsem se dočkal v epických epizodách typu Darkness Falls, Anasazi, Nisei, Herrenvolk, Memento Mori, Two Fathers & One Son (o kolik lacinější tyto krásné epizodky asi byly) musím ohodnotit tento propad za **. Pokud nášup, tak jedině mytologický - osobně bych klíďo píďo zkousnul i prequel a nezaujatí by se tentokrát, vzhledem k obvyklé akčnosti a nesmírné dynamice těchto epizod - nechápajíce souvislosti alespoň bavili nad prima thrillerem. _____ P.S. kde vyhrabali komparzistku Veroniku Hadravou zůstává největší záhadou od doby, kdy Kuřák vyhrabal Alexe "Játěmulderezabiju" Kryceka. ()

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část